Eerste grote nieuwbouw sinds de oorlog in gebruik genomen Een kijkje in de nieuwe koekbakkerij Kantine- concert Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Oktober 1956 A.H.'s Tour de France zonder Parijs De nieuwe, volautomatische koekbakkerij is een der afdelingen, die tijdens de rondgang door het nieuwe fabrieksgebouw door de genodigden met zeer veel belangstelling is bezichtigd. Aan de ene zijde wordt het koekdeeg er automatisch ingebracht, om er 24 uur later als verpakte ontbijtkoek uit te komen. Deze zeer moderne installatie kan continu in bedrijf zijn en wordt bediend door circa zeven personen. Andere afdelingen, die reeds in Zaan-kant als aan de Oostzijde, het nieuwe fabrieksgebouw zijn luifels van plexiglas aangebracht I ondergebracht, zijnde toastbak- om bij regen droog te kunnen la- kerij, de glaceerinstallatie, maga- den en lossen. zijnen en de nieuwe telefooncen- Het gehele gebouw is (voor brand) trale. beveiligd door sprinklers, terwijl Over de gehele lengte van het door de lichte kleuren en de vele nieuwe fabrieksgebouw 42 me- ramen een sfeer geschapen is, ter lang zijn zowel aan de waarin het prettig werken is. Met een druk op de knop stelde burgemeester W. Thomassen de elektrische poort in werking en verrichtte hiermede de openings handeling. J Op 24 oktober verwachten wjj in ons O.G.: Willy Alberti met Jan Vogel en De Wico's voor een ge zellig kantine-concert. Blijkbaar hebben veel dames en meisjes uit ons bedrijf hun hoofd geschud, toen zij uitgenodigd wer den om eens kennis te maken met een methode, waardoor het moge lijk is maatpati'onen te leren knip pen tijdens een les van een uur. Voor iemand, die iets van patroon tekenen afweet, moet dit inder daad ongelofelijk klinken. Toch heeft een tiental dames aan de uitnodiging gevolg gegeven. Op dinsdagavond 11 september j.l. werden zij in het Ontspaningsge- bouw door zuster Moederzoon ver welkomd. Tijdens een gezellig en totaal niet inspannend uurtje de monstreerde de Internationale Mode Studio uit Amsterdam, dat het inderdaad mogelijk is om zon der enige kennis patronen naar maat voor dames-, heren- en kin derkleding zélf te knippen. Gedurende de demonstratie en na afloop, tijdens een kopje koffie, constateerden de aanwezige da mes dit met eerlijke verbazing. Het lijkt ons niet uitgesloten, dat na deze eerste geslaagde demon stratie, meer dames hiermede ken nis willen maken. Geïnteresseer den kunnen zich wenden tot zuster Moederzoon. Ook in Amsterdam kan eventueel een cursus worden georganiseerd. Onder bazuingeschal heeft burgemeester W. Thomassen van Zaandam op dinsdagmiddag 25 september het nieuwe fabrieksgebouw van A.H. aan de Zaan in gebruik gesteld. Hierdoor is een fabrieksoppervlakte van 4600 m aan het bestaande complex toegevoegd, alsmede een op slagruimte van 1100 m op het dak. „Maar deze plechtigheid markeert niet meer dan een etappe in de industriële ontwikkeling van het A.H.- bedrijf, een ontwikkeling, die te vergelijken is met een Ronde van Frankryk zonder Parijs", zo zei prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart in zijn toespraak tot de genodigden in het O.G. gen, iets wat mogelijk is door de aanschaf van de modernste ma chines en door zo efficiënt moge lijk werken. De woningnood zet ook aan de vei'dere uitbreiding van het be drijf de voet dwars, texwijl die uit breiding toch zo nodig is o.a. in verband met de hoge eisen, die bijvooi'beeld de zelfbedieningswin kels stellen aan de vex*pakking der producten. En als men weet, dat de nieuwste vex-pakklngsma- chines van thans over vijf jaar als verouderd moeten worden be schouwd, dan begrijpt men van zelf, welk een enox-me investerin gen dit vex'gt. Dank bracht de heer G. Heijn ten slotte aan de firma Kakes en de an dere bedrijven die aan de bouw heb ben meegewerkt, alsmede aan de heer F. Schuddeboom, zijn staf en het gehele personeel, voor wat zij hebben gedaan voor de totstandkoming van dit nieuwe fabrieksgebouw Namens de fabrieksstaf sprak de heer P. C. Vink vexwolgens zijn gelukwensen uit met het bereiken van deze mijlpaal in de geschiede nis van dit naar hij zei dyna mische bedrijf. De heer J. Over- meer sprak in dezelfde geest na mens het personeel van de fabriek. Chinese vaas De vijfde spreker tijdens deze bij eenkomst, die door de heer J. Heijn met een welkomstwoox-d was ge opend, was de heer Kakes Sr., die er zijn bewondering voor uitsprak, dat Albert Heijn N.V. niet Is gaan „prutsen" aan de oude loods, toen er meer fabrieksruimte moest ko men, maar resoluut tot afbraak van het oude is overgegaan, om een geheel nieuw fabriekspand neer te zetten. Hij bood de directie tenslotte een oude Chinese vaas met bloemen aan met het uitspreken van de wens: „Als de firma AH zo oud is als deze vaas, dan hoop ik dat ze ook zo gaaf is als deze vaas". Hierna hield burg. Thomassen als laatste spreker zijn toespraak. Hij herinnerde aan het recente bezoek van de commissaris van de Ko ningin in Noord-Holland aan de AH-fabx'ieken en wees op de be tekenis van dit bedrijf in ons land. Anecdote Een bewijs voor de eenvoud en ge moedelijkheid, welke ook thans nog in dit grote bedrijf heerst in de verhouding tussen directie en personeel, zag de burgemeester in de volgende anecdote, die hij ver telde. Toen hij jaren geleden, een Prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart, president-commissaris van Albert Heijn N V, tijdens zijn toespraak. De president-commissai'is van Al- bert Heijn N.V. bedoelde hiermee te zeggen, dat de uitbouw van het bedrijf zonder rustpauze doorgaat. Parijs is het eindpunt van de Tour de France. Daar kunnen de dood vermoeide renners uitrusten van hun afmattende tocht. Het AH- bedrijf gunt zich echter geen x-ust. Altijd wordt er vernieuwd, altijd wordt er uitgebreid. Daax'om gewaagde hij van een voor de buitenstaander bijna onvoorstelbai'e groei, die het be drijf doormaakt en hij sprak dan ook zijn gx'ote waardering uit voor het ondernemingsinitiatief, zorg, denkkracht en toewijding van de staf, maar evengoed voor de medewei'king van allen, die in het bedrijf werkzaam zijn. De vex*anderde opvattingen over bouw en inrichting van fabrieken manifesteert zich duidelijk in dit nieuwe fabrieksgebouw, de eerste grote nieuwbouw sinds 1938 van AH, zo zei prof. Verrijn Stuart. Door het beproeven van licht, lucht en vrolijke kleuren is er naar gestreefd een sfeer te scheppen, waarin met vreugde gewerkt kan worden. Verhoogde productie De heer G. Heijn, die na hem het woord voerde in het O.G., onder streepte deze zienswijze nog eens door op te merken, dat er alleen goed gewerkt kan worden in een omgeving, die goed is. Vandaar ook de jongste vernieuwingen in de „oude" fabriek. Thans wordt met hetzelfde aantal medewerkers als enige jaren te rug een grotere productie verkre- De Raad van Bestuur en de Onderdirectie brengen dank aan ieder die direct of indirect heeft medegewerkt aan de totstandkoming van de nieuwe fabriek. medewex'ker van AH op het raad huis een ex'emedaille mocht uit reiken, bleek deze zijn bril te zijn vergeten, zodat hij de medaille niet goed kon bewonderen. De ju bilaris wist daar x-aad ophij vroeg de heer G. Heijn met wie hij naar het raadhuis was gekomen om diens bril, zodat hxj tóch kon constateren, dat het een „verlegen mooi ding" was. Over de toekomst van het bedrijf was de burgemeester niet bezorgd. De derde generatie Hejjn heeft zyn intrede in het bedrijf gedaan en met behulp van de uitstekende medewerkers, die de directie in de loop der jaren heeft weten aan te trekken, kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Na een korte theepauze begaven de genodigden zich naar de poort van het nieuwe fabrieksgebouw, welke door bugeinxeester Thomas sen werd geopend onder bazuin geschal van leden van de AH- drumband. Nadat de genodigden een rondgang hadden gemaakt door het vier verdiepingen tellen de gebouw en door de vernieuwde „oude" fabriek, werd deze plech tige ingebruikneming besloten met een x'eceptie. Een plaatje van de A.H .-fabrieken aan de Zaan in haar huidige gedaante. Tijdens de rondleiding werd op het ruime, nieuwe trappenhuis I even geposeerd voor de fotograaf. Patroontekenen leren in een uur 'JS«8«fl»B???aWÖKS*IR3^3 ^mnjRi~RRasiRaafii£ p jj M l i-J

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1