Rayonleider De Groote bereist vier provincies en een stad Go Ahead Woonplaats Deventer 1. J. Creemers kwam vorig jaar 3x met winnende pluspluimploeg in Zaandam Onderlinge wedstrijden stimuleerden de animo in Naarden, L. Hortensiuslaan Tweede plaats voor Castricum Bussum goede derde AH-FLITSEN me/. R. Mientjes, de heer L. J. Creemers, mej. R. Vuyst, de heren A. Zwijgers, G. v. d. Lugt en A. Heijn. In een rayon dat zich uitstrekt over de provincies Groningen, Fries land, Drente, Overijssel en de stad Apeldoorn waarin totaal 31 filialen ligt het werkterrein van rayonleider de Heer G. A. de Groote, met wie wij, ter voortzetting van de reeks interviews met rayonleiders, een gesprek hadden. Van de 13 rayons waarin ons land is ingedeeld steekt dit rayon de andere duidelijk de loef af in opper vlakte. De grootte ervan wordt wel dui delijk gedemonstreerd door het volgende. Wil de heer de Groote 's morgens op tijd in 'n filiaal in de kop van Friesland of Gronin gen zijn, dan moet hij om 06.00 uur de deur van zijn woning in Deventer achter zich dichttrek ken; dat zijn auto maandelijks ca de rest laat zich gemakkelijk be grijpen. (Tussen haakjes: ook zij is A.H.-verkoopster geweest). In de vrijetijdsbesteding van de heer de Gioote neemt voetbal een belangrijke plaats in. Het roem- uchte Go Ahead heeft hem dan 6.000 km. aflegt spreekt in dit wel niet onder zijn spelers geteld, verband ook boekdelen. maar hij is iedere zondag onder de De heer de Groote heeft met toeschouwers te vinden. Kennelijk een korte onderbreking sinds hebben zijn zoons deze hobby van de Mulo steeds zijn werkkring in j hem geërfd. de levensmiddelenbranche gehad. De oudste twee spelen wel in Go Hij begon als leerling-verkoper in Ahead en de jongste behelpt zich het filiaal te Laren; dat was in i nog op straat met een gummibal; 1930. Toen hij in 1935 de A.H.- zijn kaalgetrapte schoenen illu streren dit overduidelijk. Een tele- JgngnHHHHHH visietoestel en pick-up met wa. lichte platen brengen ontspanning en gezelligheid in de avondu.c.. en op zondagen. Als het weer een vertoeven buitenshuis tenminste niet aantrekkelijk maakt. gelederen verliet het vak bleef hij echter trouw had hij achter eenvolgens gewerkt in de filialen te Bussum, Beverwijk, en A'dam P. C. Hooftstraat en hier inmid dels zoveel ervaring en kennis op gedaan, dat hij in zijn nieuwe werkkring meteen tot chef werd aangesteld. Het spreekwoord „oude liefde roest niet" werd ech ter ook van toepassing op de heei de Groote, want na de oorlog vond hij de weg terug naar A.H. waai hij spoedig tot rayonleider werd aangesteld. De heer de Groote woont met zijr. gezin echtgenote en 3 zoom. aan de rand van de koekstad De- j venter. Mevrouw M. de Groote- Lausberg vertegenwoordigt hier dus als enige het vrouwelijke ele- ment. Van hun 3 zoons: Gerrit (23), Eddy (20) en Marinus (7) zijn de oudste twee ook bij A.H werkzaam, al vervult Eddy op het ogenblik als vaandrig zijn militai- re dienstplicht. Gerrit reist iedere dag op en neer van Deventer naar j het filiaal Hoofdstraat in Apel doorn. Ondanks zijn zeven jaren weet Marinus, eerste klas lagere school, met zekerheid te vertel len dat ook hij zijn vader gaat navolgen. U ziet: alle drie „een aardje naar hun vaartje". Rayonleider de Groote heeft zijn echtgenote leren kennen in hel filiaal te Laren. Heel simpel: hi. was verkoper, zij geregelde klant; 12e Pluspluimperiode De Heer L. J. Creemers is in 1956 driemaal met een winnende Plus pluimploeg in Zaandam geweest. Tweemaal kwam hij met de ploeg uit Nijmegen (Groenestraat) en de derde maal verscheen hij als ver vanger uit Naarden (Lambertus Hortensiuslaan) Hij heeft dus de hattrick verricht, zoals de sportmensen zeggen, wan neer iemand een prestatie driemaal in een bepaalde periode herhaalt. Terecht smaakte hij het genoegen bij zijn laatste bezoek aan Zaan dam ook zijn verloofde, mejuffr. Rie Mientjes, naar Zaandam en For mosa te mogen meenemen. Hoe het in Naarden ging? Wel, na drie weken begon een nieu we 12e periode. In die eerste we ken had vervanger Creemers zijn mensen al goed op Pluspluimtem- peratuur gebracht en toen hij dus de leuze „Nu of nooit!" uitgaf werd het „Nu!" Ze begonnen zelfs met hun ver koopkracht te onderschatten. De eerste week verkochten ze zo veel ananassap, dat ze vrijdag al zonder zaten. Daardoor haalden ze toen de vierde plaats. Een onderlinge wedstrijd om Radion- theedoeken bracht er de sport nog extra in. Twee meisjes wonnen er een. De tweede week wierp de ploeg zich met groot enthousiasme op de blikken erwtensoep met kluif en worst en sleepte bediende G. Iedere week moeten er op de loonafdeling 2S00 tonen gecontroleerd Worden. Tot voor kort was dat een tijdrovend werk. Met deze nieuwe machine, die auto matisch alle bedragen en inhoudingspercentages con troleert, is die taak voor mej. N. Dekker aanmerkelijk verlicht. Mej. G. Bak, van de kasafdeling, schrok eerst wel even van de nieuwe machine, die er zo ingewikkeld uitzag. Over deze schrik was ze gauw heen toen ze merkte, dat ze met behulp van deze machine debet- en creditposten binnen twee dagen kon verwerken, terwijl daar van tevoren veertien dagen voor nodig waren. van der Lugt twee theedoeken in de wacht. Iets wat hij in de twee volgende weken herhaalde. De derde week zocht men het in de witte bonen in tomatensaus in een massale uitstalling en maakte men, volgens Nijmeegs recept, drie grote stapels op de toonbank, die boven ooghoogte verbonden werden met planken, die opnieuw volgestapeld werden. Zo winkel de men achter de toonbank als het ware in kraampjes. Bovendien kreeg het artikel natuurlijk een royale plaats in de etalage en bovendien schilderde de etaleur H. Wilkens enkele forse platen, die de vex-koop krachtig bevorder den. Opnieuw bewees het succes van die week, dat de massa het hem doet. In de vierde week hing men aan bezemstelen blikjes champignons met pakjes champignonsoep met elastiek jes gebundeldDe hele winkel stond daardoor in het teken van de cham pignonsoep en donderdag was men al door de hele voorraad heen. Geluk kig kwam er vrijdag nieuwe en Naarden, Lambertus Hortensiuslaan, stond niet alleen op de weeklijst bo venaan, maar haalde ook de Plus- nluim Rita Vuyst, Alie de Groot (alleen de eerste week), Wim Hoogen- doorn de chauffeur, (die tijdelijk kwam helpen) en de Bossenaar A. Zwijgers benevens de reeds genoemde theedoeken-verovei'aar van der Lugt vormden zo in de twaalfde periode een prima ploeg onder de bezielende leiding van vervanger Ci'eemers. Zij smaakten daarna de voldoe ning onder leiding van chef Ren- senbrink uit Haarlem te komen, een chef, die ook reeds zijn sporen in de pluspluimcompetitie heeft verdiend, zodat we geloven, dat we nu nog wel eens vajter zullen horen van Naarden - Lambertus Hox-tensiuslaan! En stellig ook van de heer L. J. Creemers, een man, die een ploeg naar de over winning kan voeren! De tweede plaats in de strijd om de Pluspluim van de twaalfde pe riode was voor Castricum. Dat kleine, maar wakkere ploegje on der leiding van chef J. Smit had het de vorige keer met de blikjes ananassap aardig gedaan. Maar toen was het zomer en nu was het winter. Toch nam Rein Silf- hout op zijn eentje 5 dozen voor zijn rekening Met de ei-wtensoep ging het ook best (de tweede plaats), maar na de witte bonen in tomaten saus hadden ze het in Castricum wel even moeilijk met de cham pignons en de pakjes champig nonsoep. Juist omdat het voor dit filiaal het moeilijkste artikel was, bouwden ze er de mooiste stand voor en zo kwam het, dat ze toch nog de vierde plaats in die week en de tweede plaats in die pei'iode haalden Het kantoor van de supermart in Haarlem kan vergeleken worden met de brug van een schip. Hierboven ziet u een foto genomen vanaf deze brug, een opname die duidelijk weergeeft welk een uitge breid overzicht men van daaruit over het bedrijf heeft. De telefoons, de telar en de microfoon getuigen ervan, hoezeer de brug is opgenomen als werkend element in het gehele be drijfsgeheimen. Links de bedrijfsleider, de heer L. L. Vermaire, die reeds 17 jaar filiaal chef was in de Grote Houtstraat, zo dat hij geen onbekende is in deze omgeving. r Ir. Ch. Jager benoemd tot directeur Kiene N.V. Ir. Ch. Jager, tot het eind van het afgelopen jaar hoofd van het A.H. laboratorium, werd benoemd tot directeur van de N.V. Kienes Suikerwerkfabrieken en heeft ons bedrijf na een diensttijd van bijna S jaar verlaten. Wij wensen hem met deze eervolle benoeming van harte geluk en zijn er trots op, dat een A.H.-er voor deze zeer veel omvattende functie in aan merking is gekomen. Ongetwijfeld zullen de kwaliteiten, die wij in de loop der jaren in de heer Jager hebben leren waarderen, hem in staat stellen van zijn nieuwe taak een succes te maken. De derde plaats in de twaalfde periode was voor chef B. Voppen en zijn ploeg uit Bussum - Nas- saulaan. Deze ploeg heeft al eer der van zich doen spreken in onze Pluspluim-competitie en we twij felen niet of we zullen er nog wel meer van horen! Met de blikjes ananas pakte men direct flink aan en door de grote stapels haalde men een flinke om zet in dit artikel, dat anders in dit filiaal vrij klein was. Succes-artikelen waren ook de blikken erwtensoep en witte bonen in tomatensaus.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3