Van Oost- en Westzijde Dit jaar al f 513,50 aan beloningen Nieuws van alle kanten Wat Direktie en C.C. op 9 oktober bespraken Huldigingen en plannen Kom maandag- of woensdagavond eens op een trainingsavond kijken Wij heten welkom Voorsprong is nog niet overtuigend AH-FLITSEN 3 TateUenn Zaterdag 6 October j.l. werd onze jaarlijkse driekamp gehouden om de ,,J. Polderman beker". Evenals vorige jaren namen, behalve AH, de verenigingen K.K.K. uit Am sterdam en Bloemenlust uit Aals- Deze zomer werd de uitreiking der diploma's aan onze Zonnebloemcur sisten feestelijk in ons O.G. gevierd. Eigen krachten verzorgden het programma. NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN: J. M. Brussel C.F. G. v. d. Velde V.F. J. C. Imming-de Vries Mag. I J. A. Paartman-de Bruyn Div. N. Kooij-Out C.F. A. M. cle Boer-Bruynen C.F. C. J. Staal-Klauwers C.M. L. H. Wasch-Hess C.F. H. C. Rijnders-Reeken C.F. R. Gerrits-Gunnema C.F. A. Rous S.B. Alberts Exp. M. J. A. Bergers V.A. J. Folkers B.B. N. Groen V.A. IJpelaan K.B. C. v. d. Leij Lab. E. Kr aak-Kamerbeek C.F. L. Boendermaker K.B. M. Verheijen V.A. P. C. F. Heijnen V.A. J. G. M. Heynen V.A. I. D. IJtsma K.B. A. Fleyman-Ring K.B. T. de Haan-Maasdam K.B. A. Ditmeijer-Westerman C.F. C. Lauritsen B.B. T. Timmer B.B. F. Kef T.A. P. A. S. van Reenen-Vijgen C.F. A. ter Horst B.B. P. van Galen T.A. C. A. B/jleven K.B. L. J. Langius L.F. N. P. Finke Div. A. M. A. Miltenburg K.B. G. M. de Haard-Tesing B.F. J. Bosch-van Veen B.F. A. Elzinga-de Boer C.F. G. Jamoel-de Bruyn C.F. E. Argelo-Kalenka C.F. M. J. M. Dorresteijn Lab. L. de Ru-Nuyts C.F. W. F. Krieken-Visser K.B. G. v. d. Idsert B.B. C. M. Duin C.F. M. C. Duin C.F. S. Kaagman C.F. M. J. Ruiter V.A. M. Wormmeester-Vrieling C.F. M. Stokvis Mag. 1. HUWELIJKSCADEAUS aan meisjes die meer dan 1 jaar, maar minder dan 5 jaar op de fa briek hebben gewerkt. Deze meis jes ontvingen sinds jaren 'n doos wapenlepeltjes, doch daar de voor raad hiervan was uitgeput, is dit cadeautje afgeschaft. De heer Schuddeboom is bereid deze traditie voort te zetten en de nog aanwezige lepeltjes te reser veren voor dit doel. Doordat de gehele serie niet meer aanwezig is, zullen de betreffende meisjes in het vervolg 6 stuks ontvangen. Inmiddels is hierin reeds vooi'zien en ook aan de reeds vertrokken meisjes zal aandacht worden ge schonken. 2. HET PERSONEELFONDS zal aan onze gepensioneerden gra tis een mud aardappelen beschik baar stellen. Gevraagd woi'dt of de directie wederom aan deze groep evenals in de voorgaande jaren voor 25.kolen wil schenken. De heer Schuddeboom is hier vóór en zal dit bespreken. (Dit is inmiddels geschied en de gepen sioneerden zullen wedei'om 25. kolen ontvangen). 3. Van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond kwam 'n verzoek binnen voor een bijdrage aan het PRINS BERNHARD- FONDS, dat dit jaar haar 10-jarig jubileum viert. Dit fonds, dat aan vankelijk in 1940 werd gesticht met het doel het Nederlandse aan deel in de geallieerde ooi'logsvoe- ring te helpen vei'groten heeft in 1946 een nieuwe bestemming ge kregen en wel financiële steunver lening aan het cultuurleven van ons volk in zijn geheel. Er zijn 11 provinciale afdelingen, de anjerfondsen, welke hun aan dacht richten op het vraagstuk der vrije-tijdsbesteding. Aan de directies van een groot aantal Ne derlandse bedrijven is verzocht hun werknemers op te wekken een bijdrage te storten en de op brengst van deze collecte te ver dubbelen. Howel de vergadering niet afwij- Uitgaven van het kernfonds in de eerste acht maanden 1956 onkosten van bijzondere Velen van ons zullen wel eens vra gen waar blijft toch dat geld van het Kernfonds? Vooral als men op het loonstrookje onder P.F. ziet staan. De meesten onzer hebben waar schijnlijk nog nooit er iets van gemerkt, wat altijd nog het beste is, doordat U nooit in moeilijkhe den van ziekte of anderszins kwam. Toch hebt U wellicht, zij het dan misschien onbewust, Uw kollega's daarmede geholpen. Deze grote bedragen zijn dan ook door de werknemers, en daarnaast door de ruime medewei'king van de direk tie, mogelijk. Totaaluitgaven 4.724.93. Dit kan men onder de volgende posten verdelen: Ziekenbezoek 1.862.14. Hieronder kan men verstaan de versterkende middelen welke door de Heer Bai'telson bij zijn bezoek worden verstrekt. Gezinsverzorging, bijzondere noden 810.15. Dit betreft hulp waar Gezinsver- zoi'ging nodig is geoordeeld en voor e.v. aard. Jubilea 420.—. Bedrijfsjubilea e.a., bij ieder be kend. Huwelijk: meisjes, mannen 882.50. Hieruit kunt U zien dat ons per soneel nog vol optimisme de toe komst tegemoet gaat, ondanks het woningtekort. Geboorte 333.10. Gezien de vorige post is hier geen toelichting nodig. Diversen 417.04, o.a.: drukwerkverz. A.H.-Flitsen naar buitenland, onderhoud bromfiets, porto, drukwerk. Wij hopen hiei'mede U enigszins een inzicht te hebben gegeven wat er zo al passeert en hopen dat U uitgezondei'd bij jubilea, trouwen enz., niet te veel met het Kern fonds in contact zult komen. Maar te allen tijd zijn wij tot Uw dienst. J. Bartelson, Penningm. J. C. Berghege, Secretaris zend staat tegenover dit vei'zoek is zij toch van mening zich voor het houden van inzamelingen en collectes te moeten beperken tot de t.b.c.-bestrijding, het kanker fonds e.d. Tot het stimuleren van deze inzameling in die zin, dat er een algemene collecte wordt ge houden of een inhouding op het loon, voelt men zich dan ook niet geroepen. meer aan deze wedsti'ijden deel. Vooi'al tussen de 2 bezoekende verenigingen was de strijd uiter mate spannend, helaas kon A.H. slechts tot enkele ovei'winningen komen. Toen 's avonds om 10 uur de to taalstand werd opgemaakt bleken K.K.K. en Bloemenlust een gelijk aantal punten te hebben. Door een beter gemiddelde echter kon K.K.K. de wisselbeker mee naar Amsterdam nemen. De competitie is inmiddels weer begonnen. De diverse teams be haalden tot nu toe één overwin ning en leden één nederlaag. Daar het ledenaantal de laatste maanden nogal is teruggelopen, verzoeken wij personeelsleden, die interesse voor de tafeltennissport hebben, eens een kijkje op onze trainingsavonden (maandag en woensdag) te komen nemen. U bent van harte welkom en wij no teren U gaarne als nieuw lid. Nieuws van de ideeënbus In de laatste nummers van de Flitsen was geen ruimte meer voor de ideeënbus zodat we hieronder enkele maanden samenvatten, waar in gedeeltelijk tengevolge van de vacantie een minder grote activiteit is geweest. Toch kwamen er nog beloningen uit de bus. Bridge De competitie di'aait nu enige we ken en dus zijn we in staat een ovei'zicht te geven van de huidige totaalstand. Het paar KoomenVos Sr. heeft na 5 wedstrijden de leiding, ge volgd door HazelSiffels en fam. Stroet. voorsprong is echter nog geenszins overtuigend, en zo zul len er in de resterende wedstrijden nog wei wat verrasingen kunnen schuilen. Immers, het verschil tussen paar 1 en 11 is maar zo klein, dat één avond al verrassen de verschuivingen kan verooi'- zaken. Daar schijnt het leiderskoppel echter niets voor te voelen, want op het moment dat ik dit neer schrijf hebben zij hun voorsprong iets vergroot, wat echter nog niet in de totaalstand is berekend. Inmiddels gaat de wedstrijdlei ding al weer aanstalten maken om een persoonlijke wedstrijd te or ganiseren, wat nu eenmaal gebrui kelijk is bij het naderen van de feestdagen. Het valt echter niet mee om steeds weer met iets oi'igineels als prijs hiexwoor te verschijnen. We doen echter ons best en hopenlijk zal het ook dit jaar weer oergezel lig worden. Van onze leden vragen we niets anders dan regelmatig en op tijd op onze avonden aanwezig te zijn. U weet het allen, we beginnen om half acht. Het Bestuur Zo ontving E. Mulder als aanmoe digingspremie 2 x 2.50 en kon hem 20.overhandigd woi'den voor de vei'betering van de schaal verdeling op de koekspuitmachine. M. de Vries uit de C.F. ging met 5.naar huis, terwijl hij boven dien de veiligheid diende door te wijzen op een laaghangende sul, waaraan men zich gemakkelijk kon stoten. Een idee om beschuitafval te be perken leverde Rückert 10.op en eenzelfde beloning ontving Mulst uit de C.F. die voorstelde de isolatieleidingen met metaal te bekleden, zodat het zachte bekle dingsmateriaal beter beschermd is. In de kaasafdeling was het Th. Kuyt die door z'n activiteit 7.50 premie kreeg al was het moeilijk om precies na te gaan wie in dit geval de stoot tot een verbetering- had gegeven. In elk geval had ook K. hierin z'n aandeel geleverd. Een simpel maar handig idee van E. de Vries uit de C.F. maakte hem 15.— rijker en J. Kroet wist voor een vei'betering aan de pe permuntmachine 25.en voor een verandering aan de suikermo len 5.te verwerven. Ook de dames lieten zich niet on betuigd en zo was het Coba Oosting die 7.50 ontving voor een ideetje bij de Müller inpakma- chine. H. Pasma kwam met een tweetal ideeën. Zijn oplettendheid werd met 12.50 beloond en Blokker van de C.F. sloot de rij met 5. voor het doen aanbrengen van een zeef op de chocoladeketels. Min of meer los van de eigenlijke ideeënbus werd voor de uitwer king van een reeds lang overdach te technische vei'betering aan een di'ietal personen 25.uitge- keei'd. Mede dank zij hun sugges ties kan n.l. een niet onbelangi'ijke bespai'ing worden doorgevoerd. Het aantal ideeën heeft de com missie niet teleurgesteld en ge tuigd van een warme belangstel ling. Grote, brillante ideeën zijn het weliswaar niet geweest, maar het feit dat velen de moeite ne men zich in hun werk te verdie pen, erover na te denken en hun voorstellen in te dienen, stemt tot grote dankbaarheid. Bovendienen dat is ook erg belangrijk, is het bedrag der uit kering nu gestegen van 311. tot 513.50. Wij hopen in 1956 nog te komen tot 680. d.w.z. dat per werknemer 1. via de ideeënbus is uitgekeerd. Mogen wij met een opwekking hiertoe besluiten? Muziek Na werktijd staan de inpak- achines stil en verlaten Op de zonnige dinsdag van 25 sep tember werd de nieuwe fabriek geopend. Staande op het trottoir tegenover de fabriek hebben we de fanfares van de 3 bazuinblazers van ons corps onder leiding van de Hr. J. Derlage gehoord. Nu heren, het klonk voortreffelijk! Op vrijdagavond 5 oktober vond de huldiging plaats van de Hr. C. Kat onze dirigent en de Hr. J. Schoen leider van de drumband. Dit naar aanleiding van de con cours-successen in Vianen en Krommenie. Door de Hr. Vinke, u_ L-L Drie textielhandelaren dreven hun nering in drie belendende percelen. Teneinde elkander niet al te veel concurrentie aan te doen, kwamen zij overeen niet zonder voorafgaand overleg tot „uitverkoop" over te gaan. Maar Jansen was een onderkruiper en hing tóch zijn „Uitverkoop"-borcl aan zijn gevel. Rood liet het daar niet bij zitten en deed hetzelfde, waarna Rep hen beiden te slim af was door al het publiek naar zich te trekken. Had U dat al uit het plaatje begrepenNou dan, des te beter. onze voorzitter, werd aan ieder een enveloppe met inhoud over- handigd en de dames ontvingen bloemen. Daarna werd afscheid genomen van de Hr. T. van der Schaaf die gedurende 30 jaar de trom heeft geroerd. De Hr. van der Schaaf vond dat hij nu een jongere de kans moet geven. Van het corps ontving hij een bon voor het ko pen van boeken. Ook van de Hr. A. van Vliet, de concerttamboer, die is verhuisd naar Den Dolder, namen wij afscheid. Aan hem werd een blitzlamp en fototas aangeboden als herinnering. Voor 17 november a.s. zijn wij uitgenodigd om in Amsterdam Sint Nicolaas in te halen. Dit is daar altijd een gebeurtenis van de eei'ste rang, wat zelfs door de te levisie wordt uitgezonden. Een week later, n.l. zaterdag 24 no vember, moeten wij de Sint in halen in Zaandam. En dan tenslotte: op woensdag avond 14 november vindt er in het O.G. een avond plaats waar alle Zaandamse muziekcorpsen aan zullen medewerken. Ook van de volksmuziekschool zullen leerlin gen hun vordex'ingen laten horen.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3