Stengels bij de soep Knorr-soepen Eieren op hun Paasbest Bij sla hoort slasaus! De houding tegenove de klant Zó kuni AH-FLITSEN 5 U kunt altijd méér verkopen. Iedere dag kopen tientallen klan- I ten bij U in de winkel een blik, pot of zakje soep. Is daarbij de klant een aardige tip te geven? U kunt combineren! Wij willen U slechts één suggestie geven Stereoiets. Een feest om die heerlijke, knap pende stengels by de soep te eten. Stereoiets zijn verrassend lekker. Een subliem produkt! Het bereiden van een goede maaltijd kost U lan; niet meer zoveel tijd als vroeger. Daar hebben veel mo derne voedings middelen een pret tig einde aan ge maakt, b.v. de ver pakte soepen. Sinds kort verko pen wij ook Knorr- soepen. Knorr-soepen heb ben de harten van talloze huisvrou wen veroverd in ruim 60 landen. Dit komt, omdat KNORR volkomen zuivere natuurprodukten maakt, die in smaak en kwaliteit niet onder doen voor het ,,zelf-gemaakte". Het zal U geen moeite kosten, de klant hiervan te overtuigen. Zacht gekookte eieren licht verteerbaar Gekookte eieren draaien sneller Zijn er gekookte eieren tussen de rauwe exemplaren geraakt, en kunt U deze niet meer herkennen, dan kunt U de gekookte eieren met een eenvoudig proefje gemak kelijk van de rauwe onderschei den. Wanneer U een ei op een glad tafelblad even tussen duim en wijsvinger draait en dit draait moeilijk en komt snel weer stil te liggen, dan is het ongekookt Een reeds gekookt ei, tolt bij het draaien snel door. Dit komt. om dat een rauw ei een nog vloeibare massa bevat, terwijl het wit en de dooier in een gekookt ei een vaste inhoud vormen, die sneller en ge makkelijker draait. Slasaus is tegenwoordig een populair artikel, dat vlot verkocht wordt. Het bijzonder vroege voorjaarsweer maakt, dat de jonge groente dit jaar al vrij vroeg aan de markt komt, tegen redelijke prijzen. Er wordt dus reeds volop sla gegeten en U heeft dus de gelegenheid volop SLASAUS te verkopen. Misschien vraagt U zich dan nog af, WELKE SLASAUS U zult adviseren? In principe onderscheiden wij twee soorten, namelijk sausen voor de sla en sausen voor het slaatje. Op Uw slaatje moet de slasaus blijven liggen en bij sla moet de saus er door gemengd worden. Deze is dus dunner. Voor de sla gebruikt U b.v. Salata, een pittige slasaus, die goed vloei baar is en 25 olie bevat. Het zachte citroen-aroma van Citrolata wordt door velen gepre fereerd. Het oliegehalte is iets ho ger dan bij salata, n.l. 35 Citro lata heeft een zachte smaak. Een overgang naar de sausen, die voor het slaatje het meest geschikt zijn, vormt Klaar-over. KI aar-over is de brug tussen Sa lata en Livorno en kan zowel voor sla als voor het slaatje worden gebruikt. Klaar-over is een volle milde saus. die toch een pikante smaak heeft en 30 olie bevat Livorno is een romige slasaus, die goed „dekt", evenals mayonaise Livorno loopt niet terug en is dus uitermate geschikt om er een slaatje mee „af te dekken". Li vorno bevat 50 olie. 3Iayonai.se is in principe bereid uit dezelfde grondstoffen als de slasausen; alleen is het wat zwaar der, wat vetter (80 olie). Een welkom artikel voor garnering van toostjes en andere feestelijke hap jes. Wij verkopen tevens slasausen van Calvé. De Calvé-slasaus is b.v te vergelijken met Salata, terwijl Franse slasaus ongeveer overeen komt met Livorno. Uit ,,Die lustige Witwe" -r;— De opleidingsschool werkt regel matig door. Ook deze maand verbleven vele personeelsleden één of meerdere dagen in Zaandam. De bovenste 2 foto's hieronder tonen u de deelnemers aan de verkoop- sterskursus van 2528 maart en de bediendekursus 1821 maart 1957. De onderste twee foto's wer den op de instuifdagen van 19 en 26 maart genomen. De Paasdagen staan weer voor de deur en gelukkig zijn, dank zy het uitermate vroege voorjaar en door andere oorzaken de eieren wat minder pryzig en zal het misschien mogelyk zijn, om eens echt, ouder wets „Paaseieren" te eten. „Teveel" is echter nooit goed, vooral niet als het op eïereneten aankomt. Het eten van veel (misschien nog wel hardgekookte) eieren achter elkaar, komt de eetlust niet ten goede, omdat hardgekookte eieren moeilyker verteerbaar zijn, dan zacht- gekookte. Eieren bevatten verschillende mi neralen, die maken, dat het ei, in rauwe toestand of zachtgekookt, voor zieken een uitstekend voe dingsmiddel is. Eieren bevatten geen koolhydraten en suikerzieken mogen dus eieren gebruiken. De kwaliteit van eieren, bestemd om te worden verkocht, moet vol doen aan bepaalde eisen, die in het „Eierenbesluit van de Waren wet" worden bepaald. De stempeling, die de grootte of het gewicht aangeeft, is niet meer verplichtend gesteld, doch Albert Heijn blijft desondanks alleen ge stempelde eieren verkopen, om de klanten juist voor te lichten. Koken Bij het koken kan men de kans op barsten van de schaal verminde ren, door met een fijne naald de luchtkamer door te prikken en een eetlepel zout in het water mee te koken. Op de volgende manier kan men eieren op barstjes controleren. U neemt een ei in iedere hand. Heel zachtjes, als waren ze van porce- lein, tikt U ze over het gehele op pervlak tegen elkaar. Aan de klank kunt U horen of er ergens een barstje zit. Kleine eieren moeten minstens één minuut korter koken dan eieren van grootte 3. Wil men eieren voor korte duur bewaren, dan dient dit droog, vorstvrij, (doch wel koel) en donker te ge beuren, terwijl het aanbeveling verdient, om eieren nooit naast sterk riekende artikelen (zeep, vis of uien) te bewaren. Schoonheidsmiddel Dat eieren uitwendige schoon heidsmiddelen zijn is tegenwoor dig wel bekend. Ei-shampoo en ei-gelaatsmaskers zijn bekende ge bruiksartikelen geworden. Dit is voorlopig genoeg over 't ei in deze A.H.-Flitsen. Enkele gege vens over de technische kant van het ei vonden we in de O.N.-Post, het blad van de Oranje-Nassau- Mijnen. En wat ons betreft: Vóór de Paasdagen dus eerst: „Veel eieren verkopen en op de feestdagen zelf, niet te veel eieren eten." Op de foto ziet U v.l.n.r Veen cn Chef Sepers. Verk. de Jong. verk. U onze nieuwe verpakking van Cakemeel óók etaleren! Chef Sepers uit fi liaal Leidse Kruis straat te Amster dam hield kortge leden met zijn per soneel een bijeen komst. Op dit avondje was het belangrijkste onderwerp „De houding te genover de klant Hij schilderde voor dit doel 'n keurige kaart, waarop de SERVICE duide lijk tot uiting komt. Horsman, Mej. van

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 7