Derde Super Mart is de grootste van ons land Najaarsstormen IN MEMORIAM SAH002000165 Flitsen Landelijk november 1956 ^WALITf/r „uiiiimii" Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 13e Jaargang No. 9 - November 1956 In Haarlem werd een levensmiddelen-,,paleis" geopend Over dat assortiment van circa 2000 artikelen sprak ook de heer A. Heijn Jz. in zijn welkomst toespraak tot de genodigden, die des morgens de zaak kwamen be zichtigen. Onder hen bevonden zien verschillende autoriteiten op het gebied van de levensmidde- lenbrancne, vertegenwoordigers van gemeentelijke diensten, pers vertegenwoordigers e.a. De heer Heijn wees op de enor me ontwikkeling, welke het krui- deniersbedrijf in de afgelopen 100 jaar heeft doorgemaakt. Mijn grootvader verkoent in zijn win keltje te Oostzaan niet alleen kiu.denierswaren, maar ook je never, petroleum, klompen e.d.", vertelde spreker. Dit assortiment is in de loop der jaren belangrijk ingekrompen, terwijl het thans in de Super Marts weer uitgebreid wordt, maar in een geheel ande re richting. De grenzen zijn ver legd als gevolg van de wensen van het publiek. Bij de bouw van levensmiddelen- .zaken wordt momenteel echter niet voldoende rekening gehouden met deze verschuiving, zo meende spreker. Er wordt te weinig gelet op de grote ruimte, welke nodig is voor een verantwoorde inrich ting van een modern levensmid- delenbedrijf, waarbij zelfbediening een eerste vereiste is. Aldus de weer Heijn. De eersten die in de nieuwe zaak winkelden waren verpleegsters van Haarlemse ziekenhuizen, die op uitnodiging van AH ten be- -oeve van naar patiënten inkopen kwamen doen. Met hun wagen tjes vol versnaperingen, fruit e.d. bereikten zij de zes uitgangskas sa's, die ze konden passeren zon der dat er een portemonnaie aan te pas kwam. De inrichting Het interieur van de Super Mart is ontworpen door de binnenhuis architect H. F. Zwartkruis WBA te Wassenaar, die met kleur- en vlakverdeling, belichting e.d. een s-eer heeft weten te scheppen, welke zeer opvallend is voor een levensmiddelenbedrijf. Het is de eerste keer, dat het bouwbureau van Albert Heijn N.V. bij de in lichting van een nieuw filiaal ge assisteerd is door een binnenhuis architect. Driehonderdeenentwintig metei neon-glasbuis, waarbij 500 metei hoogspanningskabel is verwerk; in de gevelneon, terwijl goudkleu rig geanodiseerd aluminium, kunstharsmateriaal als Holoplast, kristalgraniet en natuursteente gels de entree een hypermodern karakter geven. Terwijl het winkelplafond met gelui dabsorberende houtvezel te gels is uitgevoerd, zgn de wanden met afwasbare plasticplaten (250 m2 in totaal), marmer en spie gels (50 m2 totaal) afgewerkt, in de afdeling vleesverkoop met di eet op het pleisterwerk geplakte Formicaplasticplaten. Bij de ingang treft men zes Ame rikaanse gemechaniseerde check outs aan, elk met transportband en wissel voor zeer snelle afwer king. Via de achterzijde van het pand worden de goederen door middel van een transportband met een lengte van 85 meter naar de ma gazijnen op de eerste en tweede etage getransporteerd, vanwaar liften en transportbanden zorgen voor bevoorrading van de winkel. Na Rotterdam cn Amsterdam heeft nu ook Haarlem zijn Super Mart gekregen. In drommen zijn de Haarlemse dames op woensdagmiddag 14 november naar de Grote Houtstraat 99 getrokken, om de nieuwe j winkel „in te wijden". En zij hebben hun ogen uitgekeken, want wat j in deze Super Mart de grootste van ons land aan verscheiden heid in artikelen wordt aangeboden, overtreft alle verwachtingen. Bovendien huisvest deze zeer modern ingerichte winkel een volledige slagerij, terwijl ook de groentenafdeling van alle markten thuis is. Vanuit de glazen koepel (com mandobrug) midden boven in de Super Mart, kan men de gehele winkel overzien; v.l.n.r. de heer J. Mulder, mej. M. A. Kuijpers, de heren A. de ]ong, A Heijn, Th. Daalhuysen en L. Bouman. Wat hebben we, de afgelopen week In de winkel al niet moeten horen. Was je niet in 't vak, een ouwe rot Je had de moed al lang verloren. De één zei: ik kom hier elke week. Maar zal hier nooit meer wederkeren. i Een ander: 'k heb geen kruimel thee in huis. Mijnheer! dat kan ik je zweren! We hebben er een bediende bij. Nou, die kan z'n woordje doen. Maar bij zulke argumenten Raakt hij haast uit z'n fatsoen. Onafgebroken gaat de stroom Van klanten, en verhalen voort, i Zodat je 's nachts nog in je slaap Opnieuw de wonderverhalen hoort. I Chef, 'k heb gisteren, 't is heus waar, 1 Bijna heel de dag gebeld! Maar geen enkele keer kreeg ik gehoor. Mevrouw, ik kan er niets aan doen, j Ons groeide de drukte boven 't hoofd. Maar doet U maar precies als ik. Die in een kalmer tijd gelooft. P. J. BAST1AANSE Fil. Laren Op 14 november j.l., 2 uur 's mid dags, werd de Super Mart officieel voor de klanten opengesteld. Ve len konden echter 's morgens hun I nieuwsgierigheid niet bedwingen. De slagerij Ten behoeve van de slagerij in deze Super Mart worden de bou ten vlees per monorail (in totaal ter lengte van 58 m) naar de bou tencellen getransporteerd, die met i de vleesverwerkingsruimte, de I uitbeencellen en vleeswarencellen een oppervlakte beslaan van ruim I GO m2. In deze cellen heerst een constan te temperatuur van 2 graden, ter wijl verklikkers die elders in het gebouw staan opgesteld, waar- schuwen, als deze temperatuur wijzigingen ondergaat. De cellen zijn voorts voorzien van bacterie- I dodende lampen. Voor al deze installaties zijn 14 i compressoren ingeschakeld met een totaal vermogen van 18 pk. De koeling hiervan geschiedt I d.m.v. pompwater, waarvoor een j ..omp is geslagen tot op 36 m ddente, met een capaciteit van 6 m3 per uur. De groenie-verkoop Iedere morgen wordt de Super l Mart bevoorraad met verse groenten, die verpakt en wel aan- komen. De groenten zijn vante-1 voren namelijk reeds op het pak- station van een verpakking voor- j zien en arriveren per geïsoleer de auto in Haarlem. Zijn de groenten eenmaal in de winkel, dan worden ze onmiddel lijk naar de koelcel getranspor teerd, vanwaar ze later naar de verkoopkoelkasten worden over- i I gebracht. Op 2 november j.l. is RITA HERBEN overleden, tengevolge van een verkeersongeluk dat haar over kwam op weg naar huis bij het verlaten van de tram. Rita was 17 jaar en ruim 2 jaar bij ons werkzaam, steed:, bij chef Boerlijst op de Amstel- veenseweg. Amsterdam. Onlangs was zij nog in Zaan dam ter gelegenheid van de Pluspluim. Wij verliezen in haar een opgewekte collega en een prima verkoopster. Op de begrafenis waren niet alleen vele vrienden en vrien dinnen, maar ook een aantal klanten aanwezig, wel een be wijs dat zij zich vele vrienden gemaakt had. Zij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1