Mode Hoofdkantoor begint voormalig CM. in gebruik te nemen Tactisch plan de campagne bracht Maastricht de eerste pluim van 1957 Drie verdiepingen er bij Pluimwinnaars een dagje uit 4 W aar tot voor kort allerhande kruidenierswaren hun geuren door eenmengen tot een ondefinieerbaar geheel, hangt thans een scherpe verflucht en zullen binnenkort type- en andere machines van admini stratieve afdelingen hun opgewonden geratel doen horen. Het oude Centraal Magazijn aan de Westzijde was nauwelijks ontruimd of timmerlieden, schilders en andere bouwvakkers zijn er aan de slag I gegaan om van het oude, vier etages hoge magazyn een kantoorge bouw te maken, waaraan zo'n grote behoefte bestond. De begane grond van het oude I pakhuis blijft enigszins zijn oude bestemming behouden: enerzijds magazijn voor de winkel, ander zijds fietsenstalling. De tweede étage was reeds door het kantoor geannexeerd toen de controle-ad ministratie met z'n Hollerithma- chines er haar intrek nam. De andere verdiepingen, de eerste, derde en vierde dus, worden nu successievelijk in gebruik geno men door de reclame-afdeling, de prijs- en orderafdeling, de inkoop administratie en de externe ac countantsdienst. Als de verschillende afdelingen hun nieuwe burelen7' eenmaal betrokken zullen hebben, en als de „nieuwe" verflucht eenmaal op- i getrokken zal zijn, dan zal men zich moeilijk meer voor kunnen stellen, dat dit gebouw eens een tal van verschuivingen plaats kunnen vinden, vóórdat aan het pakhuis een definitieve bestem ming is gegeven, zoals in ieder dynamisch bedrijf verschuivingen aan de orde van de dag kunnen zijn. deling van het gebouw nog een voorlopig karakter, zodat er nog Vóórdat het startschot voor de pluimrace 1957 had geklonken, had de chef met zijn verkoop- staf op een personeelsavondje besproken welke tactiek zij in de plus-pluim wedstrijd zouden gaan volgen. Dit overleg heeft geen windeieren gelegd. Integendeel, het is zeker niet in de pakhuis was. kiatste plaats hieraan te danken dat filiaal Brugstraat uit Maastricht o.l.v. chef C. W. J. Overigens draagt de huidige in- Esters met de eerste zilveren pluim van dit jaar is gaan strijken. We zijn benieuwd naar de wrjze waarop het filiaal er in geslaagd is zijn naaste concurrenten van zich af te schudden en glorieus de erepalm te behalen. Welnu, de leidende gedachte die bij allen heeft voorgezeten was: Kom met het artikel voor de dag, laat het zien en breng de winkel in de sfeer van één artikel, het plusartikel, zorg alleen dat de mensen er niet over struikelen. Denk nu niet dat deze erepalm j c, is verkregen slechts dank zij een Jtaar goed plan de campagne, maar j Dat chef Esters niet slechts ca- meer nog door de voortreffelijke paciteiten heeft om verkoopfor- teamgeest opgebracht door men- I mules te bedenken, bewijst hij als sen die in samenwerking door hÜ zÜn bariton laat schallen. Hij dik en dun een prestatie leverden I vertelt, dat hij sinds jaar en dag die er zrjn mocht. I m de zangvereniging de Maas- U weet nog niet welke medewer- treechter Staar zingt, een koor dat ver buiten onze landsgrenzen beroemd is. Denkt U maar eens aan de vele kers we bedoelen? Laten we hen dan eens gadeslaan bij het bezoek dat ze brachten aan het hoofd kantoor in Zaandam om de pluim in ontvangst te nemen uit han den van de heer J. L. Legerstee. Echte Limburgers Met vliegende vaandels en slaan de trom betraden chef Esters en opgenomen. Tweemaal per week gramofoonplaten waarop dit 187 man sterke koor kan bogen. Ver- schillende tournée's heeft hij ook meegemaakt en vanzelfsprekend is er veel oefening voor nodig om in een dergelijk koor te worden zijn mensen de ontvangstkamer. Ja, letterlijk! Of het nu alleen was omdat ze de pluim hadden gewonnen of omdat het komende carnaval hun al parten speelde of dat het een combinatie was van beiden, wie zal het zeggen, maar in een uitbundige feeststemming, gewikkeld in serpentines, met toe ters, feestmutsen en onder het zingen van een speciaal voor de ze gelegenheid gecomponeerd lied, stelden zij zich voor. Nu begrijpen wij wat het wil zeggen „Limburger" te zijn. Het wil niets meer of minder bedui den dan zuidelijk bloed te hebben, dat bij gelegenheden met reden tot feestvreugde sneller gaat stromen, zodat men zich móét uiten in een geestdrift die noor derlingen sprakeloos doet staan. We konden niet nalaten dit lied in zijn geheel af te drukken, met bewondering voor de bezitter van een dergelijke dichtader. Eerlijkheidshalve moeten we be kennen dat het ons wel wat moei te heeft gekost de tekst te begrij pen en waarschijnlijk zal het U ook zo vergaan. Veer wèle allemaol de pluim. Dat geit neet eeders kier, dao mooste dich veur houwe en vechte met plezeec. Mèr wie veerd dat einmaol hadde bereik toen wouwe veer steeds mie. Veer zagte jonges zet 'm op En ver woone 'm de twiede kier. Refrein: En veer höbbe veer höbbe de pluim gewone 't waor bookse bookse, jao 't leek wèl knats boem. In margrien en drups woord eederein verdroonge, Oach in keukskes en saop gaove veer 'm vaan katoen Wee dörf de streit streit nog met us aon. Veer zölle noets mie- noets mie oondergoon. Veer vechte door en veer zeuke 't gouwe spoor. repeteren is het minimum. Het volgend jaar staat er een reis naar Rome op het programma, waar ze een week lang uitvoeringen zullen geven. Lafenis Mevrouw Esters mag dan naai de eerste indrukken te oordelen, niet zozeer een actief aandeel hebben gehad in de monsterver koop, we moeten niet vergeten dat haar zorgen en haar medele ven dat tot uiting kwam in een steeds belangstellend informeren naar de stand van de resultaten en het schenken van de nodige lafenis aan de zwoegers in de winkel in niet geringe mate tot het succes hebben bijgedragen. Het nieuwe kantoor van de reclameafdeling nadert zijn voltooiing. Mej. H. M. Claessens (18) is pas met de edele danskunst begonnen en heeft op slag daaraan haar hart verloren; ze houdt van de natuur en maakt grote fietstochten met haar vriendinnen. Zo er nog tijd overschiet verdiept ze zich in een (liefdes)-roman. Last but not least verkoper J. J. Eggen (25) die trouwplannen heeft en met ongeduld uitziet naar het moment waarop de ge meente hem een huis zal toewij zen. Hij heeft een bijzondere hob by: hij luistert naar ieder hoor spel dat de radio maar wil geven en dit vraagt naast de vele detec tives die hij verslindt veel van zijn avonduren. Buitenshuis ontspant hij zich door fietstochten te ma ken door Limburgs dreven. De ploeg le Verkoper B. H. G. Bekmann (20) heeft geen gebrek aan lief hebberijen. Hij danst graag en is een trouw supporter van M.V.V. Hij vult veel van zijn tijd met le zen. (Boze tongen fluisteren dat hij graag lekker en veel eet; als hij in vorm is 3Va brood). Mej. J. Giero (18) is de benjamin. Ze danst (en naar we horen goed!) en heeft altijd stof tot praten. Ook zij heeft altijd wel een paar uurtjes vrij om zich in een boek te verdiepen. Ze is nog helemaal „vrij" als U begrijpt wat wij be doelen. Zo niet met mej. E. J. M. Herps (20) die al 2 jaar verloofd is en voor wie het ontbreken van een huis het enige beletsel is om te trouwen. Vanzelfsprekend be steedt ze veel tijd aan haar uit zet en aan wandelingen met haar verloofde. Het is alleen jammer dat hij helemaal in Tilburg woont Verkoper J. H. Hupkens (19) is de humorist van de ploeg, en speelt als rechtsback in het elftal van Kimbria. We vermoedden dus, dat hij veel van zijn vrije tijd zou opofferen aan een harde trai ning. Hij schudt echter het hoofd en zegt: „Ik ben toch amateur!" Op dinsdag 29 januari j.l. zijn we dan met de gouden ploeg van Cas- tricum uit geweest. Doojr de heren Rozema en Engel werden zij met de auto van huis gehaald. Op het Hoofdkantoor ontving chef Smit uit handen van de heer Le gerstee de Gouden Pluspluim. De beschikbare 500— werden, op verzoek van de chef, gelijkelijk verdeeld, een ieder ƒ125.—. Ver volgens zijn we gaan rijsttafelen in het restaurant Bali, een door slaand succes. Ontzettend, wat kunnen die A.H.-ers eten! (de gast heer ook hoor!) Tenslotte naar circus Strassburger in Carré. Maar daar willen we het niet over hebben, verslagen over feestjes hebt U wel meer gelezen. Waar we het wel over willen hebben is de wijze waarop zo'n wedstrijd gewonnen wordt. Het blijkt toch wel dat, wanneer men elke dag een bepaald doel voor ogen stelt van hetgeen men wil bereiken, men dan toch een eind in de richting komt en vaak ook dat doel bereikt. Dit geldt niet alleen voor de Plus pluim. Wanneer men een stel me dewerkers heeft waar teamgeest bij is aangekweekt, dan moet men een bepaald plan maken om de omzet in zijn geheel omhoog te krijgen. Naast onze goede kwaliteit en lage pi-ijzen moet de service zo hoog mogelijk worden opgevoerd, zodat de klanten tegen elkaar zeggen, dat het bij Albert Heijn goed win kelen is. Op een goede dag vertelde chef Albers van Nieuwendam, dat hij een klant te danken had aan chef Gorter in Zaandam. Deze mevrouw had toevallig in Zaandam gewin keld, toen zij daar logeerde. Zij ondervond bij chef Gorter zo'n prima service dat zij in haar woonplaats ook klant werd. U ziet, wat service vermag, het werkt als een sneeuwbal, de klan- Wanneer 11 nu soms veronderstelt, dat A.H.-er U gaat uitleggen wat mode is, dan maakt LI de vergissing van uw leven: er zijn nu eenmaal van die vage dingen, waarvan men alleen maar de resultaten ziet en ondervindt, zonder een goed begrip te hebben, wat het eigenlijk zijn: mode is er daar zeker één van. Als bijvoorbeeld de damesrokken drie achtereenvolgende jaren 5 a 10 cm korter worden en wij mannen el kaar tevreden toeknikken, dat het zó goed gaat worden dan worden zij het vierde jaar. zonder de minste aanleiding, ineens 40 cm langer: pre cies het ijzeren gordijn! In datzelfde jaar komt dan ook de rock 'n roll, waarbij zo af en toe alles de hoogte in gaat Een paar jaren terug stond ik samen met een rijzige dame op het voor balkon van de tram. Zij had een jurk aan met een compleet schilderij er op gedrukt: boven een groot bos en daaronder allerlei uitheemse die ren: een leeuw, een olifant, een aap, j een paar struisvogels en dan nog een beest wat ik niet „thuis" kort bren gen: ik zag nl. alleen de staart, ter wijl de rest, langs de heup, naar me- vrouws zeer forse derrière verdween. Vol geconcentreerde studie ge looft U mij: ik zag mevrouw zelfs niet eens! boog ik mij voorover en opzij, totdat ik de gehele teke ning van het dier gezien had Enfin, 't was een panter. Mij weer oprichtende, gleed mijn ar geloze blik over het gelaat van de eigenares van het werkelijk prachtige exotische kledingstuk: ik had op dat ogenblik liever een „onderonsje" met een tijger gehad! Met hoofddoeken heb ik ook lang geen leuke ervaringOp een avond had ik het met een, bij ons logerend, neefje over Zuid-Amerika gehad. U weet wel: de pampa's, de La Platarivier, Patagonië, Indianen, Inca's enz. Laat er nu de volgende dag toen wij samen op lijn 13 stonden een juffrouw voor ons staan, met een hoofddoek waarop de complete kaart van het de avond tevoren be sproken werelddeel. Wij waren er meteen weer i n dit is dit en dat is dat „Kijk", zeg ik, „en dat is nu Vuur land, waar nog niet zo lang geleden wilden woonden"Ik wees met mijn vinger heel even 't interessante ge bied aan. De landkaart draaide zich om: „Seg fint, blaaf fan me laaf ef". Nu vraag ik U, als men er nu toch niet naar kijken mag, waarom wor den dan door de „mode" dergelijke dingen de wereld in gestuurd? Begrijpt II het?? Ik niet. A.H.-er. Zittend v.l.n.r. mej. R. Poel, mevr. Smit, de heer Smit, mej. B. i Admiraal, en de heer R. v. Silfhout. Staand v.l.n.r.: de heren H. Valk, J. Kuyl, J. Legerstee, J. Rozema

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 6