Een waar verhaal met een beetje romantiek De wonderlijke weg die een chocoladereep kan gaan Bartelson bezoektPe voetbalpool AH-FLITSEh Eerst nog een terugblik op het feest van de heer en mevr. Boon Nu het is mooi geweest, dit 50- jarig huwelijksfeest. Mij is namens het bruidspaar verzocht de dank over te brengen aan Directie en personeel voor de vele blijken van belangstelling, 't Is wel toevallig dat hun zoon op deze datum 25 jaar getrouwd was. Gelukkig zijn beide echtpax'en nog in goede ge zondheid en wij wensen hen nog vele gelukkige jaren toe. Dit jaar zijn wij zuinig met jubi- laressen maar misschien komen er nog wat dames met een ver rassing. De huwelijken zijn na tuurlijk niet te bekijken. In he' afgelopen jaar was het aantal huwelijken van meisjes groot, du., maar afwachten hoe het dit jaai worden zal. Het aantal zieken is de laatste weken nogal toegenomen. Of he' nu in het zachte dampige wee: zit weten wij niet. De heer P Broei'e is na de operatie weer aan de betere hand, en hoopt ovei enige dagen zijn werk weer te hervatten. De oude mevr. Kandei (88 jaar) is na een ernstige ziekte weer wat opgeknapt, ze zegt al tijd: „Als ik mijn verjaardag haal teken ik weer voor een jaar bij.-' Mevr. Hoedeman (S.B.) die ook al enige weken thuis is wegens ziekte, wensen wij het allerbeste toe en een spoedig herstel. B. Brouwer moet een rustkuu ondergaan van zes weken, dit is wel een hele opgaaf, maar me wat goede wil en geduld, kom' men er door en daar komt nog bij, dat hij als een vorst voor he' raam ligt, met uitzicht op dc Gedempte Gracht. P. Fokke, die weer aan het werk was gegaar moest het toch weer opgeven. J Overmeer is ook weer aan de slag na een paar weken ziek te zijr geweest. H. Kroes kon de griej ook niet tegenhouden en moest tenslotte toch onder de wol om deze ziekte te verdrijven. Riet veld (T.-Afd.) is inmiddels ook weer aan de arbeid, misschiet nog geen 100 maar dat moe' zo rustig weer terugkomen. D< Goede heeft het werk in af wachting van opname hervat Sijbrands is na vele weken thuis te zijn geweest weer aan de ar beid geslagen. Ook Mej. J. Oos- ting moest enige weken het bed houden, maar werkt ook weer. Dan hebben we nog mej. H. Bang. Ze ligt nog steeds in het zieken huis, wij wensen haar het aller beste voor een spoedig herstel. Zo is er nog heel wat te doen in vele gezinnen, die met ziekte te kam pen hebben. Wij willen dan ook al onze. zieken nogmaals het aller beste toewensen. Vorige maand hebben we onze vriend J. v. Kaar naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Van Direktie-zijde waren als vertegenwoordigers aanwezig- de heren Ligtenstein en Engel Ook dit leven is weer ten einde een leven vol arbeid van een oud employé, die de zaak 50 jaar heeft gediend. Dat hij moge rus ten m vrede. Zo raak ik weer aan het einde Op één van de gezellige A.H. afdelingen werken Steven Bartels en Jolian Visser. Sinds enige tijd doen ze samen mee aan een voetbal pool, in de hoop, dat ze ook eens onverwachts de buit kunnen binnen halen. Wilde het eerst nog niet erg lukken, op een maandagmorgen echter komt Johan met een vrolijk gezicht op de afdeling. „We heb ben vast een prys gewonnen, want we hebben 10 punten van de 11 wedstrijden". Dit gaf stof tot praten en de helelhan wat ben je toch een schat.!'' afdeling leefde volop mee. Zo n I Dicht nestelde ze zich tegen hem I buitenkansje was niet gek. Toen aan. De wereld rondom ver- Steven 's avonds thuis kwam was zonk. Een kraai fladderde om hen j de omhelzing met zijn lieve vrouw heen. Ze merkten het niet eens. Blij geluk doorstroomde hen. „Lie- eling, spoedig zal ik je omringen nog inniger dan gewoonlijk. Buitenlandse reis. met een tedere liefde". „Och Jo- Ze waren nu ruim 3 jaar getrouwd hall ik kan het n bflna nlet lo_ en el en Un. ven nlen mn een. een je wordt, wat zou ik dat vreselijk zou dat ineens kunnen gebeuren, vinden want dan moeten we nog I Bij een heerlijk kopje thee werden langer waehten met trouwen." van mijn nieuws en zeg maar weer tot de volgende keer. de plannen in de gezellige huiska mer besproken. De hoofdprijs was 13.000 gulden. Johan had om 5 uur nog gebeld en tot nog toe was 10 het hoogste aantal punten. Er zouden allicht nog meer tienen zijn. De 13.000 gulden zullen zeker met meer per sonen gedeeld moeten worden Maar ze rekenen ieder op een paar duizend en de plannen worden ge maakt. Steven en Rie hebben besloten om hun vakantie volgend jaar in he* zonnige. Italië door te brengen. Ze zijn er vol van. Zodra het geld binnen is brengen ze het naar de bank. Huis kopen. Diezelfde avond zijn Johan en An- da ook in een zeer vrolijke stem ming. Anda was dolgelukkig toen ze het grote nieuws van haar ge liefde te horen kreeg. Ze hadden nu al een tijd vaste verkering er daar ze beiden al niet zo ver meer an de 30 verwijderd zijn, hebben ze trouwplannen. Dat hebben er duizenden in deze moeilijke tijd van woningnood. Nadat Johan zijn a.s. schoonouders en huisgenoten verblijd had me' een doos gebak, zijn ze samen naai Amsterdam gegaan. Al gauw wa ren ze uit de drukte vandaan, gin gen een park in een zetten zich neer op een bank. Wat voelden ze zich gelukkig! Ze waren het er spoedig over eens om het ge'dnaar do bank te brengen, en om een huis te kopen. Hoewel ze ook dan nog te kort hadden; want zo goedkoop zijn de huizen nu ook weer niet, zouden ze daar wel een oplossing voor vinden. „Het is alleen jammer, da' je samen die voetbalpool hebt in gevuld", merkte Anda op, „wan! nu moet je delen en anders hadden wij de hele buit gehad". Waarop Johan heel eerlijk bekende, dat ze dan niets hadden ontvangen, want Steven had er 10 goed en niet hij „Ik ga morgen meteen informe ren of er niet ergens een oud hui: te koop is", zei Johan. „Een villa kan ik jou niet aanbieden lieve ling, misschien komt dat later nop wel eens, want ik ga nu alleen e een paar pools bijnemen, dan worden de kansen groter". „O Jo- Over een paar dagen heb ik ze kerheid, maar het is wel zo goed als zeker dat we in de prijzen val len." Het werd dinsdag, woensdag en nog steeds was de zekerheid er niet. Donderdag gingen Steven en Johan samen naar Amsterdam om zekerheid te krijgen. Ze hadden een beetje pijn in de maag, want ze begonnen nu toch te twijfelen. De uitslag. In het kantoor werd hun de volle dige uitslag bekend gemaakt en teen bleek, dat ze helemaal niet in de prijzen vielen. Wat een bit tere teleurstelling! JÉ Had Johan zijn lijst direct maar goed nagekeken, dan had hij wel ontdekt, dat er ook nog 2 reserve wedstrijden op stonden, die mee telden omdat er een paar wedstrij den niet waren doorgegaan. Ze hadden die wel ingevuld, maar fout. De hoofdprijswinnaar had 12 punten en dan waren er voor de 2e prijs ook verschillende deelne- r I Het sorteren van de brieven op het hoofdkantoor is bij deze dames in goede handen. Voor dag en dauw zijn de heren H. de Vries en K. Holkamp al druk in de weer op het postkan- foor om de post voor het hoofd kantoor op te halen. Op 1 februari j.l. vierde de heer W. Coppee zijn 25-jarig dienstjubileum. hde vergaderzaal werd dit temidden van chefs, collega's en vrienden op feestelijke wijze herdacht. Namens de directie bood de heer Kraag de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Het begon zo simpeltjes: De repen die eigenlijk helemaal geen echte re pen van chocolade zijn, lagen ge duldig bij elkaar in de winkel van de Opleidingschool, zonder doel, al leen maar voor de show. De pure, de melk, de hazelnoot en de butter- scotch-repen lagen daar netjes en keken rustig naar alles wat in die winkel gebeurde. Soms kwamen er dames en heren om te winkelen, de kassa werd dan wel gebruikt, maar geld kwam er nooit in. Er werden soms wel een paar repen gekocht, maar naderhand kwamen zij netjes op hun plaats terug. Dit ging allemaal rustig zijn an- getje totdat er op een dag een aar dige juffrouw in die zaak kwam, die óók niets kocht, maar zo'n kostelijke A.H .-reep kréég. Dit was de eerste, die niet op het stapeltje terugkeerde, maar waar kwam deze dan terecht? Toevallig kregen wij het volgende te horen: „Ik kreeg een reep van juffrouw M. en zou die met mijn collega delen. Ik voelde waar de gleufjes zaten, zoals dat bij een echte reep het geval is, om hem te breken, maar kon ze bij mijn reep niet ontdekken. Toen probeerde ik hem te breken, maar dat lukte hele maal niet. Ik merkte toen, dat ik beetgenomen was. Maar niet erg hoor! Ik zou er wel weer een ander gelukkig mee maken. Die kans kwam de volgende dag. Mijn vader moest een lange rit met de wagen maken. Ik gaf hem de reep en zei: „Voor onderweg paps, smik kel hem maar lekker op." Op een rustige weg herinnerde hij zich de reep en verminderde zijn snelheid. Eén hand aan het stuur, de andere hand in zijn zak om het omhulsel en het zilverpapier van de reep af te scheuren. Dit lukte en terwijl paps zijn aandacht bij het verkeer had stak hij de „heerlijke" verrassing van zijn dochter in de mond. Wat hij het volgende moment gezegd I heeft mag ik niet herhalen, maar ■vonds heb ik ervan gelust. Ik had mij echter gewapend met een paar échte chocoladerepen en dat maakte alles weer goed. We hadden nooit gedacht, dat één van de repen zó'n reis zou maken. Over erfelijkheidstheorieën zijn dikke boeken geschreven, zó omslachtig en zó geleerd, dat wij eenvoudig van geest als wij nu eenmaal zijn er niet veel van begrijpen. Het dagelijks leven en wel in 't bij zonder de huiselijke kring, is een heel wat betere leermeester: Als uw pasgeboren zoon een lief zoet kind is, dan komt dat van Ma. Is het een huilebalk: zó was Pa ook. Wanneer hij wat ouder voor het tweede lekkertje bedankt, dan vindt men daar Ma's vroegere be scheidenheid in terug. Kijkt hij, na het vijfde, nog naar het bonbonschaaltje: moet je Pa vroeger gekend hebben Als hij de hond aait, Ma is óók zo lief voor dieren; p .st hij de poes, dan is Pa's karakter daar niet vreemd aan. Eenmaal op de kleuterschool, is hij zó lief, dat hij af en toe een zoen van de juffrouw krijgt: precies Ma vroeger. Komt hij op zijn veertiende jaar met een vriendinnetje thuisprecies Pa nü. Is hij op school een kei, dan komt dit door de intelligentie van Ma. doch spiekt hij zijn hele wetenschap bij elkaar: als je Pa kent! Valt hij groot geworden op een dubbeltje dood, dan is Ma's de gelijkheid daar niet vreemd aan, maar tracht hij f 25.uit te geven als hij maar een tientje bezit, dan lijkt hij als twee druppels water op Pa. Waar of niet? Een getergde A.H.-Pa. ze zacht mee, mers die 11 van de 12 wedstrijden goed hadden geraden. Teleurgesteld gingen ze weer naar huis, elkaar niets verwijtend, maar bedroefd om het slechte nieuws, dat ze aan hun geliefden moesten vertellen. Rie heeft al een paar keer aan de vooideur gestaan, heeft last van hartkloppingen en is erg nerveus. Stel je toch eens voor, dat ze geen prijs hadden! Maar daar moet ze maar niet aan denken. Toch blijft ze onrustig. Als ze dan eindelijk Steven terug ziet komen, ziet ze al, dat het mis is. Hoe traag komt hij daar aanlopen, het hoofd naar de grond gericht. Hier is geen twijfel meer, ze heb ben niets gewonnen. Snikkend laat ze zich in een stoel vallen. Steven heeft een brok in zijn keel. Hij kan er geen woord uit krijgen. Ria is geheel over stuur, ze gilt het uit: „Weg onze reis naar Italië, ik wou, dat je nooit meegedaan had aan die voet balpool, dan was ik nu niet zo be roerd geweest". Steven zit er mee in, dit had hij nog nooit meegemaakt. Ze hadden eigenlijk nog nooit wat gehad en nu ineens dit. Troostend legt hij zijn arm om haar heen en pro beert haar te troosten. Na dat ze een kalmerend drankje in genomen heeft wordt ze wat kal mer. „Ria lieveling, ik deed het toch ook voor jou? Het is een te leurstelling, ik begrijp het, maar we gaan evengoed naar Italië, we gaan er voor sparen en ik ga door met de voetbalpool, misschien heb ben we nog eens geluk." Ria is nu over het ergste verdriet heen en ze weet, dat ze ook zonder het geld van de voetbalpool altijd gelukkig met hem zal zijn. Johan zit niet minder in de put. Hij ziet er ontzettend tegenop om naar Anda te gaan en dan zijn a.s. schoonouders! Ze hadden zo meegeleefd in dit onverwachte ge luk. Hij weet haar aan de telefoon te krijgen, noemt gauw een plaats waar hij haar komt afhalen en zal 's avonds nadere mededelingen doen. „Tot vanavond schat," zegt hij. Anda vermoedt nog niets, maar als Johan haar 's avonds voorzich tig meedeelt, dat het een misver stand is geweest, is het of ze een klap in haar gezicht krijgt. Ze weet zich nog goed te houden, want ze zijn in een drukke straat, een ander heeft er tenslotte niets mee nodig, maar thuis gekomen snikt ze het uit. Vader en moeder troosten haar, want Johan kan het niet. Hij kan geen woord uitbrengen. Als Anda wat gekalmeerd is, gaan ze maar naar buiten. Eerst wordt er geen woord gesproken. Johan maakt zich al bezorgd, dat zijn Anda hem nu wel eens kan afdan ken en dat zou voor hem nog gro- ter ramp zijn. Hoewel Anda eerst wel kwaad was is ze dit toch gauw vergeten want ze houdt teveel van Johan en ze zal deze teleurstelling ook wel te boven komen. Als ze ergens in een huiskamer horen zingen: „Over 25 jaar zal ik jou nog steeds beminnen", zingen

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4