A H-TUT51 N Mr. dr. Bomli besprak de Ondernemingsraad Personalia Beschuitfabriek maakt mooiere rollen dan ooit ni Jeugd-variété JOUT peper en 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 9 November 1956 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds J. C. Berghege Personeelfonds A. v. d. Hazel Diversen W. Haeser C.M. verhuisde J. Janse Interview K. Romp h oro's G. A. v. Rooyen Jeugd-variété C. v. d. Vliet Diversen P. C. Vink Tafeltennis Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie Tijdens de vergadering van de directie en contactcommissie van 9 oktober j.I. heeft mr. dr. P. E. J. Bomli een toelichting gegeven op het concept-reglement van de ondernemingsraad bij Albert Heijn N.V., zoals dit is toegezonden aan en goedgekeurd door de bedrijfscommissie voor de Suikerverwerkende Industrie. Te zijner tijd zal de gekozen ondernemingsraad aan dit reglement haar fiat moeten geven. Dit zal vermoedelijk in januari 1957 gebeuren. De heer Kraay en de kantoorcommissie woonden deze vergadering als gasten by. Mr. dr. Bomli schetst aan de hand van een aantal artikelen de nu te volgen procedure waarbij om te beginnen wordt opgemerkt dat de contactcommissie voor de fabriek zal blijven bestaan voor het be handelen van de dagelijkse zaken. A. Volgens de artikelen 12 en 13 moet één maand voor de datum der verkiezing een lijst worden ge publiceerd van alle kiesgerechtig de en verkiesbare werknemers en moeten de vakverenigingen drie weken voordat de verkiezing plaatsvindt voordrachten voor candidaten indienen. De datum der verkiezing wordt in verband hier mede en i.v.m. verdere voorberei dingen voorlopig vastgesteld op 2 januari 1957. GEHUWD: C. Visser, Arb. Studie, perus. L. Westerlaken en A. i C.F. Y. Ku- i Dillen, GEBOREN: 1/10: Elseline van der Molen, T.D. 25/10: Jacob Merks Veenema, V.F. B. Voor de verkiezing der leden van de O.R. wordt het gehele per soneel ingedeeld in 4 groepen en wel Met behulp van de nieuwe biscuit' inpakmachine kunnen vier meisjes de produktie bijhouden. In de beschuitfabriek zijn enkele belangrijke wijzigingen in de ap paratuur aangebracht, waardoor de rollen beschuit die de fabriek verlaten, de naam van „rollen" met ere mogen dragen. Naarmate de bolletjes waaruit de beschuiten worden gemaakt, regelmatiger zijn, kunnen de rollen immers ook gelijkmatiger zijn. Daartoe werden eerst twee ver- deelmachines geplaatst, die de bolletjes precies op maat en ge wicht verdelen. Vervolgens werd een installatie aangeschaft, waar door de bolletjes na afloop van hun reis door de ovens, netjes uit de hen in een dwangbuis gehouden doppen worden geprikt. Een ster ke magneet houdt de plaat met de losse doppen erop vast, terwijl de bolletjes uit de doppen worden geprikt. Door al deze vernieuwingen vin den de klanten in de winkel thans mooiere beschuitrollen dan ooit. Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Fam. Schot, Fam. v. d. Molen en Fam. Den Bakker bij de geboorte van hun dochters en zoon. De heren Pinkster (H.K.) en De Lange (C.M.) en mevr. Kaag- man-v. d. Vegt (C.F.) tijdens hun ziekte. De heer G. J. de Jong tijdens de ziekte van zijn echtgenote. De heer en mevr. Visser en de heer en mevr. Westerlaken bij hun huwelijk. De heer en mevr. H. Konings bij hun H]/)'jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. J. Sondy bij hun 12XA~jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. G. Talsma bij hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. P. Kop bij hun 40-jarig huwelijksfeest De heer en mevr. A. Ramaker bij hun 50-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. A. de Vries bij zijn 25-jarig jubileum. Hoger leidinggevend en leidinggevend personeel (m. en vr.) 1. hoofdkantoor i üd 2. fabrieken i Beambten (m. en vr.) 1. hoofdkantoor 2 leden 2. fabrieken i hd Lager Leidinggevend personeel: 1 Overig personeel: fabrieken en centraal magazijn: I. Mannelijk personeel: 1. koekfabriek, biscuitfabriek, beschuitbakkerij en meelzolder 1 2. suikerwerkfabriek en chocoladefabx-iek 1 3. expeditie (magazijn I en II) en centraal magazijn 1 4. verpakkingsafdeling, vermicellifabriek, papiex-magazijn, limonadefabriek, wijnkelder, portiers en corveeërs 1 5. technische afdeling en bouwafdeling 1 6. kaasafdeling, emballageafdeling, blikken- wasserij en vriomagazijn 1 n. Vrouwelijk personeel: 1. koekfabriek, biscuitfabriek, beschuitbakkerij, pakkamer van de koekfabriek en de vei-pakkingsafdeling (V.A.) 1 2. Alle overige afdelingen (suikex-werfabriek, chocoladefabriek, vermicellifabriek, limonade- fabriek, wijnkelder, blikkenwasserij, magazijnen en werksters) 1 Wegens het plotseling optreden van de kinderverlammingsepide mie werd het raadzaam geacht het „Kinderuitstapje" dit jaar te laten vervallen. Om de grote te leurstelling bij de kinderen op te vangen besloot de directie voor lopig de kinderen een snoeppak- ket uit te reiken. Ter vervanging van het traditio nele uitstapje werd de kinderen zaterdag 29 september een Kin dervariété aangeboden, hetgeen uitgevoei'd werd door het „Natio nale Jeugdvariété" onder leidin: van Karei Brouwer. De wedstrijd HollandBelgië bracht de jeugd in opstand. Drie Hollandse 3 z.g. Belgische jon gens moesten tegen elkaar kam pen om in de kortst mogelijke tijd een droge beschuit op te eten. In de pauze werd de kinderen een gebakje en een glas limonade aan geboden. (Niemand bedankte voor- deze traktatie, dus viel ook in de smaak). Na de pauze wex-d een Oosters sprookje ten tonele gebracht, n.l. „In het paleis van de Maharadja". C. Kiesgerechtigd zijn: a. mannelijke werknemers, die op de datum der verkiezing de leef tijd van 21 jaar hebben bereikt en gedurende tenminste 1 jaar onaf gebroken in de ondex-neming werk zaam zijn geweest; b. vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en gedurende tenminste 1 jaar on afgebroken in de onderneming werkzaam zijn geweest. Vex-kiesbaar zijn: a. mannelijke wex-knemers, die op de datum der verkiezing de leef tijd van 23 jaar hebben bereikt en gedurende tenminste 3 jaren on afgebroken in de ondex-neming werkzaam zijn geweest; b. vx-ouwelijke werknemers, die de leeftijd van 21 jaar hebben be reikt en gedurende tenminste 2 ja ren onafgebroken in de ondex-ne ming werkzaam zijn geweest. D. De voorzittex-, tevens lid van de ondernemingsraad, alsmede zijn plaatsvervanger, worden door de directie aangewezen. De leden der directie zijn bij de verkiezing der overige leden noch kiesgerechtigd, noch verkiesbaar. E. Candidaten voor het lidmaat schap der raad kunnen gesteld worden a. door de vakverenigingen. Dit zijn de door de Bedrijfscom missie krachtens art. 11 van de Wet op de Ondernemingsraden aangewezen organisaties van werknemers. b. Door de kiesgerechtigde werk nemers. Een voordracht hiertoe dient door tenminste 5 kiesgerechtigde werk nemers getekend te zijn. Alle candidaten dienen werkzaam te zijn in de groep, die zij even tueel in de ondernemingsraad zul len vertegenwoordigen. In aansluiting hierop werd afge sproken dat de heer Bomli zich met de vakverenigingen voor kantoor- en fabx-iekspei'soneel in verbinding zal stellen over de candidaat- stelling. De grootte en samenstelling der fabrieks-contactcommissie zal nog nader onder ogen worden gezien. Over het voortbestaan der kan toorcommissie zal men zich nog nader beraden. De heer Schuddeboom heeft de heer Bomli tenslotte voor zijn toe lichting dank gebracht en hem verzocht desgewenst in een vol gende vergadering aanwezig te zijn. Dan kunnen de aanwezigen inmiddels het voox-gelegde x-egle- rnent bestudex-en en met hun vra gen naar voren komen. De heer Bomli zal gaarne aan dit verzoek voldoen.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2