Nieuwe oplegger voor expeditie oogstte ieders bewondering Cantineconcert Twee zwarte Pieten kwamen zó maar uit de schoorsteen 11 Januari wordt Ondernemingsraad gekozen Nieuws van de ideeënbus Sint Nicolaas steekt bezwerend zijn vingers omhoog op het mo ment, dat de vierde generatie Heijn zich op zijn schoot heelt genesteld. Van de pauze werd door de kin deren druk gebruik gemaakt om St. Nicolaas in interviewen. De Raad van Bestuur en de Onderdirektie wenst alle mede werkers prettige kerstdagen en een voorspoedig 1957 en brengt hen dank voor de wijze, waarop zij in het algelopen jaar hun krachten hebben gewijd aan de groei en bloei van onze onderneming. Het Cantine-Concert in de maand januari zal weer verzorgd wor den door de V.A.R.A. Vermoede lijk zal dit dus uitgezonden wor den via de radio. Voor ons treedt op de Amsterdamse Politiekapel o.l.v. Joh. Pinkster. De datum is bepaald op 28 januari 1957. IN MEMORIAM Eén week nadat wij nog gezel lig zijn 12'/2-jarig jubileum vierden, ontviel ons plotseling de heer C. SCHOLTSZ Een noodlottig ongeval op de Provinciale weg maakte een einde aan het leven van deze 63-jarige, die er bijna aan toe was om van een welverdiend pensioen te gaan genieten. Wij hebben de heer Scholtsz in de loop der jaren leren kennen als een xnxstige en prettige mede werker en zullen hem werke lijk missen. Op de begrafenis werd namens het bedrijf en de collega's het woord gevoerd en kransen ge legd. Velen gaven hier door hun aanwezigheid blijk van mede leven. De heer Scholtsz ruste in vrede. De maand november bracht een pover resultaat. Komt dames en heren, laat het er nu niet bij zit ten! Er zijn nog altijd goede idee ën genoeg! Doe als Ytsma en Pas man, die beiden 15,ontvingen voor een verbetering van het koel- rek voor de ontbijtkoek en het aanbrengen van een waterreser voir. Of doet het bescheidener zoals E. de Vries en J. v. Dijk, die beiden als aanmoedigingspremie 2,5^ ontvingen. Wellicht is voor hen de volgende keer een hogere belonin weggelegd, maar nu had vooral de Vries pech, omdat de verpakkings methode wordt gewijzigd en hie - door zijn idee werd achterhaald. Kinderfeest in hei Onispanningsgebouw Als vanouds was het zaterdag toen Sint Nicolaas op bezoek zou komen bij de kinderen van ons personeel weer een drukte van be lang in het Ontspanningsgebouw. Reeds om 2 uur, een half uur voor dat het programma zou beginnen, zochten de eersten van de 200 kin deren, die dit feest mochten meemaken, een goed plaatsje op d? voorste rijen. De bus, die de kinderen van de Ri- va en de Vami bracht, was ook al vroeg ter plaatse en zo kon om half drie de middag vrijwel precies op tijd beginnen. Wat op t:jd ko men betreft gaven de kinderen hier dus wel een voorbeeld. Al dadelijk werd er goed gezongen en heerste er een vrolijke stem ming. De heer de Boer droeg hier toe het zijne bij en richtte meteen de aandacht op het toneel. Achter hem was een schoorsteen opgebouwd, een idee van de heer J. Heijn, die deze middag van be gin tot einde aanwezig was en daardoor tevens het succes van j deze gedachte kon meebeleven. Terwijl er dus gezongen werd en i alle kinderen vol spanning wacht- j ten op de dingen die komen zou den, klonk er van achter de cou lissen een luid gerommel en liet dc eerste zwarte Piet zijn zakken me: snoep door de schoorsteen naar be- j neden vallen. De spanning steeg en toen even j daarna de benen van zwarte Piet in de schouw hingen te bengelen was er van zingen geen sprake meer. Naarmate de zwarte knecht verder kwam werd het gejoel gro ter al scheen conferencier de Boe hier allemaal niets van te bemer ken. Ook de tweede zwarte Piet ver scheen via de schoorsteen ten to nele en spoedig daarop volgde dc komst van Sinterklaas. Als van ouds werd het toen weer rustige en de wijze woorden van de goede bisschop maakten een diepe indruk op de kinderen. Vooral degenen, die in het gro'c boek stonden en dus een liedj. mochten zingen, zullen hieraan een herinnering voor hun leven be'.va- ren. Bij deze laatsten waren er 2 die we speciaal willen vermelden en wel de kleine Ab Heijn, die e echt nog geen weet van had dat Sinterklaas een goed heiligman was en de heer J. Overmeer, die heel goed wist dat diezelfde Sint een schijnheilig man is. Joop liet echter zowel de Sint al het publiek in de steek door nie het gevraagde liedje „Mama" te: gehore te brengen. Met zijn twee kinderen, die als beschermengel- tjes met hun grote vader waren meegekomen naar het podium, vormde hij echter een mooi trio dat het ook tot een liedje bracht, voorzover de woorden hiervan her. althans bekend waren. Aan het programma werkte ver der nog mee de goochelaar Truxi- ni, die met zijn trucjes en zijn pop penkast een geslaagde aanvulling op het programma vormde. Al me al was het een leuke middag, zowel voor de kinderen als voor hun ou ders en een woord van dank aan de directie en alle medewerkers ir hier zeker op zijn plaats. In het bijzonder denken wij hierb.j aan de 5 dames, die o.l.v. mevrouw Sikkes een achttal prachtige pop pen maakten. Wij hopen dat hun goede voorbeeld een stimulans zal zijn voor anderen en dat t.z.t. ook in onze timmer- en schilderwerk plaats weer cadeautjes gemaakt zullen kunnen worden. Op een morgen in oktober kwam er onverwacht (voor ons tenmin ste) een gloednieuwe Kromhout- Dieseltrekker onze poort binnen reden. Al spoedig verscheen onze direc teur, de Heer Schuddeboom, om het exemplaar te bekijken, en blijkbaar raakte het direkt z'n mo- torhart. Immers, hij besteeg direkt Agenda CC 1957 VERGADERINGEN CONTACTCOMMISSIE 1957 (wyziging i.v.m. verg. O.R. voor behouden). Onderling Met Directie 2 januari 9 januari 6 februari 13 februari 6 maart 13 maart 3 april 10 april 1 mei 8 mei 5 juni 12 juni 3 juli 10 juli 7 augustus 14 augustus 4 september 11 september 2 oktober 9 oktober 6 november 13 november 4 december 11 december I Het belangrijkste moment is aan- I gebroken. Aan de tafels reiken de medewerksters de cadeautjes uit. deze kolos (want instappen kun je het bij dit gevaarte niet noe men) en ging, gekleed in witte jas, en misschien wel zonder z'n rijbewijs bij zich te hebben, er 'n rondje mee rijden. De Heer Martens toonde zich ook niet bang en maakte moedig deze pi'oefi'it mee. Deze welkome uitbreiding van ons wagenpark zal misschien t.z.t. nog gevolgd worden door meer- dere. Het laadvermogen van de achter deze trekkers te koppelen opleg gers bedraagt 15 ton terwijl bij Ixet oude wagenpark een maxi mum van 9Vz ton gold. De vooi*- uitgang, ook op dit gebied, gaat dus met grote sprongen. Nu het voorlopig reglement voor de ondernemingsraad door de be- drijfscommissie voor de suikerver werkende industrie is goedgekeurd kunnen we deze gaan verk ezen. De verkiezing zal wox'den gehou den op 11 januari 1957. De candi- daten worden gesteld door: a. de vakverenigingen, en door b. de kiesgerechtigde werkne mers. In het nummer van A.H.-flitsen van november 1956 is reeds opge nomen de verdeling van de werk nemers in de groepen, die in de ondernemingsi-aad vertegenwoor digd zullen zijn. Iedere groep ver kiest zijn eigen lid of leden uit de candidaten, die uit de groep zelf vooi'tkomen. De indeling van de kiesgerechtig de werknemers in de verschillen de groepen is op de mededelingen borden gepubliceerd. Wanneer een werknemer meent, dat hij ten on rechte niet op de kiezerslijst voor komt of dat een andere naam ten onrechte wel op de lijst voorkomt, kan hij zich dienaangaande tot de directie wenden. Een voordracht voor candidaten moet door tenminste vijf kiesge rechtigde werknemers onderte kend zijn. Iedere kiesgerechtigde werknemer mag niet meer voor drachten ondertekenen dan er plaatsen in zijn groep te vervullen zijn. Alle voordrachten dienen me de ondertekend te zijn door de candidaten ten bewijze, dat zij een eventuele benoeming zullen aan vaarden. De voordrachten worden vóór 4 januari 1957 ingewacht bj de secx-etaris van de onderne mingsraad. Programma Personeelsver. 12 januari: Dansavond 26 januari: Uitvoering eigen mu- ziekkorDS. lillllllllllil SAH002000032 1Q56 ei.,ron Fnhr/Zaan december laoo Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 13e Jaargang No. 10 - December 1956

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1