Landskampioenschap naar filiaal Almelo Beslissing in O.P.W. 1956-57 gevallen iraninifiiiiii Door teamgeest de overwinning behaald Een groots verjaardagscadeau voor rayonleider G. A. de Groote Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 14e Jaargang No. 3 - Maart 1957 Almelo, vrijdag 22 maart 1957. Vier lange maanden bundelde filiaal Almelo zijn krachten samen voor het berei ken van een resultaat, dat het zich doelbewust voor ogen had gesteld. Chef Stef- fens, zijn drie verkoopsters en vijf verkopers tastten diep in hun rijke arsenaal van verkooptechniek. Het doel was het waard. Het ging hier om de hoogste verkoopeer, die te behalen was. De zilveren beker in de Omzet-Prestatie-Wedstrijd 19561957. De greep naar deze trofee ging hun capaciteit niet te boven. De zegepalm viel hen toe. Niet slechts een magnifieke prestatie van het filiaal, maar tevens een groots verjaardagscadeau voor rayon leider de Groote, voor wie deze dag een dubbele schittering kreeg. Zes weken na de spannende stryd in de O.P.W. neemt mej. A. JU. F. Bunskoek om 11 uur 's mor gens met bevende vingers een te legram in ontvangst, dat de be steller kwam brengen. Een ge lukstelegram van het Hoofdkan toor. „Chef, een telegram!" Wat zou de inhoud zyn? Een mededeling, dat ze de derde prijs hadden behaald? Een tweede misschien, of zelfs een eerste of Ook de chef kreeg een kleur van opwinding. Omringd door zijn me dewerkers ritsten zyn vingers de enveloppe open. Onder ademloze stilte vlogen zijn ogen over de tekstdan een juichkreet. „Kampioen van Nederland O.P.W. 1956/57. Onze hartelijke geluk wensen." De spanning, die de chef en zyn acht man tellende verkoopstaf da genlang in zijn ban had gehouden en hen met ongeduld van uur tot uur naar het bevrydende bericht had doen uitzien, was verbroken. „Buiten verwachting, mijnheer,' zegt chef L. Steffens aan wie wij onze gelukwensen kwamen aan bieden. „Natuurlijk wisten we wel, dat we het echt niet zo gek had den gedaan en dat we een flink eind boven de basis-omzet geko men waren. Maar ja, er hoeft maar één filiaal te zijn, dat het nóg een tikje beter gedaan heeft! Ik ben nu 36 jaar bij Albert Heijn, waarvan 31 jaar als chef en dit kampioenschap alleen ontbrak nog aan mijn recordlijst. Prima ploeg mensen Ik moet eerlijk bekennen, dat ik dit succes niet zou hebben be haald, als ik niet zo'n prima ploeg mensen zou hebben gehad, wie geen moeite te veel is geweest. U moet weten dat ze als regel vèr voor achten in het filiaal wa ren, zonder dat ik hen dit vroeg. Dit toont toch wel een liefde voor het vak en dat doet heel prettig aan. De sfeer onderling is buiten gewoon goed." Mevrouw Steffens knikt instem mend en wij zijn ervan overtuigd, dat zij met haar dagelijks kopje koffie en thee hieraan het nodige bijdraagt. De liefhebberijen van de heer Stef fens hoeven niet onder zijn werk te lijden. Hij mag graag naar een voetbalwedstrijd gaan kijken of een bokswedstrijd. Dit behoeft geen verwondering, aangezien hij vroeger beide sporten zelf beoefen de. Nu hij thuis een televisietoe stel heeft, kan hij hier z'n hart aan ophalen. Hetzelfde zwak voor voetbal vin den we bij le verkoper H. G. Ro- hof. Overigens geeft deze ten ant woord op onze vraag naar andere liefhebberijen.Gezelligheid" Kaarten (zwikken en kruisjassen) vult'n goed deel van zijn avonduren. „Maar ik heb een vrouw en twee dochtertjes! Dus U begrijpt Neen, een kampioenschap had ik ook niet veiwacht, hoogstens een van de andere prijzen. Geen zwakke plekken Ik geloof toch wel, dat we de beker voornamelijk te danken heb ben aan het ontbreken van zwak ke plekken in de verkoopstaf. We konden op elkaar rekenen." Het is opvallend, dat geen van allen deze wedstrijduitslag had den verwacht. Neem nu b.v. mej. H. M. Pezy (16). „Absoluut niet gedacht," zegt zij. Het is voor haar maar goed, dat de avonduren gelegenheid geven voor ontspan ning. Gaat U maar na: zwemmen, fietsen, schaatsen, wedsti-ijddan- sen en „ontzettend veel lezen", om het even of het nu cowboy-, lief des- (ja, ja?) of avonturenromans zijn. Het heeft er van weg, alsof in dit filiaal de hobby's besmettelijk zijn. Aan lezen en dansen b.v. offert ook verkoper M. J. Steffens (19) heel wat tijd op. Trouwens hij weet ernst en luim goed te on derscheiden. Onlangs slaagde hij voor zijn vakdiploma en van stu deren heeft hij zo de smaak te pakken gekregen, dat hij prompt is begonnen met avond-M.U.L.O. Kind aan huis Tussen haakjes, hij is de neef van de chef en is in letterlijke zin „kind aan huis". Over drie maan den wordt hij onder de wapenen geroepen. Tonny Franke en Jan ten Hoeve respectievelijk 15 en 14 jaar, ma ken zich daarover vooi'lopig nog geen zorgen. Hun belangstelling gaat meer uit naar het gezellige avondje, dat hen bij chef Steffens, ter ere van het kampioenschap staat te wachten. Zij weten trouwens wat dat zeg gen wil, want het is niet de eerste keer, dat zij dit meemaken. Jan laat er graag een spannend boek voor liggen en zelfs ziet hij er voor een keertje van af zijn fiets uit elkaar te halen. Dat hij graag mag knutselen is dan ook niet te verwonderen. Tonny worstelt met andere pro blemen. De middenstandscursus, die hij volgt, bevat veel voetangels en klemmen. Geen wonder dus, dat hij hier veel aandacht aan moet besteden. De uurtjes, die hij nog kan missen worden goed be steed in de houtzagerij van zijn vader, m.a.w. altijd in de weer. Mogen wij U vervolgens voorstel len: mej. A. L. T. Bunskoek (22). Zij was het dus die het telegram van Tante Pos aannam. Nu is zij weer wat van de schok hersteld en vertelt ons dat zij met haar vrye tijd wel raad weet. Met wie? Een bloemlezing uit haar vele hobby's: volleybal, doktersromans, tafeltennis en dansen. „Met wie?" vragen wij prompt. Het antwoord is echter zo vaag, dat we U daar over verder niet kunnen inlichten. Mej. J. H. Broeze (21) laat ons niet in het onzekere; zij toont een gladde gouden ring en verduide lijkt: „verloofd, sinds Kerstmis". Zij noemt een hobby die we bij de anderen nog niet hebben aange troffen zeilen. Ook op andere sporten als fietsen, wandelen en Behalve de winnende ploeg zien we hier de rayonleider en mevr. De Groote met hun zoontje; Marijke, het dochtertje des huizes en Opa, die voor deze gelegenheid niet op het appèl wilde ontbreken. (Wilde de rayonleider zijn naam eer aandoen en maakte hij daarvoor gebruik van een stoof?) dansen legt ze zich met hart en ziel toe. Natuurtalent Verkoper M. H. Nymeijer (16) werkt aan zijn middenstand, leest graag en is het muzikale feno meen van het filiaal. Noch de accordeon, noch de piano of mondharmonica verbergen ge heimen voor hem. Nooit les ge had, maar alles zelf aangeleerd. AJs dat geen natuurtalent is! Beloning Behalve de eer is er aan het be halen van het kampioenschap nog een geldelyke beloning verbonden. Aan chef en personeel hebben we de misschien onbescheiden vraag gesteld, welke bestemming zij de beloning een extra week loon hadden toegedacht. De chef lacht; „voor mijn vrouw een jurk, ikzelf een costuum". le Verko per Rohof is minder beslist in zijn antwoord „Nog even met mijn vrouw bepraten". Verk. Steffens heeft nog helemaal geen plannen. Mej. Pezij „denkt er over na", en mej. Bunskoek weet het niet precies maar koopt er iets „leuks" voor. Verk. Franke laat het bijschrijven op zijn spaarbank boekje, maar mej. Broeze ziet het geld liever rollen. Waarschijnlijk een leren jas voor op m'n bromfiets". Verk. ten Hoeve moet nog een be stemming zoeken, maar collega Nij- meijer weet dit buitenkansje goed be steed bij zijn ouders. „Geen grootser verjaardagscadeau had ik mij vandaag, op mijn 46ste verjaardag, kunnen wensen," al dus de woorden van de heer G. A. de Groote, die wij met zijn vrouw temidden van de kampioenen aan troffen. De heer en mevrouw de Groote waren, zodra het heuglijke nieuws bekend werd, naar Almelo geto gen om chef Steffens en zijn „mannen" te feliciteren. „Ik geloof wel dat deze O.P.W. bijzonder gunstig voor mijn rayon is verlopen. Behalve het landelijk kampioenschap bemachtigden wij ook twee eerste, twee tweede, een derde, twee zesde, een achtste en een tiende prijs. Een resultaat om over tevreden te zijn. Ziet U, deze O.P.W. mag dan ge streden en ten einde zijn, naar mijn mening heeft hij tot blijven de resultaten geleid. Wij hebben weer kunnen merken wat er be reikt kan worden als men een voor ogen gesteld doel systema tisch tracht te verwezenlijken. Dit is naar mijn mening de grote waai-de van de O.P.W." Wij presenteren 11 de ploeg die na hevige strijd het zoet van de overwinning mocht smaken. Staande v.l.n.r. mej. H. M. Pezy. verk. M. H. Nijmeijer, chef L. Steffens, mej. H. Broeze. le verk H. G. Rohof. mevr. Steffens en verk M. Steffens. Hurkend v.l.n.r. Tonny Franke, Jan ten Hoeve en mej. A. L. T. Bunskoek. SAH002000169 Flitsen Landelijk maart 1957

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1