Filiaal Castricum winnaar in de race om de gouden pluim 1956 A.H. maakte Hongaarse prijslijst Flitsen onder nieuwe redactie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiDi Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie SAH002000167 Flitsen Landelijk januan 1957 14e Jaargang No. 1 - Januari 1957 De Gouden Ploeg voor het filiaal. V.l.n.r. Mej. B. Admiraal, de heer R- van Silfhout, Mej. R. Poel. de heren J. Rozema en H. Wester, mevrouw Smit en de heer J. Smit. Dinsdag 15 januari 1957. Op het hoofdkantoor te Zaandam heerst de gewone rustige bedrijvigheid. Op alle kamers en afdelingen wordt het normale werk van iedere dag verricht. Neen, toch niet op alle afdelingen. Op het filialenbureau, waar men druk bezig is met de berekening van de Gouden Pluim, heeft men zojuist vastgesteld dat filiaal Castricum als winnaar is geëindigd. Op dat moment is de rust verbroken. Koortsachtig overleg tussen directie, reclame-afdeling, filialenbureau, personeelszaken, districts- en rayonleider volgt. Met spoed wordt het gelukstelegram aan de P.T.T. opgegeven. De re dactie van Flitsen, die juist de laatste hand legt aan de kopij voor dit nummer, wordt op de hoogte gebracht en twee redactieleden gaan direct op weg om de eerste indrukken van de winnaars te kunnen opnemen. Toch doen zich nog: enkele moei lijkheden voor. Chef Smit blijkt nl. enige dagen vacantie te heb ben en in Hoorn bij zijn schoon ouders te verblijven. Bovendien heeft het filiaal middagsluiting en het personeel zal dus even na één uur vertrekken. Maar de re portage moet heet van de naald in Flitsen, dus snellen Uw ver slaggevers in suizende vaart door het zonovergoten Noordhollandse polderlandschap via Purmerend naar Hoorn en arriveren kwart voor één bij het filiaal Grote Noord. Onze hoop, dat de chef van Uitslag gouden Pluim 1. Filiaal Castricum o.l.v. chef Smit. 2. Filiaal Maastricht. Kon. Em- maplein, o.l.v. chef R. Vande- wall. 3. Filiaal Venlo, Klaasstraat, o.l.v. chef P. P. Schatorjé. 4. Filiaal Maastricht, Brugstraat, o.l.v. chef C. W. J. Esters. dit filiaal, de heer G. N. Vriend, ons kan vertellen waar chef Smit en zijn vrouw verblijven, blijkt niet ongegrond. „Ik ga wel even mee", is zijn reactie, als hij hoort waar het om gaat. Hij vergeet helemaal, dat hij zit te eten! Enige minuten later arri veren wij voor de woning van de ouders van Mevrouw Smit en delen de heer en mevrouw Smit de heuglijke tijding mee, die met gejuich wordt begroet. Vijf minuten later zitten de chef en z'n vrouw reeds bij Uw verslaggevers in de auto. Weer een snelle rit, nu door de Beemster en via Alkmaar op weg naar het filiaal te Castricum, waar beiden om even over half twee door rayonleider en perso neel enthousiast worden ontvan gen. Eindelijk was de lang verbeide tij ding gekomen en het is ieder een, ook rayonleider Rozema, aan te zien, dat zij er dolblij mee zijn. „Nu een kop koffie", is het commentaar van Mevrouw Smit, die ondanks de emotie haar gast vrouwelijke plichten niet vergeet. Rein van Silfhout, de enige be diende, wordt naar de bakker ge stuurd en komt terug met de gebakjes. En weldra komen bo ven in de gezellige huiskamer de tongen los. Chef J. Smit moet eerlijk beken nen, dat hij door het uitblijven van het telegram aan het twij felen was geraakt, of hij het Goud nu wel gewonnen had. Zijn eigen positie had hij wel nauwkeurig nagegaan met die van zijn naas te concurrenten, maar dit gaf hem geen zekerheid. „Geen dag ging voorbij zonder dat over de Plus- pluim gesproken werd". Met deze woorden kenschetst Mevrouw Smit, die intussen weer een kopje koffie heeft ingeschonken, de si tuatie. Iedere dag werd met span ning naar de post uitgezien. Filiaal Castricum behaalde twee maal de zilveren pluim en vijf maal de tweede plaats, terwijl het jaar besloten werd met de der de. Na de twee zilveren plui men drong ook de heer J. Rozema aan op de gouden. „Deze, geflan keerd door twee zilveren, is een prachtig geheel", aldus waren de woorden van de rayonleider. Ass.chef Wester „Hoe ging het tijdens uw vakantie en de vier weken, dat u voor her haling in militaire dienst werd opge roepen?" vragen wij de chef. „Dat was prima geregeld", is het ant woord. Assistent-chef H. Wester, die toevallig ook nu weer vervangt, heeft beide keren de eer hooggehouden en in zéér belangrijke mate aan het suc ces meegewerkt. De voornaamste op dracht bij de overname was dan ook altijd: „Denk vooral aan het plus artikel!" En daar heeft hij aan gedacht. Met weemoed denkt de heer Wester nog terug aan de eerste Ukelele week, toen hij met 548 blik (hij wist het aantal nog precies uit zijn hoofd!) aan de kop ging en later moest horen, dat dit artikel werd ge annuleerd. Rie Poel, sinds 1 januari niet meer in het filiaal werkzaam i.v.m. ziekte van haar moeder, was iedere dag komen vragen, of er al bericht uit Zaandam was. En natuurlijk is zij ook nu pre sent, want zij heeft er even hard aan meegewerkt als de anderen. „Mijn wens, (die in de vorige Flitsen werd opgenomen) is dus toch in vervulling gegaan." „Slapeloze nachten heb ik er van gehad", vertelt ons Bep Admi raal, die de spanning vreselijk ge- gevonden heeft. Wij mogen wel verklappen, dat ook Bep haar wensen in vervulling heeft zien gaan, want, naast de Gouden Pluim, toont ze ons vol trots de sleutel van een nieuw huis, zodat niets haar trouwplannen meer in de weg staat. „Grossier" Rein van Silfhout, zo als hij in de wandeling genoemd wordt, heeft vooral in de wijk het plusartikel aan de vrouw ge bracht. Rein doet nl. alles in het groot, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat hij bijv. aan één klant twee dozen ananassap wist te verkopen. Nu ziet de Gouden Ploeg met spanning uit naar de dag „Kan Albert Heijn ons helpen aan gaarse vluchtelingen waarop zij de trofee in Zaandam in ontvangst zal kunnen nemen. prijscourant Hongaars-Neder lands, om uit te reiken aan Hon- Reeds enige jaren hebt U de- neelsorgaan hoe langer hoe meer zelfde U bekende namen onder te laten rusten op de schouders de redactie van de Flitsen ver- van de heer Noortman. meld gezien, nl. de heren H. Valk, Daal' deze taak te veelomvattend A. B. Fienieg, C. Govers, G. J. van Hulzen en A. H. Pilger. Sinds enkele maanden is daar bij gekomen de heer J. W. Noortman, medewerker van Personeelsza ken, die eigenlijk de centrale fi guur van de A.H.-Flitsen is ge worden. Door drukke werkzaamheden was de bestaande redactie ge dwongen de zorg voor het perso- was, is besloten een nieuwe en te vens verjongde redactie te vormen en deze in de plaats te doen tre den van de oude. De redactie wordt nu gevormd door de volgen de heren: J. W. Noortman, L. J. A. S. Kloos, J. J. M. v. d. Meer, M. J. H. Grooten, J. Lieffering en K. Romp. Wij vinden het thans het moment om deze jonge garde bij U te introduceren. Hierbij plaatsen wij een foto van de jonge en een van de oude garde. Wij wensen de jonge garde veel succes en hopen dat zij met even veel plezier aan de Flitsen zullen werken als de oude garde dat steeds heeft gedaan. H. K. ENGEL. Bij de foto'sfoto bovende nieuwe redactie. Zittend v.l.n.r. de heren M. J. H. Grooten, J. W. Noortman, J. Lieffering; staand de heren L. J. A. S. Kloos, K. Romp en J. J. M. v. d. Meer. Foto neven: de oude redactie. Zittend de heer H. Valk; staand v.l.n.r. de heren A. H. Pilger, G. J. van Hulzen, A. B. Fienieg en C. Govers. Dit was in 't kort de inhoud van een telefoontje uit den Haag, waar het comité Vluchtelingen hulp zetelt. Ons antwoord luidde zonder aarzelen: „Natuurlijk kan dat, U hoort spoedig nader van ons." Toen de hoorn weer op de haak lag, hebben wij ons wel even ach ter het oor gekrabd. Wat waren wij begonnen? Wie echter a heeft gezegd moet ook b zeggen. Een Hongaarse, die al jaren in Nederland woont, vertaalde voor ons het uittreksel dat wij uit onze prijscourant hadden opgesteld. De correctie van de drukproef werd eveneens door deze mevrouw ver zorgd en begin januari kon de prijslijst naar onze winkels wor den verzonden. Op beperkte schaal werden te vens waai'debonnen uitgereikt, eveneens in het Hongaars gesteld, recht gevende op een grote bus echte Zaanse koeken. Wij hebben er streng voor ge waakt om aan deze zaak een re clametintje te geven. De opzet is uitsluitend bedoeld als een hulp bij de taalmoeilijkheden die zich ongetwijfeld zullen voordoen bij de aankoop van de dagelijkse le vensmiddelen. In filiaal Zandvoort, Grote Krocht, heeft chef Th. Verzeilberg een koek rek omgebouwd tot wijnstelling en het een goed in het oog lopende plaats in de winkel gegeven. „Het vormde een „eerste verkoopster" in de periode van de wijn-premiever koop", schrijft hij.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1