Afdeling filialenadministratie Van puzzelen en... een verbroken verloving Dankbaarheid AH-FLITSEN De heec A. Besterveld 100 service Vele medewerkers De heer Gruys doet het werk na- j tuurlijk niet alleen. Tot zijn di-1 recte medewerkers behoren de he ren C. J. Tadema en H. H. Wulfert en dan 8 balansmakers en 17 ad- ininistratiecontroleurs die, opere- j rend in de buitendienst, begiftigd j met een fijngevoelig reukorgaan, snuffelend rondgaan door AH's filialen en hun bevindingen in dc vorm van rapporten op het bureau van de heer Gruys deponeren. De bestudering en uitwerking hier van verschaft bergen werk. Uitsluitend heren dus die het werk doen? Nee zeker niet. Mej. K. E. Sikkes is al geruime tijd de secre- tai'esse van de afdeling en het is bijna uitgesloten dat zij op vragen die haar worden gesteld het ant-1 woord schuldig zou blijven. We zouden haar echter tekort doen door haar uitsluitend als vraag baak te zien. Zij fungeert n.l. ook als „sociale dienst". Bij verjaar- We weten het allemaal: naast de vele goede eigenschappen die we hebben, zyn er ook enkele die ons wel eens last bezorgen. Neem nu eens de vergeetachtigheid of de neiging om iets net even anders op te schrijven als we het bedoelden. Én het mag ongelooflijk klinken, maar dit is een van de oorzaken van het bestaan van een afdeling op het Hoofdkantoor in Zaandam. Ja, we begrijpen dat we U nu wat opheldering verschuldigd zijn en hiervoor roepen we de hulp in van de chef van deze afdeling, de heer T. K. Gruys, met wie wij een gesprek hadden. De controle van de zegelboekjes. V.l.n.r. mej. W. van Saane. de heer C. Breiier en de dames M. Provoost en N. Kaper. De heer T. K. Gruys ....RaadselsJ De heer Gruys al 11 jaar bij AH en om volledig te zijn: een gelukkig echtgenoot en vader van een dochtertje Nelly begint het gesprek heel ongewoon. ,,Van kranten, weekbladen en tijdschrif ten heeft de puzzle-rubriek altijd mijn speciale belangstelling en als U nu weet dat mijn taak hier op kantoor o.m. bestaat uit het cor rigeren en opzoeken van fouten en vergissingen die door de diverse filialen in hun administratie wor den gemaakt en dat ik hierbij soms voor bijna onoplosbare raad sels kom te staan, dan zult U ook begrijpen dat ik in mijn werk een groot sportief element zie." dagen en feestelijke gelegenheden zorgt zij voor gebak en zij is be- last met het kweken van stem- ming. En zonder een goede sfeer werkt toch niemand prettig? Instructie Tot een hoofdtaak van deze afde ling mag ook gerekend worden het ontwerpen van instructies voor de filiaalchefs over de manier j waarop zij hun formulieren en pa- i perassen moeten invullen en be handelen. Hierdoor wordt de taak j van de chefs verlicht daar ze nu niet alles zelf hoeven uit te dokte ren. „Want," zegt de heer Gruys, ,,in de eerste plaats zijn zij ver kopers en van welk groot belang de administratie ook zijn mag, het accent ligt toch op de verkoop". Er zijn filialen die een paar klan ten hebben die uit gewoonte niet meteen afrekenen, maar dit op ge zette tijden doen. Voor de centrale j De heren P. Schipper. L. Didden en B. Steegenga (v.l.n.r.) zitten gebogen over de administratie van de puntenpremieactie. administratie hiervan, om even tueel misbruik tegen te gaan, zijn we hier ook aan het goede adres. Zegelboekjes We zijn nog niet aan het eind van ons latijn. We zijn hier gekomen op de plaats waar de volle zegelboekjes, die via de filialen door de klanten werden ingeleverd, stuk voor stuk worden gecontroleerd en van waaruit ook om de 14 dagen de filialen met zegels worden bevoorraad. He aantal loopt, schrik niet, in de millioenen. Het is zeker niet over bodig dat de zegelboekjes worden gecontroleerd, zolang het nog her haaldelijk voorkomt, dat een blad zijde per vergissing onbeplakt is gelaten! Voor ieder vol zegelboekje wordt een obligatie verstuurd. Deze obli gatie-affaire plaatst de heer Bes- terveld en zijn medewerkers in de frontlijn van de sei'vice aan de klanten. „U staat er versteld van," zegt hij, „hoe zorgeloos men soms met deze waardepapieren omgaat. Laatst had weer iemand z'n obli gatie waar hij lang voor had ge spaard aan de voddeman „van de hand gedaan". Toen hij zijn ramp zalige vergissing bemerkte, bleek deze zijn spullen al aan een grote opkoper te hebben verkocht. Lei den was in last. Met de moed der wanhoop heeft hij toen een dag lang een grote en lang niet frisse berg met afval doorzocht maar tevergeefs. Ten einde raad belde hij ons op. Nu is geen moeite ons te veel om klanten te helpen, onze service is 100 maar we kunnen niets doen als we het nummer van de obligatie niet weten. Onver schillig wat er met het waarde stuk gebeurt, zolang het nummer te zien is, is er nog niets verloren". Cadeaux Van de andere werkzaamheden die door de heer Besterveld en zijn medewerkers worden verricht, mo gen we zeker niet vergeten de ver zending van de artikelen waarnaar in den lande reikhalzend wordt uitgezien, de cadeaux van de pun tenpremieactie. Vooral de textiel komt nogal eens in het gedrang. De verzending j heeft eenmaal per maand plaats en er bestaan plannen om deze termijn zelfs korter te maken. „Want", zo zeggen ze, „kunt U De eerste drie vervolgcursussen van dit jaar werden gehouden van IS t/m 21 febr.. van 25 t/m 28 febr. en van 4 t/m 7 maart j.l. De cursisten op de foto. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De opleidingsschool verleende weer voor 4 dagen gastvrijheid aan 2 groepen charmante dames. Aan de andere kant van de lichte kantoorruimte treffen we de heer A. Besterveld, die hoewel nog val lend onder de afdeling van de heer Gruys, toch met 8 medewerkers t.w. de dames W. van Saane, M. Provoost, N. Kaper en de heren B. Lievers, P. Schipper, C. Breüer, L. N. Didden en B. Steegenga, een geheel zelfstandige taak heeft. De heer Besterveld is reeds 10 jaar bij AH in dienst, getrouwd en heeft 2 dochtertjes, resp. 3% jaar en 8 maanden oud. Eigenlijk is hij de enige in de familie die de vaste wal boven het ruime sop heeft ver kozen. I De heren H. A. Wulfert. C. J. I Tadema en mej. K. E. Sikkes bestu- I deren de binnengekomen rapporten. bijvoorbeeld tegen de smeekbeden van meisjes om voor een bepaalde datum een scheerapparaat op tc sturen omdat het als verjaardags cadeau bestemd is voor hun ver loofden Wij zouden niet graag de schuld zijn van een verbroken ver loving". Op zekere dag vroeg een dame die regelmatig boodschappen kwam doen in filiaal Kampen, o.l.v. chef P. Teeninga. aan een verkoopster die haar hielp hoe laat ze 's morgens koffie dronken. Enigszins verwonderd antwoordde deze, dat dit meestal gebeurde tussen half elf en elf uur en was de vreemde vraag spoedig weer vergeten. Tot ieders verbazing werd er enkele dagen later een levensgrote taart bin nengebracht met een briefje, waarop stond „eet smakelijk". Iedereen vroeg zich af aan wie deze tractatie te danken kon zijn tot er plotseling iemand een licht opging. Dat was na tuurlijk van die dame die zo belang stellend was naar de koffiepauze Hoe zat de vork nu aan de steel Wel, de dame in kwestie was een poezenliefhebster en vroeg altijd naar wat vleesafval voor haar lievelingen, wat haar altijd werd gegeven. Deze taart was een uiting van haar dank baarheid!

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5