Nieuws over de ideeënbus 0069 Met Kerstmis de chocolade kransjes met rood musket bestrooien; dat verhoogt de sfeer. We vinden dit een aardige opmerking en zullen over wegen dit voor volgend jaar te doen. Beloning f 5, 1711 Limburgse kaas in cello- phaan laten sealen. Dan is ze volkomen reukloos. Is goed idee. Zullen proef nemen. Beloning 5, 2961 De winnaars van de plus- pluim een speldje geven in- plaats van de gebruikelijke zilveren rijksdaalder. Bij de eerste overwinning een speldje met het cijfer 1, bij de tweede met het cijfer 2 enz.; dat zou een blijvende herinnering zijn. Men krijgt dan te veel speldjes en wij zijn daarom van mening dat wij het niet moeten doen. 3581 Nieuw kassastand-staatje. De kassastand van 's mor gens komt dan automatisch onder die van de avond daarna te staan, zodat er geen getal naar boven over bracht behoeft te worden. Dit voorkomt vergissingen. Verandering van dit staatje in de lengte heeft ons in ziens geen enkele zin, aan gezien vergissingen bij het huidige staatje beslist niet behoeven voor te komen. 4067 Op de wijnetiketten vermel den bij welke temperatuur de wijn geserveerd moet worden, bijv. koel, kamer temperatuur enz. Het behoort tot de taak van degene die de wjjn verkoopt desgewenst vooxiichting te geven op welke tempera tuur de wijn geserveerd moet worden. Is op de wijnkaai't vermeld. 4068 De chefs drie weken van tevoren laten weten welke artikelen in een advertentie worden opgenomen. Dan kunnen zij hiermede reke ning houden bij het bestel len. Is te doen gebruikelijk. Door de decembermaand is deze termijn tijdelijk korter geweest. Ongenummerd 1. De bewijzen van afgifte van spaarboekjes, die de chefs naar het hoofdkantoor sturen, zo danig construex-en, dat zij als adres op de enveloppe met de obligatie kunnen geplakt wor den. Bespaart tijd en het juis te adres is verzekerd. Dit idee is op zichzelf goed, maar practisch niet uitvoex- baar en al zou dit wel het ge val zijn dan is het toch over bodig. Volgens een speciale re geling met PTT mogen wij sets gebruiken die dan tevens als lijst dienen waarop de stukken aangetekend worden aange boden. Deze lijsten moeten dus in ieder geval getypt worden. Een duplicaat echter wordt op de enveloppe geplakt zodat wij toch al nooit de adressen be hoeven te typen. Wat de niet uitvoex*baarheid betreft het volgende: De bewijzen van afgifte zijn voor ons juist de stukken die dienen als bewijs dat het boek je is gezien, de zegels geteld zijn, enz. Wanneer dus de con troleurs dit bewijs pai'aferen, nemen zij de verantwoording dat een obligatie kan worden verzonden. Dus zou dit bewijs van afgifte door het filiaal in duplo moeten worden gezon den. Vex-volgens is het wel erg optimistisch gezien dat de adressen hierop altijd juist zijn. Vergeleken met de adressen in de boekjes worden vaak ver- schillen gezien. En als grootste bezwaar: vaak zijn de namen enz. op de bewijzen absoluut niet te lezen. Evenwel: hoewel niet uit voerbaar geeft inzender hier toch blijk over de zaken na t denken. Aanmoedigingspremie 5, In de supermart een koffie- automaat plaatsen. De kl; ten kunnen dan onze koffie proeven. Kostprijs per kop is ongeveer 0,13. Dit vraagt veel ruimte en geeft veel rommel. Bovendien is een lekker, geurig kopje koffie uit een automaat uitgesloten. Er gaat dus weinig reclame van uit. Wij werken regelmatig met koffie en thee door middel van oxxze demonstraties. Met Kerstmis en Pasen één stel kaartjes met prijzen stu ren en een tweede stel zonder prijzen. Dan behoeven niet 2 verschillende soorten kaartjes gebruikt te worden in de eta lages. Is geen idee, daar dit altijd onze gewoonte is. Door bepaal de omstandigheden is het met de Kei'st niet gebeux'd. a. Bij de kerstgratificatie een „persoonlijke" brief doen. Vijf standaardbrieven zijn voldoende. Het overhandigen van de Kerstgratificatie behoort door de chefs te gebeuren met een persoonlijk woord. Volgens ons heeft een stan- daax'dbrief minder waarde dan een persoonlijk woord woord van de chef. b. Overdozen met breekbare ax-tikelen met rood plak band dichtplakken. Ze zul len dan met meer zorg be handeld worden. Dit zou alleen mogelijk zijn voor niet- CM-artikelen. We kunnen de leveranciers hier toe immers niet dwingen. Men zou dus de indruk krij gen dat de CM-artikelen niet breekbaar zijn en daar ruw mee omgaan. c. In de klantenboekjes twee artikelenlijsten laten ma ken, die naar links en naar rechts kurxnen opengeklapt worden. Bij de allernieuwste uitgave van de klantenboekjes is de artikelenlijst volledig uit klapbaar naar één kant, wat nuttiger is dan naar 2 kanten. d. Op de linkerbladzijde van de klantenboekjes steeds andere artikelen laten druk ken. Wij hebben dit jaren gele den geprobeerd, doch de klanten lezen het niet en Het grote aantal auto's, dat u op bovenstaande foto ziet, is een weke lijks terugkerend beeld in het stadje Emmeloord. Iedere donderdag is daar namelijk markt en vanzelfsprekend een drukke dag, ook voor chef G. H. Kamp en zijn 9 man sterke staf. Er zijn in deze hoofdstad van de Noordoost polder nog 2 kruideniers, die echter voornamelijk de polderbe woners bedienen. Chef Kamp heeft zijn handen vol aan Emmeloord zelf en zijn Z.B. is dan ook druk beklant. beginnen hun bestelling in te vullen onder de gedxuk- te artikelen. 5. Klanten die een zegelboekje inleveren, dat niet vol is, een uniforme brief sturen met de voordelen aan het sparen ver bonden. 9 van de 10 mensen die een boekje inleveren, dat niet vol is, hebben het geld onmiddellijk nodig en zij zullen meestal door gaan met sparen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5