Bliksembezoek aan filiaal Purmerend „Mei hei boemelije van Personeelsbijeenkomsten in Oosterhout en Eindhoven 4 AH-FLITSEN t-V\ I,.'. De heer A. Deal in gesprek met onze verslaggever J. W. Noortman. Kopij, kopijwaar blijft de kopij uit de filialen! Nog steeds is de kopij, die ons vanuit de filialen wordt toe gezonden schaars, vandaar dat wij het land zelf maar eens zijn ingegaan om kopij op te doen. Ons reisdoel was Purmerend. 's Morgens vroeg dachten wij in het „Boemeltje" te stappen, maar moesten helaas genoegen nemen met zijn veel snellere elektrische broer, die ons na tien minuten sporen door het waterige Noord hollandse polderlandschap naar Purmerend bracht. „Boemeltje staat al ruim vijf jaar in het oudheidskundig museum van de Nederlandse Spoorwegen en geniet onder een dikke laag stof van zijn pensioen", vertelde ons weemoedig een conducteur, di; maar liefst zes jaar op „Boemel tje" gereden had en nog maa- steeds niet kan wennen aan de snelheid van de huidige trein. Nog een teleurstelling wachtte ons in Pui-merend. Er was geer veemarkt. Iedere dinsdag is er n.l een grote veemarkt in Purmerend maar nu was het donderdag! Geen teleurstelling wachtte ons ir het filiaal, want daar troffen we de chef, de heer H. Dral, en zijr personeel druk bezig metoh ja dat zullen we U nu eens gaan ver tellen. Ons eerste „slachtoffer" was Cla sien de Boer, die sinds novembei 1956 onze klanten in Purmerend van dienst is. En hoe'. Wij vroeger. i Mevrouw Striemer: Dik tevreden. dit aan Mevrouw Striemer, die juist door haar geholpen werd. „Oh, wat leuk, dat U mij dai vraagt. Waar is dat voor?" Deze echt vrouwelijke nieuwsgierigheid konden wij Mevrouw Striemer na tuurlijk niet kwalijk nemen. Toer wij haar dan ook vertelden, waar om wij deze vraag stelden, zei z: spontaan: „Schrijft U maar op. stellend. „Hoewel „baas" Albert niet altijd gemakkelijk was. kon ik het best met hem vinden. Iedere week kwam hij bij mij om het geld te halen en dat was altijd gezellig. Later kwam „baas" Gerrit met veel modernere opvattingen en daar moest ilc ook erg aan wen nen. Neen, die tijd van vroeger, ik zou het nog best een keertje wil len overdoen. Het mag dan voor de huidige begrippen ouderwets zijn, tóch was het een toffe tijd!" In 1940 vierde de heer Dral zijn 40-jarig jubileum. Vol trots ver haalt hij nog over deze dag. „Alle bazen waren present, een dag om nooit te vergeten". De heer H. Schootbrugge konden we nog net op de valreep aan zijn jasje trekken. Hij stond op het punt op de bakfiets te stappen, die vol boodschappen buiten reeds klaar stond, nog geen twee uur nadat de heer Schootbrugge de klanten gehoord had. Bijna vier jaar werkt hij al in het filiaal. Hij is getrouwd en vader van vier dochters en een zoon. AH-huwelijk Henny Brandsma is al ruim IV2 jaar in onze dienst. Zij heeft het genoegen gehad een vier-daagse Het stationnetje te Purmerend herinnert nog aan lang vervlogen tijden. Deze keer ontvingen wij twee verslagen uit het goede Brabant en ook hieruit blijkt weer eens duidelijk, dat een gezellig samenzijn zon der witte jas steeds meer in zwang komt. Uit Oosterhout schrijft verkoper H. W. Jansen: Op 27 februari j.l. hebben wij een PIT-avond gehouden. Nadat wij dat ik het prettig winkelen vind bij Albert Heijn. De prima kwali teit, maar zeker ook de goede service hebben mij twee jaar ge leden doen besluiten klant te wor den. Ik heb er geen spijt van. Kijkt U maar, het meisje heeft de bood schappen al weer klaar. Zo word ik hier nu altijd geholpen". Clazien heeft plezier in haar werk. Dit komt misschien ook wel een beetje door Piet, die sinds zij bij chef Dral werkt, opvallend veel boodschappen komt doen. U kent dat wel, één artikeltje tegelijk. Dansen neemt een groot gedeelte van haar vrije tijd in beslag en van Piet ook. Wel toevallig! 45 jaar AH Een vertrouwd gezicht in het fi liaal te Purmerend is ook dat van de vroegere chef, de heer A. Dra!. Hij kwam juist terug van de bank, waar hij de nodige duitjes voor zijn zoon gestort had. Wij maak ten graag van de gelegenheid ge- oruik om deze oude baas (81 jaar) eens een paar vragen te stellen en de heer Dral was daartoe zekei bereid. Zijn hart is nog steeds bij Albert Heijn en dat wil wel wat zeggen, want officieel 57 jaar geleden kwam hij bij de heer Albert in dienst en werd aangesteld als chef in het filiaal te Purmerend. „Ik was toen al een jaar in filiaal Oostzaan geweest", vertelt de heer Dral, „maar toen was er nog geen personeelsafdeling zoals nu, die de boeken bijhield van het per soneel, zodat later het jaar 190C als officiële indiensttredingsdatum is aangehouden." „Hoe vond U de heer Albert?", vroegen wij belang- Even naar het vogeltje kijken. Alle ogen gericht op onze persfoto graaf. K. Romp (l.). De dames v.l.n.r. C. van Braam, C. de Boers en H. Brandsma. cursus mee te maken op Zaandam en daarover is ze nog steeds „vol". Eveneens „vol" is ze van Kees van Splunter, verkoper in ons fi liaal Zaandam, Westzijde, die ze in Zaandam, tijdens een Zaan- dag ontmoette. Wij delen Kees hierbij vertrouwelijk mede, dat ze van de ontmoeting geen spijt heeft; misschierf ligt hier weer een A.H.-huwelijk in het verschiet Hartenjagen Eddy Uitslager was juist klaar met het snijden van een ons ham voor zijn vrouwelijke collega Cla- sien. Het grootste gedeelte van het magazijnwerk neemt hij voor zijn rekening. Met drukke dagen springt hij bij in de winkel. De Zaandag, die hij in Zaandam meemaakte, vond hij erg leerzaam en hij zou het graag nog eens een keertje willen overdoen. Naast zijn werk in het filiaal mag hij graag vissen en op z'n tijd een spelletje hartenjagen. Dit laatste De heer H. Schootbrugge. Op de valreep! j Verk. E. Uitslager: Eén ons ham voor collega Clasien. is een kaartspel en helaas konden wij niet te weten komen of hij dit spel ook wel eens zonder kaarten speelt. Jongste telg in filiaal Cobi van Braam is de jongste telg in het filiaal. Hoewel pas twee weken in dienst, winkelt zij al als een volslagen verkoopster en zo waar helpt zij de oudste klant van de heer Dral. „Hoe vindt U het winkelen bij Albert Heijn, Mevrouw Konijn?", vroegen wij. „Maar mijnheer, ik ben al vijftig jaar klant. Wat denkt U nu, dat als het mij niet bevallen was, ik zolang klant ge bleven was" Zo'n veelzeggend ant woord hadden wij niet verwacht en we stonden dan ook even mei een mond vol tanden, doch Me vrouw Konijn ging verder: „Nu ben ik nog obligatiehoudster ook Ik heb er al drie. Wat zegt U? Op de foto, ik? Nu zullen we he1 krijgen. Op mijn oude dag nog ir de krant. Ik vind het goed, maa: dan met de chef, want die kende ik al toen hij nog „zó" was." Me vrouw Konijn liet demonstratie-' met haar hand zien, wat ze be doelde met „zó". „Wacht nog ever met knippen. Ik sta nog niet goed Zo, ga nu Uw gang maar. Tjonge, tjonge, wie had dat kunnen den- leen. ik nog in de krant met de chef". Tot slot maakten wij nog ever een praatje met de heer II. Dral. die 25 jaar geleden de leiding var het filiaal van zijn vader overnam Bijna 40 jaar in dienst Chef H. Dral is ook bijna 40 jaar in onze dienst. Eerst als bediende bij „Pa" en via de filialen Hoorn en Zaandam werd hij chef in hef nieuwe filiaal op Texel. Ook de derde generatie Dral heeft zijr. toekomst gezocht bij Albert Heijn, al koos zijn zoon Dral een iets andere richting, n.l. die van eta leren. de door Mevrouw van Hoof ge schonken koffie gedronken had den, werd door de chef het een en ander besproken. Zrjn speciale aandacht was gevestigd op het Plus-artikel, bediening, bijverkoop en bezuiniging. Al deze punten werden nauwkeurig onder de loupe genomen. Na overleg werd besloten een spaarsysteem op stapel te zetten met het doel te zijner tijd geza menlijk een dagje uit te gaan. In filiaal Eindhoven, Bosdijk, blijkt een officiële spaarclub te bestaan, met de wijdse naam „De Barrière". Getuige het volgende verslag is deze barrière evenwel niet moeilijk te nemen. Men schrijft ons over de gehouden ver gadering Ais tweede punt van de agenda werd besproken, op welke wijze de pot verteerd zou worden. Met roerende eenstemmigheid werd de Philips-Schouwburg, waar een ge zellig carnavals-programma werd gehouden, voor dit doel uitgeko zen. Ondertussen was de koffie inge schonken en om alvast in de car navalssfeer te komen, werd een gezellig plaatje gedraaid. Het woord was vervolgens aan Mej. Covers. Deze demonstreerde met tonijn. Op deze wijze kon zij de kennis, opgedaan tijdens een vierdaagse cursus, aan haar col lega's overbrengen. Verkoper K. v. Bungen demon streerde zijn vaardigheid in het cake bakken. Dat de cake lekker was, moet LT maar op gezag aan nemen. goed." V.l.n.r. de heer H. Dral en mevr. Konijn. J Enige weken geleden hebben de heer en Mevrouw Dral een bezoek gebracht aan Zaandam om de nieuwe fabriek te bezichtigen. In zijn vrije tijd mag de heer Dral graag lezen, terwijl de dinsdag avond wordt vrijgehouden voor bridgen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4