„Hoe bent U van plan de Paasdagen door te brengen?" Chefsbezoek aan Zaandam TweeAH-ersmetCanac ese kruidenierservaring Rotterdamse luchtacrobate werd A.H.-verkoopster AH-FLITSEN 3 Vóór het optreden pleegt een artiest zich te schminken. Mevrouw de Bruyn had daar zo'n aardig heid in. dat ze soms wel een uur voor de spiegel zat kinderen ga ik in VRAAG van de MAAND Deze maand hebben we weer bij een aantal medewerk (st)ers aan de bel getrokken. Dit keer vroegen we, hoe ze hun Paasdagen van plan zijn door te brengen. Het resultaat van deze gesprekjes vindt U hier onder. Duiven der I het met de Paasdagen mis tig aan. De duivensport is hobby en toeval wil, dat zijn duiven vroeg in de morgen van le Paasdag in Olden- zaal worden gelost. Dit wil dus zeggen, dat de diertjes op zondag morgen bij zijn woning zullen neer strijken en vanzelfsprekend moet hij dan ter begroeting aanwezig zijn. De heer v. d. Kant kan zich echter niet geheel aan dit amu sement wijden, want zijn vrouw en vijf kinderen hebben ook een beet je recht op hem. „Waarschijnlijk gaan we met z'n allen wandelen enluieren." Werken sen thuis zitten, maar trekt er r met de fiets op uit, om de omge- r2 an£t e' ving wat te verkennen, maar voor bant, chauffeur al natuuriijk; om de kleurenpracht van ïaa van de k0nen te gaan bewonderen. Schiedam, doet En mooM het ZQ wa[m zjjn da( de mussen, door de warmte be vangen, van de daken vallen, dan kan ze altijd nog haar toevlucht zoeken aan het verfrissende strand van de Noordzee! 11 „Ik wilde mijn moeder gaan helpen," zegt mejuffrouw W. J. Lindeman, uit filiaal Bloe- mendaalseweg 33 in Bloemen- daal, als wij haar vragen, hoe zij de Paas dagen gaat doorbrengen. De moeder van me juffrouw Lindeman heeft n.l. een thuis, consumptietent met limonade en chocolade in de Kennemerduinen in Bloemendaal en zij kan de hulp van haar dochter best gebruiken om de te verwachten Paasdrukte te verwerken. Als het weer nu maar wil meewerken! „Gezond werk," vindt ze, „en als het zon netje maar wil lachen, dan word ik, ook al heb ik dan eigenlijk geen vrij, toch bruin." de bollen „Op Paaszater dag neem ik de trein naar Haarlem om daar samen met mijn vriendin jj de Paasdagen SjjBjjjjjy* te gaan door- brengen." Deze woorden geeft mejuffr. C. M. van On- zenoort, uit filiaal Oosterhout, ten antwoord op de bewuste vraag. „Peuren Chef P. Hengst uit filiaal Weesp is een beetje overrom peld door onze vraag, wat hij met de Pasen gaat doen. „Eigenlijk nog niet over ge dacht," zegt hij nadenkend. En dan, na even zwijgen, gaat hij ver der: „Voor de tweede Paasdag is het geen probleem, dan ga ik peuren" en chef Hengst vertelt vol vuur, hoe deze palingvanger ij in z'n werk gaat, en hoe hij, ge wapend met koffie, boterhammen en sigaretten tegen de muggen, nog vóór het eerste ochtendkrie ken langs de dauwige waterkant zijn hobby beleeft. „Maar ja, de eerste Paasdag moet ik waarschijnlijk eerst nog beko men van de te verwachten drukke Paasverkoop en bovendien zit ik op dergelijke feestdagen het liefst „Oude vriendschap" El omgeving, j „Met mijn vrouw en twee kinderen ga ik in Den Haag een vriend opzoeken, die ik in 1943 in Russische krijgsgevangenschap in Letland heb ontmoet. We waren beiden het slachtoffer geworden van een Duitse razzia. Altijd leuk om weer eens herinneringen op te halen uit die benarde jaren. Het hangt eigenlijk van het weer af of we wel aan die verhalen zullen toekomen, want als de zon ons, bij wijze van spreken, uit Den Haag wegbrandt, dan zullen we ons heil moeten zoeken op een stukje van het Scheveningse strand. Waar ik helemaal geen bezwaar tegen heb." Staand achterste rij v.l.n.r.: de heren H. W. J. v. d. Kamp, B. Koppen, J. J. Admiraal, A. Martens, P. Hengst, Th. J. Hurkmans. A. Lankreijer, D. A. ter Wee. Midden: de dames Hengst en Scheerders en de heren P. J. Scheerders en G. C. Dekens. Voorste rij staand: de heer J. B. Haleber en de dames Haleber, Dekens, Hurkmans, Lankreijer, Sibie, Martens, v. d. Kamp, Koppen, Admiraal. Zittend: de heer D. Sibie en het echtpaar J. Oudijk. Drie jaar geleden vertrok WIM SCHRUIJER, filiaal Schiedam, met zijn ouders naar Canada. Hy voelde zich al gauw thuis, in dit verre land. In Vancouver (700.000 inwoners) ging hij op school. Vrij dags en zaterdags werkte hij in een Supermarket. Een half jaar ge leden besloot de familie Schruijer naar Holland terug te keren. Het heimwee werd hun te machtig. Zijn werk in de Canadese winkel bracht Wim er toe by Albert Heijn te gaan werken. Over deze Cana dese winkels vertelde Wim ons het een en ander. Het personeel in de winkel waar j meisjes nodig om af te wegen. Wim werkte, bestond uit 20 man-1 Maar ook aan de kassa's stonden nen en maar 5 meisjes. Alles was vaak jongens. voorverpakt, ,,lk voelde dat we zouden vallen" Naar „SCHRIJF MAAR NIET, dat ik weer met het nummer wil beginnen, want als m'n man dat leest is hij in staat direct weer te gaan oefe nen", zegt mevrouw H. M. de Bruyn „de vallende IJli" zoals men haar ook wel noemt uit filiaal Statenweg in Rotterdam, ,,'t Trekt me nog wel, het artistenleven en juist in het voorjaar krijg ik er weer zin in. Maar we hebben het nu beter. Na die val van 8i/2 meter was het niks meer gedaan. En nou speel ik hier artiest", lacht ze, wijzend op de winkel met de klanten. Van luchtacrobate tot verkoop ster, dat is een hele stap. Voor mevr. De Bruijn was het een val uit de lucht, die haar met bei de benen in het leven van alle dag bracht. Van het klatergoud in de werkelijkheid. Het begon allemaal zo'n 18 jaar geleden, toen de 8-jarige Uli op Ze blijft echter niet bij die kennis- balletles reeds opviel door haar lenigheid, haar verende spieren en - wg haar vermogen om te vallen zon der zich te bezeren. „Vallende Uli' Vanaf dat ogenblik oogstte ze succes op vele tonelen met haar balletnummer, komisch tapnum- raer, gooi- en smijtnummer en ten slotte het acrobatisch luchtnum- mer met de man, met wie ze la ter trouwde. Van het variété naar circus sen, in binnen en buitenland. In circus Minnaert brak de draad, die het tweetal naar de top van hun carrière moest voeren. Dat was in een klein plaatsje bij Brugge, ca. drie jaar geleden. Gekraak I „Ik voelde, dat we zouden vallen, 's Middags had ik al zo'n gekraak gehoord in de touwen, dat ik m'n dus er waren geen Het bijvullen in de Canadese win kels gaat vrij eenvoudig in zijn werk. De magazijnen zijn rondom de winkel gebouwd. De schappen zijn van achteren open, zodat ze vanuit het magazijn bijgevuld, of beter gezegd, achtergevuld kunnen worden. Een andere bijzonderheid is, dat er geen mandjes gebruikt worden. Er zijn alleen maar wagentjes. Het gebeurt wel dat een klant met zijn volle wagentje naar het parkeer- teri-ein rijdt, in zijn auto zet en het dan rustig mee naar huis neemt. Niemand is bang dat het wagentje niet teruggebracht zal worden. Andere artikelen In de Canadese Supermarkets worden niet alleen kruidenierswa ren, groenten en vlees verkocht, maar ook vers brood, verse melk, drogisterij- en alle huishoudelijke artikelen, 's Zomers worden er vaak overhemden, zomerhoeden en zonnebrillen vei'kocht. Dan staat er ook een limonade-automaat in de winkel. Dat er ook taarten vei'kocht wor den zal Wim nooit vergeten. Op zekere dag kwam een klant terug met een prachtige taart. Om de een of andere reden scheen de taart niet in de smaak te vallen. Onvoorwaardelijke garantie ken nen ze in Canada nog niet. Een bediende probeerde de klant af te schepen. Daarover maakte deze klant zich zo kwaad, dat hij de taart met een sierlijke boog in de winkel slingerde en vertrok. Mej. A. H. den Iseger. J Twee jaar in Ontario „Hoe komt het nu dat U bij A.H. bent gaan werken? Was dat toe val?" vroegen wij. „O, neen", zegt zij lachend, „ruim 2 jaar heb ik in Ontario in Canada in een grote le vensmiddelenzaak gewerkt en dit is mij zo goed bevallen dat de keus na mijn terugkeer niet moeilijk was. Ik ben ook nu weer cassière en wel in filiaal Bussum Havenstraat. Er zijn natuurlijk veel verschillen tussen de winkels in Canada en hier. De zaak waar ik werkte was aan de rand van een stad gelegen. London (Ontario) heette het. De mensen kwamen van heinde en verre zo 1 maal in de 14 dagen hun inkopen doen. Met de auto want bijna iedereen heeft er een. Als ze de kassa waren gepasseerd, zetten ze hun mandje op 'n rail en op deze manier rolden hun boodschap pen tot buiten de winkel. Daar stond dan een bediende die ze in de auto legde. Persoonlijk contact Het leuke vind ik hier, dat je veel meer persoonlijk contact hebt met de klanten en het werk ook veel afwisselender is. In Canada was ik echt de hele dag onafgebroken in de weer aan de cassa en je had een tijd zo nu en dan een praatje -r-r i met een klant te maken of een ar- Het heeft heel wat moeite gehost nm r)f> «nnttpn aurnran tr* vpr- J „Ze willen tegenwoordig alleen man vroeg alles nog eens goed na maar zangnummers," zegt mevr. te kijken. Dat deed hij, maar hij vond niets. Misschien zit het in de fluwelen touwomhulsels, dach ten we. Maar 's avonds kraakte het weer. De Bruijn niet zonder spijt. „Het variété is niet meer wat het ge weest is. En daarom zijn we er maar mee opgehouden. M'n man heeft een herscholings-cursus ge- En voor we er erg in hadden lagen volgd en werkt nu als monteur, we beneden, 8y2 meter lager, dan Hij heeft het best naar z'n zin, waar we onze acrobatische toeren zegt hij, maar soms.. hadden uitgevoerd. Ik kwam vrij zacht terecht, op m'n man; met een heel lichte hersenschudding en 'n blauw oog kwam ik er van af." Hij was minder gelukkig. Met een gescheurde darm en een gebroken rib ging hij het ziekenhuis in. Ge heel hersteld kwam hij er weer uit. i toen braken de touwen De de Bruijnen begonnen weer te loven, oefenen en zo nu en dan op te tre- I den in variété-programma's, maar zij had de angst een beetje te pak- ken. En bovendien zit er de klad i in het variété. Het echtpaar woont bij mevrouw's ouders in en om wat afleiding te hebben is ze weer aan 't werk ge gaan. „Nou speel ik hier artiest, met de klanten als publiek. Des avonds kijken we naar de televi sie. Ja, als je beiden verdient zoals wij, dan kun je je zoiets veroor- Engels accent om de spatten slagroom te ver wijderen. Op de instuif ontmoetten wij mej. A. H. den Iseger. Wij maakten kennis met haai en merkten aan het licht Engels accent waar mee zij sprak, dat zij lange tijd in den vreemde moest zijn ge weest. Zij ver telde dat haar wieg in Neder land had ge staan, maar dat zij 5 jaar gele den naar Cana da was vertrok ken. Sinds 2Yz maand was ze eer in Neder- vergeten had. Wim Schruyer in zijn Canadese j tijd op de lange latten. Van werken komt 's avonds niet veel meer. We hebben het goed, land terug. De maar zo nu en dan, vooral als het j overtocht voorjaar is, dan zouden we wel maakte zij met weer weg willen zwerven.. de „Maasdam".

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5