Warenkennis versterkt Uw zelfvertrouwen Allerhande attractieve artikelen voor smulpapen en lekkerbekken GDelicafej Laat de klant niet wachten! De grote vijf 26 SO0P me^ „Koekjes, vers uit de oven AH-FLITSEN 7 *SLE* Deze luchtfoto is gemaakt in filiaal Koningstraat, Den Haag, (o.l.v. chef G. van Langeveld). De dames tonen het plusartikel cocosbanket. HOENDERSÖEPJ. Ananas .Summer isles' Van dit blik willen we U alleen de inhoud laten zien. Zó veel ananas voor zó weinig geld dan is verder commentaar toch wel overbodig. Vroeger had de ouderwetse kruidenier 3 balen bruine suiker staan. Als de klant vertelde waarvoor ze de suiker wilde gebruiken, dan ging de kruidenier zonder aarzelen naar de juiste baal en leverde de soort die de klant nodig had. En zo ging het met stroop, met meel en met allerlei andere grutterswaren. De kruidenier kende zijn artikelen en wist precies het verschil tussen de voorradige kwaliteiten. De kruidenier was de raadgever van zijn klanten, hij was de man die al hun vragen op levensmiddelengebied kon beantwoorden. De balen suiker de vaten stroop de zakken grutterswaren zijn uit de kruidenierswinkels verdwe nen. De vooruitstrevende kx-uide- nier is er toe overgegaan om zijn artikelen te verpakken; hij vooi"- zag de verpakkingen van aandui dingen over het product en van de gebi-uiksmogelijkheden. En de kwaliteit wordt gegarandeerd door de firmanaam op het pak. Hoeft de kruidenier nu geen raad gever meer te zijn? Kan hij er op vertrouwen dat de klanten dooi de advertenties en de gebruiksaan wijzingen op de verpakkingen nu wel zullen weten waarvóór en hoe een bepaald artikel moet worden gebruikt? Hoeft hij zijn artikelen niet meer te kennen? Wis en zeker, want de vooruit strevende kruidenier heeft al lang ontdekt dat hij, om een goed re sultaat te behalen, toch nog zeer veel moet weten van de artikelen die hij vex-koopt. Lang niet alle klanten lezen wat er op de ver pakking staat en velen van hen begrijpen niet alles wat ze lezen. En ook worden lang niet alle vra gen die een klant heeft, hiei-door beantwoord. De klant beschouwt de kruidenier zelf toch altijd nog als de meest betx-ouwbare en meest deskundige man om de vx-agen te beantwoor den in het geval dat ze niet precies weet welk artikel ze moet nemen Bovendien „voert" men niet alle artikelen die in de handel zijn. De klanten zoeken naar een bepaald product, doch kunnen het niet vinden. Kan er dan een ander voor in de plaats gesteld wox-den? De kruide nier moet voldoende van zijn arti- kelen af weten om de klant te kunnen ovex-tuigen dat ze dat an dere artikel gerust kan nemen. Gx-ijp daax-om elke kans aan om de artikelen die U verkoopt te leren kennen of beter te leren ken nen. Op het lesrooster van onze Opleidingsschool is een belangrijke plaats ingeruimd voor warenken nis en in onze Flitsen worden re gelmatig producten besproken. Tx-acht echter zelf ook zoveel mo gelijk te weten te komen van de artikelen in Uw winkel. Waren kennis versterkt Uw zelfvertx-ou- wen en dit schept weer mogelijk heden tot grotere verkoop. Oosterhout. Bent U als verkoopster of verkoper zelf wel eens klant geweest? Kijkt U nu eens naar de foto en veronder stel eens, dat LI de klant zou zijn, die hier staat te wach ten. Oh, dat duurt nog wel even, want de dames zijn nog lang niet uitgepraat: En die klant die staat maar te wach ten! Misschien volgt er nog een heel ver haal, omdat één van de dames de avond tevoren naar de bioscoop geweest is met haar „aanstaan de" en daarna heb ben zij nog Chinees gegeten Ja, dat is allemaal wel heel gezellig maar voor de klant is het niet om aan De klant tot de verkoopster en nu nog een flesje bessensap. Ik wil Haagse bluf maken. Weet I U misschien de verhoudingen Juffrouw: „Niet precies. Mevrouw, maar ik zal het even aan de chef i vragen, die is een Hagenaar." V_ Neen, dit verhaal- een rondetafel-con- ferentie, gehouden v door vertegen- ör den. Wij zoeken het even „vreedza- Willi.T ^ci!v<S 4 liv mer", want de v grote 5 van A.H., -■ dat zijn onze vijf -WfÈjé BH chocoladeblokken, MgjtoW die nu in volle glo- J9 hun intrede JÊH doen. Onze delica- ta tot uit- hoeken van ons land bekend en wie heeft na het nuttigen van zo'n reep geen trek in nóg een stukje van die smakelijke AH-chocolade En juist voor de echte liefhebber is zo'n dik chocoladeblok je van het". Bovendien is er wat smaak betreft voor elk wat wils: melk, puur, hazelnoot, advocaat eix rozina. De blokken lenen zich uitstekend om aan kinderen cadeau te geven of mee naar buiten te nemen op een pic-nic of gezellig dagje. Hoendersoep °ver de superieure kwaliteit van deze j» if 1 f 11 j- s°ep willen we het niet hebben. Wel willen we de prijs j eens onder de - Jssr- louPe nemen. We hox-en soms de op- merking dat die te 'Vy^" hoog is. Nu is -dSÈÊÊÈ^^^^ - f 2-69 een hoge prijs voor een ge- H woon blik soep, maar niet voor de- nxet been. Vooral Paasreclame nog De „bakkersoven" op bovenstaande Chef J. C. van Hoof en verk. foto is de grote trekker geweest voor H. W. Jansen hebben voor de de koekjes-premie-actie in filiaal constructie hiervan een gehele avond en een goed deel van de nacht over gehad. Het eerste werk was schuin in de étalage een houten raam te plaatsen, waarop het grote vel tekenoapier, van te voren met verf tot een heuse ovenwand omgetoverd, moest worden aangebracht. De ovenmonden waren open. Op enige afstand achter de oven werd een tweede wand van rood golfcarton aangebracht. Enige lampen zorgden er voor, dat vooral 's avonds de voorbijgangers de in druk kregen zo in de vurige oven te kijken. Werkelijk een goed stuk werk, dat dan ook zijn uitwerking op de ver koop niet gemist heeft. Pase n, eieren en advocaat Onze advocaat Roodmerk is voor de prijs verbazend goed, maar ook de superieure kwali teit Goudmerk is vlot te verkopen. De inhoud van de fles Goudmerk is 25 meer, terwijl óók het alcohol gehalte van Goud- mex-k iets hoger is. En denk er om AH-advocaat wordt altijd van 24 cent omlaag gaat, zult U dit kwaliteitspx-oduct beslist vlot kunnen vei'kopen. Een groot voordeel van deze soep is ook, dat ze in een wip klaar is. Het is voor de meeste huisvrouwen geen genoegen om uren in de keuken door te brengen op een feestdag als Pasen. Deze foto ontvingen wij uit filiaal Wassenaar o.l.v. chef J. de Jong, genomen op een uur dat er niemand in de winkel was. M.a.w. na 6 uur 's avonds! te horen, want die klant wordt onte vreden! Zij zal bij zichzelf denken- „Volgende keer koop ik mijn boodschappen maar bij een ander, want daar word ik vlugger en prettiger bediend". Kijk, dat is nu juist het gevaarlijke. Die klant zegt niet, dat er aan de bediening wat mankeert, maar zij blijft de volgende maal gewoon weg. Dat kunt U als verkoopster of ver koper voorkomen door voldoende aandacht aan Uw klanten te schen ken onder alle omstandigheden. Bedien Uw klanten zo prettig, zo correct en zo snel mogelijk, want juist j dan zal men ook van Uw zaak zeg- j gen: „Bij Albert Heijn is het prettig winkelen". alleen maar verse Laat de klant dus niet nodeloos wach- kippeneieren ge- ten en probeer zoveel mogelijk een maakt! prettige indruk achter te laten. Chef C. Versteegt van filiaal Noordwijk a. Zee en zijn medewerkers ver eeuwigd t.g.v. het succesvol volbrengen van Plan 1956. Uit de aanwezigheid van de echtgenote van de chef op de foto. blijkt duidelijk hoezeer zij in de ploeg is opgenomen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 7