Gemiddeld ontvangt het Hoofdkantoor vijfenveertighonderd brieven per week De nieuwe C.C. Insiallaiie O.R. Drie verdiepingen er bij Hoofdkantoor begint voormalig C. M. in gebruik te nemen De jubilarissen van de maand De fabrieksingang is verplaatst naar het nieuwste fabrieksgebouw Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 14e Jaargang No. 2 - Februari 1957 .WJJA uie/r Portier Bartelson en mej. Van Houts poseren voor de nieuwe portiersloge. Voor een bedrag van ruim 1800 gulden wordt wekelijks aan (rankeerwaarde betaald Tientallen mensen op het Hoofdkantoor zorgen er dagelijks voor, dat de binnenkomende post snel wordt gesorteerd en aan de desbetref fende afdelingen wordt doorgegeven. Deze zelfde mensen zorgen ook weer voor de honderden brieven, die dagelyks het Hoofdkantoor ver laten. Om U eens iets meer hiervan te vertellen, is Uw verslaggever 's mor gens vroeg, het was nog donker, gewapend met fototoestel en blitz- apparaat, naar het Zaandamse postkantoor getogen, om U in woord en beeld een reportage te brengen. sters, want naast Jaap Ranzijn, die als jongste bediende onmis- baar is bestaat de personeelsbe zetting enkel uit dames, n.l. mevr. G. Rompies en de meisjes Gerda, Ria, Greetje, Sonja, Thea, Tonnie en Re. Wanneer om half negen het kan toorpersoneel z'n dagtaak begint, is de post op de Correspondentie reeds gesorteerd en zorgen de postlopers De Vries en Holkamp er voor, dat deze op de afdelin gen bezorgd wordt. Zes maal per dag komen deze heren n.l. op de afdelingen post brengen en opha len. Niet alleen het sorteren be hoort echter tot de taak van de Correspondentie, want regelmatig komt een stroom van concepten van alle afdelingen binnen, die door deze afdeling wordt getikt en verzonden. Daarnaast dicteert de heer Mijnders per dag gemid deld anderhalf uur een groot aan tal brieven. Ook het verzendklaar- maken en het aangetekend ver zeilden van de obligaties geschiedt door de Correspondentie. Gemid deld verlaten per week 3000 aan- De beeide postlopers, de heren K. Holkamp en H. de Vries, sinds enige maanden in een keurig nieuw A.H.-uniform gestoken, wa ren reeds druk bezig de honderden brieven in zakken te doen. Drie volle zakken post werden even la ter op de bakfiets geladen en naar de Correspondentie-afdeling ge bracht, waar eerst de brieven wor den voorgesorteerd. De envelop pen, afkomstig uit de filialen gaan nl. door naar de afdeling van de filialenadministratie, terwijl de rayonleiderspost via het filialen- bureau verder z'n weg vindt naar de afdelingen. Om acht uur, een half uur voor kantoortijd, heerst er op de Cor respondentie-afdeling al een gro te bedrijvigheid. De heer J. Mijn ders, die oorspronkelijk uit het onderwijs komt, is sinds 1946 als chef van deze afdeling bij Albert Heijn in dienst. Hij heeft een zeer charmante staf van medewerk- Het nieuwe kantoor van de reclameafdeling nadert haar voltooiing. getekende stukken het Hoofdkan toor. Een zeer belangrijk deel van de Correspondentie wordt nog ver zorgd door de verzend-afdeling van de filialen, waarbij tevens de stencilkamer is ondergebracht. Hier treffen we aan de heren J A. van Leuverden (chef), W. Ma- sereeuw, M. W. Reijnhout en H. A. F. Heuer. Het belangrijkste werk op de stencilkamer is wel het verzorgen van de week- en rayonleidersbe- richten. Wanneer deze door de Correspondentie zijn getikt, wor den ze op de stencilkamer afge draaid en vervolgens in de post kamer in de vakjes voor de di verse filialen gedaan. Zeker iede re woensdag en vrijdag, maar ook vaak nog op andere dagen gaat filialenpost de deur uit. In gro te zakken worden de enveloppen door de postlopers naar het post kantoor gebracht, vanwaar de brieven, via de vertrouwde han den van de P.T.T., over het gehe le land hun bestemming krijgen. Op woensdag 20 februari zal de heer G. Heijn de ondernemings raad officieel installeren. Wij hopen 11 van deze installatie in de volgende flitsen een repor tage te kunnen geven. Waar tot voor kort allerhande kruidenierswaren hun geuren door- eenmengden tot een ondefinieerbaar geheel, hangt thans een scherpe verflucht en zullen binnenkort type- en andere machines van admini stratieve afdelingen hun opgewonden geratel doen horen. Het oude Centraal Magazijn aan de Westzijde was nauwelijks ontruimd, of timmerlieden, schilders en andere bouwvakkers zyn er aan de slag gegaan om van het oude, vier etages hoge magazijn een kantoorge bouw te maken, waaraan zo'n grote behoefte bestond. De begane grond van het oude pakhuis blijft enigszins zijn oude bestemming behoudenenerzijds magazijn voor de winkel, ander zijds fietsenstalling. De tweede étage was reeds door het kantoor geannexeerd toen de controle-ad ministratie met z'n Hollerithma- chines er haar intrek nam. De andere verdiepingen, de eerste, derde en vierde dus, worden nu successievelijk in gebruik geno men door de reclame-afdeling, dc prijs- en orderafdeling, de inkoop administratie en de externe ac countantsdienst. Als de verschillende afdelinger hun nieuwe burelen" eenmaal betrokken zullen hebben, en alc de „nieuwe" verflucht eenmaal op getrokken zal zijn, dan zal men zich moeilijk meer voor kunnen stellen, dat dit gebouw eens een pakhuis was. Overigens draagt de huidige in deling van het gebouw nog een voorlopig karakter, zodat er nog tal van verschuivingen plaats kunnen vinden, vóórdat aan he' pakhuis een definitieve bestem ming is gegeven, zoals in ieder dynamisch bedrijf verschuivingen aan de orde van de dag kunnen zijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Denkt U ook aan de avond van onze Personeelsvereniging 27 fe bruari Bert Brugman's Ma rionettentheater met ,,De barbier van Sevilla". Zoals reeds werd aangekondigd in de verslagen van de vergade ringen van direktie en contact commissie zal de maandelijkse bespreking over fabrieksaangele- genheden normaal doorgang vin den onder voorzitterschap van de heer Schuddeboom. Aan dit overleg zullen de leden der O.R. deelnemen plus enkele /ertegenwoordigers van andere af delingen, zodat de volgende per sonen de nieuwe C.C. zullen vor men. •J. Overmeer voorzitter H. Eyben secretaris J. Ph. Bartelson 12]/2 JAAR GEHUWD: 24-2 de heer B. J. Compter. 12lA JAAR DIENSTVERBAND: 1-3 de heer C. Bruyn. 5-3 de heer W. Gravensteijn, 25 JAAR DIENSTVERBAND: 23-3 de heer S. de Vries. 25 JAAR GEHUWD: 24-3 de heer H. J. Stam. M. J. B. Bergh R. Boom J. Dogger Mej. C. Helsloot Mej. T. C. Jak C. J. van der Laan W. Leonards A. Stens D, Verdonk S. Vos Mevr. M. A. C. Westers-Höfer Wy hopen dat deze commissie het volle vertrouwen van ons perso neel zal genieten en een wezen- .ijke bijdrage zal leveren tot goe de onderlinge verhoudingen, zo wel in als buiten de vergaderin gen. Voor wie dagelijks op de fabriek komt is de verplaatsing van de ingang naar het nieuwste fabrieksgebouw geen nieuwtje meer, maar voor buitenstaanders en niet te vergeten voor de portiers is het toch wel een feit om even aandacht aan te besteden. De portiers zijn meer dan tevreden over hun nieuwe, ruime dienstloge, van waaruit zij met een wakend oog letten op degenen die de fabriek in- of uitgaan. Dit wakend oog moet ook letten op de „poort", waar de zus-en-zo- veel-tonners van tijd tot tijd in komen draaien om de nooit te verzadigen filialen van goederen te voorzien. En aan die poort zit nog een nieuwigheidje. Automatische schuifdeur. Vanzelfsprekend behoeven de por tiers of de chauffeurs de zware schuifdeur voor de poort niet eigenhandig open en dicht te schuiven. Dat gaat allemaal auto matisch; één druk op de knop is voldoende om dit zware karwei tje geruisloos te doen verlopen. Automaten hebben echter één na deel; als ze brokken maken, dan trekken ze zich nergens wat van aan en gaan onverstoorbaar ver der. Zo zou ook de schuifdeur voor de poort iemand kunnen vermorzelen, als die iemand niet op tijd tussen muur en deur weg sprong. Daarom is er een veiligheidssy steem aangebracht, waardoor de schuifdeur tot stilstand komt als er iemand dreigt plat gedrukt te worden. Een hele geruststelling...

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1