Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten Brandweer moet hard aanpakken Voorzitter C.C. blikt terug over het jaar 1956 Competitie draait op volle toeren A.H.-korps haalde St. Nicolaas in AH-FLITSEN 3 Op 20 october zijn weer onderlinge wedstrijden gehouden voor onze brandweerploegen. Verondersteld werd, dat op het Papiermagazyn in pand '55 een brand was uitgebroken, met zeer veel rookontwikkeling, zodat er op de afdeling alleen met maskers gewerkt kon worden. Dit werd echter niet gezegd, doch pas op de afdeling d.m.v. een bordje bekend gemaakt. „Mag ik U wat vragenzei de openbaar aanklager, „Ja, dat mag 11"was het wederwoord van deze onverschillige getuige, die meteen vervolgde met de opmerking: „Nou. vraag dan wat!" Ontegenzeggelijk weten wij allen dat 1956 voor directie en perso neel een veelbewogen jaar is ge weest. De voornaamste punten waren de vakantieverruiming en de loonwijzigingen. Deze punten zijn nog al veel be sproken geweest omdat versch'l- lende gunsten zoals 3e Pinkster dag en suikerverstrekking In het geding kwamen. Bij die verschillende veranderingen is natuurlijk niet alles naar volle tevredenheid opgelost. Maar de samenwerking tussen directie en contactcommissie heeft zeker ook dit jaar verschillende vruchten af geworpen, waarvoor ik de directie, de bedrijfsleiding en alle contact commissieleden hartelijk dank zeg. De voornaamste resultaten van het overleg en de door de directie genomen sociale maatregelen zijvi a. Het spaargeld voor hen die niet in het pensioenfonds opgeno men zijn, is verhoogd van 2, op 5,per week. b. De toezegging van een Kerst gratificatie, naast de loonwijzi gingen en de extra 2 uitkering c. Het uitstapje van de kinderen van 812 jaar, dat dit jaar we gens kinderverlamming niet door kon gaan, werd omgezet in een gezellige kindermiddag in 't O.G. d. De kolenverstrekking voor onze gepensioneerden plus de on veranderde wekelijkse verstrek king van koek e.d. e. De 'instelling van het Onder steuningsfonds aan het begin va" dit jaar. f. En tenslotte het St. Nicolaas- feest voor kinderen van 47 jaar Bij dit laatste even een anecdote St. Nicolaas verrassing. Zaterdag 1 december was ik zelf ooggetuige van dit feest. Buiten mijn weten werd ik bij St. Nico laas ontboden. De sint vertelde mij, dat hij vernomen had, dat ik veel van Opera hield, en vroeg of ik zelf een aria ten beste wou ge ven. Daar ik die kunst zelf niet mees ter ben, kwam daar natuurlij!: niets van. Gelukkig waren mijn dochtertje en mijn zoontje achter mij aangekomen, van wie ik de steun ontving om een St. Nicolaas liedje te zingen. Maar nu de climax: als cadeau werden mij 2 grammofoonplaten overhandigd. Toen ik ze bekee! was dit de schrik van mijn leven de eerste was Psalm 33 en 89, d tweede een langspeelplaat, die geen muziek meer geeft. Maar naast deze leuke mop, was de stemming prima, waarbij een echte gezellige sfeer aanwezig was. Alles was goed georgani seerd. De kinderen van de directie en het personeel vormde hier een werkelijke A.H.-familie. Wij hopen dat dit evenement voor de kinderen, waai-bij de directie haar volle medewerking heeft ge geven onveranderd mag blijven. Voor 1957 staat de O.R. voor de deur. Ik spreek de wens uit, dat ook het komende jaar voor direc tie en personeel vruchtbaar zal worden, en dat een goede onder linge verstandhouding het funda ment van het bedi'ijf zal zijn. Voorzitter Contactcomm. We hebben nu aan den lijve onder vonden hoe uitgestrekt onze fa brieken geworden zijn. We moes ten eerst, na de melding, vanaf de portier naar de nieuwbouw, daar vandaan moesten enkelen terug naar het spuithuis om maskers te halen en weer terug, om daar dan, hijgend met een masker op, aan het werk te gaan. Deze wedstrijd was helemaal niet moeilijk, maar zeer praktisch op gezet. De brand op de afdeling moest van 2 zijden benaderd wor den, en wanneer men eenmaal be zig was, werd op het dak een bak met olie aangestoken. Dit moest dan met een of ande:' blusapparaat, wat ter plaatse war opgesteld, worden geblust. Er wa ren 3 soorten blussers opgesteld waaruit dan de goede moest wor den gekozen. Alle drie de ploegen namen hier voor de goede blusser. De uitslag was: 1 Ploeg hr. Eyben. 2 Ploeg Centraalmagazijn. 3 Ploeg hr. v Rooijen. 's Avonds om half acht waren wc weer bij elkaar in het leslokaa' van de Bedrijfsschool, waar we, vergezeld van onze dames, onze jaarlijkse contactavond hielden. De fa. Tot en Beers verzorgde hier een televisie-avond. Gelukkig trof fen we 'n goed programma, zodat deze avond heel goed slaagde. Verder waren de maanden okto ber en november vol activiteit voor de brandweer. Als gewoonlijk deden we weer mee met de wedstrijd-competitie var. de Zaanse ver. v. Bedrijfsbrand weer. De eerste wedstrijd was zon der voorafgaande opgave, zodat we er geheel vreemd voor ston den. De ploeg met hr. v. Rooijen werd no. 10 bij Bruynzeel, de ploeg va-" hr. Eyben no. 9 bij de A.I. Dc tweede wedstrijd, op de Burch liep beter af voor ons. De ploeg van hr. v. Rooijen, me hr. Schijf als commandant, werd 2 en de ploeg van Hr. Eyben no De 3e en laatste wedstrij bracht voor hr. v. Rooijen de 6e er voor de hr. Eyben de 7e plaats. De uiteindelijke stand is nu, da' onze beide ploegen no. 19 zijn. Het totale aantal deelnemers wa 32, zodat we bij de tweede helft kwamen te zitten. Geen resultaa om over naar huis te schrijve, dus. We zullen volgend jaar wat beter en harder aan moeten pak ken, willen we niet bij de hekke- sluiters gaan behoren. TafeHenni'. Na afloop van de zeer geslaagde toneeluitvoering trad de heer Koomen voor de laatste keer als voorzitter van onze P.V. voor het voetlicht om de spelers namens het publiek te danken. Nieuw personeel fabrieken C. E. van 't Padje K.B. A. C. M. Hoogland B.B A. Slijkerman B.B. M. E. de Boer Div. R. Stuurman-Worsteveld K.B. W. Ponit-Kuyper K.B. J. Stange C.F. A. Kloosterman-Theuerzeid C.F. A. Wijngaarden-Stoel B.F. P. van Bakel-Scholthuis C.F. H. Misseijer-Scliultze V.A. A. W. v. d. Wal C.F. P. Dolleman K.B. M. Perotti C.F. T. Geugjes-Groen C.F. K. Zwart V.A. H. Zivart K.B. H. W. de Jong Exp. A. M. de Boer-Bruynen C.F P. C. de Boer C.M. B. Buis Exp. A. Zaaijer-de Hartog K.B J. Booker-Vlottes K.B. T. Gravers-v. d. Sluis K.B A. A. Veen K.B. M. R. Plomp-de Munck K.B. J. v. d. Horst-Holwedel V.A. G. Meijering S.B L. Wind-Oswald C.F. E. Wolfrat-Vogel K.B. P. Oudshoorn K.B. E. Ploeger C.F. W. Ebell Div. W. Beekvelt S.B. J. Beekvelt S.B. A. Imminga S.B M. J. Ekkel S.B. M. J. G. Draaisma V.A. hl. v. d. Berge V.A Th. F. Vriesinga K.B. C. Blom-Weijmer C.F. D. B. Schreuders Mag. II T. Plantinga Emb. K. Bets Exp. J. G. Faassen T.A. M. A. v. d. Sluys K.B. '1. van Zundert K.B. Nieuw personeel hoofdkantoor J. Hoekstra Holl. afd. A. Kraaier Calc. afd. J. Brandjes Calc. afd. IA. Provoost Dcb. afd. M. de Vries Holl. afd. D. Kwakkel Calc. afd. M. L. A. Kuikens Holl. afd. L. van Dekkum Holl. afd. J. v. d. Bos Calc. afd, J. Mulder Arb.studie W. Paschedag Retourafd. Met ernstige gezichten en toege spitste oren volgen de juryleden de verklaringen der getuigen. De competitie draait thans op volle toeren. De resultaten var onze teams zijn in het algemeen matig. De teams zijn sinds vorig jaar wel verzwakt. Gelukkig be staat ons 2e herenteam uit jonge veelbelovende spelers, en daar hu:: spelpeil zienderogen vooruit gaat, kunnen we van hen steeds betere resultaten verwachten. De dames stellen tot nu toe wel het meeste teleur en konden nog slechts één overwinning behalen. Maandag 26 november is tevens een aanvang gemaakt met de onderlinge competitie. Er is fel gestreden. Er viel reeds een ve rassende uitslag te constateren Ons jongste lid, J. Schaafsma, won na een uiterste spannende strijd van P. C. Vink, waaruit dus ook al weer blijkt dat het spelpeil van de jonge leden goed vooruit gaat (of wel dat de ouderen wat afzak ken). Op maandag 3 december waren 2 teams van de vereniging Meteoor uit Amsterdam-Noord op bezoek voor een vriendschappelijke wed strijd. De bezoekers wisten hier de overwinning te behalen. Voor zijn intocht in Amsterdam had St. Nicolaas zijn snoep be steld bij Albert Heijn. Maar liefst drie zwarte Pieten nemen hier de j snoep uit handen van chef A. J. Falli, van filiaal Van Woustraat in ontvangst. Op woensdagavond 14 november had in het O.G. een avond plaats waar al de Zaandamse muziek korpsen aan deel namen. Elk korps speelde twee nummers. Het was werkelijk een show van de diverse uniformen. Als verrassing trad op een korps samengesteld uit leerlingen van de volksmuziek school. Nu, wat naar voren werd gebracht was werkelijk prima als men nagaat dat men nog geen jaar aan het oefenen is. Het was dus een zeer geslaagde avond. En dan op 17 november zatei'- dagmiddag reden wij met twee bussen naar Amsterdam om de goede Sint in te halen. De Sint kwam aan met twee stoomboten en de klokken van de St Nicolaas- kerk luidden. De gehele intocht was weer prachtig. Duizenden en duizenden mensen op straat en dan de grote stoet met zijn vele prach tige praalwagens. Wij liepen juist voor een praalwagen van Stero- vita. Op het Leidseplein ontvingen wij elk een aardig speldje van dè Sint en op het Museumplein een kop chocolade of soep en twee be legde broodjes. Na afloop waren wij nog gezellig een uurtje in de City Hall bij elkaar. Een week later zaterdag, 24 november haalden wij de Sint te Zaandam in. Het was zeer koud weer en op sommige sloten werd reeds schaatsen gereden. Maar wij bliezen ons natuurlijk warm. Wij liepen voor de stoet van de Prins Bernardbrug door de Westzijde, waar het nog even begon te sneeuwen. Plotseling stopte de stoet bij de Zeemanstraat, want een van de paarden van de herau ten moest nodig iets doen. Zo marcheerden wij naar de Burcht en daarna naar het O.G. waar het kopje koffie best smaakte na de kou. Op 30 november nam de heer J. van Dalsem afscheid van ons korps wegens emigratie naar Ca lif ornië. Wij wensen de heer van Dalsem veel succes in dit heerlijke land.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3