Van Oost- en Westzijde De meest benijde man van A.H. Tact De kwaliteitscontroleur heeft een zeer verantwoordelijke taak Goede voetverzorging voorkomt veel narigheid Nieuws van alle kanten Wintercompetitie al half achter de rug Winterconcert A H Muziekkorps Jubilea 1957 AH-FLITSEN is wel de heer Mijnders, die zich dagelijks omringd ziet door een schare charmante dames, die hem voort' durend „ambtshalve" naar de ogen kijken. Hun 160 nijvere vingers be- Bridgenieuws De eerste helft van onze winter competitie is achter de rug. Het was een helft, die gekenmerkt werd door een groot aantal inval lers en wegblijvers. We hebben dit aan ook met elkaar bespro- een en hebben nu goede hoop, dat het in het vervolg wel beter zal gaan. Verder bleek uit deze bespreking dat de meesten onzer weer liever in een A. en B.-klasse wilden spelen, mede om het peil en de spanning wat op te voeren. Dit is nu dan geschied, en, als U dit leest, zijn er zo al weer enige wedstrijden verspeeld. Vermelding verdient nog het feit dat de heren KoomenVos Sr. e. in geslaagd zijn, zij het met uiterst kleine voorsprong op de Fam Stroet hun eerste plaats in de eerste helfl te behouden. Weer zo'n bizonder woord: tact 't Betekent zo ongeveer: op een ele gante manier met uw medemensen omspringen en vooral geen domme dingen zeggen. Dat laatste i s het eigenlijk: U kunt namelijk nog wel op een nette manier danig op iemands teentjes trappen! In verband met toezichthoudend per soneel heeft men het veel over dat gewichtige „tact", maar voor de an dere werknemers is het even belang rijk. Wanneer U bijvoorbeeld weet, dat uw chef laboreert aan de zoge naamde „ochtendziekte"kom dan voortwaalf uur 's middags niet bij hem aan boord met een uurtje vroe ger naar huis, verlof, opslagenz. Heeft U een vriend of kennis, die ook met deze ongezellige kwaal be hept is: Nooit 's morgens een tientje ter leen vragen; doet U dit na drié uur in de middag, dan maakt U een redelijke kans, dat U vijf gulden „vangt" (meer heeft de stakker dan waarschijnlijk ook niet). Een ander voorbeeld: wordt uw col lega voor de 18e maal vader, vraag hem dan niet of de ooievaar bij hem soms op het dak gespijkerd is, maar informeer vol interesse of de laatste aanwinst even aanvallig is als de zeventien vorigen Gaat U van een achtergehouden extraatje een avondje alleen uit, dan is het zeer tactloos uw vrouw te laten merken, dat U dat leuk vindt: dat kost U dan minstens een zuur ge zicht plus een gedeelte van uw pe cunia. Doe liever alsof juist d i e avond de rampzaligste van het jaar belooft te worden; U maakt dan zelfs nog een kans, dat U wat extra toegestopt wordt om het „leed" te verzachten. Wanneer uw meerdere 's zondags geen auto mag rijden, zeg dan niet, dat 't nu een genot is om te wande len; beter is: „Ik mis dat gezellige drukke verkeer zo!" 't Zijn allemaal met schade en schande opgedane eigen ervarin gen, zodat ik wel moet onderteke nen als Tactloze A.H.-er roeren dagelijks honderden toetsen, opdat de brieven het Hoofdkantoor in onberispelijke staat verlaten. V.l.n.r. de dames T. van Wijngaar den, S. Hoekstra, R. de Vink, G. Rompies, de heren Mijnders en J. Ranzijn, de dames G. Zwolsman, G. Exalto, R. Bruins en Th. Boon. Op zaterdagavond 26 januari vond het winterconcert plaats van het A.H. Muziekkorps. Voor het con cert wei-den bij monde van de hr. Schuddeboom 2 fraaie sousafoons aangeboden. Dit betekent dus weer een verbetering en een ver fraaiing van het korps als het moet uitrukken. De heer Schuddeboom sprak van toeters en tuters. Daarna opende het korps met de mars Sons of the Brave. Vervolgens werd uit gevoerd de ouverture Berlin wie es weint und lacht van Conradi en de Suite Clasique van Mein- dert Boekei. Daai'na was de beurt aan de dirigent, de heer Kat, op zijn hobo en de heer Fenijn, piano Uitgevoerd werd het concert voor hobo en piano van Jos. Haydn. Nu, wij hebben genoten van bril jant spel. Het was werkelijk De „stille" werker Er zijn nu eenmaal mensen, die uit hoofde van hun functie aan de weg timmeren en zoals het spreekwoord luidt „veel bekijks hebben", terwijl anderen niet buiten hun studeervertrek komen, zich zelfs vreemd voelen tussen de mensen, maar een enorm wetenschappelijk werk verrichten, waarvan zy zich niet altijd bewust zijn, of het tot heil of onheil gebruikt zal worden. Wij hebben ook zo'n stille wer ker nl. de heer A. v. d. Hazel. Ook zijn naam is niet bekend bij de massa buiten ons bedrijf en toch is hij uitsluitend werkzaam in het belang van deze massa. Een van zijn voornaamste taken is de kwa liteitscontrole van de bij A.H. ver vaardigde artikelen. Adverfentie-paal Hij is een van de sj palen waarop de wekelijkse adver tentie steunt, waarin vermeld staat, dat, indien de klant niet '100 tevreden is over de kwaliteit, le prijs van het ar tikel onmiddellijk wordt teruggege ven. Maar ziet U zijn foto hier wel eens bij staan? Ik niet, wel zie ik iedere week in de adverten tie de dame, die steeds maar wee: opnieuw de penhouder wordt in gejaagd. De heer v. d. Hazel nam de kwa liteitscontrole over van wijlen de heer Boom. Zoals het vaak gaat, ging het ook hier. Hij vond altijd, dat de heer Boom een pracht baantje had; toen hij het echter zelf kreeg, bleek het niet bepaald een sinecure te zijn en er moest hard worden aangepakt Uit de cacao Van oorsprong „zat hij in de ca cao", eerst 17 jaar bij Van Hou ten, daarna 6 jaar bij de Coöpe ratie, vervolgens als cacaobran- der een tweetal jaren bij A.H., om daarna een uitstapje van een hal jaar naar een modern ingerich chocolade-fabriekje in Hamburg te maken, doch hij kwam, mede in verband met de woningnood weer bij A.H. terug voor kwali- teits- en gewichtscontrole. Toen hij hier zijn nieuwe taak be gon had hij van vele artikelen bui ten zijn oorspronkelijk vak nie' voldoende kennis. Hij sleepte ech ter verschillende boekwerken ove warenkennis bij elkaar en daar door gelukte het hem meer ver stand te krijgen van de dingen waarover hij moest oordelen (di! gebeurde natuurlijk niet door het bijeenslepen alleen). Vooral in den beginne liep he' tussen hem en de chefs niet altijd gesmeerd; men moet tenslotte er gens een grens maken tussen ,,ja' en „nee" en er komen ook elders weieens kwesties over grensgeval len voor, doch tenslotte is steeds meer samenwerking vooral begrip ontstaan. Bijl szaak na een eenman Hoewel hij op het gebied van de gewichtscontrole thans hulp ontvangt, blijft deze toch ge deeltelijk mede tot zijn taak be horen. Ook hier doen zich wei eens moeilijke gevallen voor. Eén voorbeeldje, hij heeft b.v. enige honderden steekproeven genomen en alles klopt, maar dan komt er een klacht van een filiaalchef, dat er in een doos een half ons te weinig zit. Ja, dan verdubbelt hij zo mogelijk zijn waakzaamheid, maar wat kan er niet allemaal met zo'n doos gebeurd zijn? Ook de buitencontrole vraagt zijn volle aandacht en als alles vlot verloopt, gaat het wel, maar treedt er een storing op, dan wordt het veel moeilijker en dan verzucht hij weieens „Wanneer zal mijn éénmansafdeling worden uitgebreid?" J.J. Aan de jubilea-lijst welke in de vorige Flitsen is vermeld, behoren nog toegevoegd te worden D. A. Bouhuizen op 1 juli 40 jaar in dienst. M. J. Zwaneveld op 7 december 7% jaar in dienst. prachtig. Na de pauze speelden de heren Kat en Fenijn nog een Air Suite Varie van Garimond. Tot slot speelde het korps nog een drietal nummers o.a. Die Post im Walde, waarin als solist optra den de heer Westerveld, trompet en de heer Derlage, piston. Met de mars In het Zigeuners kamp eindigde dit concert wat op een zeer behoorlijk peil stond. Na afloop was er nog bal met het dansorkest De Albino's. In ons januari-mimmer werd onder het hoofd „uitslag ver kiezingen O.R." een lijstje ge publiceerd van de leden die door het personeel zijn geko zen. Bij dit overzicht is vergeten te vermelden mej. C. E. Helsloot Zij zal de V.A. en K.B.-meis jes gaan vertegenwoordigen. Op hei spreekuur van de dokier Zweetvoeten zijn nog al te vaak 't gevolg van slechte voetverzor ging en 't dragen van slecht schoeisel. Goede voetverzorging is: le. alle dagen de voeten wassen; 2e alle dagen schone kousen of sokken aantrekken. De voeten na 't wassen goed dro gen en poederen. Prettig is stevig insmeren met kampferspiritus dit voorkomt ook de hinderlijke eeltvorming en daarna poede ren. 3e. De schoenen moeten ook ge regeld van binnen schoon gemaakt worden. In de schone, droge schoe nen wat Boraxpoeder strooien; kan meehelpen de voeten droog te houden. Een oorzaak van transpirerende voeten kan ook zijn, platvoeten en/of doorgezakte voorvoeten. Wie er dus zeker van is voldoende zorg aan voeten en schoenen te beste den, moet de dokter eens raad plegen. Deze laatstgenoemde voet afwijkingen kunnen zijn aange boren of verkregen. Verkregen door 't dragen van slecht schoei sel, hierover zouden de AH-flitsen vol te schrijven zijn. Goed schoeisel om met het grootste twistpunt te beginnen kan gevormd worden door klom pen. Diegenen, die in de fabriek gewend zijn op klompen te lopen hebben de minste klachten. Vele klachten door eigen schuld De klagers komen bij de dokte: binnen strompelen op vaak vrese lijk vuile afgesleten schoenen, ka potte, klapperende zooltjes zonde: enige steun. Pijnlijke tenen, infecties, opgezet te enkels en onderbenen, dikke pijnlijke knieën, spataderen kramp in de kuiten, rugpijn en heel veel hoofdpijn en vermoeid heid, zouden vaak voorkomen kun nen worden door betere verzorging van de voeten, dus meer water en zeep en beter schoeisel. Goede schoenen kunnen zijn: lich te schoenen met soepele leren zo len of zeker met leren tussenzoien, dus geen zware niet te buiger doorlopende hakken/zolen, geen te Ten geleide Zowel bij de keuring als tijdens het doktersspreekuur blijkt dat de voetverzorging dikwijls te wensen overlaat. Het is daarom, dat wij de medische dienst verzocht heb ben voor dit punt eens de aan dacht te vragen van onze lezers en lezeressen. Hoewel wij het onderwerp nu niet direct zo bijzonder aantrekkelijk vinden, hopen wij toch op deze wijze iets bij te dragen tot de bevordering van de gezondheid en de prettige stemming van ons personeel. Immers, met pijnlijke voeten werkt U niet prettig en voor 11 en voor ons is het van het grootste belang dat U met plezier uw dagelijkse werk kunt doen. hoge hakken of helemaal geen hakken. Goede sandalen met een behoorlij ke pasvorm zouden voor velen een goedkope en gezonde oplossing zijn. Goed schoeisel is z'n prijs waard Waarom wel ver-schillende paren schoenen, zoals rose, witte, licht blauwe, groene, rode of oranje en fluwelen om bij verschillende ge legenheden of kleding te dragen, dus voor één zondag, in de week, de avonden en de reis naar en van het werk, maar niet één paar werkelijk goede schoenen voor 5V2 werkdag, terwijl juist hiermede zou gespaard worden op datgene, waarop ieder mens zuinig zou moeten zijn; n.l. op een goede ge zondheid en een goed humeur! Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: De heer en mevr. Land bij de ge boorte van hun zoon. De heren B. van Briemen en K. Oost huizen bij hun 12]/)-jarig jubileum. Mej, J. Oostingh, mevr. Mouw en de heren K. Janssen, J. Sijbrands en C. R. de Grooth bij hun ziekte. Iedere week moeten er op de loonafdeling 2800 lonen gecontroleerd worden. Tot voor kort was dat een tijdrovend werk. Met deze nieuwe machine, die auto matisch alle bedragen en inhoudingspercentages con troleert, is die taak voor mej. N. Dekker aanmerkelijk verlicht. Mej. G. Bak, van de kasafdeling, schrok eerst wel even van de nieuwe machine, die er zo ingewikkeld uitzag. Over deze schrik was ze gauw heen toen ze merkte, dat ze met behulp van deze machine debet- en creditposten binnen twee dagen kon verwerken, terwijl daar van tevoren veertien dagen voor nodig waren. Muziek V eriegenwoordigsier V.A. en K.B. meisjes

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3