I IJ Herinneringen en wensen rond de jaarwisseling AH-FLITSEN Kiekjes uit de Supermart Van boven naar beneden: I liet uitbenen vereist de volle aan dacht; de handen op de pakafdeling gaan zonder ophouden: I de cassières zijn onafgebroken in I I de weer; even verpozen bij een kopje koffie; I Koning Klant hoeft maar te kie- zen! „Wat bracht het jaar 1956 en wat verwacht U van het nieuwe", dat was het uitgangspunt van een aantal interviews, die hieronder staan afgedrukt. Kris-kras zijn de ondervragers door het A.H.-bedrijf ge trokken en ze hebben er daarbij naar gestreefd niet alleen Zaanse, "u"vvl"ë. *,uu UI" maar ook andere stemmen weer te geven. Want het filiaalbedrijf dat Z1J daarvoor zes maanden met dit jaar zijn 2500ste medewerker begroette, heeft zyn vertakkingen door het hele land. Moderne keuken voor Mej. Markus Voor mej. I. Markus, die met haar drie meisjes Hannie, Miep en Ma rian op het Hoofdkantoor voor de koffie en thee zorgt, begon 1956 goed. Zij kreeg nl. de mededeling dat de keuken een moderne ver bouwing zou ondergaan. Q ue sera, sera militaire dienst niet in kon gaan op een uitnodiging van radio Lux- Voor mej. N. Engberts van filiaal emburg om voor hun microfoo: op te treden. De wens voor 1957 die hij graaj Emmeloord bracht het afgelopen jaar weinig schokkende gebeurte nissen. De maanden vergleden zoetjes en hoe ze ook in haar ge heugen graaft, ze kan daaruit niets opdiepen, wat ze met „een uitschieter" zou willen aanduiden. Zij maakt er ons bovendien fijntjes op attent, dat het oude jaar nog niet heeft plaatsgemaakt voor het nieuwe en dat wij er daarom be ter aan doen te wachten met onze vragen tot het geheel verleden tijd is. „Vanwege de volledigheid," voegt ze er aan toe. Verwachtingen voor 1957? „Que sera, sera." Grote reclame-activiteit „Ook in 1956 heeft onze reclame en publiciteitsafdeling het zij met bescheidenheid gezegd, op alle fronten een grote activiteit ont plooid," aldus de heer H. Valk. onze reclamechef. „Op de fronten van de advertentiepubliciteit, de folders, de pluspluim, de nieuwe acties en alle verdere verkoopwed strijden. Bijgestaan door ons steeds meer populair wordende blad „Aller Hande" is deze reclame-activiteit ingesteld op een tweeledig doel nl ter versteviging van de goodwill voor ons bedrijf en ter ondersteu ning van de verkoopkracht onze medewerkers in de filialen. Zijn wij geslaagd Dit laten wij gaarne ter beoordeling van een ieder over Aangemoedigd door de prachtige verkoopsuccessen in de laatste maanden van 1956, staat de recln me-afdeling ook voor het nieuwe jaar gaarne ten dienste van hen. die in onze filialen hun gewaar deerde taak verrichten. Enthousiast, met de opzet, niet al leen hetgeen verleden is te behou den, maar om dit in nog betere vormen en verkoopprestaties tot uitdrukking te brengen. Moge 1957 voor U en voor ons allen eer gelukkig en goed jaar zijn, zowe' in persoonlijk als in zakelijk op zicht." Internationaal filiaal in Sluis Gevraagd naar aardige herinne ringen aan het oude jaar 1958, be gint mej. M. Albrechts van filiaal Sluis lachend te vertellen o haar werk; dat ze daar alle reden voor heeft zal U duidelijk zijn al U weet dat „haar" filiaal interna tionaal is, als gevolg van het druk ke vreemdelingenverkeer. Ze knippei-en daar dan ook abso luut niet met de ogen als op eer gegeven ogenblik een Spanjaar en even later een Deen komt binnenwandelen. Dat geeft telkens weer aanleiding tot grappige situaties en mej. Al brechts heeft er nog plezier over Ja, wensen voor 1957 heb ik ge noeg, te veel eigenlijk om alle maal vervuld te worden. Voorlopig houdt zij het maar op een pick-up met platen Haar hob by is n.l. klassieke muziek en ze hoopt in 1957 genoeg te hebben gespaard om haar wens te ver werkelijken. Misschien dat het Kerstmannetje nog een duitje in het zakje doet. 2500 ste medewerker in filiaalbedrijf De naam van bediende Palli staat ons allen nog vers in het geheugen gegrift. Want wie denkt niet by het Loren van die naam aan de man die in september van dit stokoude jaar als ons 2500ste per soneelslid op zo feestelyke wijze in filiaal Nwe Binnenweg, Botterdam werd begroet? Bediende Palli, al geheel ingebur gerd, beschouwt deze gebeurtenis dan ook als een uniek feit in de reeks herinneringen aan 1956, a' verhaalt hij tevens trots, dat lv'j met een mondharmonica-trio in een concours om het Nederlands kampioenschap de tweede prijs be haalde. Jammer, dat hij wegens in vervulling zag gaan is kort maar krachtig. „Slagen voor mijn examen middenstand in mei om dan in een ruk door te gaan met leren voor het vakbekwaamheids- diploma. En als het even kan, nog wat tijd overhouden voor de mondharmoni ca." We duimen al voor mei! Mej. Poel driemaal naar Zaandam Mej. R. Poel van fil. Castricum heeft aan 1956 vele prettige he rinneringen. Tweemaal kwam zij met chef Smit en collega's naar Zaandam, om de zilveren Pluim in ontvangst te nemen. Tweemaal een gezellig etentje in Formosa dus. De derde maal werd ze alleen uit genodigd, nl. voor een vierdaagse verkoopsterscursus op de Oplei dingsschool. Nu worden haar gedachten nog maar door één ding in beslag ge nomende Gouden Pluim. Zal het nieuwe jaar de heerlijke tij ding brengen? Rayonleider Ru ijs werd grootvader Voor rayonleider, de heer J. Ruijs is het jaar 1956 in zakelijk opzicht vooral getint door de hamsterepi demie, die plotseling begin novem ber de kop opstak en schrikbarend snel om zich heen greep. „De om zetten bereikten een recordhoog te," zegt hij, „en het is welhaast overbodig te zeggen dat dit d: nodige moeilijkheden met zich bracht." „Er was soms sprake van een pa niekstemming onder de kopers gelukkig dat de filialen het hoof-' koel hebben gehouden en al het mogelijke hebben gedaan om ie dereen tevreden te stellen. Prachtig, zoals een ieder de han den uit de mouwen heeft gesto ken!" ,Er zit nog steeds een opgaande lijn in de verkoopprestaties," zc vervolgt de heer Ruijs, „en naai ve hopen, is dit het volgend jaa /eer het geval." Dit beschouwen we dan als zijr zakelijke nieuwjaarswens. „O j* ergeet U niet te vermelden da het oude jaar me nog een andere benaming heeft gegeven. Sinds IC maanden ben ik grootvader!" Telefonistes zijn vol vertrouwen ïn een lichte, moderne kamer met een prachtig uitzicht op de Zaan. troffen wij telefoniste Erna van Scherpenzeel aan die met haar col lega's Diny Laduc en Elly Koers het team vormt, dat hier alle te lefonische contacten legt tussen het hoofdkantoor en de buiten wereld. Ons trio was nog" vol over de ver beteringen die de verhuizing in het begin van dit jaar van de West zijde naar de Oostzijde in Zaan dam, met zich had meegebracht. Een gloednieuwe apparatuur, voor zien van de laatste snufjes hebben ze nu tot hun beschikking, en wl„ van onze kant kunnen ons, on danks onze lekenogen, voorstellen dat ze in dit opzicht best over het jaar 1956 tevreden zijn. Erna is bovendien in het begin van dit jaar van hulptelefoniste hoofdtelefoniste geworden en zij beschouwt dit, samen met ons, als een prachtige promotie. Wij vragen hen naar hun verlan gens voor het nieuwe jaar. Ze val len alle drie tegelijk in: „Leuke onverwachte dingen hopen we mee te maken, zodat we U aan het eind van 1957 kunnen overstelpen met aardige herinneringen. Wie weet is het het volgend jaar we' mogelijk een telefoonverbinding te leggen met de toekomst." Tegen zoveel vertrouwen in de vorderingen van de techniek zijn wij niet opgewassen en schudde: het hoofd. haar ketels en kopjes naar een oud papierhok moest verhuizen, had zij er graag voor over. Op 26 september j.l. werd de nieuwe rui me keuken, geschilderd in frisse moderne kleuren, in gebruik ge nomen. Natuurlijk zijn er nog wel wensen, nl. een ijskast je en een nieuwe theezetmachine. Daarom ziet ze ook verlangend uit naar 1957! Opleidingsschool ontving meer dan 3000 gasten „De opleidingsschool draaide ook in 1956 op volle toeren," zo ver telde ons de heer K. Romp. „Meer dan 3000 personen kwamen dit jaar één of meerdere dagen met de school in aanraking. Het is opval lend, dat de meeste cursisten aan vankelijk met enige schroom naar Zaandam komen. Men weet in de eerste dagen nog niet waar men aan toe is en wat er allemaal zal gaan gebeuren. Als deze schroom echter overwonnen is heerst er een prettige sportieve sfeer en daar gaat het juist om. Want sfeer is in ons bedrijf ont zettend belangrijk. We trachten dus ook op de cursussen een team geest te kweken en hopen dat dit in het gehele bedrijf voortzetting mag vinden. Ook voor 1957 staat weer een uit gebreid scholingsprogramma op stapel. We hopen het aantal cur sisten wederom te kunnen verho gen en de te brengen leerstof op een nog prettiger manier te geven. Alleen jammer, dat wij nog steeds met ruimtegebrek te kampen heb ben, doch hopelijk wordt ook hier voor in het komende jaar een op lossing gevonden." Amersfoorts filiaal groeit uit zijn jasje Hoewel we chef van Pinxteren van liliaal Leusderweg in Amersfoort, vroegen welke leuke herinnerin gen hy bewaarde aan het nu stuiptrekkende 1956, kon liij toch niet nalaten te vertellen dat hij erg teleurgesteld was over de weige ring van de gemeente om zijn be dieningszaak om te bouwen tot een Z.B. „Mijn zaak groeit veel te snel en de ruimte is te klein." Natuurlijk heeft hij ook zijn prettige herinne ringen, wanneer hij denkt aan zijn gezin dat, nu zijn kinderen wat ;roter worden, steeds gezelliger wordt. In één adem weet hij dan tevens zijn wens voor 1957: „Dat mijn 2 lochters mogen slagen voor hun Mulo-examen." Er is nog een verandering op til in zijn gezin, zijn oudste zoon gaat zich hullen in 's konings wapen rok. Ass.-chef Sijtsma eiste alle augustus-zon op Het valt assistent-chef Sijtsma in het geheel niet moeilijk enthou siast te zijn over het achter hem liggende jaar. „Zonnig" augustus vormde wel het hoogtepunt. De zon scheen toen in het huis van vervanger Sijtsma, want zijn doch tertje Maria werd geboren. (Dan ken wy daaraan onze kille zonloze dagen Dit was trouwens niet de enige verrijking in het gezin, want de puntenactie „prachtig", vindt hij, leverde hem een theeservies op. „Och," geeft vervanger Sijtsma ten antwoord, als we hem vragen naar zijn 1957-wensen, „als je een gezin hebt, heb je eigenlijk maar één wens: een goede gezondheid voor allen." Waar wij ons van har te bij aansluiten. Iedere dag een hoogtepunt „Iedere dag van 1956 was een hoogtepunt op zichzelf," vertelde ons mevr. G. Rompies van de cor respondentie-afdeling. „Hoe kan het ook anders, met 8 jonge dames en twee heren op één afdeling, sta je iedere dag weer voor ver rassingen." En mevr. Rompies kan dat weten! „De wens voor 1957. Deze is kort, maar duidelijk. Een verzoek aan alle medewerkers, waarvoor brie ven worden getikt, om duidelijke concepten."

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 5