Allerhande attractieve artikelen voor smulpapen en lekkerbekken Kunnen wij wijn verkopen? Ken Uw artikel Door de Tokayer-wijn werd Hongarije beroemd wijnland AH-FLITSEN I Als een klant U iets vraagt over j een artikel, verwacht hij een des kundig antwoord. Daarom zullen we voortaan nieuwe artikelen en artikelen die moeilijkheden op- 1 leveren bij de verkoop, eens spe- ciaal onder de loupe nemen. Wij verwachten, dat U hieraan de I nodige steun zult hebben. Frankfurters plastic Pinda's in Pinda's komen eigenlijk altijd van pas! Niet alleen kinderen zijn er dol op, doch zelfs Va der vergeet even zijn bezig heden om wat pinda's te dop pen. Er bestaat ook niets ge zelligere dan samen rond het haardvuur de pinda's te ho en knappen. In Zaandam houdt men de produc- :ie dan ook haast niet bij! Zo'n grote zak met 250 gram smakelijke pin- i's doet het immers altijd! Vooral nu de klant de pinda's in zo'n keurige doorzichtige polyaethyleen zak geleverd krijgt blijven ze nóg langer vers en gaat het nog sneller. De klant ziet wat hij koopt. Denkt U er wel om de losse bovenkant van de zak met één hand bij elkaar te houden en dan de zak met een paar slagen óm te draaien, alvorens U de clip ter afsluiting bevestigt. De lucht gaat er dan zo veel mogelijk uit en het polaethyleen leent er zich bij uitstek voor. Rappe handen plukken de rijpe druiventrossen in een van de vele wijngaarden in het land van de Tokayec. De druiven kunnen tot ver in de herfst profiteren van de war me herfstzon. Wij behoeven heus niet onder stoe len of banken te steken, dat wij de laatste jaren een prima wijn- omzet hebben. Deze omzet wordt niet alleen door reklame of ad vertenties bereikt, doch U als verkoper of verkoopster heeft hierin een grote taak. Toch kunnen wij een nog grotere omzet behalen, doch er zijn nog altijd veel mensen die niet DUR VEN en de verkoop van wijn maar al te graag aan een ander over laten. Dit is niet NODIG! Bed. de Jager uit filiaal Westzijde te Zaandam was hiervan een spre kend voorbeeld. De Jager wist van .vijn maar .veinig af en als er een klant om wijn vroeg haalde hij de dief er maar bij, totdat hij vorig jaar op de Opleidingsschool een 4-daagse cursus volgde. Enthousiast keerde hij naar zijn filiaal terug en kreeg van zijn chef de opdracht de klanten bij de wijnafdeling te adviseren. In een kort briefje liet de Jager ons kortgeleden weten dat er in 14 dagen 790 flessen wijn ver kocht werden, waarvan 473 fles sen door hemzelf! Hier spreekt duidelijk genoeg, dat hij zijn aanvankelijke vrees had overwonnen en nu DURFDE verkopen. U kunt dit zeker even goed en wanneer U dus eveneens zonder vrees durft verkopen, dan blijft zonder twijfel een goed re sultaat niet uit. Wij zijn momenteel in een zeer geschikt jaargetijde om worst te verkopen. Naast de gewone worstsoorten heeft U daarvoor ook een aardig blikje met worst in Uw winkel, nl. de Frankfurter knakworst. Men eet uitsluitend winterkost en daarbij komt zo'n blik met die sappige, zeer smakelijke knakworst zeer goed van pas. Op een avondje behoeven de Frankfurters zeker niet te ont breken, waarbij U aan de „bij - verkoop-mogelijkheden" zeer bij zondere aandacht kunt besteden. Het zal U zeker geen moeite kos ten deze worst vlot te verkopen, aangezien de prijs laag is. Wij zijn momenteel in een zeer geschikt jaargetijde om worst te verkopen. Zalm in blik „Over smaak valt niet te twisten" is een bekend gezegde. Dit geldt zeer zeker voor een smakelijk artikel als zalm, en hoewel men over een smaak geen ruzie hoeft te maken, staat het als een paal boven water dat rode - zalm kwalitatief beter is dan rose Wij verkopen om een ieder tevre- den te stellen beide soorten en daarnaast ook - Hf? «BÉ de prima blanke mi I,.,,. 8BS zalm. Op de blikjes met rose zalm Tomatensap Het merk Del Monte spreekt altijd voor zichzelf en nu wij sinds kort weer zo'n prachtig konkurrentie-artikel verkopen besteden wij hieraan nog eens extra aandacht. De diverse vruchtensappen komen de laat ste jaren steeds meer in trek en tomatensap neemt hierbij 'n belangrijke plaats in, want Del Monte to matensap is zuiver en toch pittig. Puur Natuur vindt Uw klant in zo'n keurig met 400 cc sap gevuld blik. Dat is bijna de helft meer dan de flesjes Hol landse toma tensap De kwaliteit van de gebruikte tomaten is eveneens aanmerkelijk be ter, omdat de Californische tomaten volop van de Zuidelijke zon hebben geprofiteerd. U zet zich vanzelfsprekend volledig achter dit gemakkelijk verkoop baar artikel en in Uw verkoopgesprek wijst U de klant niet alleen op de rijkdom aan vitaminen en de verhoudingsgewijze lage prijs, doch U vertelt natuurlijk eveneens, dat de inhoud van het blikje lekkerder en geuriger wordt, als men vóór het gebruik het sap een paar maal van het ene glas in het andere óverschenkt. Bij het onder vacuum vullen van de blikjes is alle lucht er uitge haald. Door het overgieten komt er weer voldoende lucht bij, waar door de smaak nog voller wordt. komt als kwaliteits-aanduiding voor „Fancy Pink" en op de blikjes met blanke zalm „Fancy Keta". Sinds kort hebben wij naast de Canadese blikjes ook een blikje met blanke zalm dat niet uit Canada komt, doch uit Japan. Op het etiket staat vermeld „Fancy Pink", doch het blik bevat een blanke zalm, die wij met „Fancy Keta" aanduiden. De Japanse zalm is kwalitatief echter belangrijk minder dan de Canadese. Verwissel dus nooit de Canadese pinkzalm met de Japanse, daar de eerste stukken lekkerder is. Om de soorten niet te verwarren willen wij de blikjes nog even laten zien. Links op de foto de twee blikjes met blanke zalm terwijl geheel rechts het blikje met i'ose zalm te zien is. Wijst U de klant hier bij Uw verkoopgesprek zeer zeker op, want het verstevigt nog eens echt de indruk dat wij boven alles een goede kwaliteit willen verkopen. Tokayer, dat is de wijn uit Hongarije hel land, dat de laatste maanden het middelpunt van vele gesprekken vormt. Tokayer is de wijn die Hongarije als wijnland beroemd heeft gemaakt. Truffels Het is momen- teel de juiste tijd om truffels te verkopen. Juist die klant, die nu eens wat anders zoekt, zult U hierme- de zeker van dienst kunnen AÊÊL zijn- wmSÊM'' Ondanks de wat grillige tijd een bijzonder aantrekkelijk artikel. De verkoopsprijs ligt bijzonder gunstig, zodat het geen moeite zal kosten dit aardige artikel te verkopen. Helaas wordt er veel misbruik gemaakt van deze benaming; ve le onder deze naam aangeboden wijnen hebben met Tokayer niets uit te staan. De echte Tokayer ontleent zyn naam aan de stad Tokaj. Ze wordt verbouwd aan de voet van 't Karpathen gebergte in een zogenaamd „gesloten" Tokaj gebied, omvattende ca. 30 Jorpen, nagenoeg alle met voor de gemiddelde Nederlander niet uit te spreken namen. Niet de goedkoopste Tokayer wordt op een speciale manier bereid en hieraan heeft deze wijn het te danken dat h_ niet tot de goedkoopste behoort De wijnbergen in Tokaj kunnen tot ver in de herfst profiteren van de warme herfstzon. De druiven worden „vol rijp" ge stoofd, waardoor het water van de vrucht op den duur verdampt en men een ineengeschrompelde vrucht overhoudt. Deze vrucht is zeer rijk aan druivensuiker en ook de bouquetstoffen hebben zich volop kunnen ontwikkelen. Bij de Tokaj i Aszu worden nu eerst deze „verschrompelde' druiven (Trockenbeeren genaamd) tot wijn, of beter gezegd tot „es sence", verwerkt, waarna men er later most van andere druiven aan toevoegt. Die „essence" (het woord Aszu betekent: essence), een zeer zoete, stroopachtige sub stantie, verandert pas na enige jaren in wijn en heeft dan enorm veel aroma. Deze langdurige weg van druif tot wijn verklaart de prijs. Putionos Op het etiket leest U o.a. de uit drukking: 3 Puttonos. Dit geeft de hoeveelheid essence aan die gebruikt is. Puttonos betekent emmertje. LT dient 3 Puttonos dus niet al te letterlijk te nemen, doch te zien als een verhoudings getal. De Tokaj i Aszu behoort tot de zoete Tokayers. Een andere soort, de Szamorodner wordt langs directe weg bereid dus door de druiven te persen er. tot wijn te verwerken. Al naa: gelang deze druivensoort meet of minder zon heeft gehad, zal de Szamorodner wijn zoeter of min der zoet dus „droger" zijn. Het zou interessant zijn nog meer van de overige Hongaarse wijn soorten te vertellen, doch waar wij alleen Tokaji Aszu voeren la ten wij dit achterwege. Deze soort is overigens de beste van de Tokayer wijnen. Het genieten van wijn verdraag geen snel tempo. Iedere echte wijnliefhebber weet dit. Oppas sen is dan ook de boodschap bij een al te gulzig gebruik van Hon gaarse kwaliteitswijnen. Ze kun nen dan verraderlijk zijn! Tokayer wordt geleverd in het bekende ton model fles. Buiten het „normale" gebruik wordt de ze wyn ook aangewend voor me dicinale doeleinden.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 9