Nieuws van de ideeënbus AH er naar Ni ïeu w Gu inea Zwerver opgebracht 8 AH-FLITSEN Een nieuwe quotakaart voor vleeswaren invoeren voor Z.B.'s. Men vergeet dan niets bij het bestellen en bovendien kan dan gemak kelijk het verloop van de omzet bekeken worden. Een quotakaart voor vlees waren in de vorm waarin inzender het gedacht had, is in de praktijk niet te gébruiken. Een soortgelijk idee werd ingediend onder ongenummerd 3; de quota kaart als door deze inzen der voorgesteld, is wel te gebruiken en we hebben dat idee dan ook beloond Prijsstrookjes voor koek jes, vleeswaren enz., die de Z.B.'s krijgen, iets breder laten maken. Dan vijf soor ten naar de filialen sturen, bedrukt met 100, 150, 200 en 250 gram en onbedrukte. Dit zou veel werk bespa ren. Bovendien vragen de klanten nu vaak naar het gewicht, omdat ze niet we ten, dat dit aan de ach terkant van het strookje staat. In het zenden van strook jes, bedrukt met diverse gewichtsaanduidingen, zit het risico dat in de filialen de strookjes door elkaar raken, zodat op een zakje met 100 gram inhoud een strookje zit van b.v. 200 gram. Wij hebben een en ander echter nader uitge werkt en menen dit i'isieo te kunnen verkleinen dooi de strookjes in diverse kleuren te drukken. Beloning f 10, Het musket, dat in de doosjes verjaardagsflikken overblijft, wordt altijd vlot verkocht. Kan dit niet in de sortering genomen wor den? Wij zijn van mening dat dit geen succes-artikel zal zijn. Een betaalmatje gebruiken bij de kassa's, waar de kas- sière dan het wisselgeld op kan leggen. Dan hoeft ze het niet meer in de hander van de klant te tellen. Wij hebben waardering voor de wijze waarop dit idee is gebracht. Zullen 't aan Nationaal Kasregister doorgeven om te onderzoe ken of het in de praktijk uitvoerbaar is. Voor de Z.B.'s die geen emballage-kassa hebben een emballageboekje laten drukken. In de filialen gebruikt men hiervoor klantenboekjes Het is te kostbaar om hier voor speciale boekjes te la ten drukken. Op woensdag is er eier markt, maar op de maan dag daarna gaat de nieuwe eierprijs pas in. Daarom de eierprijs niet op maandag maar op donderdag of vrij dag bekend maken, dan kan de chef daar rekening mee houden als hij 's zaterdags koopt. De nu gevolgde methode en de voorgestelde hebben beide voor- en nadelen. De voordelen van de huidige methode zijn echter groter dan de nadelen. In Z.B.'s ook grotere mand jes gebruiken. Nu houden de klanten vaak on me' kopen als hun mandje vol is. i_en tweede mandje ne men vinden ze te lastig, terwijl de grote mandjes die we nu hebben te zwaai en onhandig zijn. In grotere mandjes komt 'n groter gewicht, dus moe ten ze van zwaarder ma teriaal gemaakt worden. Het is dan ook niet moge lijk een grote mand te ma ken, die licht van gewicht is. -1153 Chef zelf laten berekenen hoeveel stuks per duizend gulden omzet van een plus artikel verkocht zijn. Be spaart tijd voor de admini stratie. In Zaandam gebeurt dit berekenen machinaal, dus snel. Bovendien vinden we het niet juist om de chefs met dit werk te belasten. 5302 Aan de garantieformulieren een aparte strook laten maken met hetzelfde num mer als het formulier zelf. Deze strook door de klant laten aftekenen en dan op het teruggebrachte artikel plakken. Het grootste deel van de artikelen wordt vernietigd; het heeft dus geen zin er een strook op te plakken. Bovendien speelt hierbij 't volgende: Wij willen het onze klanten zo gemakke lijk mogelijk maken om ar tikelen, die ze niet goed vinden, aan ons terug te geven. Daarom lijkt het ons niet juist om ze nog een verklaring te laten on dertekenen. -1069 Op de berekende nota's het nummer van het vervoerdo- cument laten vermelden. Dit nummer staat ook in het ontvangen goederen- boek. Vergissingen zijn dan uitgesloten. De berekening van goede ren geschiedt geheel apart van de vervoersdocumenten. Het is dus niet mogelijk om nummers van deze docu menten te vermelden. 5441 De doosjes vlugkokende macaroni van een binnen- verpakking voorzien. Deze doosjes zijn nu altijd los, moeten dus weer afgewo gen en dichtgeplakt worden Dat geeft dubbel werk. De doosjes worden nu weer gesloten met een cellotape strookje, zodat ze niet meer lekken. Ongenummerd 1 Een vakboek uitgeven voor het personeel (eventueel ook beschikbaar stellen voor dc klanten). Hierin moet dan 'n korte beschrijving van de voornaamste artikelen, mei een enkel woord over de her komst en de bereidingswijze van het artikel. Ook wij zouden heel graag 'n dergelijk boek uitgeven. Al. we dit werkelijk goed zouder doen, zou het echter veel t-; kostbaar worden. In Aller Hande nemen wij geregeld re cepten op met bijzonderhede: over artikelen. Als men deze bewaart, krijgt men na ver loop van tijd een schat van gegevens. 2 A. Edammers van een laagje paraffine voorzien. Dan hoe ven ze niet steeds schoonge wreven te worden. B. Op de Goudse kazen een weeknummer stempelen. Men kan dan direct zien hoe oud de kaas is. A. Edammers, die van eer paraffine-laag zijn voorzien, gaan er na enige tijd onoog lijk uitzien. Het verdient dus geen aanbeveling ze in paraf fine te dompelen. B. Op de zijkant van de kaas is hiervoor geen ruimte. Het weeknummer zou dus boven op de kaas geplaatst moeten worden. Daar de bovenkant van de kaas geschrapt wordt, zou het weeknummer al gauw niet meer te lezen zijn. Quotakaart voor vleeswaren invoeren. Aan dit idee is veel zorg be steed. Bij het herzien van de bestaande kaart, zal met dit idee rekening gehouden wor den. (Zie antwoord op idee 0277). Beloning f 10, Op de pakstations plakband gebruiken, waarop de inhoud van de doos gedrukt staat Bespaart het plakken van eti ketten. Bovendien hoeft dc doos dan niet met de geëti ketteerde kant naar voren gezet te worden, omdat men aan twee of meer kanten kan zien wat er in zit. Bij het openen van de doos wordt het plakband verbro ken. Dan is de bedrukkinr dus niet meer te lezen. Bo vendien geeft het verwarring om voor ieder artikel andei plakband te moeten gebrui- ken. Koekjes in een schuitje leg gen vooi'dat ze in een cello- faanzak geschoven woi'den. Dit idee is niet nieuw. Het werkt inderdaad veel sneller om de koekjes eei'st in het schuitje te leggen en ze dan met schuitje en al in de cel- lofaanzak te schuiven. Deze foto van de Pitploeg van fili aal le Constan- tijn Hu ygenstraat Amsterdam o.l.v. chef J. Ritsema is speciaal bestemd voor verkoper Joop Kok, die als militair naar Nw. Guinea wordt uitgezonden. Daar zal hij, ge zeten onder de palmbomen, nog menig prettige herinnering opha len aan zijn tijd bij A.H. in het verre vaderland. In het gezin van chef L. Duckers van filiaal Kerkstraat te Nuth (L.), was een blijde gebeurtenis op komst. Sinds kort had de familie zich in deze gemeente in de mijnstreek gevestigd en ze waren dus nog vreemden voor de dorpelingen. Deze onbekendheid zou de oorzaak worden van een ver makelijke verwikkeling. Toen de kleine zijn komst aankon digde, oordeelde de dokter het beter, dat het a.s. moedertje naar het zie kenhuis in een nabijgelegen dorp werd overgebracht. Haar man belde een taxi, wikkelde zijn vrouwtje nog eens extra in een wollen deken en vergezelde haar op de rit. In het ziekenhuis hoorde hij na een nacht van angstig wachten, dat alles uitstekend ivas verlopen. Hij was een zoon rijker en we kunnen ons dus best indenken, dat hij dolgelukkig de thuisreis aanvaardde. Onder zijn arm de wollen deken. Eigenlijk schaamde hij zich om met zo'n vreemd ding over straat te moe ten. Hij wikkelde de deken daarom in zijn demi en maakte van het geheel een keurig pak. Vroeg in de mor gen pas enkele mensen waren uit de veren kwam hij in Nuth aan, de demi-deken stevig onder de arm geklemd. Op weg naar zijn woning kwam hij langs het huis van een goede kennis er. hij belde aan om het heuglijke nieuws te vertellen. Hij moest even wachten, belde nogmaals en kreeg de schrik van zijn leven toen hij plotse ling een zware stem achter zich hoor de die baste: „Wat moet dat hier!" Het was een agent. Wat was het geval? Sinds enkele dagen keek men uit naar een zwerver, die onder het mom van venter woningen probeerde binnen te dringen. Voor deze kerel werd chef Duckers aangezien, na tuurlijk wegens dat pak dat hij mee sjouwde. De verwarde uitleg van de chef hielp geen zier; de kennis, die inmiddels had opengedaan, wilde tus senbeide komen, maar vergeefs. De jonge vader werd opgebracht. Op het politiebureau was het mis verstand natuurlijk vlug opgehelderd. Beladen met gelukwensen kon hij huiswaarts keren en hij had boven dien de geruststellende zekerheid, dat hij voortaan voor deze nauwlettende ordebewaarders geen vreemde meer meer was. De opleidingsschool draait weer op volle toeren. Driemaal opende zij haar poorten voor deelnemers aan een Zaandag en verleende tweemaal gastvrijheid aan de dames en heren van de instuif. De bovenste drie foto's laten de opgewekte gezichten zien van de medewerkers, die de Zaandag bezochten, de onderste twee die van de „instuivers"

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 10