Van Oost- en Westzijde machines voor SB en CF Om deZaanse kampioenschappen De voorlopige inhouding van het loonbriefje Onderlinge Schietwedstrijden Op Hemelvaartsdag concours in Den Haag A H contra Pieter Schoen en Bijenkort op 6 april ij heten welkom Nieuws van alle kanten AH-FLITSEN 3 Tafeltennis op 8, 15 en 17 april Hoewel de berichten over tafeltennis de laatste maanden achterwege zijn gebleven, wil dit niet zeggen, dat er geen tafeltennis gespeeld wordt. Regelmatig vinden de competitie-wedstrijden doorgang, zowel voor de bonds-competitie, als voor het clubkampioenschap. De resultaten in de bondscompeti- tie zijn wat betreft de herenteams zeer bevredigend; ons enige da mesteam doet het echter dit jaar niet zo best en verkeert nog steeds in degradatiegevaar, hoewel de da mes hun uiterste best doen en steeds met de hun bekende vin nigheid de strijd aanbinden. Inmiddels wordt er achter de schermen hard gewerkt aan de voorbereiding voor de Zaanse ta- Niet alleen de tekenkamer maar ook T 1*11 1 de administratie- en organisatie-af- 01*SClilJ--L0ïlCl-0 Ï1101XW0 deling is er bij de verhuizing be- hier geen geheim van. jn een geweldig tempo, wordt ons machine-park vernieuwd. Het was dan ook wel een overgang Elke afdeling kan haast bogen op nieuwe machines, die de van een kleine, eigenlijk voor 2 a 3 produktie verhogen. Zo ook de C.F. Malerij. Was in 1956 personen bestemde kamer, naar het al een grote verbetering tot stand gekomen, wat betreft ver- ruime en lichte vertrek waar zon en nieuwing en verfraaiing van het interieur, nu, in 1957 wordt frisse lucht vrije toegang hebben. het een topjaar. Op het loonbriefje, dat U iedere week in Uw loonzakje aantreft, komt een inhouding voor die vooral bij het nieuwe personeel de gedachte oproept: „Wat zou dat nou wel zijn?" Wij bedoelen het bedrag, dat als „voorlopige inhouding" van het verdiende loon wordt afgetrokken. Nu staat er wel op de achterkant van het loonbriefje, waar deze voor lopige inhouding uit bestaat, maar toch begrijpen sommigen niet, waarom het percentage voorlopige inhouding de laatste tijd zo hoog is, terwijl ook de manier waarop de kwartaalafrekening wordt afge werkt en hoe men de zaak zelf kan controleren, voor velen niet ge heel duidelijk is. Het is daarom onze bedoeling, door middel van een paar korte arti keltjes in dit blad U één en andei duidelijk te maken. Zoals U weet is de werkgever verplicht van het z.g. brutoloon, dit is het weekloon plus overwerk, tarief, vroege of late dienst enz. verschillende dingen in te houden: loonbelasting, premie algemene ouderdomswet, ziekenfondspremie en wachtgeld en werkloosheids wetpremie. De eerste twee inhoudingen zijn af te lezen van een door de be lastingdienst uitgegeven tabel. De twee overigen bestaan uit een per centage van het brutoloon. Al met al geeft dit voor de loonadmini stratie veel reken- en nakijkwerk. In overleg met de toenma lige personeelsvertegenwoordi ging, de contactcommissie, werd enige jaren geleden besloten al deze inhoudingen door middel van één bedrag op het loon te korten en later, na afloop van een kwar taal, de juiste bedragen te bere kenen en het teveel ingehouden geld eens per drie maanden terug te betalen. Er is namelijk naar ge streefd, de inhouding iets te hoog te maken, omdat het voor de be trokkenen aardiger is per kwar taal iets te ontvangen, dan iets terug te moeten betalen. Na de zaak van alle kanten be keken te hebben viel de beslissing- op een vast inhoudingspercentage, waarbij i-ekening werd gehouden met 5 overuren. Bij meer over werk in één week kon het percen tage altijd nog voor één week ver hoogd worden. Behalve de reeds genoemde loon- inhoudingen bleek de voorlopige inhouding ook nog benut te kun nen worden voor de bijdrage per- soneelfonds en contributie perso neelsvereniging. Een bijkomstigheid, die goed in het „voorlopig inhoudingsplan' paste, was de reeds jaren voor heen door de belastingdienst ver leende toestemming om de lonen van ons personeel per kwartaal t; berekenen, waardoor extra over werk e.d. verdiensten in één be paalde week, uitgesmeerd worden over 13 weken. Dit is een van d weinige soepelheden van de fisem om overwerk niet zo zwaar te be lasten. Na afloop van een kwartaal geven de boekhoudmachines per werkne mer de volgende totalen: 1. brutoloon (voor meisjes ver hoogd met de 10.premie per kwartaal 2. ziekengeld. 3. gratificaties (vak.geld, kerst gratificatie). 4. voorlopige inhouding. Deze kunt U zelf controleren door de loonstaatjes en ziekengeldbrief jes te bewaren, ze op een lijstje onder elkaar te schrijven en op te tellen. Voor het eerste kwartaal 1957 worden dit de weken 1 (uitbetaald op 5 jan.) t/m 13 (uitbetaald 30 maart). Wij stellen ons voor in het volgen de nummer van de A.H. Flitsen de afrekenstrook en de bedragen, die hierop voorkomen te behande len. Tal van nieuwe machines worden of zijn aangekocht, o.a. een Super Choc. Wals, het neusje van de zalm. Deze machine is zo geperfectio neerd, dat de afstelling der fijn heid onder hydraulische druk ge regeld wordt. Ook is reeds een nieuwe snelkneedmachine in ge bruik genomen, deze machine is een juweel voor onze mensen om om mee te werken. Onze afdeling suikermalerij is ook al uitgebreid met een nieuwe sui kermolen. Wat deze afdeling be treft; er staan nu 2 molens van hetzelfde type, wat een grote aan winst betekent. Wat de Conche-Afdeling aangaat, in aankoop is een mooie en doel matige ,,Vierling"-conche, welke een dezer dagen verwacht wordt. De beide aangrenzende kantoren van chef Hekkert en Zr. Moeder- zoon zijn er reeds voor ontruimd en betegeld. De tussenmuur is weggebroken, zodat de Conchen- Afdeling straks een grote zaal vormt. U ziet, niet weinig. Laten wij ho pen, dat door al deze verbeterin gen de kwaliteit van onze produk- ten nog zal stijgen en de afname in onze A.H.-winkels verhoogd zal worden. De nieuwe L.F. in aanbouw! I Waar momenteel nog werkbanken en losse stenen liggen, zullen over j enkele weken de machines draaien j om de flessen te vullen die vele dorstige kelen zullen moeten laven. feltenniskampioenschappen, welke dit jaar door onze Vereniging zul len worden georganiseerd. De wed strijden om de Zaanse Tafeltennis- titels zullen worden gespeeld op de maandagen 8 en 15 en op woensdag 17 april a.s. Dit is tevens een mooie gelegen heid voor belangstellenden om eens nader met de tafeltennis sport kennis te maken. Op deze avonden zullen de sterkste spelers uit de Zaanstreek de strijd tegen elkaar aanbinden. De wedstrijden beginnen om half 8. Woensdagavond 13 maart kwam de bewakingskern van Albert Heijn bijeen, om de eer van het clubkampioenschap 1957. Hiervoor had de heer A. H. de Groot een wisselbeker beschikbaar gesteld, die het vorig jaar in het bezit ge weest is van de heer H. v. Urk Jr. Jammer genoeg voor Henk, maar hij kon niet in zijn bezit blijven. Ook al zaten de 4 tienen er met timmermansoog ingeschoten. Nu ging de heer Hogendijk met de hoogste eer strijken en kwam zo doende in het bezit van de beker en een lekkere fles wijn om het feest te vieren. Na de clubkampioenschappen gin gen wij over tot gelukschieten, om de minder gelukkige schutters toch ook in de gelegenheid te stel len om een prijsje in de wacht te slepen. De uitslag van de wedstrijden was: Hogendijk 48, Abbink 47, Schijf 46, Stens 45, Hekkert 44. Al met al: het was weer een genoeglijke avond, en de prijzen, cigaretten. chocolade, limonade, koffie en niet tc vergeten de wapenlepeltjes, vielen bij de aanwezigen zeer in de smaak. En nu maar weer af op 13 april, dan houden wij weer ons traditio nele eierenschieten in het O.G.. aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Mej. N. den Hollander voor de mooie fruitbak, die zij heeft ont vangen. Hr. en Mevr. Sas bij de geboorte van hun zoon. De heren Cobelens, G. Hulst, A. Rietveld. E. de Vries, B Snij ders en M. Human, tijdens hun ziekte. Hr. en Mevr. IJpma bij hun 12}.'2- jarig huwelijksfeest Hr. en Mevr. den Hollander bij hun 40-jarig huwelijksfeest. Muziek Op vrijdag 8 februari hield het A.H. korps zijn jaarvergadering in het O.G. Hiervoor was aardig veel animo van de leden, getuige de grote opkomst. Om even acht uur opende voorzitter Vinke de vergadering. Besloten werd aan het concours deel te nemen in Den Haag, dat wordt gehouden in de zaal van de Dierentuin op Hemel vaartsdag 30 mei. Zaterdag 23 februari reden wij op uitnodiging van de heer Schudde- boom met 2 autobussen naar Bla- ricum om daar mede te werken aan een carnavalsoptocht. Het was echter tamelijk koud en we moes ten hard lopen om ons warm te blazen. De start vond plaats in Laren. Voorop een heraut te paard, die op verschillende punten een oor konde voorlas, waarin aangekon digd werd, dat prins Carnaval was gearriveerd. Daarna volgde ons korps en daarachter een grote wagen met de raad van elf. Zo marcheerden wij ongeveer een uurtje, waarna wij in Blaricum werden getracteerd op boerenkool met worst. Nu of dat best smaak te kunt U begrijpen. Na nog een tijdje gezellig daar te hebben doorgebracht, vertrokken wij wederom naar het Zaantje. Om half negen was ieder thuis. Ook ontvingen wij nog de vererende uitnodiging om wederom op 20 juli te komen spelen op het con cours hippique te Blaricum. Biljarten Traditie getrouw worden in april de biljart-wedstrijden A.H. Pie ter Schoen de Bijenkorf speeld. De wisselbeker werd de laatste maal door A.H. gewonnen en blijft nu eigendom van onze vereniging. Zoals vorig jaar be sloten, zouden wij dit jaar een nieuwe prijs (beker) beschikbaar stellen, waarom weder enige jaren gestreden kan worden. Voor dit jaar zijn de wedstrijden bepaald op 6 april. Voor deze mid dag hebben wij wederom enige hulp nodig voor marqueren er schrijven. Zij die zich hiervoor be schikbaar willen stellen, gelieven zich op te geven bij de heer H. Bakker (Biljartcommissaris). Verder rekenen wij op grote be langstelling voor deze middag, zo wel van onze leden, als van de overige A.H. medewerkers. Aan vang 2.30 uur in 't O.G. HIEUW PERSOHEEL FABRIEKEH: G. Bakker B.A. J. E. Rijm berg B.A. P. Bartolini-Erbs V.F. T. Blom-Ganzevles C.F C. Vogelpoel-Fijlstra C.F. E. Weller-Mof S.B. M. C. Weller S.B J. Wielinga B.B. A. Langeveld Drukk. M. van Overloop Arb. St. A. v. d. Meulen-de Wit L.F. M. H. v. d. Meuten K.B. E. Bergers-de Boer B.W. G. v. d. Weide-Huising K.B. G. Stolk B.W. Docter-Vlug C.F- M. Brouwer B.B. J. M. Wobbe B.B. Ch. Meijer K.B. R. v. d. Pol K.B. H. Meijlink Exp. K. de Vries Exp. H. Tom-Kramer K.B. D. Dozeman C.M E. J. Otello K.B. H. Westerhovcn K.B. A. Fonteijn Div. J. Schenk Adm. H. Bakker K.B. J. Schaft K.B. W. Kreeft-de Boer C.F. J. Schurink-Karte K.B. A. Jongkind Linnenk. de Kok-Guttenberg B.B. L. Schram C.F W. P. Luiten Emb. H. Kostelijk S.B. L. Hijman B.d. G. Sake Bakker K.B. J. Klootwijk C.F. T. Dolleman K.B. A. J. Wier-v. d. Berg C.F. M. T. Polyaina PM. Dank brengen

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3