AH-TUT5IN Laboratorium werd verrijkt met mondvol vreemde woorden Wat besprak de Ondernemingsraad? Flitsen uit een CC-vergadering Ni teuwe wafelzaagmachine MG? Nieuws van de ideeënbus Bartelson bezoekt 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e jaargang No. 3 Maart 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson Personeelfonds M. Barrette Muziek J. C. Berghege Wafelzaagmachine A. J. Bicker Lóonpraatje Dr. Mr. P. J. Bomli Ondernemingsraad J. BoonOost en West M. J. H. Grooten Centraal Magazijn J. Keune Chocoladewals J. Legerstee Hr. Zwartkruis J. W. Noortman Centraal Magazijn K. Romp Foto s G. A. van Rooyen Ontspanningsver. C. Schot Bouwafdeling P. C. Vink Tafeltennis Foio-elektrische absorptiemeter Het laboratorium is verrijkt met een mondvol vreemde woorden: een foto-electrische-absorptiemeter. Dit apparaat meet het opslorpings vermogen van licht door vloeistoffen ten opzichte van water. Het blijft duister, zal men zeggen, maar als de waarnemend laboratorium- chef, de heer J. Bracco Gartner, z'n best gaat doen de werking van het apparaat in ronde Hollandse woorden uit te leggen, dan gaat er een klein lichtje op. Het is een heel verschil, of men een fles azijn tegen het licht houdt of een fles sla-olie, dat begrijpt een kind. De oorzaak van dat ver schil zit niet in het licht, maar in De heer C. Steenbrink, chef van het het feit, dat sla-olie het licht min- zo juist geopende filiaal in gesprek der gemakkelijk doorlaat dan met een van zijn klanten. azijn. Het opslorpingsvermogen Na de installatie van de ondernemingsraad in het Ontspanningsge bouw op 20 februari j.l. heeft de Voorzitter de ondernemingsraad doen bijeenroepen tegen dinsdag 26 februari 1957. In deze vergade ring waren alle leden van de ondernemingsraad aanwezig. Voorzitter was de heer G. Heijn. Na de opening van de vergadering" wees de Voorzitter op het verschil, dat er bestaat tussen een Contact Commissie en een ondernemings raad, welke laatste werkzaam is in het belang van de onderneming, terwijl de eerste zich meer bezig houdt met de belangen van de werknemers. Spreker zeide, dat het zijn bedoeling was van de on dernemingsraad iets te maken en deed een beroep op de aanwezigen om vrij uit en met de beste bedoe lingen hun mening te uiten. De agenda vermeldde twee punten ter behandeling, te weten: 1. overleg aangaande de aanwij zing door de Voorzitter van de secretaris van de onderne mingsraad 2. behandeling en vaststelling van het reglement van de on dernemingsraad. Bij de behandeling van punt 1 van de agenda stelde de Voorzitte voor, de heer dr. P. E. J. Bomli als secretaris aan te wijzen. Nadat de overige leden van de on dernemingsraad van him instem ming daarmede hadden doen blij ken, wees de Voorzitter als secre taris aan de heer Bomli, die deze benoeming aanvaardde. Bij de behandeling van het regle ment werden door enkele leden van de ondernemingsraad enige opmerkingen gemaakt en vragen gesteld, die aanleiding gaven om het door de onderneming ontwor pen reglement op enkele, overi gens ondergeschikte, punten te wijzigen. Alvorens de vergadering te slui ten, deelde de Voorzitter mede, dat het niet zijn voornemen was om de bijeenkomsten van de on dernemingsraad te beperken tot vier per jaar, het minimum aan tal genoemd in het reglement. Spreker hoopte, dat ook van de zijde van de overige leden van de ondernemingsraad, op de in het reglement voorgeschreven wijze, punten ter behandeling zouden worden voorgesteld. van sla-olie, het vermogen dus om licht ,,op te slorpen", is groter. Met die eigenschap kan men in het laboratorium wat gaan „doen", als men er tenminste de instru menten voor heeft. Door middel van de foto-electrische absorptie meter kan men bepalen, of er in een fles met het etiket „sla-olie" er op arachide-olie ofiraap-olie zit. Bovendien kan men met dit toe stel constateren, hoe sterk de ver ontreiniging in een bepaalde vloei stof is. Neem glucosestroop. In on zuivere toestand zitten daar kleine verontreinigingen in. Maar hoe sterk is die verontreiniging: sto rend of niet? Voor de absorptiemeter voegt men aan de stroop een bepaalde kleur stof toe, die de verontreiniging een aparte kleur geeft. Hierdoor kan men zien hoe sterk de veront reiniging is. Een interessante afdeling, dat la boratorium van ons. De pui van het pas geopende filiaal Aerdenhout. Dit fraaie pand is als een aanwinst te beschouwen voor het villadorp Aerdenhout. Binnenhuisarchitect bij Bouwafdeling Onze Bouwafdeling is vanaf heden uitgebreid met een nieuwe speci alist, de heer H. Zwartkruis, die in zijn hoedanigheid van binnen huisarchitect onze Bouwafdeling geadviseerd heeft bij de inrich ting van de Supermart Haarlem. Hij is nu als adviseur van de Bouwafdeling aan ons bedrijf ver bonden. Zijn taak zal voorname lijk bestaan uit het adviseren be treffende de inrichting het kleurenschema materiaalge bruik enz. van de winkels. Personalia Geboren: 7 febr. Johan Hendrik Sas. OoA: de wafelzaagmachine is vervan gen. De automatische machine, die de oude vervangt, blijkt weer een grote verbetering te zijn. Snel en gemakkelijk schuiven de bla den door de machine, keurig gezaagd en tegelijkertijd wordt het overtollige kruim door een aangebrachte „kruim- ver zamel aar" in de daarvoor bestemde bak gedeponeerd. Waarna de wafels op de inpakma- chine geschoven worden. De voorde len zijn: vlugger werken met minder inspanning. In de vergadering van 13 maart hadden de volgende punten de aandacht le. De garderobe in het O.G. Ver rijkt met de ervaringen van de eerste keer (die helaas niet al te goed waren) is hopelijk de volgen de avond deze zaak in orde. 2e. Koffieverstrekking in liet O.G. Er is helaas soms wat meer naar de letter dan naar de geest ge handeld, maar de factoren, die tot het aanhalen van de touwtjes leid den, in aanmerking genomen, mo gen we niet teveel mopperen. Bo vendien zijn inmiddels de scherpe kantjes opgelost. 3e. Toiletproblemen. De mannen in de V.A. krijgen nieuwe toiletten maar de meisjes van de bandoven zullen naar 1 hoog moeten gaan Hier is de zaak keurig in orde en als de meisjes net zo keurig en even vlot opschieten is er geen vuiltje aan de lucht. Op dit laatste zal het toezichthoudend personeel zo goed mogelijk moeten letten. 4e. Het telaat komen. Vooral op maandagmorgen en op de K.B. is dit een bron van zorg. Met goede wil kan dit opgelost worden, maar anders zullen er onprettige maat regelen noodzakelijk zijn. 5e. Aannamepolitiek technisch personeel. Deze politiek is in over eenstemming met de richtlijnen der directie. Als er mensen zijn die menen dat er iets niet volgens afspraak gebeurt, zal dit met de chef, de personeelsvertegenwoor- diger en de personeelsafdeling moeten worden bekeken. 6e. Meisjes en machinewerk. Ten aanzien van voorschriften dat meisjes beneden een bepaalde leef tijd niet aan machines mogen wer ken, blijkt een misverstand te heersen. Er zijn in deze geen be perkende bepalingen. 7e. Uitgang. Als uitgang voor personen dient de poort langs de portiersloge. Het gehruik maken van de autopoort kan niet worden toegestaan daar dan het overzicht en de controle voor de portier on mogelijk wordt. In deze tijd en nog meer in de toekomst worden hoge eisen ge steld aan de sfeer in onze winkels. Een sfeer, die de koopstemming van de klant verhoogt en die de klant zich prettig doet voelen. Behalve dat hier een belangrijke taak ligt voor onze medewerkers in de filialen, die door hun prettige houding, een beleefde attentie en een prima service het voor de klant prettig winkelen maken, kan hier nog veel aan worden bijge dragen door een goede inrichting van de zaak. Dit laatste behoort tot één van de taken die onze Bouwafdeling o.l.v. de heer C. J. Koomen is toevertrouwd. Wij hebben de laat ste jaren kunnen zien, welke voor uitgang zij hebben gemaakt t.o.v. onze eerste Z.B. Er moet echter steeds meer tijd worden besteed en veel worden bestudeerd om die aandacht aan de inlichting te geven, die nodig is om te zorgen dat wij onze tijd vooruit blijven. Vandaar dat het een versterking voor onze heer Koomen en zijn mensen betekent nu de hr. Zwart kruis met hen gaat samenwerken. Wij verwachten hier veel goeds van. Nadat de ideeënbus-commissie enige tijd wegens ziekte en drukke werkzaamheden verstek had laten gaan, is deze maand weer een stroom inzendingen de revue gepasseerd. Vele zogenaamde ideeën behoren niet in de commissie thuis, maar kunnen beter via de C.C. of rechtstreeks met de chef worden behandeld, er komt echter toch alt\jd nog een plezierig aantal goede suggesties uit de bus. De hoogste beloning a 25.viel Op de wafelkamer viel 7.50 te ten deel aan de heer Kop, die op beurt aan de heer Zwan en op de cocosspuitmachine een verbete- de candeerafdeling kon 5.be ring wist aan te brengen. loning worden toegekend aan de Op de L.F. werd een verbetering heer Bloemsma, die een voorstel bij het etiketteren bereikt die deed dat het schoonhouden van de 10,opleverde aan de heerleidingen vergemakkelijkt. Schaap. Ten slotte waren er 2 inzenders Ook de veiligheid had de aandachtdie een aanmoedigingspremie van en zo was er op de B.B. eveneens 2.50 ontvingen en daarmede de een inzender die 10.ontving rij afsloten. voor z'n activiteit. Op één idee komen wij nog terug. Programma Personeelsvereniging 27 maart Film „Een man keert terug" met Anna Mag- nani en Gino Cervi 27 april Toneelvereniging met het blijspel ..Pa wikt. Ma beschikt" Zo zijn wij deze maand getuige geweest van enige huwehjKsfees- Len. Het echtpaar Hollander (CM) was 40 jaar getrouwd. Wij hopen, dat het nog veie jaren voor elkaar gespaard moge blijven in goede gezondheid. Zo ziet U" maar biuids- paar, al wordt er niets over ge sproken, toch komen wij er acn- ter. Wel jammer, dat de dochter enige tijd moet rusten, te meer, omdat er huwelijksplannen zijn. We hopen dan ook op een spoedig herstel. Dok de fam. Compter was in feeststemming; dit echtpaar is 121/2 jaar getrouwd. Jammer, dat mevr. Compter kort daarop een hersenschudding kreeg. Onze bes te wensen. Wij blijven echter nog wat in de feeststemming. De fam. van Ewijk en de fam. Sas werden verblijd met een zoon. Veel plezier met deze kinderen en we hopen, dat ze in de beste wel stand mogen opgroeien. Zo krijgen wij straks nog 'n groot gebeuren van de heer Bouhuizen (40 jaar in dienst) maar dit is op 1 juli, dus nog even geduld. Nu wat onze zieken aangaat. De heer B. Brouwer moest 6 we ken rusten, is thans weer op de Deen en wacht op de uitslag van het verdere onderzoek. De heren E. de Vries (CF) en C. de Ligt (KB) moesten opgenomen worden voor een maagoperatie. Deze is nu al gebeurd en zij wach ten thuis op verder herstel. Onze oeste wensen. Juffr. Bang is weder thuis, mo ge zij spoedig geheel herstellen. Ook de heer G. Tolk onze beste wensen. P. Broere is nu weer voor hele dagen aan 't werk. Ook dit leed is dus weer geleden. De heer v. Noort is nog steeds voor ziekte thuis, dit wil ook maar niet, wij wensen ook hem t beste, evenals mevr. Hoedeman. Mej. T. Klompenmaker is na haar behandeling aan de keel weer aan het werk. Ik heb bij de thuiskomst van mevr. Scholtsz haar een bezoek ge bracht. 't Gemis zal wel blijven, maar de rust in 't ziekenhuis had haar toch goed gedaan dus zullen wij maar hopen dat 't zo blijft. Mevr. Cappelleveen is weer in 't ziekenhuis opgenomen voor een behandeling; ook deze keer verge zellen haar onze beste wensen. Mej. C. v. Scheppingen is ook weer ziek. Wij wensen haar het allerbeste toe en een spoedige be terschap. Onze gepensioneerden maken het prima, alleen de heren D. Engel en J. Gras zijn niet erg in orde. D. Engel moest enkele dagen naar 't ziekenhuis voor een operatie aan de hand. J. Gras is enige weken onder dokters behandeling. Advies: geen zout en niet roken. Wel een hele opgaaf, maar door zetten is geboden. Daarom gezonden, stelt uw ge zondheid op prijs en gaat goed en eerlijk met elkaar om. Zuster Numan is weer bij ons te rug. Zuster, 't beste! Mej. E. v. Scherpenseel (telefo niste) moest opgenomen worden voor een operatie. Wij wensen haar een spoedig algeheel herstel toe, en dat wij weer gauw haar stem mogen horen, „met de centrale". Nu nog iets over Tante Post in Australië'. Ik had aan J. Deurholt voorheen B.B. en nu woonachtig in Galong (W.) in Australië een A.H. Flitsen gestuurd (zoals ik aan alle emigranten stuur). Maar daar deze fam. vermoedelijk ver huisd is en nader adres ontbreekt, is deze toch weer, na vele dagen door 't land gezworven te hebben, met 8 stempels van verschillende plaatsen weer in Zaandam terug gekomen. Een mooie reclame als er" straks eens een supermarkt komt in Galong. Zo wil ik dan besluiten om U al len en ook onze vrienden in de verre landen 't allerbeste toe te wensen, en tot de volgende keer hopen wij maar.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2