Het C.M. verhuisde naar de Hogendijk Nieuws over ideeënbus Dichterlijke ontboezeming over „De Vierdaagse'' AH-FLITSEN 3 De heer J. C. Hali geeft tekst en uitleg" bij de wafelbakkerij. Op donderdag 27 september dreun-1 niet leeg te scheppen en moet men de een zware 3 tons heftruck op t feel stuks van een zelfde artikel afwegen, dan kan de bak naast de kleine binnenplaats van hetK wBeegschaal gezet worde„, z0- centraal magazijn. De verhuizing ,jat men niet met iedere schep was begonnen! heen en weer behoeft te lopen. iDe 2 zolders daarboven zijn in ge- j bruilt voor de opslag van alle mo- gelijke artikelen. De neonverlichting geeft bij avond fde Plaats aan waar een nieuw raa- gazijn van Albert Heijn zijn in- I trede lieeft gedaan, maar ook i overdag zijn de heldere letters I» i vanuit de trein en vanaf de pro- js& I vinciale weg duidelijk te zien. I hopen dat ons nieuw in ge- H bruik genomen pand onze artike- i gp f*jg i--len in nog groter mate zal ont- I|f i vangen en verzenden. i Fil. Baarn o.l.v. chef Th. Bos, leende van een bloemist een palm in ruil voor een paar oude I dozen. Bij de verkoop van de plusartikelen vijgen en dadels I bleek het een enorm succes. I I-- Vrachtauto's rolden af en aan. C. Niet alleen op de binnenplaats, maar ook in het magazijn heerste grote bedrijvigheid, waar vele nij vere handen alle dozen op de nieuwe pallets plaatsten en gleed de lift af en aan met nieuwe voor raad voor de heftruck. De heftruck-rijders vonden het een meesterlijk karweitje en na men de geladen pallets van de grond en plaatsten deze boven op de gereedstaande opleggers, welke af en aan reden naar het pand Keg op de Hoogendijk. Er is gewikt en gewogen welke werkwijze we in het nieuwe pand zouden gaan volgen en welke wensen in deze ruimte vervuld zouden kunnen worden. Onder het gehele gebouw loopt een kelder; een prachtige opslag plaats voor onze zuidvruchten en alle artikelen, welke koel bewaard moeten worden. Op de begane grond of parterre is de uitzetruimte waar alle arti kelen van de filialen bijeengeza meld worden. Van hieruit kan men op het laadperron komen, waar de auto's met de laadbak ge lijk aan de bovenzijde van het perron staan, terwijl ook aan de wegzijde de mogelijkheid tot laden is. Van deze vloer af worden ook de schepen geladen en wel door mid del van lattentransporteurs welke boven over de steiger gaan. Deze lattentransporteurs zijn op- hijsbaar, maar kunnen bij het la den op de juiste hoogte neerge laten worden, zodat men de colli zo kan aanpakken. Doordat ze overdekt zijn kan ook bij natte weersomstandigheden het werk rustig doorgaan. Op de verdieping daarboven vindt men alle artike len, welke als „diversgoed" ver zonden worden, maar ook onze groothandel. Vanuit een royaal schappenrek kunnen de afweegartikelen klaar gemaakt worden. Deze schappen zijn uitneembaar om het vullen te vergemakkelij ken. Men behoeft ze bij balansen 4152 Spaarzegels van hogereOngenummerd. Koekdeksels van Met de 3-tons heftruck kwamen de voorraden in snel tempo op de juiste plaats te staan. waarde invoeren, b.v. van 1,2,enz. Spaart werk, papier en moeite. Voordelen zouden niet tegen de nadelen opwegen. Meer ontwerp- kosten, hogere drukkosten door kleinere oplaag, moeilijke controle meer kans op zoekraken, geen volle spaarboekjes enz. enz. 5300 Een eigen monteur in dienst nemen voor onderhoud snij machines, kassa's, weegschalen etc. omdat de huidige kosten zo hoog zijn. Elke monteur beheerst zijn spe ciaal vak en een kassamonteur weet b.v. niets af van snijmachi nes. Inzender weet vermoedelij! niet dat ca. 20 monteurs regelma tig voor ons bedrijf op pad zijn. 5738 Wekelijks uitslag plusarti kelen op mededelingen per soneel vermelden. Is stimulerender voor personeel. Wij vermelden de 4 wekelijkse uit slag steeds in het pluspluimboek- je; waarvan iedereen kennis kan nemen. De uitslag wekelijks op mededelingen personeel vermelden heeft o.i. geen zin. Iedere chef zal gaarne zijn personeel de wekelijk se stand mededelen. 1710 Op de copie bestellijst een kolom meer opnemen, waar in men de laatste bestelweek van het vorige blok opneemt. Voor komt lopen met 2 bloes. Idee op zichzelf is niet onaardig doch het bezwaar is, dat de arti kelen in de opeenvolgende bloes niet altijd in dezelfde volgorde staan. Het invullen van de nieuwe 1 kolom zou dus een meer tijdro vend dan tijdbesparend effect hebben. 2345 a. O.Z. en retourleveran ciers op 1 blok opnemen, b. pasfoto's in Zaandam door fotograaf laten maken. Is goed koper en gaat vlugger. a. is niet mogelijk. b. Er wonen goede fotografen in Zaandam, maar dat ze goedkoper en sneller zullen werken dan hun collega's in Uw woonplaats wil er bij ons niet in. Bovendien ko men er dan nog weer verpak- kings- en verzendkosten bij. 4140 Gebruikte omslagen van de Flitsen retour Zaandam zenden voor meermalig gebruik. Zou door personeelswisseling en/ of verhuizingen verwarrend wer ken. plastic kunnen makkelijker op/ zet en afgehaald worden. Geen breuk van glasruitjes. Door krasjes e.d. wordt plastic spoedig onvoldoende doorzichtig. Velen kennen wel het plezier van een „Instuif- en/of „Zaandag", maar wie wat langer bij Albert Heijn is en met enthousiasme zijn/ haar werk doet, kan uitgenodigd worden voor een „Vierdaagse cur- j sus". Zo schreven onze ex-verkoopster Greet Kwakkel uit filiaal Kal- 1 verstraat, Amsterdam, en ex-verkoper Hans Wilkens uit Amsterdam. Hans Wilkens is sinds kort verkoper-af en bekleedt nu de functie van etaleur in het rayon van de heer Auf dem Brinke. schreven onder staand^ gedicht je- ei'i En wij stapten in de I {BBL.'-. I En gingen verder lopen gpF Zelfs in de gezellige koffiepa' - ze wordt de heer K. Romp nog j I met vragen bestormd. Dan hoor je een stem, die vraagt heel vief: „Zeg, wie van jullie kan vertellen. Welke wijn is aperitief?'' Ook de winkel is aanwezig. Dus wij zijn ook in de praktijk. Dit is werkelijk heel leerzaam Met koffie zijn wij ontvangen. En Heeft op vele dingen een andere Je bent er direct helemaal thuis, J Verhalen werden opgehangen En het was daar een heel gedruis. De koffie op, de lessen gaan nu een aanvang nemen, Maar eerst een kijkje in de fabriek. Die steeds maar groter wordt en groter. Wat je daar allemaal niet ziet! Daarna naar 't leslokaal getogen. Daar wordt geleerd hoe wordt gewogen. Niet te weinig, niet te veel, ledereen z'n eigen deel. Ook de wijn werd doorgenomen. Dit was voor de moesten een groot kruis. ,,'t Is heel eenvoudig", zei Heer Hali, Maar hij was er ook in thuis. ,,'t Is maar een weetje zei hij. Net zoals het meestal is. Maar heus, nu weten wij ons weetje En slaan de plank niet gauw meer mis. Midden in de nacht. Nog vier foto's van de postbe- handeling. Foto boven: Typiste mej. R. Bruins heeft haar plaats bij het loket. Foto ne ven: Onze twee mannelijke cor respondenten, de heren J. Mrjn- ders (1.) en J. Ranzrjn (r.) Foto onder: Het goede humeur op de verzendafdeling lijdt niet onder een grote drukte. Foto rechts onder: De heren Heuer (1.) en Masereeuw (r.) bij hun moderne stencilmachines. Eén moet mevrouw X voorstellen. Een verkoopster staat haar dan te woord. Anderen moeten op de fouten letten. Die na afloop worden aangehoord. De dames-cursisten in ons in- I ternaat, wachtend op het zand mannetje. Maar maak het de verkoopster niet te lastig. Want ondanks alle goede regels Werd deze juffrouw vreselijk wild En werd mevrouw X op de slaapzaal hardhandig uit haar bed getild. Ook de heer Louw had ons in de leer Hoe je vleeswaren moet snijden en verzorgen, telkens weer. Leg je vleeswaren nu netjes, snij niet verkeerd. Oh, er zijn ons zoveel dingen in die dagen bijgeleerd. Alles kunnen wij niet vertellen, dit is slechts het kleinste deel. Eén ding weten we zeker, kosten noch moeite zijn gespaard. Want om ons alles bij te brengen Is toch heus geen gemakkelijke taak. Heren Pilger, Hali, Romp, Louw En ook de vertegenwoordigers van Heinz. Door uw prettige wijze van vertellen Was het leren echt iets fijns. GREET K en HANS W. Drie filialen organiseerden een personeelsavond Van drie filialen ontvingen wij en- thousiaste brieven over gehouden personeelsavondjes. Van filiaal Stadionweg hoek Agamemnonstr. te Amsterdam kregen wij zelfs 2 j brieven, n.l. van mej. H. A. Sme ding en mej. R. v. Noorloos. Chef I A. Tli. de Nijs had deze avond ge organiseerd met het oog op de St. I Nieolaasverkoop. Een derde brief ontvingen wij van verk. T. v. d. Hogen van filiaal Steenwijk. Ook deze avond o.l.v. chef J. B. Herbrink was zeer ge slaagd. Ie Verkoper M. Kamstra schreef ons het verloop van het intieme personeelsavondje, georganiseerd door chef R. Groen van filiaal Leeuwarden, Nieuwstad. Deze avond stond voornamelijk in het teken van de O.P.W.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3