Van Oost- en Westzijde Pinkster-kinderkamp Nieuws van alle kanten De Band verloor een wisselbeker Oefening baart kunst De eerste vergadering van directie en C.C. in 1957 Muziek Afscheid, intocht en winterconcert AH-FLITSEN 3 Schieten Zaterdag 22 december hield ,,de Bond" (d.i. de reserve-politie) haar jaarlijkse schietwedstrijden in het gymnastieklokaal van de Ligthartschool. Hiervoor was ook weer de ploeg van A.H. (5 man) als houder van de Wisselbeker uit genodigd. Helaas moest de beker overgaan in andere handen doordat een paar van onze schutters een beetje pech hadden. Jammer, maar volgend jaar beter hopelijk. Hoe gezellig het was op de dansavond van onze personeelsvereniging. Bridge De competitiestand is op het ogenblik net zo wisselvallig als het weer. De laatste weken zijn 't vooral de fam. Stroet en Sondij- Allgera, die zich naar boven wer ken. Het moet me echter van het hart, dat ons spelpeil zichtbaar minder is dan voorheen. Veel meer oefe nen, dames en heren, één keer in de week spelen, is, om goed Brid ge te leren, beslist onvoldoende. Voor maandagavond 10 dec. was de gebruikelijke onderlinge persoon lijke wedstrijd vastgesteld. Als U dit leest, zijn we dus allemaal weer met een meer of minde; mooie prijs naar huis gegaan. En ik hoop dat U dan allemaal een gezellige avond hebt gehad. Op de eerste vergadering van directie en C.C. in het nieuwe jaar, op 12 januari, heeft de heer Schuddeboom een overzicht gegeven over de uitslag der verkiezing van de leden voor de Ondernemingsraad. Het speet de heer Schuddeboom dat hij enkele leden van de C.C. niet in de O.R. zal terugzien, waarbij speciaal de secretaris, de heer J. C. Berghege, een moeilijk te vervangen figuur zal zijn. Overigens zal het maandelijks overleg voor de fabrieken normaal doorgang vinden, zodat enkele niet O.R.-leden wellicht toch nog hieraan zullen deelnemen. Een voorstel over deze vorm van overleg zal snel worden uitgewerkt. In de heer Broek is een kellner verloren gegaan. Na dit punt kwam de vakantie week aan de orde, waarbij de heer Schuddeboom een plan ontvouwde voor de zomer 1957. In tegenstel ling tot de voorgaande jaren zal niet het gehele bedrijf gedurende 1 week of 10 dagen gesloten wor den. In een drietal periodes zullen achtereenvolgens groepen van af delingen gesloten zijn, zodat de T.A. en de B.A. een regelmatiger en beter programma kunnen ma ken. De C.C. zal dit punt bezien en eventuele opmerkingen in de loop van de komende week aan de di rectie mededelen. Over de betaling der vakantietoe slag heeft nog geen overleg in werkgeverskring plaatsgevonden, zodat op de vraag of er 2 x 2 of 1 x 4 (bij de vakantie) za.1 worden uitbetaald, nog geen ant woord kon worden gegeven. Meer muziek Ten aanzien van de invoering van tarieven of verhoging der merit- ratingpremie voor de T.A. en B.A. viel na het besprokene in de vori ge vei'gadering weinig mede te de len. Om hiervoor een afdoende oplossing te vinden is nog wel enige tijd en studie nodig. De heer Schuddeboom kan dan ook geen belofte in deze doen. Van personeelszijde is verzocht om na de middag meer muziek te draaien. Aan dit verzoek is voldaan. Fietsenstalling De actie om voor de hulp aan vluchtelingen uit Hongarije over te werken is helaas onmogelijk door de vele uitzonderingen, die op een overwerkregeling gemaakt zouden moeten worden. Via een collectebus kan wellicht nog een inzameling worden georganiseerd. Dit zal de C.C. nader bezien. Voor degenen, die 's morgens vroeg of 's avonds laat moeten werken zal zo mogelijk een fiet senstalling komen achter de Blik- kenwasserij. Hiervan is prijsop gave gevraagd, zodat ook hierover bestaande vragen zo mogelijk zijn beantwoord. De uitslag was als volgt: de Bond 224 punten 2. Artillerie 219 3. A.H. 215 Sterel Wechgelaar 208 Politie Zaandam 172 P.T.T. 154 Als bijzonderheid is nog te melden, dat voor de Artillerie meeschoot de Kapt. v. Bentum, die onlangs op de te Den Haag gehouden Nat. Militaire Schietwedstrijden kam pioen van Nederland werd. Hij wordt straks uitgezonden naar Athene om Nederland te vertegen woordigen bij de Internationale Militaire Schietwedstrijden. Dus het goede gezelschap was wel aan wezig. Vervolgens werd nog geschoten voor persoonlijke prestaties in de klassen A en B. A.H. schoot in A, een groep van 83 personen. No. 1 was Kapt. v. Bentum met 49 punten. No. 2 en 3 waren 2 schutters met 48 punten, waarblij de heer H. K. Engel met 4 schoten practisch op dezelfde plaats. No. 4 en 5 waren de heren Hogendijk en Stens met resp. 47 en 46 punten. Al is de beker niet mee teruggeko men, we mogen toch niet ontevre den zijn over de prestaties. Fietje Draaier demonstreert met haar verloofde de Samba op voortreffelijke wijze. IlilllllllllllllllllllllllM Onze P.V. kreeg een nieuw bestuur en vóór deze wisseling werd het kwartet, dat in de afgelopen jaren zijn schouders onder dit werk zette, nog op de valreep vereeuwigd. Rondvraag Op verzoek van de C.C. biedt de Directie dit jaar i.p.v. het één-dags reisje voor de kinderen een Pinksteruitstapje van 5 dagen aan. Hier aan kunnen die jongens en meisjes deelnemen die per 1 juni a.s. 8 t/m 12 jaar oud zyn en wier vader of moeder per 1 juni 1957 ten minste 1 jaar in dienst is by Albert Heijn N.V. De data zijn bepaald van zaterdag reis zal worden gemaakt per bus. 8 juni t/m 12 juni 1957. Het doel Voor nadere gegevens leze men van de reis is ,,De Poelakker" de mededeling op onze publicatie bij Lunteren en de heen- en terug- borden. De heer Overmeer begon als voor zitter bij de rondvraag met het aanbieden van gelukwensen aan de heer Schuddeboom en andere directieleden bij hun benoeming per 1 januari j.l. Hij wenste ge noemde heren en het bedrijf een voorspoedig 1957 namens het ge hele fabriekspersoneel. De heer Vos sloot zich hierbij aan namens de chefs die een brief en bloemen zonden toen hen deze be noeming werd medegedeeld. De heer Schuddeboom dankte beide sprekers voor hun waarderende woorden. Een verzoek om degenen, die in 1956 2 pakken ontvingen, i.p.v. hun jaarlijkse overall, nu verder Een fraaie luchtfoto van ,,Dc Poelakker"waar naar wij hopen de zon zal schijnen tijdens de Pinksterdagen 1957. jaarlijks 1 pak te verstrekken, I werd door de directie ingewilligd. Vakantie Om misverstand te voorkomen wordt via deze notulen nogmaals elk personeelslid erop geatten deerd dat de maximum vakantie 16V2 dag 3 weken) bedraagt, d.w.z. 3 volle weken, zoals reeds eerder bekend gemaakt. In tegen stelling tot diverse officiële rege lingen geldt bij ons de zaterdag morgen als een halve dag en als zodanig moet men de oude rege ling voor personen met 25 dienst jaren en meer dan ook zien als een privilege van een halve week. Volgens de algemeen geldende re geling is de vakantie 15 dagen (zaterdag voor hele dag gere kend) en krijgen personen met 25 dienstjaren 3 dagen extra, totaal dus 18 dagen of 3 weken. De heer Berghege bedankte bij de •ondvraag de directie en de C.C.- leden voor het genoten vertrou wen en de prettige samenwerking. Deze woorden werden door de heer Schuddeboom beantwoord met een dankbetuiging en het uiten van waardering voor de wij ze waarop de heer Berghege zo wel in als buiten de vergadering de C.C. als secretaris heeft ge diend. Hij zal een open plaats achterlaten en oprecht gemist worden. De heer Overmeer vroeg tenslotte nog even het woord. Hij bracht dank aan alle collega's C.C.-leden, de chefs en de meisjes voor hun werk en feliciteert de gekozenen in de O.R. Zonder verder persoon lijk te willen zijn, meende hij toch bijzondere dank verschuldigd te zijn aan de heer Berghege, die ja renlang als secretaris de heer Sik- kes en hem heeft bijgestaan. Zo wel om het werk als om de per soon heeft hij de heer Berghege zeer leren waarderen. Op zaterdagmiddag 15 december hebben wij afscheid genomen van ons trouwe lid de hr. C. Scholtsz. Door een verkeersongeval was de heer Scholtsz zo tragisch om het leven gekomen. Op deze koude zaterdagmiddag vond de begrafe nis plaats. Van ons korps waren ettelijke leden naar de begraaf plaats gekomen om de heer Scholtsz de laatste eer te bewij zen. In de aula sprak de heer Schuddeboom gevoelvolle woor den. Ook onze voorzitter de heer Vinke sprak woorden van af scheid. Namens het personeel sprak de heer Berghege, Daarna vond de begrafenis plaats. Dat de heer Scholtsz moge rusten in vrede. Naar aanleiding van de intocht van St. Nicolaas in Amsterdam waren al onze leden uitgenodigd voor een concert in het Concert gebouw op 17 december te geven cloor het Noordhollands Philhar- monisch orkest onder leiding van Nco van der Linden. Degenen die deze avond hebben medegemaakt, hebben genoten van prachtige muziek. O.a. werd uitgevoerd de Ouverture Egmont van L. van Beethoven en de Ouverture Obe- ron van C. M. von Weber. Om elf uur was het gezelschap weer te rug in Zaandam. Nog wil ik even vermelden dat ons winterconcert plaats vindt op 26 januari a.s. Onze dirigent de heer C. Kat, is deze avond solist en zal enige nummers spelen op zijn hobo.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3