de klep niet meer dicht. Dit gaat bij zon en regen ten koste van de waren, zodat de klanten gaan klagen. Een verbetering zon al zijn: ijze ren mandjes tegen breken en een zeildoek tegen zon en regen. Het breukrisico blijft even groot. Immers, de bood schappen zullen ook boven de ijzeren mandjes uitste ken, terwijl de mandjes op elkaar gestapeld moeten. Een zeildoek is niet op een goede wijze aan de bakfiets te bevestigen, waardoor het gauw stuk zal gaan. Ongenummerd 2 Voor het fijn snijden van macaronivlees een groente snijder gebruiken; bespaart veel tijd. Bij het snijden van macaro nivlees met een groente snijder loopt U het risico dat er veel kleine stukjes afgesneden worden, terwijl macaronivlees een bepaalde afmeting moet hebben. Ongenummerd 3 Een aardige showkaart ma ken voor koffie en thee en boven de koffiemolen han gen. Wij hebben nog steeds kof- fie-affiches beschikbaar. Ongenummerd 4a In de blikken van de bitter koekjes een paar gaatjes maken, zodat de koekjes taai aan de klant verkocht kunnen worden. Daar de blikken voor diver se artikelen gebruikt wor den, is het niet mogelijk er gaatjes in te maken. Het is trouwens toch niet zo veel werk om tijdig een blik met bitterkoekjes open te zetten. Ongenummerd 4b Aan iedere verkoper een prijzenboekje verstrekken. Het boekje van de chef wordt dan niet zo bedui meld. Gezien de afmeting van het boekje is dit niet mogelijk. Een verkoper kan het boek je toch niet bij zich dragen. Ongenummerd 5a Een demonstratiewagen in gebruik nemen ter voorlich ting van het grote publiek. We houden geregeld demon straties in onze winkels en j vinden dit de beste manier. Ongenummerd 5b Het personeel bij de uitbeta ling in de gelegenheid stel len op basis van vrijwillig heid een bedrag te storten voor zieke collega's, etc. Indien men dit onderling wil regelen, is hiertegen geen enkel bezwaar. Collec tief willen wij dit niet rege len. Ongenummerd 5c5f Verschillende ideeën voor contact met demobiliserende militairen. Premie 5. Ongenummerd 5g Uit oogpunt van economie de bestelling van bepaalde artikelen, rechtstreeks aan de leverancier, laten lopen i via een centraal gelegen fi- liaal, dat voor verdere dis tributie zorgdraagt. Een bepaald filiaal zou hier door zeer zwaar belast wor den met administratieve be zigheden. Ongenummerd 5h Op het raam een bordje be vestigen waarop staat dat binnen een bepaalde taal wordt gesproken. Een vreemdeling mag ver wachten, dat hij in al onze filialen op prettige wijze te woord wordt gestaan. Ongenummerd 5i Studie Engelse taal onder I het personeel stimuleren door een bedrijfscursus. Er zijn voldoende particu liere instellingen die deze cursussen verzorgen. Ongenummerd 6 De uiteinden van de cello- phaanverpakking van vlees waren niet, zoals voorheen, afknippen maar omslaan. Dit idee wordt onderzocht. Emigratie prolongatie, Méér verdienen vele tienen. Maar als je het goed beziet. Kent ons landje z'n weerga niet. 't Is hier toch „je van het" En nog zoveel andere dingen. Die de „emigrant" zelf uit moet zingen. En tot slot van deze hint: Bezint vóór je aan Emigratie begint!

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 6