Centraal Magazijn heeft nu geen poes meer nodig AH-FLITSEN 5 In september 1956 is het Centraal Magazijn (CM) van de Westzijde naar de Hogendijk verhuisd. In één van onze vorige nummers schreven wij reeds over de verhuizing. Wij vonden het nu het moment om eens iets van de mensen en het werk zelf te vertellen; vandaar dat we nog eens naar het voormalige pand van Keg togen. ken zo dicht op elkaar dat er geen wagentje tussen kon rijden. De enige oplossing was dus de ar men volstapelen en teruggaan naar de uitzetruimte. Dit werd dan een keer of twintig herhaald en de bestelling was klaar. Nu hoeft men maar één of twee keer langs de rekken te rijden om alles bij elkaar te krijgen." Hetzelfde werk dat vroeger door zeven man gedaan werd, kunnen vier man nu af. Ook de heer de Lange vindt het prettig werken in het CM. Hij is drie jaar chauf feur geweest, daarna heeft hij anderhalf jaar in de fabriek ge werkt, maar uiteindelijk koos hij toch het CM als werkterrein. Daar werkt hij nu al dertien jaar. Wel een bewijs dat het werk aantrek kelijk is. Gaten in de vloer Tot onze verbazing zagen we in de vloer van iedere etage 'n groot vierkant gat. We dachten al dat er een zware kist door de vloer gezakt was, toen we vernamen dat hier een tweede lift in aan bouw was. Het bleek dat één lift niet voldoende was voor de enor me stroom goederen. Half mei zal de tweede lift in gebruik genomen worden. Vijf etages Op twee van de vijf etages heb ben we al een kijkje genomen, namelijk de eerste (expeditie) en de tweede (diversgoed). Op de derde etage vinden we onafzien bare stapels blikgroenten, die echter snel minderen nu het voor jaar nadert. Op de vierde etage is een gedeel te gereserveerd voor het mengen en verpakken van thee. De rest van de ruimte wordt gebruikt voor de opslag van schoonmaak artikelen en vruchtenwijnen. Rest tenslotte de kelder. Deze is door zijn constante temperatuur en vochtgehalte uitermate geschikt voor het opslaan van zuidvruch ten en vruchtensappen. Plons in de Zaan Tenslotte heb ben we nog een bezoek gebracht aan het wel zeer bijzondere schaftlokaal. Dit is een voor malig veerhuis van de Zaan dammer boot. Het historische, maar toch zeer geriefelijke gebouw leent zich uit stekend als schaftlokaal. Na de intensieve arbeid is het daar goed rusten. Dat er intensief gewerkt wordt, bewees enkele weken geleden de heer R. Berg. Hij ging zo in zijn werk op bij het schrobben van de kade, dat hij helemaal ver gat dat die kade niet zo erg breed is. Het gevolg was dan ook dat hij met een flinke plons in de Zaan verdween. Als een (water)-hoen tje kroop hij even later weer de kade op. Er wordt nog altijd hartelijk gelachen in het CM als er over dit voorval gepraat wordt. De heer A. Teunissen (rechts), chef van het C.M., geeft een aanwijzing aan de heer P. C. de Boer, die bezig is een stapel goederen te verplaatsen. Klaagzang van de poes Na lang zoeken vonden we toch ook een „werknemer" die hele maal niet te spreken was over de verhuizing van het CM. Dat was de poes. Ze vertelde ons het vol gende „In het CM aan de Westzijde had ik volop werk. Overal liepen mijn grote vijanden, de muizen. De he le dag hoorde ik mijn naam roe pen. Dan had weer iemand een muis ontdekt. Ik was werkelijk de grote figuur in dat gebouw. En nu moet je hier eens kijken", ver volgde ze. „Nergens kan ik een muis ontdekken. Niemand roept meer om me. Als ik toevallig eens iemand voor de voeten loop, krijg ik een schop. Dat zou vroeger nooit gebeurd zijn." Ze besloot haar somber relaas met de mededeling dat ze wel gauw ontslag zou nemen. (Nagekomen bericht: De poes van het CM is verdwenen. Hebt U haar soms gezien?) Een kijkje op de afdeling „divers- goed". De heer T. de Lange (links) bezig met het verpakken van de artikelen voor de filialen. De heer Krijt (rechts), chef van deze af deling, krabt zich eens nadenkend achter de oren. Onder: Nog een foto van de expeditie. De heer A. Kok (rechts) bestuurt een vorktruck. Links de heer P. Wulfert. Boven: De goederen worden op de pallets op de laadperrons geplaatst. Vandaar gaan ze via handige rolbanden in de auto's. Onder: Het imposante gebouw van Albert Heijn, waarin het C.M. is ondergebracht, gezien vanaf de Zaan. Het C.M. gezien vanaf de Hogendijk. Op onze vraag aan een van de medewerkers, wat nu het grootste verschil was tussen het oude en het nieuwe CM, antwoordde deze: „Muizen, mijne heren, het vorige CM krioelde er van en hier zit er niet één". Gelukkig bleek ons uit de verdere gesprekken dat dit niet het enige verschil is. De heer A. Teunissen, chef van het CM, sprak vooral zijn vol doening uit over de enorme los- en laadcapaciteit van het nieuwe CM. Hier kunnen vier schepen en acht auto's tegelyk gelost (of ge laden) worden. Het vorige CM had maar een capaciteit van twee auto's en één schip. Een hele vooruitgang dus. Meer ruimte en licht De heer A. Kok, afscheper op de afdeling expeditie, werkt al zes tien jaar bij A.H. Hij heeft echter nog nooit met zoveel genoegen ge werkt als nu. Wij vermoeden dat de drie nieuwe vorktrucks op deze afdeling veel tot dat genoegen bijdragen. Vroeger moest er met tamelijk logge hef wag entjes ge zeuld v/orden om de goederen te verplaatsen. Nu is één man voldoende om de gezellig brommende wagentjes te hanteren. Accu's vervangen de mankracht. Het grootste voordeel is volgens de heer Kok toch, dat er veel meer ruimte en licht in het nieuwe CM zijn. Het werken is hier veel prettiger en/ geriefelijker. Grote openingen in de vloeren geven de plaats aan, waar de nieuwe lift zal komen. In de diepte de heer H. J. de Vries. Kilometers lopen „In het vorige CM liep je kilome ters om een bestelling bij elkaar te krijgen", vertelde ons de heer T de Lange van de afdeling „di vers goed. Daar stonden de rek-

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 7