Gewijzigd reglement brengt nieuw leven in de Pluspluim Zo was het ..en zo wordt het De wonderlijke weg van een chocoladereep Il\LEGVEL, behorend bij 14e jaargang, No. 1 Landelijke editie Januari 1957 Er zijn in ons bedrijf twee verkoop-wedstrijden, die steeds bijzonder in het middelpunt van de belangstelling staan: de O.P.W. en de Plus- pluim-actie. Bij de OPW gaat het, zoals be kend, om de totale verkoop-pres tatie van een filiaal over een be paalde periode, terwijl de plus pluim elke week voor één of voor enkele, aan elkaar verwante, arti kelen de aandacht vraagt. Wijziging van het wedstrijd-regle ment van de pluspluim-actie is er oorzaak van, dat wij hiervoor nu speciaal Uw aandacht vragen. Sinds het begin van de pluspluim- actie is het steeds zo geweest, dat alle filialen in één groep tegen elkaar streden. Het aantal ver kochte eenheden van het plus-ar- tikel, omgerekend per duizend gulden omzet, was bepalend voor de rangorde van de zilveren en gouden pluim. In de loop van het afgelopen jaar is echter onmiskenbaar ge bleken, dat aan dit systeem en kele ernstige bezwaren verbonden waren, die door verschillende fac toren veroorzaakt werden. Om er enkele te noemen: de grote om- zet-verschillen, de variaties in omzetsamenstelling, de grote ver schillen in verkoopmogelijkheden van de bedienings- en zelfbedie ningszaken etc. Deze bezwaren zijn aanleiding geworden het wedstrijdreglement grondig te herzien, omdat een ieder gelijke kansen moet hebben! De eerste stap is geweest: inde ling van de filialen in zeven groe pen en wel zó, dat in één groep zoveel mogelijk gelijkwaardige fi lialen, die dus ongeveer gelijke kansen hebben, zijn samenge bracht. Zo zijn bijv. alle zelfbe dieningszaken in één groep inge deeld. De tweede stap was een herzie ning van de wijze, waarop de ranglijst wordt samengesteld. Ook hier weer het principe: voor ieder gelijke kansen. Daarom is vastgesteld, dat de Pluim zal worden toegekend aan die groeps- I Welgeteld 67 dames en heren laat deze foto zien, die van de eerste instuif van het jaar werd genomen. Een recordaantal! winnaar, die in percentage het hoogst uitkomt boven de andere filialen van zijn eigen groep. En in dit laatste is o.i. nu juist de grote verbetering gelegen t.o.v. 't oude reglement, omdat de pres taties gemeten worden met de re sultaten van gelijkwaardige filia len. Wij geloven dan ook zeker, dat de pluspluim-actie door deze vernieu wing attractiever is geworden en dat er nog heviger dan voorheen gestreden zal worden, om win naar te worden in deze wedstrijd. De zilveren, misschien zelfs de gouden pluim en het ere-bezoek aan Zaandam zijn de prijzen! Dit was de laatste instuif van I 1956. U ziet slechts een klein aan tal deelnemers of liever gezegd: deelneemsters, want het sterke ge- i slacht is deze keer maar zwak vertegenwoordigd. Het begón zo simpeltjes: De repen, die eigenlijk helemaal geen echte re pen van chocolade zijn, lagen ge duldig bij elkaar in de winkel van de Opleiding school, zonder doel, al leen maar voor de show. De pure, de melk, de hazelnoot en de butter- scotch-repen lagen daar netjes en keken rustig naar alles wat in die winkel gebeurde. Soms kwamen er dames en heren om te winkelen, de kassa werd dan wel gebruikt, maar geld kwam er nooit in. Er werden soms wel een paar repen gekocht, maar naderhand kwamen zij weer netjes op hun plaats terug. Dit ging allemaal rustig zijn gan getje totdat er op een dag een aar dige juffrouw in die zaak kwam, die óók niets kocht, maar zo'n kostelijke A.H.-reep kréég. Dit was de eerste, die niet op het stapeltje terugkeerde, maar waar kwam deze dan terecht Toevallig kregen wij het volgende te horen: „lk kreeg een reep van juffrouw M. en zou die met mijn collega delen. Ik voelde waar de gleufjes zaten, zoals dat bij een echte reep het geval is, om hem te breken, maar kon ze bij mijn reep niet ontdekken. Toen probeerde ik hem te breken, maar dat lukte hele maal niet. Ik merkte toen, dat ik beetgenomen was. Maar niet erg hoor! Ik zou er wel weer een ander gelukkig mee maken. Die kans kwam de volgende dag. Mijn vader moest een lange rit met de wagen maken. Ik gaf hem de reep en zei: „Voor onderweg paps, smik kel hem maar lekker op." Op een rustige weg herinnerde hij zich de reep en verminderde zijn snelheid. Wat hij het volgende moment gezegd heeft mag ik niet herhalen, maar 's avonds heb ik ervan gelust. Ik had mij echter gewapend met een paar échte chocoladerepen en dal maakte alles weer goed.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 6