Van Oost- en Westzijde Maria houdt van de V.A. en van Amsterdam Nieuws van alle kanten Het seizoen is weer begonnen Tafeltennisdriekamp Duyvis werd kampioen iij heten welkom AH FLITSEN 3 i Maria Titahalax en vriendinnen. Nee, het was geen luxe interview dat ik dit keer had. Daarom behoef ik dit verslag: niet te beginnen met een beschrijving van het gehele of gedeeltelijke toilet van de geïnterviewde en haar omgeving. Het interview vond plaats onder het gedaver der machines van de C.F., terwijl „zij" gekleed was in de bekende witte schort. Toch betrof het iemand, die „gezien" is bij iedereen, n.l. Maria Titahalawa. Haar ouders zijn van Ambon, doch zij heeft dit mooie land nooit ge zien, want zij is geboren te Koe- taradja (N.-Sumatra). Reeds vroeg verhuisde ze naar het toenmalige Batavia. Hier ging ze school, doch hieraan kwam on tijdig een einde door ziekte van haar moeder. In 1942 brak voor haar de oorlog uit. Batavia was tot open stad verklaard en in de plaats zelf is dan ook niet gevochten. Het bleef in de stad rustig, doch voor meis jes was het beter niet alleen op straat te komen. Op de kantoren in de stad lag het werk daarvan stil, terwijl op de ondernemingen, welke buiten de stad waren ge legen, door mannen nog wel ar beid werd verricht. Oorlogsjaren op Java Distributie voor zover hier van sprake was bestond prak tisch alleen in de binnenlanden. In de stad moest men zichzelf maar proberen te redden. Nu, wat dat betreft hielp Maria dapper mee het familie-bezit te ruilen voor zaken van levensbelang. Haar vriendin maakte het blijkbaar al te bont, want deze werd gearres teerd en voor een half jaar in een kamp opgesloten, doch ook toen ging de zwarte handel rustig ver der door bemiddeling van een man die in het kamp mocht komen. Na de- oorlog zijn zij bevrijd dooi de Engelsen. Hoe de verhouding was? Nu, deze was Engels, dus koel. Inmiddels had Soekarno in het binnenland van Java vaste voet gekregen. De restanten van de K.N.I.L. kregen geen toestem ming aan wal te gaan, wel werd in Batavia een Nederlandse rege- nngszetel gevestigd en van daar uit werd de evacuatie geregeld van allen ongeacht ras die achter de demarkatielijn geraakt waren en dus in het gebied zaten beheerst door Soekarno. Ook Ma ria stelde zich in dienst van het Rode Kruis en nam in de evacuatie Cor de Ligt ervaart dat een moderne bakker niet alleen ver stand moet hebben van deeg, maar ook van moderne machines. De zomervakantie is door ons al len goed doorstaan, tenminste, we hebben niet kunnen constateren lat er iemand is weggespoeld, en nu gaan we weer aan onze Bridge club denken. Jr zullen nog wel enige avonden ovei heengaan voordat we het oude rithme te pakken hebben, maar ook dat komt wel weer in orde. Van deze plaats af echter enige verzoeken aan de deelnemers (sters). Kom alstublieft om 10 voor half acht, dan kunnen we op tijd be ginnen, en moet u absoluut voor een avond afschrijven, doet u dit dan zo vroeg mogelijk. U voor komt daarmee veel onnodig werk en vertraging. De uitslag van de eerste avond was: Hier ziet U vooraan v.l.n.r. Mej. C. Heijn, Commissaris Jhr. Six van Hillegom, de heer G. J. Heijn. Mevr. Heijn en Prof. dr. Verrijn Stuart. 1 Koomen-Vos Sr. 29 pnt 2 v. d. Hazet-Siffels 27 pnt. 3 Vroon-Bronswijk 26 pnt. 4/4 Dam. Hekkert- Delfomo 24 V2 pnt 4/5 Brink-Blank 24 V2 pnt 6 Fam. Bracco 23 Vè pnt. 7 Sondij-Algera 21V2 pnt 8 Richtei'-Hogendijlc 20 pnt. 9 Brouwer- Mevr. Kosters 19 V2 pnt. maar laten we hopen, dat onze spelers (sters) er dit jaar voor zullen zorgen de trophee in eigen huis te houden. Half oktober begint de competi tie weer te draaien, waarin onze vereniging uitkomt met 3 heren en 1 damesteam. Vooral wat de dames betreft is lit een magere bezetting, in ver- jelijking met voorgaande jaren. A.an alle leden veel succes in het komende seizoen. een werkzaam aandeel; zij vond het prettig werk. In 1947 liep dit werk ten einde en kwam zij op kantoor der gemeente Djakarta afd. publieke werken. Van de politionele akties is in de stad niet veel gemerkt, natuurlijk drukte van troepen e.d. maar geen gevechten. De dood van genex-aal Spoor zou een zeer grote demora liserende invloed op de troepen hebben gehad. Men had vertrou wen in hem. Naar Nederland Tenslotte was het voor de Neder lands-gezinden niet zo prettig meer en in mei 1952 kwam Maria in ons land, doch werd na ont scheping meteen doorgezonden naar het militairenkamp te Amersfoort, omdat aan boord pokken waren geconstateei-d. Dit verblijf duurde echter slechts veer tien dagen en toen kwam ze in het kamp te Muiderberg wat zoals ik uit eigen ervaring kan bevestigen - niet zoveel comfort biedt. Zij is hier gekomen met haar oudste zuster, de moeder van de bij AH bekende Erica Latoel. Geen contact met Ambon Met haar ouders, die op Ambon verblijven, heeft zij geen enkel kontakt meer kunnen krijgen; brieven blijven onbeantwoord. Ook via een vriendin, werkzaam op het thans opgeheven Hoge Commissariaat te Djakarta is dit niet gelukt. De post naar die vriendin wordt nog steeds gecen sureerd. Of zij terug wil naar Indonesië? Nee, niet meer. Zij meent, dat het daar nog steeds slechter wordt Hoe het haar hier bevalt? Welnu, bij AH bevalt het haar goed als zij maar op de VA mag blijven. Zij vindt het niet zo erg eens „uit geleend" te worden, maar niet voor lang en zij is altijd weer blij terug te zijn. Ik geloof, dat ik geen geheim ver klap, als ik hier vermeld, dat men het op de VA ook prettig vindt, als Maria weer terug is, want zij waardeert de VA, maar de VA waardeert haar óók! Het kamp te Muiderberg zal t.z.t opgeheven worden. Maria wil dan niet naar een ander kamp, maar graag in Amsterdam onder dak komen, want reeds in haar jeugd dromen was Amsterdam voor haar DE stad. Zo staan we dan weer aan het begin van het nieuwe seizoen 1956/57 dat wordt geopend met 'n vriendschappelijke wedstrijd op maandag 1 oktober a.s. tegen „Treffers" uit de Wormer. 3en nuttige training om de spie ren wat los te slaan voor de jaar lijkse driekamp op zaterdag 6 ok tober a.s., waaraan naast onze eigen vereniging wordt deelgeno men door bekex-houder K.K.K. uit Amsterdam en Bloemenlust uit Aalsmeei\ De wedstrijden begin nen 's middags om 3 uur en duren tot pl.m. 11 uur 's avonds. Het belooft weer 'n interessante sti'ijd te worden en liefhebbers van tafeltennis zijn hier van harte wel kom. In de 2 voorgaande jaren waren het steeds onze tegenstanders die er met de beker van door gingen, Zomeravondvoeibal Een belangrijk deel van de taak van Cor Piet bestaat uit controle. Geen zwaar werk, maar nauwkeurigheid is eerste vereiste. Maandag 17 september wei'd de ;omeravondcompetitie gesloten net de wedstrijd AH IIDuyvis I op het Verkadeterrem Per on geluk was het mooi weer. Door de vele regenavonden was deze competitie ook wat achte: gex-aakt op het wedstrijdschema doordat velden werden afgekeurd en wedstrijden uitgesteld. Zo kon het gebeuren, dat de competitie werd afgesloten en er eigenlijk nog niet eens een kampioen was Duyvis had nog één punt nodig om dit te worden en mocht dat in deze wedstrijd waar maken Onze ploeg wex-d zo sterk moge lijk samengesteld om een waardig tegenstander voor het stex'ke Duy vis te zijn. De wedstrijd verliep met wisselen de kansen voor beide ploegen. Er werd in stevig tempo gespeeld en na tien minuten verkreeg AH met 10 de leiding. Naarmate de. tijd ver-streek en er in de stand geen verandering kwam werd er naar mijn mening wel eens iets te enthousiast ge voetbald door de Duyvis-mannen. Maar ja, zij wilden natuurlijk graag dat éne puntje hebben en dan moest er toch nog wat ge beuren. Tenslotte slaagden zij er toch in de gelijkmaker te scoren en hoewel dit voor hun x-eeds vol doende was, moesten zij zich hier toch tevi-eden mee stellen en het met man en macht doorvechten tot het einde. Met dus de uitslag 11 was Duy vis kampioen. In optocht zijn wij hun kleedkamer binnen gegaan en nadat onze aanvoerder een speechje had afgestoken en bloe men ovei'handigd, feliciteerden wij Ie Duyvis-mannen met hun be haalde kampioenschap. Zo is dan voor ons deze eerste zomeravondvoetbalcompetitie ge ëindigd en wanneer ik het zo over zie, dan meen ik wel dat het aan zijn doel heeft beantwoord, n.l.: om een aangename en sportieve ontspanning te geven aan die mensen, die weinig of geen sport Wegens ruimtegebrek konden in dit nummer niet worden opgenomen het verslag van ons personeelfonds over de afgelopen periode en het nieuws over de ideeënbus. meer beoefenen en zich toch fit willen houden. Ondanks het vele slechte weer van de afgelopen zomer en de soms wat veraf gelegen velden is er met enthousiasme gevoetbald. Succes is dan ook wel verzekerd wanneer wij volgend jaar weer kunnen starten met laten wij ho pen beter weer en misschien nog een paar dichterbij gelegen velden. NIEUW PERSONEEL HOOFDKANTOOR: W. Groeneveld Red. afd. T. Heeris Reel. afd. H. J. de Haas Retourafd. M. G. M. van Gijlswijk Order en Pr. afd. N. Kaper Zegeladm. J. Schenk Calc. afd. T. de Waard Bestell. S. J. Hoekstra Corr. afd. C. Koomen Retourafd. R. de Vink Corr. afd. S. Tebra Loonafd. N. Dekker Loonafd. A. Jansen Retourafd. K. A. Koopman Fil. adm. E. Band Retourafd. L. Kloos Pers. zaken fil. R. M. Meijaard Holl. afd. FABRIEK: A. Karsies K.B. T. Arendsen K.B. E. B. C. Rebel K.B. F. Loderichs C.F. C. Dop T.D. E. Veerling K.B. P. J. Buiten V.A. A. de Vries B.W A. Bareveld-Uitendaal C.F. C. P. Steding-Jagers C.F. K. de Koning-Klootwijk K.B. M. Bas Exp. Z. B. Timorason K.B. G. Boekelaar T.A. G. J. G. Westra T.A. F. Lentze Mag. 1 M. Smit S.B. W. J. Merts Div. L. Geijs K.B. H. Fransen T.A. E. L. Neijndorf T.A. H. van Briemen T.A. A. Vredendaal Emb. F. H. Bosch Emb. W. R. van Houten C.F. A. G. Ruid-Budde B.A. G. Kat-Zieleman B.W. B. SuvaalExp. A. D. Erents K.B. H. Tom. Kramer K.B. H. Veeger K.B. G. Tolk L.F. F. de Graaf-Frankfort S.B M. Geurs-Leijenhorst C.F. E. W. W. Overstege B.B. W. R. Hovius K.B. B. P. van Zoelen C.F. H. Thiry T.A. G. A. Mulder-Dijkhuis C.F. J. v. d. Velde S.B. E. A. Borsten B.B. E. C. Borsten B.B. W. E. RebelL.F. U. F. Breuer K.B. L. M. Breuer K.B. D. BreuerExp. B. Tom B.W. GEHUWD: 14/9 A. Jong - C. M. en C. H. Schepemaker 19/9 C. P. Weeland en Tine Lambeek - Bedr. Bur. GEBOREN: 2/9 Anno den Bakker - B.A. 12/9 René Tang - T.D. 18/9 Brigitta Schot - B.A. 4/8 Willem Jan van Brederode - Fil. adm. 7/8 Aart van Dijk - Cal. afd. 8 9 Jan Albert Pieters - Export 1/9 Erika Kistjes - Bestell. 3/9 Dick Bruyn - Order en Pr. afd. 5/9 Maria Govers 18/9 Theo van Petten - Calc. afd. Bridge

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3