Bartelson bezoekt Koffie Werk van Marijke Stultiens- Thunnissen Vakantiespreiding tussen 15 juli en 14 augustus 1957 Dank brengen AH-FLITSEN Zo hebben wij weer met nieuwe moed 't nieuwe jaar ontvangen, en elkaar het beste toegewenst. Laten wij hopen dat onze wensen voor ons allen in vervulling mogen gaan en dat gezondheid steeds ons deel moge blijven. Ook onze zieken wensen wij in 't nieuwe jaar een algeheel herstel toe. Wat deze zie ken betreft, het aantal is de laat ste weken weer toegenomen, maar dat zit hem in de weersomstandig heden. De heer C. de Grooth is al enige weken wegens ziekte thuis. Ook Mej. J. Oosting ligt al enige weken in bed. Laten wij hen 't allerbeste toewen sen en een spoedig herstel. De heer de Goede is ook reeds ge ruime tijd onder doktersbehande ling. Dan zijn er de dames Mevr. Mouw en Hofstra, die al geruime tijd aan 't ziekbed gekluisterd zijn. Mej. v. Scheppingen werkt nu weer halve dagen, dus dat gaat de goede kant op, ook Mevr. Suide- ma heeft het werk hervat. V. '1 Kaar, gepensioneerde van he* C.M., kwam zo ongelukkig te val len, dat hij in 't ziekenhuis moes' worden opgenomen en inmiddel is overleden. J. Preghter in Amsterdam maakt 't naar omstandigheden wel. Jam mer dat zijn zoon Bart (29 jaar! zo onverwachts uit zijn gezin werd weggehaald. Deze s'ag is de fam. nog steeds niet te boven. B. Keizer is nog steeds voor halve dagen aan 't werk. Sijbrands (T.A.) is al enige weken ziek. Ook Mej. Gortworst moet al enige we ken 't bed houden. Dr'Thout e" Grippeling hebben inmiddels hun werk weer hervat. D. Voogd is na een paar weken gedwongen rust weer aan 't werk. De heer Roest, die een rustkuur van zes weken moest ondergaan, heeft het; werk eveneens weer her vat. Zo is 't nieuwe jaar voor heel wa' mensen niet zo prettig ingegaa." Er zijn ook prettige berichten. Bij de fam. B. Kuit (KB.) wevd ee" dochter geboren. Ook de kinderen van Van Hal (chauffeur), die voor gezondheid in een sanatorium vertoefden, zijn nu weer thuis tot grote blijdschap van hun ouders. En op 27 januari viert de heer K. Oosthuizen zijn 1214-jarig zaken- jubileum. Wij wensen hem een prettige dag toe en nog vele jaren arbeidsvreugde. Bij de fam. Suvaa.1 werd een doch ter geboren en bij de fam. Lave1 een zoon. Onze felicitatie met dit blijde gebeuren. Onze gepensioneerden zijn in ïyöö niet vergeten, waar ze allemaal zeer dankbaar voor zijn. Ook de Kerstgratificatie viel bijzonder in de smaak. Ik wil dan ook namens al onze gepensioneerden de direc tie hartelijk dank zeggen voor alle goede gaven door haar geschon ken in 't afgelopen jaar. Onze vrienden in 't buitenland wil len wij langs deze weg 't allerbeste toewensen in 't nieuwe jaar. De A. H. Flitsen zullen dit jaar weer ir uw huiskamers verschenen. Op de laatste dag van 't oude jaar hebben wij afscheid genomen van de heren A. de Vries, Zwan en Bergers; wij wensen hen 't aller beste toe en een welverdiende rust. Na een noodlottig ongeval moes ten wij in de laatste maand var 't oude jaar onze vriend en col lega Scholtsz verliezen. Wij zuller hem in alle eerbied gedenken en dat hij moge rusten in vrede. Ik wil tenslotte nog vermelden als een bijzonderheid, dat de heer en mevr. Boon (gepens. V.A.) op 11 februari 50 jaar getrouwd zijn. Wij wensen ze gezellige dagen toe, en hopen dat ze nog vele jaren ge spaard mogen blijven. Ir. Ch. Jager benoemd Wat directie en C.C. op 12 dec. 1956 bespraken tot directeur Kiene N V. j By de 0,)enjng vroeg de heer Scliuddeboom een ogenblik stilte i.v.m. liet dodelijk ongeval van de heer Scholtsz. Dit plotselinge ongeval heeft allen diep geraakt en de heer Schuddeboom gaf aan zijn diepe geroerdlieid uiting door enkele woorden ter gedachtenis aan de over ledene. Overgaande tot de agenda heette de heer Schuddeboom alle aan wezigen welkom. De volledige C.C. was dit keer uitgenodigd omdat na de verkiezing voor de Ondernemingsraad ook de samenstelling der C.C. voor de fabrieken zich wel zou wijzigen. Als voorzitter en als directeur bedankte de heer Schuddeboom de personeelsvertegen- woordigers voor dc prettige samenwerking. Ir. Ch. Jager, die tot het eind van het afgelopen jaar deel uitmaakte van onze staf, werd benoemd tot directeur van de N.V. Kiene's Suikerwerkfabrieken en heelt ons bedrijl na een diensttijd van bijna 8 jaar verlaten. Wij wensen hem met deze eervolle benoeming van harte geluk en zijn er trots op, dat een A.H.-er voor deze zeer veel omvattende functie in aan merking is gekomen. Ongetwijfeld zullen de kwaliteiten, die wij in de loop der jaren in de heer Jager hebben leren waarderen, hem in staat stellen van zijn nieuwe taak een succes te maken. Zowel in de tijd dat de heer Sik- kes als voorzitter optrad van de C.C. als nu, onder voorzitterschap van de heer Overmeer is er voort durend gestreefd naar een gezon de basis van overeenstemming en bestond er een goed begrip voor elkanders standpunt. Van beide zijden heeft men belang bij een gezond bedrijf en een goede sfeer en deze heeft op de vergadering steeds geheerst. De heer Schud deboom hoopte dan ook vele van de thans zittende leden na januari terug te zien. De heer Overmeer beantwoordde deze woorden en wijst er daar bij op dat het prettig is om eerlijk en open met elkaar te kunnen spreken, al zal de ene beslissing meer bevi-edigend zijn voor de personeelsvertegenwoordiging, terwijl in andere gevallen het be sluit meer in de lijn van de direc tie ligt. Hij eindigde met het uit spreken van de wens, dat in 1957 de samenwerking tussen directie en personeelsvertegenwoordiging even prettig zal zijn als in het afgelopen jaar. Tenioonsielling in hef O.G. Marijke Stultiens-Thunnissen, wier werk thans in het O.G. wordt tentoongesteld, behoort tot de jongere generatie Limburgse kunste naars, die zijn afgestudeerd aan de Jan van Eyck Academie te Maastricht. Zij is geboren in 1927 en is de echtgenote van de beeld houwer Rob Stultiens. Na drie jaar kunstnijverheidsschool, studeerde gedurende vier jaar aan de Academie. Drie maal werd haar de Konink lijke Subsidie toegekend. De Ko ninklijke Subsidie is een door de Koningin beschikbaar gesteld jaargeld voor jonge begaafde schilders. Uit een groot aantal in zendingen wordt jaarlijks door een deskundige jury een aantal kun stenaars aangewezen, die hiervoor n aanmerking komt. De belangrijkste werken uit de jaarlijkse inzending worden elk jaar in verschillende steden in Ne derland geëxposeerd onder de titel START. Werk van Marijke Stul tiens-Thunnissen was te vinden op een tentoonstelling van Limbui'gse Kunst. Applicaties In 1955 was er in Maastricht een tentoonstelling van werken van haar en haar man. Zij exposeerde ook applicaties. De applicatie techniek wordt voornamelijk door vrouwen beoefend. Uitgaande van een bepaald gegeven maakt de kunstenares een ontwerp. Dit ont- De kienavond blijft één van de I hoogtepunten in het programma van onze Personeelsvereniging. werp voert zij uit door lapjes van verschillende materialen en kleur op een ondergrond van stof te naaien. Hoewel Marijke Stultiens nu een gezin heeft om voor te zorgen, probeert zij toch zoveel mogelijk te tekenen en te schilderen. Vooral de avonden worden hiervoor be nut, wat een zekere handicap be tekent bij het schilderen, in ver band met het ontbreken van dag licht. Monotypes Bij deze collectie bevinden zich ook enkele monotypes. Een mono type ontstaat door een tekening te maken op een glasplaat. Soms worden ook wel kleuren toegepast. De kunstenares gebruikt hierbij vette, niet snel drogende inkten en verven. Als de tekening gereed is, wordt een vel papier over de glasplaat heen gelegd en het ge heel voorzichtig door een pers ge draaid. De tekening is dan door het papier overgenomen in spie gelbeeld. Dit procédé kan men maar EEN keer uitvoeren en men kan er dus niet meerdere afdrukken van ma ken, zoals bij de ets, de houtsnede en de lithografie. Het is bij de monotype mogelijk enerzijds ver fijnde nuanceringen te bereiken, anderzijds kan men zo men dat wenst, met het drukken ook toe vallige effecten bereiken, die dan een boeiende werking aan de teke ning verlenen. Marijke Stultiens-Thunnissen zoekt vaak haar onderwerpen in reis-impressies en ook in haar ge zin en de mensen en dieren uit haar omgeving. De uitbeeldingen van haar gezin treffen door een grote gevoeligheid. Bij goed be schouwen van haar werk, zult u dit zeker ook ontdekken. De betaling van koffie in ons O.G. vroeg vervolgens de aandacht. Door verschillende omstandig heden zijn er velen, die zelfs zon der een 1 cents bonnetje in te le veren, koffie nuttigen. Dit wordt wel wat te erg en daarom zal per 1 januari de oude regel weer gel den dat alleen gratis koffie wordt verstrekt aan: le. Hen, die wegens de koude af deling in het bedrijf koffie krijgen; 2e. Hen, die overwerken (dus niet de ploegenwerkers). In alle andere gevallen kost een kop koffie 1 ct. Overwerkers krij gen alleen gratis koffie op een desbetreffende bon, zodat in het O.G. niemand meer koffie krijgt zonder bon, behalve bezoekers. Meritrating-premie De verhoging der meritrating- premie, waarom in de vorige ver- adering was verzocht, bleek on mogelijk. Alleen als er in tarief wordt gewerkt kan tot een maxi mum van 20 worden uitbetaald. Tariefmaken in de T.A. is zeer moeilijk. Voor nieuw werk zal dat eventueel nog wel gaan, maar voor onderhouds- en reparatiewerk kan men moeilijk tarieven vaststellen. Dit kan dus betekenen, dat er enerzijds werkzaamheden zouden zijn waarvoor tot 20 tarief zou kunnen worden betaald, terwijl daarnaast een belangrijk deel van het werk op basis van meritrating gedaan zou moeten worden. Of een dergelijke toestand bevredigen zal zal nader onderzocht worden. De afdeling arbeidsstudie zal nader onderzoeken of er tussenmogelijk- hederi bestaan. De plechtige overdracht van hei- voorzitterschap heeft plaats ge vonden en wordt bezegeld door een hartelijke handdruk. Rondvraag Van de rondvraag maakte de voorzitter der C.C. gebruik om de directie te bedanken voor de kerst gratificatie en het pakket. Door de 2 extra uitkering was over deze zaken nogal wat twijfel gerezen in de loop van het jaar. De hr. Schuddeboom beantwoord- deze woorden met ook zijn vreugde uit te spreken over het feit dat het dit jaar mogelijk was de kerstuitkeringen te handhaven. De heer Vos sprekende namens de chefs wilde hierbij niet achter blij ven en al laten de chefs tijdens de vergaderingen met de directie nooit zoveel van zich horen, toch dragen zij in de onderlinge verga deringen veel bij tot de discussie. Deze samenwerking wordt dan ook door de chefs op hoge prijs gesteld. Een der C.C.-leden stelde vervol gens vragen over de gang van za ken bij het in gebruik nemen van de nieuwe poort. Niet alleen voor het personeel van de B.A. en de T.A. maar ook allen, die van de grote kleedkamers (ex-kaaspak huis) gebruik maken, wordt het een lange weg naar het O.G. in de middagpauze, zodat er vooral in de schafttijd veel looptijd zal gaan zitten. De heer Schuddeboom zei dat dit punt lang overdacht is, doch kon toch geen andere oplossing zien dan alleen bij de eindtijd, d.w.z. tegen 5 uur 's middags de huidi- Te ingang open te stellen. Hoe meer poorten er in gebruik zijn, hoe moeilijker het toezicht wordt. Wanneer het bedrijf groeit zullen de afstanden noodgedwon gen groter worden. Voor de meis jes, die voor een groot deel in de nieuwe K.B. kleedkamer komen, wordt de afstand kleiner, terwijl de afdelingen als Kaas, B.W., Bakkerij en L.G. er weinig last van heben. De heer IJpma deelt mede dat voor de rondleiding van het lan ger in dienst zijnde personeel slechts 15 opgaven zijn binnenge komen. Dit zal in januari gere geld worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de heer Schuddeboom de vergadering. Hij wenst allen een prettig Kerstfeest en een goed uiteinde 1956. Zoa!s aangekondigd in de verslagen van de laatste vergaderingen van Directie en C.C. is besloten dit jaar de vakantie te spreiden over een langere periode, zodat de volgende regeling is ge troffen. K.B. - B.B. - B.F. - B.W. S B. - C.F. - V.F. V.A. - L.F. - W.K en voor de Vrio - Emb. - C.M, - Mag. 1 - Exp. en een gedeelte van de Kaasafdeling Voor de laatstgenoemde afdelin gen is het niet mogelijk langer dan 1 week te sluiten. Vragen of opmerkingen van per soonlijke aard, die verband houden met deze regelng zullen worden behandeld door de afdeling-chefs in overleg met de bedrijfsleiding Men dient zich echter zo veel mogelijk aan dit schema te hou den. vakantie van 15 juli t/m 24 juli 1957 25 3 aug. 1957 5 aug. 14 1957 10 1957 Denkt U nog wel een: de ideeënbus aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: De heer en mevr. Kamst-Brille- man en de heer en mevr. van Gog bij hun huwelijk. De heer en mevr. H. v. d. Burgt bij hun 25-jarig huwelijksfeest. Fam. B. Suvaal bij de geboorte van haar zoon. Voor kerstpakketten, bezoeken enz.: C. Breeuwer, C. J. de Bruyn, Mevr. Eradus, Mevr. Jongsma, C. Klopper, Mevr. Paape, G. D. Punt, J. Schram, Mevr. van der Lip, Th. P. Vernooij, Mevr. IJzendoorn, H. M. Gerrets, A. S. de Vries; de Vries bij zijn afscheid.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4