Nieuws van de ideeënbus INOANCi Z.B. 0283 Lijsten maken waarop staat vermeld wat buitenlanders, naar him land mee mogen nemen. Bij de koffie- en theeschappen kaartjes aan brengen, waarop dit aan gegeven wordt. Wij overwegen de filialen op andere wijze hieromtrent voor te lichten. Aanmoedi gingspremie 5. 0694 ZB-mandjes (blauw) met één hengsel laten maken. Nu slaan de mandjes vaak om doordat de klant een hengsel loslaat. Br zijn reeds nieuwe met één hengsel in omloop. Bij slijtage van de mandjes met 2 hengels worden deze ver vangen door mandjes met 1 hengsel. 0695 Het vulpotlood „rood" ver strekt bij Presto is zeer ge schikt voor het noteren van de prijzen op de vleeswaren- zakjes in ZB's. Schrijft dui delijker dan een potlood en hoeft niet steeds geslepen te worden. Wij hebben hiervoor in ge bruik een speciaal rood vet- potlood, dat aan Zaandam kan worden besteld. Dit is goedkoop en voldoet aan de gestelde eisen. Niettemin kunt U het gratis PRESTO vulpotlood ook hiervoor gebruiken. Bodem van emballagebak met houtwol bedekken. Voorkomt breuk. Dit wordt in veel filialen reeds gedaan. Erg veel nut heeft de houtwol niet. De breuk ontstaat meestal doordat de potten en fles sen op elkaar vallen en niet als ze op de bodem vallen. Plastic stroken over de prijsrails in de ZB's aan brengen, zoals in de McCor- mick stands. De kaartjes kunnen dan niet meer door kinderen verschoven wor den. Het staat bovendien keurig. Dit zou veel te bewerkelijk zijn omdat men regelmatig de gehele strook zou moe ten afnemen, i Kubus aan de bovenkant openen, daarna gedeeltelijk opvullen met karton. Dan gebruiken voor stortartike- len. Is niet zo pompeus als de stapelbak op de kubus. De kubus zonder stapelbak Op de bovenste twee foto's poseren de chefs en hun dames die op 13 en 27 februari j.l. een bezoek brachten aan opleidingsschool en fabriek in Zaandam. De onderste twee groepen bezochten een Zaandag op 20 februari en 6 maart j.l. is te klein. Bovendien zou dit lang niet zo verkoop- krachtig zijn. 4070 Van de beste delen van de versleten schorten een „voorschoot" laten maken voor de meisjes. Deze kun nen dan over de gewone schorten gedragen worden bij afwegen en poetsen. Dit is niet aan te bevelen. Men krijgt inderdaad „lap werk". 4367ANa ontvangt van eieren de kisten leegmaken, op hun kant leggen en de eieren er dan weer inschuiven. De kis ten hoeven dan niet meer van elkaar gezet te worden als er bijgevuld moet wor den. We zullen onderzoeken of dit in de praktijk voordelen biedt. 4367B Lichtknoppen (schakelaars) in magazijnen vervangen door tuimelaars. Kunnen dan ook bediend worden door iemand die een doos oi kist draagt, zonder dat hij deze behoeft neer te zetten. Dit idee is reeds vaker in gediend. Deze knoppen zou den door voet of schouder bediend moeten worden. Dit voldoet beslist niet in de praktijk, enummerd Dozen met losse macaroni en vermicelli van 'n dubbele bodem voorzien. Nu blijft er altijd een gedeelte tussen de bodemeartons zitten. Het voordeel weegt niet op tegen de hoge kosten van zo'n bodem. Saksische leverworst voor zien van maten zoals op de pakjes margarine en vet. Nu wordt er vaak te veel of te weinig afgesneden. Wij zullen dit met onze vleeswarenfabrikant opne men. Inzender hoort nader. Plastic plaatjes op vlees snijmachines leggen. Zijn makkelijker schoon te ma ken. Dan hoeven daarvoor niet meer dure vleeswaren- schaaltjes gebruikt te wor den. De praktijk bewijst dat de ze plaatjes ook niet geheel afdoende zijn tegen vet worden. Miniatuurflesjes van onze wijnsoorten laten maken. Daardoor zou het winkel personeel de smaak leren kennen. Door één keer te proeven leert men de smaak niet voldoende kennen. Het is trouwens van meer belang dat de verkoper weet wel ke wijnsoort hij bij bepaal de gerechten moet aanbe velen etc. Kassa's glanzend wrijven met onze politoerwas en de klanten dan opmerkzaam maken op de kwaliteit van die was. Politoer was wordt alleen in Z.B.'s verkocht. Niet alle kassa's zijn geschikt om met was behandeld te wor den. Dikwijls wordt met succes een stukje proefzeil voor deze demonstratie ge bruikt. Raambiljetten op de volgen de manier opplakken: eerst het biljet met spons goed nat maken, daarna DEDE lijm er op doen, het biljet dichtvouwen en even laten uitlekken. Dan op het raam aanbrengen. Komt prachtig strak te zitten en laat goed los bij het verwijderen. Wordt onderzocht. Blikken koekjes zijn moei lijk uit de kisten te verwij- ren. Daarom van iedere laag één blik van metaal draad voorzien, zoals de snoepblikken. Spaart tijd en gebroken nagels. Dit idee is al vaker inge diend. Zal nogmaals onder zocht worden. Achter in 't rekenboekje een kaartje plakken dat er een paar centimeter uitsteekt. Daarop de voornaamste prijsveranderingen noteren. Een rekenboekje is gauw vol. Het kaartje zou dan vaak moeten overgeschre ven worden. In verschillen- De eerste kennismaking met A.H. is. getuige de zonnige gezichten, goed verlopen. Instuifdagen op 19 en 26 febr. en 5 en 12 maart j.l. de filialen doet men dit zelf reeds. Voor de diverse administra- tieboeken verschillende kleuren gebruiken. Zou veel gezoek voorkomen. De boeken zijn meestal her kenbaar aan het verschil in formaat. Een teveel aan kleuren werkt ook verwar rend. Zaanse Molen biscuits van een laagje chocolade voor zien en daar suiker op strooien. Dit koekje zou waarschijnlijk goed gaan. Dit koekje is reed§, in de handel. Onze aanmerking hierop is dat het niet met echte chocolade bestreken is. Om dit 'koekje met zui vere chocolade te brengen zou te duur worden. Potloden raken vaak zoek in de winkel. Daarom aan een touwtje binden en dit touwtje aan de jasschort vastmaken met een was knijper. We geloven niet dat dit de oplossing is. Bovendien staat het slordig. Bedrijfsleider: Mijnheermevrouw is nog niet klaar, wilt U s.v.p. wat heen en weer lopen?"

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 8