Derde Super Mart is de grootste van ons land Het CM. verhuisde naar de Hogendijk U4J Melk is goed voor elk Moderne wafel- inpakmachine Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 1 3e Ja No. 9 - November 1956 Op donderdag 27 september dreun de een zware 3 tons heftruck op de kleine binnenplaats van het centraal magazijn. De verhuizing was begonnen! I Vrachtauto's rolden af en aan. j Niet alleen op de binnenplaats, maar ook in het magazijn heerste grote bedrijvigheid, waar vele nij vere handen alle dozen op de nieuwe pallets plaatsten en gleed de lift af en aan met nieuwe voor raad voor de heftruck. De heftruck-rijders vonden het een meesterlijk karweitje en na men de geladen pallets van de grond en plaatsten deze boven op de gereedstaande opleggers, welke af en aan reden naar het pand Keg op de Hoogendijk. Ook hier nam een heftruck de pallets van de auto's en plaatste deze op het perron, vanwaar zij naar de juiste plaats getranspor teerd werden. Er is gewikt en gewogen welke werkwijze we in het nieuwe pand zouden gaan volgen en welke wensen in deze ruimte vervuld zouden kunnen worden. Verschillende wensen zijn vervuld en andere zullen in de loop van de komende weken in vervulling gaan, we denken b.v. aan electri- sche trucks en een overkapping van het perron, doch alle levertij den zijn tegenwoordig niet zoals we ze graag zouden wensen. Onder het gehele gebouw loopt een kelder; een prachtige opslag plaats voor onze zuidvruchten en alle artikelen, welke koel bewaard moeten worden. Op de begane grond of parterre is de uitzetruimte waar alle arti kelen van de filialen bijeengeza- I Met de 3-tons heftruck kwamen I de voorraden in snel tempo op de juiste plaats te staan. meld woi-den. Van hieruit kan men op het laadperron komen, waar de auto's met de laadbak ge lijk aan de bovenzijde van het perron staan, terwijl ook aan de wegzijde de mogelijkheid tot laden is. Van deze vloer af worden ook de schepen geladen en wel door mid-1 del van lattentransporteurs welke boven over de steiger gaan. Deze lattentransporteurs zijn op- hijsbaar. maar kunnen bij het la den op de juiste hoogte neerge laten worden, zodat men de colli zo kan aanpakken. Doordat ze overdekt zijn kan ook bij natte weersomstandigheden het werk rustig doorgaan. Op de verdieping daarboven vindt men alle artike len, welke als „diversgoed" ver zonden worden, maar ook onze groothandel. Vanuit een royaal schappenrek kunnen de af weegartikel en klaar gemaakt worden. Deze schappen zijn uitneembaar om het vullen te vergemakkelij ken. Men behoeft ze bij balansen niet leeg te scheppen en moet men veel stuks van een zelfde artikel afwegen, dan kan de bak naast de weegschaal gezet worden, zo dat men niet met iedere schep heen en weer behoeft te lopen. De 2 zolders daarboven zijn in ge bruik voor de opslag van alle mo gelijke artikelen. De neonverlichting geeft bij avond de plaats aan waar een nieuw ma gazijn van Albert Heijn zijn in trede heeft gedaan, maar ook overdag zijn de heldere letters vanuit de trein en vanaf de pro vinciale weg duidelijk te zien. We hopen dat ons nieuw in ge bruik genomen pand onze artike len in nog groter mate zal ont vangen en verzenden. In Haarlem werd een levensmiddelen-,,paleis'' geopend Woensdagmiddag 14 november is aan de Grote Houtstraat 99 te Haarlem de derde en grootste Super Mart van ons land geopend. Deze zaak is waarschijnlijk een der grootste levensmiddelenbedrijvcn van Europa en tevens een van de eerste, waar een volledige slagerij in on dergebracht is. Het vlees wordt hier uitgebeend en in speciaal cello faan verpakt, waarna liet in open koelvitrines ten verkoop wordt aangeboden. Het interieur van de Super Mart is ontworpen door de binnenhuis architect H. F. Zwartkruis W.B.A. te Wassenaar, die met kleur- en vlakverdeling, belichting e.d. een sfeer heeft weten te scheppen, welke zeer opvallend is voor een levensmiddelenbedrijf. Het is de eerste keer, dat het bouwbureau van Albert Heijn N.V. bij de in richting van een nieuw filiaal ge assisteerd is door een binnenhuis architect. Driehonderdeenentwintig me ter neon-glasbuis, waarbij 500 Maandag 5 november kwam de rij dende melkbar van het Neder landse Zuivelbure.au voor ons O.G. om het personeel kennis te doen maken met melkdranken in di verse smaken. Helaas regende het bijna de hele schafttijd, waardoor zich slechts kleine groepjes om deze grote hy giënisch ingerichte wagen schaar den. Over de verkoop waren de exploi tanten niet ontevreden al deed on ze koffie deze verkoopstand na tuurlijk zware concurrentie aan. Hieronder laten wij nog enkele bijzonderheden volgen voor dege nen die op wandeltochten of bij demonstratie nog eens met deze oer-Nederlandse en gezonde drank verkoper in aanraking komen. De wagen is bijna 14 meter lang en heeft een watertank met een inhoud van 500 liter. Tot de in ventaris behoort een konservator die 2000 shakes per dag kan pro duceren. Acht sirooppompen zor gen voor de diverse smaken en terwijl men in de zomer ijsdran- ken verkoopt, levert men in de winter o.a. warme chocolademelk en anijsmelk. Wij hebben ons jammer ge noeg voornamelijk de warme dranken goed laten smaken. De Super Mart in cijfers Totaal oppervlakte bedrijfsruimte 1591,7 m- Totaal oppervlakte terrein 874 m2 Totaal oppervlakte winkel 564 m~ Totale transportbandlengte 85 m Totale lengte monorail 58 m Winkeldiepte 41,50 m Oppervl. koelcellen e.d. 60,7 m- Oppervlakte koelvitrines groente, fruit, zuivel, vlees en vis 38,9 m- Voor elektra werden verbruikt: 400G meter plasticbuis, waarin 10000 meter draad en 1400 meter kabel. Vermogen elektra: 53 pk. m hoogspanningskabel is ver werkt in de gevelneon, terwijl goudkleurig geanodiseerd alu minium, kunstharsmateriaal als Holoplast, kristalgraniet en natuursteentegels de en tree een hyper-modern karak ter geven. Het pand waarin de Super Mart is gevestigd, heeft sinds de eeuw wisseling reeds verschillende be stemmingen gehad. Van notaris kantoor werd het restaurant, ver volgens een winkel vol haarden, kachels e.d. om tenslotte levens- middelen-,.paleis" te worden. Een bewogen geschiedenis in een tijds bestek van een halve eeuw. De oude houten binten waarmee de „wijnhoek" is uitgevoerd, herin neren nog aan het oude notaris huis van omstreeks 1900. De aanvoer van de Super Mart ge schiedt via het voormalige koetshuis aan het Klein Heiligland., een straat die evenwijdig loopt met de Grote Houtstraat. Door middel van een transportband ter lengte van 85 me ter worden de goederen naar de magazijnen op de eerste en tweede etage van het pand getransporteerd, vanwaar liften en transportband zor gen voor bevoorrading van de win kel. Ook het vlees bereikt de slagerij via dit voormalige koetshuis. Per monorail (in totaal ter lengte van 58 m) bereiken de bouten de koel cellen, waar een constante tempe ratuur heerst van 2 graden C. De cellen zijn voorts voorzien van bacteriedodende lampen. Ten behoeve van de groentever koop worden iedere dag vanuit het inpakstation verse voorverpakte groenten per geïsoleerde auto aangevoerd. Zijn de groenten een maal in de winkel, dan worden ze onmiddellijk naar de koelcel ge transporteerd, vanwaar ze latei- naar de verkoopkoelkasten wor den overgebracht. Hierdoor behou den de groenten hun vitaminege halte en hun versheid ten volle. Het leeuwendeel van de Super Mart wordt natuurlijk ingenomen door de kruidenierswaren, die overeenkomstig de modernste in zichten op het gebied van de zelf bediening staan opgesteld in dit levensmiddelen-„paleis". Dat de moderne inpakmachines won deren van vernuft en techniek zijn bewees ons de nieuwe wafelinpak- machine. die dezer dagen op de wafelafdeling in bedrijf is gesteld. Na enkele proefnemingen werden enige kleine veranderingen door onze monteurs aangebracht. Verrassend vlug kon daarna de machine in be drijf worden gesteld en over de re sultaten kon men zeer tevreden zijn. De aanvoer van het te verpakken produkt geschiedt over een z.g. lo pende band naar de machine, de door nauwkeurige afstelling verkregen ge wichtseenheid wordt op een bepaald moment opgenomen en in een ogen blik in een keurig jasje van cello- phaan gestoken, netjes gevouwen en tegelijkertijd geseald. Het voordeel van deze verpakking is wel de langere houdbaarheid: de vochtige lucht wordt nl. door dit proces buitengesloten, waardoor de wafel croquant, dus smakelijk blijft. Kaniineconceri Op 4 december verwachten wij in ons cantineprogramma JAN CORDUWENER

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1