Filiaal Alphen startte en trapte het gaspedaal in tot op de bodem Personeelsbijeenkomsten AH-FLITSEN V.l.n.r. de heren H. Valk en C. v. d. Berg, de dames A. Rietveld, A. v. d. Berg, mevrouw Cornel en de heren J. J. Cornel en P. Ligtenstein. Derde pluspluimperiode „Geeft U mij maar zes bussen was voor mezelf, een paar voor m'n dochter en nog enkele voor m'n buurvrouw". Dit kreeg verkoper C. v. d. Berg uit Alphen aan de Rijn te horen van één van zijn wijkklanten, nadat hij 's morgens duidelijk uiteengezet had, hoe belangrijk een goede bus was wel is voor de kraakheldere Nederlandse huisvrouw in de schoonmaaktijd. In januari hadden ze in Alphen aan de Rijn eens serieus over de pluspluimen gesproken. II weet hoe dat gaat in het begin van een nieuw jaar. Iedereen heeft de beste voornemens en er zal iets groots gepresteerd worden. Het pittige ploegje van chef J. J. Cornel nam zich voor, nu eens een pluspluim te brengen naar het rayon van de heer W. de Jong, want het was toch wel wat al te gek, dat er daar nog nooit één gewonnen was. S/-3**» w 3t een hevige spanning hadden ver jÜÉf jiBtv heerd. Het was dus toch gelukt. 'J ijlff Cornel, vader van twee jongens (1U jaar en 5 maanden - '-l oud), is ongeveer drie jaar chef mGn aan C^6 en ^et he- heeft hij o.m. gewerkt in Ooster- tijd leest hij het liefst. ';y,. I «HUI Ook Mevrouw Cornel is dol op le- K-; zen en gaat verder graag een goe- de film zien. Haar hart gaat nog steeds uit naar haar geliefde Oos- terhout, waar zij minstens iedere t, rr t /-< r> i i a nu I zes weken op bezoek gaat. V.l.n.r. de heren H. Valk en C. v. d. Berg, de dames A. Rietveld, Verkoper C. v. d. Berg, sinds mei A. v. d. Berg, mevrouw Cornel en de heren J. J. Cornel vorig jaar getrouwd, is ook al een en P. Ligtenstein. leesmaniak. Hij vond het erg jam- 'v j mer dat er dit jaar geen echte winter is geweest, want schaatsen Toffee s Nu waren ze er van overtuigd, dat je niet zo maar ineens een pluim wint, want er moest gestreden worden tegen „oude rotten in het pluimwerk". En dus begonnen ze direct, bij wijze van training, de zaak energiek aan te pakken. In het begin ging het wat stroef, maar na enige weken begon de motor vlotter te lopen en ver scheen Alphen op de erelijsten. Toen de tweede periode was afge lopen waren ze op toeren en het startsein werd gegeven. „De derde pluim van dit jaar is voor ons", was het parool en het gaspedaal werd nu tot de bodem ingetrapt. Beschuit De eerste week ging al direct goed. Het recept was eenvoudig. Iedereen eet beschuit en iedereen koopt dus beschuit. Het enige waar dus voor gezorgd moest wor den was, dat er Albert Heijn's be schuit verkocht werd. De kwaliteit en de speciale prijs deden de rest. Ze eindigden als nummer twee van de groep. Zuidvruchten Voordat ze dit wisten, waren ze echter al weer hard bezig, hun slag te slaan in de pruimen en abrikozen. Chef Cornel had die week vacantie, maar voor de dis play had hij nog gezorgd. De in structie, die vervanger Kappen berg van hem kreeg, was kort, doch liet aan duidelijkheid niets te wensen over: „Minstens 100 kg, anders gaat mijn pluim er aan!" Met enige angst in het hart ver trok hij. Dat dit overbodig was be merkte hij, toen hij weer thuis Tegen de toffee-verkoop hadden ze wel een beetje opgezien. Ieder een kan er immers veel van ver kopen en er moest dus extra hard aan getrokken worden. Massa's toffee's in cellophaan werden daarom op verschillende punten in de winkel geplaatst, ter- wijl ook de etalage „er vol van was", evenals de monstermand. Was Toen ook de was vlot ging lopen de klant mocht zien, ruiken en voelen begon de spanning er eerst goed in te komen. Zouden ze het halen? De strijd in de andere groepen was al even fél en er was een kleine achterstand. Het werd een ware was-veldslag en de rayonleider moest er aan te pas komen, om voldoende munitie aan te slepen. Wachten Op zaterdagavond werd de balans opgemaakt en ze waren tevreden: het groepskampioenschap zou in ieder geval wel behaald zijn. Op de pluim werd voorlopig nog maar niet gerekend en de week daarop verkochten ze even enthousiast weer een flinke partij wafels. Het werd donderdag. Mejuffrouw Adrie Rietveld kwam 's morgens binnen met de woorden: „Jongens, ik weet zeker, dat we de pluim gewonnen hebben, let maar eens op!" De ploeg weifelde en maakte zich verder nog geen illusies. Maar 's middags gebeurde het: het telegram uit Zaandam bracht de kwam: De 100 kg waren royaalheuglijke tijding, en toen kwam overschreden en nu bezetten zij de I plotseling iedereen er eerlijk voor eerste plaats in de groep. uit, dat ze de gehele week al in Hengelo eens 'n gezellige avond te houden. Na de zakelijke conferentie bleef de ploeg nog een uurtje gezellig bijeen, waarbij ook nog iets ge- en dan speciaal kunstrijden is zijn liefste sport. Vroeger was dat autorijden, maar daar komt nu niets meer van. Zijn zusje Annie (18), ook in dit filiaal werkzaam, gaat graag naar Judo-demonstraties. Niet dat deze sport haar zo interesseert, maar haar vriend Tom is er dol op. De behaalde gele band is zijn trots, 's Avonds gaat Annie graag naai de bioscoop, terwijl zij op mooie zomerdagen heel vroeg uit de ve ren is, om lange fietstochten te maken. Adrie Rietveld (23), heeft een zwak voor naaien en handwerken. Haar verloofde ligt al zeven we ken in het ziekenhuis in verband met een maag-operatie. Hij knapt echter al weer op, en wij hopen, dat hij gauw weer thuis zal zijn. Wandelingen door de Zuidholland se weilanden, waar het gras al weer begint te groeien, zullen hem weer spoedig op krachten brengen. Leo Hermans (l.) en Jan Havermans (r.) beiden werkzaam in filiaal Bergen op Zoom hebben hun bakfietsen wel extra zwaar beladen. Leo heeft voor een totaal bedrag van f 588,13 aan boodschappen en zegels voor 51 klanten in en op zijn bak Jan gaat 54 klanten bezorgen. Hij heeft voor f 572,06 aan levens middelen inclusief zegels opgeladen. Chef P. J. Scheerders Van Rotterdam via Zierikzee naar Bergen op Zoom in 31 jaar Op 12 april j.l. was het 31 jaar geleden dat de heer P. J. Scheerders nu 49 jaar oud en chef van het A.H.-filiaal aan de Markt in Bergen op Zoom naar het filiaal van Albert Heijn in de Rotterdamse Ro zenstraat fietste. Hij had in de krant gelezen dat men daar een jong ste bediende kon gebruiken. Voor de winkel vond de jonge Scheerders een lange rij jongens, die stuk voor stuk op hetzelfde baantje af kwamen. Hij zag in dat hij geen schijn van kans had, wanneer hij achter die rij ging staan en stapte brutaalweg naar binnen. Hij ver telde de chel' dat hij graag bij hem wilde komen werken en kreeg 14 agen later bericht dat hij Chef P. J. Scheerders. Op één na, de voltallige bezetting van filiaal Bergen op Zoom. Eén medewerker liep n.l. op het moment dat deze foto gemaakt werd „in de ongevallenwet" Het personeel van filiaal Hengelo j organiseerde onder leiding van j dronken werd. chef Brinks onlangs een instruc tief personeelsavondje. Verschillende punten werden be sproken, zoals combinatie-verkoop, I Op 12 maart j.l. heeft het perso- taakverdeling, bezuiniging', effi- neel van filiaal Heiloo, dat groeps- ciënt werken etc. Vervolgens winnaar geworden was in de twee- Heiloo werd besloten, een personeelsver eniging op te richten met het doel de periode van Pluspluim-actie, „Jopie, de drietjes zijn op!" „Jopie, komen die enen nog T' „Jopie, breng even wat viertjes Dat is in de laatste dagen voor pasen de voornaamste conversatie, die de ouderen met mij voeren. Nou ben ik er ook wel een beetje trots op, dat ik eigenlijk de enige ben, die een beetje behoorlijk met eieren weet om te gaan. Maar toch zal ik blij zijn als ze allemaal, geverfd of niet, bij de een uitgaansavondje georgani- klant op tafel staan. seerd. Allereerst bezochten zij één Gelukkig doe ikooknog wel wat anders. namelijk ook de zorg voor de der bioscopen te Alkmaar, waai de film „Trapeze" draaide. Na afloop hiervan ging de ploeg naar Hotel-Restaurant „Tiro", waar ze genoten van een heerlijk slaatje met brood en koffie. Spe ciaal verkoper Henk Tromp be wees, dat hij een gezonde eetlust had. Het etentje werd besloten met een heerlijk glas Martini en in opge- advocaatbevoorrading. Eerst werd dat gedaan door de eerste bediende, maar daar heb ik tegen geprotesteerd. Tenslotte hoort advocaat ook bij de eierenbranche en de chef was het daar wel mee eens. Ik heb ook nog geprobeerd de chocolade- eieren er bij te krijgen, maar dat is me niet gelukt. Enfin, dat wordt dan misschien het vol- wekte stemming trok ieder huis- gend Jagr ook aan mij toevertrouwd waarts, vast van plan, dit nop 1 eens over te doen. Al een paar jaar had hij al ge werkt bij een kruidenier, maar zonder veel vooruitzichten. A.H. trok hem meer. Die goeie ouwe tijd Zeven jaar lang bleef hij bediende in de Rozenstraat. Stond iedere winterochtend om halfacht in de winkel en iedere zomerochtend om 7 uur. Pas om 8 uur 's avonds ging hij naar huis, zaterdag avonds werd het 11 uur en op Oudejaars avond was hij nooit voor 12 uur thuis. Een vx-ije middag of ochtend bestond niet en de jaar lijkse vakantie duurde hele maal drie dagen. Tien weken werkte Scheer ders als bedien de in het filiaal te Bergen op Zoom voor hij chef werd in Zierikzee. Dat was in 1932. In '34 vertrok hij naar Ber gen op Zoom. Ondertussen was hij getrouwd. Hij had met zijn jonge vrouw een hu welijksreis gemaakt van Rotter dam naar Zierikzee en had haar ingewijd in de geheimen van het kruideniersvak. Die opgedane kennis kwam uitste kend van pas toen mevr. H. Scheerders-de Haan in de mobili satietijd de zorgen voor het filiaal van haar man moest overnemen. Negen maanden lang verzorgde zij de winkel in Bergen op Zoom en haar twee dochtertjes, Corrie, die nu 21 jaar oud is en Jeanne, nu 18. Paardrijden „Ik maar werken", zegt mevr. Scheerders nu, „en mijn man maar niets doen, behalve paai'drijden," Dat paardrijden is trouwens een van de twee liefhebberijen geble ven van de chef. De andere is fil men. Hoe vaak hij zijn echtgenote, dochters, 14-jarige zoon Peter en het filiaalpersoneei al niet op het aangenomen. celluloid heeft gezet, is niet meer te tellen. Toen chef Scheerders in Bergen op Zoom kwam, werkten er zes man personeel in de zaak. Nu 12, dat zijn de dames: Nelly Teeuwen (24), Liza Hermans (19), Lia Geerts (16), Annie Mulders (17), Coby Landa (18), Ria Dietvorst (16) en de heren: Piet Schout (51), Kees van Hoof (26), Leo Hermans (32), Jan Hovermans (27), Rinus van Housselt (17) en de chef natuurlijk. Tijdens het chefschap van de heer Scheerders is het gehele fi liaal in Bergen op Zoom tegen de grond gegaan en is er een nieuw pand gebouwd, waarin het gezin Scheerders het goed naar de zin heeft. Voor de plannen de winkel om te bouwen tot een ZB is de chef wel te vinden. Hij hoopt dat de naast het filiaal gelegen winkel bij het pand kan worden getrok ken, zodat er wat meer ruimte komt. Cai rnaval De heer en mevr. Scheerders zijn geen van beiden Brabanders, zij zijn geboren in Terneuzen en Rotterdam, maar hun kinderen zijn echte krabbetjes. Dat blijkt duidelijk tijdens het carnaval. Va der en moeder vermaken zich voor 't raam met het kijken naar de feestvierders, maar de kinderen doen volop mee met de neus op en de boerenkiel aan. Nu, na 31 jaar, zegt chef Scheer ders nooit spijt te hebben gehad van zijn sollicitatie bij A.H. Hij beveelt jonge mensen een loop baan als de zijne van harte aan. Het werk is mooi en vol afwis seling. Van dat laatste heeft de chef zijn portie al wel binnen. Om daar een voorbeeld van te noemen. Nauwelijks 2 jaar getrouwd stond de chef aan het hoofd van een ge zin van zeven man. Pas in Bergen op Zoom hadden de heer en me vrouw Scheerders nl. 5 man perso neel intern, dat is nu verminderd tot 1. V.l.n.r. Jeanne, mevrouw Scheer- ders, de heer Scheerders, Peter en Corrie.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 6