ï'*#i Nieuws over ideeënbus flipfl i !'r '1 L, mm»:-" *-e v"' -%4 rr^-i Ken U zelf uit Uw handschrift Erfelijk AH-FLITSEN f Dese collega's bezochten de afgelopen mtinnd Ziiantltu, 3059 Een filialenlijst laten ma ken voor schippers, zodat ze kunnen nazien of in een plaats A.H. gevestigd is. Schippers die hierover in lichtingen vragen kunt U altijd zelf inlichten. Op aanvraag kunt U even tueel een adreslijst van ons krijgen. Het idee op zich zelf is loffelijk. Aanmoedi gingspremie 5, 3462 Pedaalemmer aanschaffen om rommel hij de vleeswa ren te verwijderen. Pedaalemmer is natuurlijk keurig, doch wij zien niet in, dat er bij een goed ge bruik van bakje of blik rommel zou ontstaan. 5032 Kaasbestellijst als blad I en niet achter de diverse leveranciers. Voorkomt vei'geten te bestellen. De kaasbestellijst zit vóór de R.Z. bestellijsten! Dit idee is trouwens al eer dei- ingediend en beloond. 5824 Af rekenboekjes van stevi ger kaft voorzien. Dit idee is al vaker inge diend. Is trouwens niet als een idee aan te merken. 5926 Iedere wijkbediende een zakagenda verstrekken om feestjes en partijen in te vermelden, waardoor hij er in de bewuste week zijn verkoopsgesprek op kan baseren. Tevens artikelen hierin opnemen, die bij feestjes veelvuldig gebruikt worden. Meestal zal de klant kort voor het feestje er over praten, zodat men dus „direct" kan inhaken. Een lijstje van „feestarti kelen" kan altijd afzonder lijk opgemaakt worden. Ongenummerd 1. Chocoladeletters in de smaak van butterscotch maken. Het bezwaar is, dat de kans op overhouden groter wordt en deze smaak bovendien in een dik stuk chocolade minder lekker is dan bij een reep hei geval is. 2. Artikelenlijst je van carton m. schuifsysteem maken om in de keuken op te hangen, opdat de klant niets vergeet. Er zijn diverse uitvoeringen van dit idee in de huishoudelij- ke-artikelen zaken verkrijg baar. Bovendien is e.e.a. vrij kostbaar in uitvoering. Zachte zeep in plastic zakken verpakken om bij 5-hoog sta pelen beschadiging te voorko men. Zachte zeep in poly verpak king is in Nederland nog niet verkrijgbaar. Bevalt boven dien niet helemaal in b.v. Bel gië, daar huisvrouw de zeep slechts met veel moeite uit poly krijgt. Wij raden aan niet 5-hoog te stapelen. Perforatie in zijkant van kof fiezak om schenkgat te kun nen maken, aangezien de openingen van de wandkoffie- molen vaak te klein zijn. Technisch zeer moeilijk uit te voeren. Bovendien zou door dc eenmaal geopende perforatie de aroma ontsnappen. Overi gens kan men bij het huidige pak gemakkelijk een schenk- gleuf vouwen. Rijmpjes over koffie en thee aan de binnenzijde van hei spaarzegelboekj e. Zoals wij reeds eerder hebben geantwoord, willen wij in de zegelboekjes geen reclame op nemen. Chocoladeletters in alfabeti sche volgorde in de overdozen verpakken; voorkomt zoeken. Chocoladeletters behoren in de winkel te worden uitgestald en verkocht. Men verkoopt ze toch niet uit overdozen. Uit vorige nr. Ongen. 6. De uiteinden van de eellophaan verpakking van vleeswaren niet, zoals voorheen afknip pen, maar omslaan. Dit idee is onderzocht. Het betekent slechts een noodoplossing en werd reeds veelvuldig toegepast. Wij gaan over op andere papier- maten. Aanmoedigingspremie 5,—. Ingezonden mededeling Zeker niet geheel juist deze mo gelijkheid. Want de grafologie (handschriftkunde) kan minder dan fanatieke voorstanders bewe ren, maar méér dan felle tegen standers als verantwoord achten. Dat het schrift niets zou zeggen is natuurlijk onzin. Autoriteiten nemens immers de handtekening alleen al aan als bewijs der iden titeit van een bepaald persoon. Zou dus meer materiaal ook niet meer ontsluieren van de persoon lijkheid Inderdaad kunnen gunstige en ongunstige karaktertrekken wor den vastgesteld. Onwetenschap pelijkheid dient hierbij uitgesloten. Wordt een persoonlijkheidseigen schap niet bevestigd door min stens een paar schriftmerken, dan late men haar geheel buiten be schouwing. Kan aldus een uitvoe rige analyse niet worden gemaakt dan beperke men zich tot een ka rakterschets („Karakter" omvat aangeboren. „persoonlijkheid" aangeleerde, verworven trekken). Meer verantwoord zijn deskundige psychotechnische onderzoekingen, netgeen tevens grafologie insluit. Waartoe dient een analyse? Kort gezegd: ter verkrijging van zelf kennis. Goed, beti'okkene bestudeert zijn gunstige, zowel als ongunstige eigenschappen, verheugd over eerstgenoemde, misnoegd over laatstgenoemde. Maar deze zelf kennis leide dan ook tot zelfont wikkeling. Traagheid dient om gezet in activiteit, driftuitvallen m beheersing, verstrooidheid in concentratie, vergeetachtigheid in een goed geheugen. „Niet mogelijk," denken sommi gen. Geloven dezulken dan wèl in spieroefeningen Natuurlijk, sportkampioenen leveren hiervan toch overduidelijke bewijzen Maar waarom dan geen „psycho" (geestelijke) oefeningen, hei'sen- gymnastiek?! Welnu, prikkels, bewust ingevoerd in uw wezen, bewerkstelligen een geleidelijk groeiproces. Resultaat: een krach tiger persoonlijkheid. Vraagt inlichtingen en U ont vangt onze brochure, tevens recht gevende op een gratis persoonlijk- Meidsontleding. Deze algemene kosteloze „ser vice" legt U hoegenaamd geen verdere verplichting (en) op. S. WIJNBERG secretaris-grafoloog I.T.D., v/h Dalmeijer's Cursussen, Afd. H. Koninginneweg 182 Amsterdam-Zuid I. Over erfelijkheidstheorieën zijn dikke boeken geschreven, zó omslachtig en zó geleerd, dat wij eenvoudig van geest als wij nu eenmaal zijn er niet veel van begrijpen. Het dagelijks leven en wel in 't bij zonder de huiselijke kring, is een heel wat betere leermeester: Als uw pasgeboren zoon een lief zoet kind is, dan komt dat van Ma. !s het een huilebalk: zó was Pa ook. Wanneer hij wat ouder voor het tweede lekkertje bedankt, dan vindt men daar Ma's vroegere be scheidenheid in terug. Kijkt hij, na het vijfde, nog naar het bonbonschaaltje: moet je Pa vroeger gekend hebben Als hij de hond aait. Ma is óók zo lief voor dieren; p .st hij de poes, dan is Pa's karakter daar niet vreemd aan, Eenmaal op de kleuterschool, is hij zó lief, dat hij af en toe een zoen van de juffrouw krijgt: precies Ma vroeger. Komt hij op zijn veertiende jaar met een vriendinnetje thuis: precies Pa nü. Is hij op school een kei, dan komt dit door de intelligentie van Ma. doch spiekt hij zijn hele wetenschap bij elkaar: als je Pa kent! Valt hij groot geworden op een dubbeltje dood, dan is Ma's de gelijkheid daar niet vreemd aan, maar tracht hij f 25.uit te geven als hij maar een tientje bezit, dan lijkt hij als twee druppels water op Pa. Waar of niet? Een getergde A.H.-Pa.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4