AH-TUTSI Geslaagd voor tabaksdiploma Rayonleider W. J. de Jong trad in de voetsporen van zijn vader Fliisje Dubbel bravo! Personeelsbijeenkomsten 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang - No. 2 Landelijke editie Februari 1957 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: J. W. Noortman Personeelszaken L. J. A. S. Kloos Pei'soneelszaken J. J. M. v. d. Meer Verkoop M. J. H. Grooten Planning J. Lieffering In- en externe betrekkingen K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: C. J. Tadema Introductie in Zaandam J. Jansen De „stille" werker C. v. d. Vliet Mode... Tact L. J. Duckers Zwerver opgebracht J. Kuyl Land van de Tokayer J. Ritsema A.H.'er naar Nieuw-Guinea J. C. Hali Foto's W. van MalthaTekeningen Troise vader van drie dochters en een zoon Het was voor de 15-jarige YVim de Jong geen probleem om van de Electro Technische School over te stappen op de krenten en rozijnen als men bedenkt dat hij uit een rasechte kruideniersfamilie stamt. Hoewel hem eerst de techniek wel toelachte, kroop liet bloed toch weerenfin U begrijpt het alhij werd kruidenier. Na een jaar bij de VANA ge- kreeg de heer de Jong het rayon •werkt te hebben kwam hij in in het centrum van het land. april 1933 bij Albert Heijn. In Met zijn vrouw, drie dochters en filiaal Zandvoort, Kerkstraat, kon z'n zoon(tje) woont hij nu aan de men n.l. voor het seizoen nog wel rand van de stad Utrecht. Tot een flinke knaap gebruiken. Twee voor tien maanden was de heer zomers maakte Wim mee en nog de Jong de enige man in huis. wel van die echte zomers met drie maanden zon en dus drie maanden extra hard aanpakken. Een enkele maal ging Wim, die bij de chef intern was, met de nachtposttrein naar zijn ouders in maar daar is nu verandering in gekomen. Wanneer de dames het hem nu te lastig maken, zoekt hij z'n heil bij zoon Peter, die het altijd roerend met hem eens is. Vier moeders Peter heeft vier moeders. In de eerste plaats is dat natuurlijk me vrouw de Jong, maar daarnaast mogen ook zijn zusjes Anke (16), Reggie (14) en Karin (11) om de beurt een week lang over hem moederen. „Het is de oplossing", zegt mevrouw de Jong, „want eerst hadden de meisjes altijd ru zie, wie hem naar bed mocht bren gen.'' Peter vindt die afwisseling nu prachtig; of hij er met de jaren nog zo op gesteld zal zijn, valt te bezien. Anke zit in de 4e klas M.M.S. Eindhoven om te laten zien hoe Zij zwemt graag. In 1955 zwom ze bruin hij al was. Na twee jaar werd hij overgeplaatst en kon hij weer bij zijn ouders z'n intrek nemen. Militaire dienst In 1936 werd hij onder de wape nen geroepen, maar voor hij zijn vaderlandse plichten ging vervul len, ontmoette hij op een bal een aardig meisje, dat hij zes weken later, na zijn eerste verlof, nog niet vergeten was. Als sergeant vond hij toch nog tijd om zowel het kruideniersvak- als het mid denstandsdiploma te behalen. Door de baan van chef van de chocolaterie Lido in Eindhoven te aanvaarden, kwam hij in 1937 ver vroegd uit dienst. Twee jaar stond het woonhuis boven de zaak leeg, maar toen had hij genoeg gespaard om mej. M. H. Babonnick te trou- wen. Tijdens de mobilisatie stond e<T. w even tijd om haar dagelijkse puzzle uit de krant op te lossen, terwijl ze 's avonds maar liefst van mei tot oktober in het open bad. Sinds kort is ze op dansles en dat schijnt haar tweede hobby te worden, vooral nu ze door een jongeman van huis wordt gehaald. Reggie zit in de eerste klas M.M.S. Zij speelt graag accordeon en weet nog niet of ze nu onderwij zeres of apothekers-assistente zal worden. Karin (5e klas L.S.) heeft altijd één onvoldoende op haar rapport nl. voor gedrag. Als de onderwij zer haar de hele dag liet lezen, zou ook dit cijfer vast een negen wor den, want dan vergeet ze alle kat- tekwaad. Puzzelen Mevrouw de Jong heeft haar han den vol aan Peter. Om half elf 's morgens, als Peter slaapt, vindt mevrouw de Jong alleen achter de toonbank, evenals na 1942 toen haar man uit veiligheidsoverwe gingen een administratieve functie graag mag breien of haken. Eens per week wordt een avond vrij bij Philips accepteerde. Tijdens gehouden on> te bridgen. Ais het deze periode haalde de heer de Jong zijn praktijkdiploma boek- weer het toelaat maakt de familie graag een lange wandeling door houden en studeerde hij moderne ?os of heide' Een huisje aan de bedrijfsadministratie en economie i b?ss,en ls dan °ok hun ideaal' maar of dat spoedig werkelijkheid zal Weer in militaire dient! worden is de vraag. In februari 1945 werd hij voor de derde maal onder de wapenen ge roepen. Als sergeant-majoor ad- j ministrateur van de eerste keu- ringsraad na de oorlog had hij een afwisselend leven. Twee jaar la- I ter kwam hij weer bij Philips, maar zijn verlangen ging uit naar de verkoop. Drie jaar lang be- I kleedde hij vervolgens een leiden de functie in de verkoop bij de H.E.M.A. in Nijmegen. In 1953 solliciteerde hij bij de fir- ma W. van Amerongen N.V. als rayonleider en werd aangenomen. W. van Amerongen was toen reeds door Albert Heijn N.V. over genomen en na een inwerkperiode op het hoofdkantoor te Zaandam Deze vier groepen van dames en heren kwamen in de afgelopen maand gedurende 4 dagen op de 1 opleidingsschool in Zaandam hun vakkennis vergroten. De grote overeenkomst tussen deze foto's vinden wij de zonnige stemming die op ieders gezicht staat te lezen. Vorige week ben ik op mijn vrije middag eens lekker gaan fietsen, dat kan tegenwoordig rustig in februari. Vroeger schijnt dat nl. wel eens an ders geweest te zijn! De chef ver telde me tenminste over een winter, die op de laatste dag van januari begon, zo lekker ouderwets met gelijk meer dan twintig graden onder nul!) en een noordooster, dat je je 's avonds in je bed moest vastbinden. Het duurde zo tot eind februari. Ze hebben toen zelfs met de slee bezorgd! Lijkt me nog wel leuk. Maar 's ochtends om acht uur het leeg- goed buiten te moeten zetten, als je handen en oren bevriezen, lijkt me niet zo lollig. Ze gingen toen ook schaatsen, zo maar over sloten en meren, en niet alleen maar op een kunstijsbaan, zoals nu. Dat zou ik wel eens willen zien, maar geef mij verder onze februarimaand maar! JOPIE Fil. 71 Chef J. Hodemakers Fil. 552 Chef C. Steenbrink Fil. 528 Chef J. G. Giesberts Fil. 231 Bed. C. Munnik Fil. 520 Bed. H. J. den Bleijker Onze Felicitaties. Uit „Trouw", Amsterdam: Mejuffrouw A. Noote- boom uit de Marnixstr. 201, ver- Koopster bij Albert Heijn in de Jcheldestr., chef de heer O. Bulthuis vond gisteravond op de Rozen gracht een portefeuille met 1300 erin. Onmiddellijk ging ze naar het politiebureau in de Mar- nixstraat en deed aangifte van haar vondst. Vanochtend kreeg ze een telefoontje; de eigenaar van het geld verwachtte haar om kwart over acht op het politie bureau. Nadat juffrouw Nooteboom de man zijn geld teruggegeven had. verrichtte de eigenaar op zijn beurt een prachtige daad: uit dankbaarheid schonk hij de eer lijke vindster 100. Wat ze met het geld gedaan heeft? Ze heeft om te beginnen vanochtend taartjes gekocht om daarmee al het winkelpersoneel van de zaak in de Scheldestraa'. te tracteren Op 8 dec. 1956 kwam 's avonds Uit filiaal Gouverneurlaan, Den om half acht het personeel van filiaal Damstraat te Utrecht bij de chef bijeen om gezamenlijk St. Nicolaas te vieren. Natuurlijk met de nodige suprises en gedichten, waarbij speciaal chef van Zeelst goed te pakken werd genomen Na de koffie met gebak werden Je glazen te voorschijn gehaald, de tafel en stoelen gingen aan de kant en de balzaal was gereed, waarvan graag gebruik ge maakt werd. Het was laat in de avond, toen de ploeg naar huis vertrok. En wat die gla zen betreft, he' gerucht gaat, dat er wel en kelen wat te veelMaa: neen, dat vertel je niet. In iede: geval hebben ze er nog lang over nagepraat. Haag, schrijft mej. Erna Hage- laars ons: „Wij hielden op 21 januari een personeeisavond die natuurlijk met koffie en gebak werd ge opend. Daarna kwam er wijn op tafel, die wij zelf eigenlijk nooit geproefd hadden, maar die met de feestdagen toch goed aan de man gebracht was. Chef I. A Dekkers vertelde er iets over en wees er bovendien op, wat er al lemaal vast zit aan goede wijn verkoop. Ter verpozing werd er hersengym nastiek gehouden o.l.v. de chef Twee groepen bonden de strijd aan n.l. mej. Bodry met mej. Ha- gelaars en mej. v. d. Water met mej. Du Chatinier, terwijl Me vrouw Dekkers en verkoper Toet als „Mieke" werden ingeschakeld. De tweede groep wist het best te antwoorden op de vragen over plusartikel, bijverkoop, comesti bles etc. en won met 5 Vb punt de wedstrijd. Als slot werd nog een heerlijke koude schotel weg gewerktWe doen het gauw weer eens!" 5 JAAR IN DIENST: Fil. 350 Bed. J. Schilt 18-2-52 501 Bed. Ch. Jacobsen 25-2-52 178 Chef F. E. C. We- zepoel4-2-52 232 Bed. H. J. v. Wou denberg 4-2-52 Amb. A. de Booij 4-2-52 Etaleur G. Pronk 11-2-52 2 JAAR IN DIENST: Fil. 331 Mej. VU. J. de Graaft 14-2-55 35 Bed. G. Lange 28-2-55 241 Bed. H. Teunissen 28-2-55 74 Bed. M. v. Housselt 7-2-55 164 Mej. H. B. Braam- burg 21-2-55 214 Bed. P. van Deure 21-2-55 517 Mej. H. J. Fennis 21-2-55 523 Bed. T. Quist 28-2-55 529 Mej. M. G. Schalk wijk 21-2-55 30 Mej. P. W. de Munck 28-2-55 507 Mej. A. M. Harte man 28-2-55 234 Mej. A. M. Roelofs 28-2-55 535 Mej. W. H. Wisse- link3-2-55

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2