Centraal Magazijn heeft nu geen poes meer nodig Wat de directie en de C.C. op 13 februari bespraken Bij het werk van Pauline Zwaai 4 AH-FLITSEN gezien vanaf de Hogendijk. In september 1956 is het Centraal Magazijn (CM) van de Westzijde naar de Hogendijk verhuisd. In één van onze vorige nummers schreven wij reeds over de verhuizing. Wij vonden het nu het moment om eens iets van de mensen en het werk zelf te vertellenvandaar dat we nog eens naar het voormalige pand van Keg togen. Op onze vraag; aan een van de medewerkers, wat; nu het grootste verschil was tussen het oude en liet nieuwe CM, antwoordde deze: Muizen, mijne heren, het vorige CM krioelde er van en hier zit er niet één". Gelukkig bleek ons uit de verdere gesprekken dat dit niet het enige verschil is. De heer A. Teunissen, chef van het CM, sprak vooral zijn vol doening uit over de enorme los- en laadcapaciteit van het nieuwe CM. Hier kunnen vier schepen en acht auto's tegelijk gelost (of ge- tui<' maar een capaciteit van twee auto's en één schip. Een hele vooruitgang dus. De heer A. Kok. afscheper op de afdeling expeditie, werkt al zes- HRHP^V noS nooit met zoveel genoegen ge- de drie nieuwe vorktrucks op deze bijdragen. Vroeger moest er met /ff yh |t- tamelijk logge hefwagentjes ge- >W 1 zei,ld worden om de goederen te verplaatsen. 't. i Nu is één man voldoende om de fcozellig brommende wagentjes te hanteren. Accu's vervangen de RggpT amankracht. Het grootste voordeel is volgens de heer Kok toch, dat f Jil< er veel nieer ruimte en licht in het |B 11111181 nieuwe CM zijn. Het werken is y11 hier veel prettiger en geriefelijker. A*" Kilometers lopen Clrofe openingen in de vloeren geven I "^n f*et vorige CM liep je kilome- de plants aan. waar de nieuwe lift f™ °m beffbng b« elkaal' te krijgenvertelde ons de heer zal komen. In de diepte de heer T de Lange van de afdeling „di- H. J. de Vries. vers goed. Daar stonden de rek- De voorzitter, de heer F. Schuddeboom opende deze vergadering met een welkom tot de leden. „Wij hebben thans weer een nieuwe, door vrije verkiezing samengestelde personeelsvertegenwoordiging", aldus de heer Schuddeboom, „en een felicitatie aan deze leden voor het feit dat ons personeel haar het vertrouwen heeft geschonken is hier op zijn plaats." ..In de afgelopen jaren was het overleg prettig en vruchtbaar en ongetwij feld zullen de herkozen leden op deze weg voortgaan". De heer Schudde- boom hoopte, dat ook de nieuwe vertegenwoordigers zich bij deze gang van zaken zullen aansluiten. De oude leden zullen hiertoe wel hun steentje willen bijdragen. Afgesproken werd dat de onder linge vergaderingen normaal door gang zullen vinden, waarbij het vergadertijdstip in onderling over leg zal worden bepaald. Voor de maandelijkse besprekin gen met de directie zal evenals voorheen een rooster worden op gemaakt, zodat telkens de helft der C.C.-leden hierbij aanwezig zal zijn. Een verzoek van de C.C. om aan de meisjes, die verzuimen wegens dokters-bezoek het volle loon door te betalen, werd ingewilligd. Tot dusverre werd alleen het uurloon doorbetaald. Overalls Ook ging de heer Schuddeboom er mede akkoord, dat het personeel van de kaasafdeling de overalls I kan laten wassen door het bedrijf. De heer Overmeer opende de rond- j vraag met het uitspreken van de dankbaarheid van de C.C. aan de heer Schuddeboom voor zijn be is dat eën vrome oosterling die de dag begint met de uitroep A.-H. is groot? Nee, dat is een werkman die pro beert z'n kaart uit dit exempel van technisch vernuft te halen moeiingen met betrekking tot het kinderuitstapje. Een vraag over de vergoeding voor degenen, die in verband met vroege dienst per bromfiets moe ten komen, werd nog even door de voorzitter in beraad gehouden, waarbij de kwestie treinvergoe- ding en bromfietsvergoeding ook aan de orde kwam. 4 pCt. De 4 uitkering vraagt vervol gens de aandacht, Van de zijde der C.C. wordt aangedrongen op een eenmalige uitkering bij de vakantie. Hierover wil de directie nog geen uitspraak doen. Ten aanzien van de derde pink sterdag handhaaft zij haar stand punt dat dit in 1957 een verplichte snipperdag zal zijn. Dit is door de Zaanse werkgevers besloten en de directie wil de gemaakte afspraak beslist niet breken. Een eventuele invoering van een tariefstelsel voor de T.D. is in on derzoek, doch de heer Schudde boom deelt mede, dat deze zaak een moeilijke is en derhalve niet verwacht kan worden dat reeds op zeer korte termijn een uitgewerk' plan beschikbaar is. Het heeft echter alle aandacht. Met een suggestie van de heer Bartelson betreffende een zebra pad en een parkeerverbod bij de nieuwe poort, werd de rondvraag gesloten. Een verzoek daartoe zal tot de Gemeente gericht worden. ken zo dicht op elkaar dat er geen wagentje tussen kon rijden. De enige oplossing was dus de ar men volstapelen en teruggaan naar de uitzetruimte. Dit werd dan een keer of twintig herhaald en de bestelling was klaar. Nu hoeft men maar één of twee keer langs de rekken te rijden om alles bij elkaar te krijgen." Hetzelfde werk dat vroeger door zeven man gedaan werd, kunnen vier man nu af. Ook de heer de Lange vindt het prettig wei-ken in het CM. Hij is drie jaar chauf feur geweest, daarna heeft hij anderhalf jaar in de fabriek ge werkt, maar uiteindelijk koos hij toch het CM als werkterrein. Daar werkt hij nu al dertien jaar. Wel een bewijs dat het werk aantrek kelijk is. Gaten in de vloer Tot onze verbazing zagen we in de vloer van iedere etage 'n groot vierkant gat. We dachten al dat er een zware kist door de vloei gezakt was, toen we vernamen dat hier een tweede lift in aan bouw was. Het bleek dat één lift niet voldoende was voor de enor me stroom goederen. Half mei zal de tweede lift in gebruik genomen worden. Vijf etages Op twee van de vijf etages heb ben we al een kijkje genomen, namelijk de eerste (expeditie) en de tweede (divèrsgoed). Op de derde etage vinden we onafzien bare stapels blikgroenten, die echter snel minderen nu het voor jaar nadert. Op de vierde etage is een gedeel te gereserveerd voor het mengen en verpakken van thee. De rest van de ruimte wordt gebruikt voor de opslag van schoonmaak artikelen en vruchtenwijnen. Rest tenslotte de kelder. Deze is door zijn constante temperatuur en vochtgehalte uitermate geschikt voor het opslaan van zuidvruch ten en vruchtensappen. Schaftlokaal Tenslotte heb- I ben we nog een bezoek gebracht I aan het wel J zeer bijzondere schaftlokaal. I Dit is een voor- malig veerhuis van de Zaan- dammer boot. V - Het historische, - HHI maar toch zeer geriefelijke gebouw leent zich uit stekend als schaftlokaal. Na de intensieve arbeid is het daar goed j rusten. Klaagzang van de poes Na lang zoeken vonden we toch ook een „werknemer" die hele maal niet te spreken was over de verhuizing van het CM. Dat was de poes. Ze vertelde ons het vol- i „In het CM aan de Westzijde had ik volop werk. Overal liepen mijn grote vijanden, de muizen. De he le dag hoorde ik mijn naam roe pen. Dan had weer iemand een muis ontdekt. Ik was werkelijk de grote figuur in dat gebouw. En nu moet je hier eens kijken", ver volgde ze. „Nergens kan ik een muis ontdekken. Niemand roept meer om me. Als ik toevallig eens iemand voor de voeten loop, krijg ik een schop. Dat zou vroeger nooit gebeurd zijn." Ze besloot haar somber relaas met de mededeling dat ze wel gauw ontslag zou nemen. (Nagekomen bericht: De poes van het CM is verdwenen. Hebt U haar soms gezien De heer A. Tennissen (rechts), chef van het C.M., geeft een aanwijzing aan cle heer P. C. de Boer, die bezig is een stapel goederen tc verplaatsen. De jubilarissen van de maand Vijftig jaar gehuwd: 11 April: de heer J. de Jong, gepensioneerd Vijf en twintig jaar gehuwd: 14 April: de heer P. J. de Groen. Een kijkje op de afdeling „divers- goed". De heer T. de Lange (links) bezig met het verpakken van de artikelen voor de filialen. De heer J. Krijt (rechts), chef van deze af deling, krabt zich eens nadenkend achter de oren. In Aerdenhout zorgde een demon strates van Anton Hunink voor een hartig hapje tijdens de fees telijke opening van ons nieuwe filiaal. Pauline Zwaai, van wie thans werk hangt in het O.G., tekent, maakt aquarellen, schildert en vervaardigt portretten. Zij woont in Amster dam, waar zij de rust vindt om de indrukken, opgedaan tijdens haar vele reizen in Frankrijk en Italië, uit te werken tot aquarellen. Ge durende haar verblijf in andere landen worden er hoofdzakelijk schet sen gemaakt, die dan later in haar eigen omgeving in Amsterdam, worden uitgewerkt. Naar aanleiding van een tentoon- j len, dat de aquarellen van Italië stelling van haar werk, schreef en Zuid-Frankrijk nergens die iemand over haar als over „een veelheid van felle kleuren hebben, dichterlijk talent". Het zal opval- zoals wij die ons voorstellen. De I kunstenares heeft ze met een ne- I velige atmosfeer omhuld, maar I toch zijn het Zuidelijke landschap pen gebleven. Van ieder landschap is een charmante aquarel gemaakt mooi van compositie en bijzonder van kleur Wie vindt het niet prettig in kou de en regenachtige dagen iets van de warmte van het Zuiden in de nabijheid te hebben en ervan te genieten Pauline Zwaai kreeg haar oplei ding aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, Prof. Jurres en Prof. Westerman waren haar docenten bij het te kenen; bij Prof. Bronner volgde zij lessen in boetseren en onder lei ding van Prof. Wolter, schilderde zij. Werk van haar bevindt zich in het Stedelijk Museum te Am sterdam, in Museum Booymans te Rotterdam en in particuliere col lecties. Ook de Topografische At las van Amsterdam heeft enkele bijdragen van haar. Tentoonstellingen van haar eigen werk wei-den gehouden te Amers foort en Blaricum. Verder heeft ze deelgenomen aan groepstentoon stellingen van de Nederlandse Kring van Tekenaars.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4