De Punten-premie actie If - F zegt' zJeUk y Kort gele- Chef Gorter maakte het gortig met gort Villadorp Aerdenhout begroette eerste nieuwe ZB in 1957 AH-FLITSEN 3 Wai is Uw mening over: Ruim een jaar geleden heeft de punt en-premie-actie zijn intrede gedaan. Naar aanleiding van dit feit hebben wij aan een aantal van onze mede werkers hun mening over deze actie gevraagd, die wij hieronder hebben afgedrukt. In filiaal Assen, Kruisstraat 2 is de puntenactie heel populair: „We zouden het- niet meer;',. willen mis- sen, het f hoort erbij" vernemen wij uit de mond van 4 chef F. Kleve. Van- af de start van de actie; heeft het gehele personeel spontaan inge haakt en het resultaat is dat er behalve luxe artikelen als een fo totoestel en een klokje, ook prak tische cadeaux zoals lakens en slopen en theedoeken in Zaandam konden worden besteld. De heer Kleve zelf spaart momenteel voor een eetservies dat hij bij wijze van verrassing zijn echtgenote wil aanbieden. „Mijn vrouw weet niet dat ik die punten spaar", zegt hij. (Wij hopen nu maar dat zijn vrouw deze keer de Flitsen niet leest.) Mejuffrouw M. Schavemaker van filiaal Hilversum, Kerkstraat, laat er geen twijfel over bestaan hoe HjjjH) i zij de pun- ten-premie- "fjy*' actie vindt. C J den heeft X.. mej. Scha- '••-yjijW.- vemaker en kele honder den punten die ze had verdiend naar het hoofdkantoor opge stuurd. Eerst had ze de cadeau- lijst geraadpleegd en gezocht naar iets typisch „mannelijks". Voor „hem", snapt U? Haar keus viel tenslotte op een portefeuille die ze met gepaste trots aan haar verloofde heeft gegeven. Ze heeft nu haar zinnen gezet op een damast tafellaken om haai uitzet te verrijken. Voor 't volgende interview zijn we op het hoofdkantoor beland. Wij hebben ons gewend tot de heer B. ILievers, de auto- winnaar uit ons vorige nummer en medewerker van de af deling fili alen-admini stratie, om hem een paar opmer kingen te ontlokken over de administratieve zijde van de punten-premie-actie. De heer Lievers is o.m. belast met de registratie van alles wat met het premiesysteem samenhangt. Aangezien het hier waardepun- ten betreft, dient dit zeer secuur te geschieden. De uitgebreidheid van de administratie geeft hem veel werk en we geven daarom gaarne gevolg aan zijn verzoek om inzenders van punten op het hart te drukken duidelijk de na men, voorletters en functie te vermelden, want het is tijdrovend iedere naam aan de hand van het archief te controleren. De punten- voorraad staat onder zijn beheer. Hij verstrekt de punten aan de rayonleiders, die ze op hun beurt distribueren onder de filialen. Het werk vindt hij prettig en met veel animo verzorgt hij ook de ge schenkzendingen. Vervanger C. P. Laros die wij von den in filiaal Sassenheim) vindt het verdienen van cadeau- punten een leuke sport. Zelf mist hij nogal eens vaak wat punten, doordat hij als vervanger zelden in één filiaal een premie actie meemaakt. Hij laat dit maar lopen, omdat hij er alleen al ple zier aan beleeft als hij ziet, hoe er over het algemeen voor de punten gevochten wordt. „Spaart U voor een bepaald doel?" vroe gen wij nog. „Neen, ik bewaar ze rustig. Ik denk echter, dat ik er maar eens een fototoestel met flits-apparaat voor neem". De heer L. Fr. H. Brouwer, ver koper in filiaal Utrecht, Handel- straat, vindt dat het gro te voordeel van de actie gelegen is in de stimule rende kracht die er van uit gaat voor de ver koop. „De werkelijk waardevolle cadeaux prikkelen ons allen", zegt hij, „om juist die artikelen te verkopen waar de meeste pun ten aan verbonden zijn. Vooral in de wijk zijn hier wonderen mee te doen. Ikzelf spaar steeds door. In ons filiaal, zelfbediening, spa ren wij gezamenlijk. Waarvoor ik mijn punten ga ruilen, weet ik nog niet. Misschien voor een scheerapparaat Het is opvallend dat de jongeren meestal luxe cadeaux kiezen, zo als schaatsen en poederdozen, en de ouderen meer praktische arti kelen. Huwelijksplannen spelen natuurlijk een grote rol." Verkopen is toch eigenlijk niet zo moeilijk als het misschien wel eens lijkt, dat bleek onlangs weer eens goed. Chef Gorter van filiaal Zuiddijk te Zaandam is vooral voor zijn plusartikel altijd aktief. Dit artikel heeft iedere week zijn speciale aandacht en hij probeert de uitstalling in zijn winkel altijd zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Zo zagen wij met de verkoop van tonijn onlangs een groot aantal visnetten in zijn winkel en in de rookworstweek een massale papie ren rookworst. Enige weken geleden wilde de heer Gorter zijn naam eens echt eer aan doen en maakte in zijn winkel een eenvoudig standje met gort, Brinta en andere grutters artikelen. Zonder verdere moeite werd niet minder dan 80 pond gort verkocht wat toch werkelijk een aardig re sultaat is. Juist met een artikel als gort, wat tegenwoordig niet zoveel meer gegeten wordt als vroeger, werd hiermede nog weer eens duidelijk bewezen, dat men kan verkopen als de klant het ar tikel maar ziet. Dat kunt U zeer zeker ook! Doe eens iets extra's en laat zien wat U verkoopt. Een voorbeeld dat ze ker nagevolgd kan worden. Nog 300 punten... en dan is mej L. Verkoe len uit fili aal Helmond Markt, de gelukkige bezitster van een „Agfa Clack" ca mera. Lenie is ruim een half jaar in onze dienst en vol lof over de punten- I pi'emie-actie. „Fantastisch", was spontaan haar commentaar. En- thousiast vertelde ze ons haar I plannen voor de komende vacan- j tie. Met een aantal jongens en meisjes gaat zij nl. naar Zwitser land. Ook haar vriend Jacques is van de partij en wij twijfelen er niet aan of hij zal menig keer op de plaat worden vastgelegd. Kijkdag - koopdag De eerste in de rij van nieuwe zaken in 1957 is ons filiaal Zandvoort- selaan te Aerdenhout. Maandenlang hadden voorbijgangers op de Zandvoortselaan al heel voorzichtig door de schutting gegluurd die het nieuw te bouwen filiaal aan het gezicht van de voorbijgan gers onttrok, doch meestal kwam men niet verder dan een kleine glimp. Op woensdag 30 januari was het dan eindelijk zover! Na onafgebroken beton storten, zagen, timmeren enz. werden de klanten eindelijk in de gelegenheid gesteld om in de zo juist geopeixde zaak een kijkje te nemen. Van kijken kwam natuurlijk kopen, vooral wanneer het A.H.-artikelen betreft en het duurde dus niet lang, oi men begon op veelvuldig verzoek tóch met de verkoop. Voorheen en ihans I ninf!aak, \ot Z-B. wordt „mgeto- i verd is het veelal moeilijk een Wanneer een filiaal van bedie- pand te vinden om de vei'koop tijdelijk te laten doorgaan. Dit heeft in Aerdenhout minder moeite gekost dan gewoonlijk, om dat twee huizen naast het A.H. filiaal het voormalige W. v. A. filiaal stond. In dit pand is onze nieuwe Z.B. thans gevestigd en men kon dus rustig bouwen en vei'bouwen, ter wijl de verkoop in het oude filiaal normaal werd voortgezet. Modern en ruim Vanzelfsprekend is dit nieuwe fili aal geheel gebouwd naar de eisen des tijds. Van buiten af gezien ziet de klant een ruime, sfeervolle, in frisse kleuren uitgevoerde win kel met een zeer uitgebreid as- soi'timent, waax-in de fijnere ko- mestibles goed vertegenwoordigd zijn. Een keurige kaas en vlees- warenafdeling maakt, dat de klant hier niet zonder kopen voorbij loopt. De wijnen nemen een gi-ote plaats in en zijn in een brede overzich telijke stelling op een dusdanige manier uitgestald, dat de klant hier zeer gemakkelijk van af neemt. Achter de winkel vindt men een grote ruimte, waar de omvangrijke wijk wordt klaai-ge- maakt. Op grote stellingen heeft men hier alles vlak bij de hand en met de afzonderlijke kassa vormt dit een komplete winkel op zichzelf. Het magazijn is ondergebracht in een enorme kelder, die onder het ge hele pand doorloopt. Bij gelegenheid van de feestelijke opening zorde een demonstrateur van Anton Hunink voor een hartig hapje. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De heer H. Th. oosten is belast met de bediening van de zeer omvangrijke wijk. Met gerechtvaardigde trots Iaat hij zijn splinternieuwe Opel-bestel- wagen zien. Tevreden chef Wij hadden een kort gesprek met chef Steenbrink, die in het vorige j filiaal ook reeds de scepter zwaai- De heer C. Steenbrink, chef van het zo juist geopende filiaal in gesprek met een van zijn klanten. Binnenhuisarchitect bij Bouwafdeling Onze Bouwafdeling is vanaf heden uitgebreid met een nieuwe speci alist, de heer H. Zwartkruis, die in zijn hoedanigheid van binnen huisarchitect onze Bouwafdeling geadviseerd heeft bij de inrich ting van de Supermart Haarlem. Hij is nu als adviseur van de Bouwafdeling aan ons bedrijf ver bonden. Zijn taak zal voorname lijk bestaan uit het adviseren be treffende de inlichting het kleurenschema materiaalge bruik enz. van de winkels. In deze tijd en nog meer in de toekomst worden hoge eisen ge steld aan de sfeer in onze winkels. Een sfeer, die de koopstemming van de klant verhoogt en die de klant zich prettig doet voelen bij haar rondgang langs de gondola's en schappen. Behalve dat hier een belangrijke taak ligt voor onze medewei-kers in de filialen, die door hun prettige houding, een beleefde attentie en een pilma service het voor de klant prettig winkelen maken, kan hier nog veel aan worden bijge dragen door een goede inrichting van de zaak. Dit laatste behooi't tot één van de taken die onze Bouwafdeling o.l.v. de heer C. J. Koomen is toevertrouwd. Wij hebben de laat ste jaren kunnen zien, welke voor uitgang zij hebben gemaakt t.o.v. onze eerste Z.B. Er moet echter steeds meer tijd worden besteed en veel worden bestudeerd om die aandacht aan de inrichting te geven, die nodig is om te zoi'gen dat wij onze tijd voox-uit blijven. Vandaar dat het een versterking voor onze heer Koomen en zijn mensen betekent nu de hr. Zwai't- kruis met hen gaat samenwerken. Wij verwachten hier veel goeds j van. De pui van het pas geopende filiaal Aerdenhout. Dit fraaie pand is als een aanwinst te beschouwen voor het villadorp Aerdenhout. de. De heer Steenbrink was en thousiast en vast besloten alles op alles te zetten. In Zaandam is de Aerdenhoutse ploeg overigens geen onbekende, want hij verscheen in de afge lopen jaren reeds tweemaal om de pluspluim in ontvangst te nemen en de heer Steenbrink is vast van plan er, nu als chef van een Z.B., zeker voor de derde maal te ko men. Succes Aerdenhout!

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5