AH'WTSIN I mt Nieuws van de ideeënbus 2 jaar „Hola" zelfbediening BIJLAGE 13e jaargang - No. 8 Landelijke editie Oktober 1956 De chocoladepasta een jam potverpakking geven, omdat de deksel van de huidige verpakking bij het openma ken loslaat met alle gevol gen van dien. De verpakking van choc, pasta in drinkglazen is der mate aantrekkelijk dat we hier niet van af willen stap pen. We hebben vroeger choc, pasta in jampotver pakking gehad en nadat we zijn overgegaan op de drink glasverpakking is het debiet zeer toegenomen. Er is goe de kans dat we overgaan op een plastic, goedsluiten- de deksel. Naar de filialen in het Zui den rood sealpapier zenden om hele Edammerkazen in te verpakken. Dit in navol ging van concurrerende za ken die de Edammerkazen, aldus verpakt, per stuk ver kopen. Het verpakken van hele Edammers in rood sealpa pier is alleen aantrekkelijk voor de verkoop aan buiten landers. Daar lang niet alle filialen de beschikking heb ben over de daarvoor beno digde apparatuur, kunnen we niet op grote schaal seal papier beschikbaar stellen. Witte doeken verstrekken aan de filialen om er na sluitingstijd de stukken kaas mee af te dekken uit oog punt van netheid en smake lijkheid. Het verstrekken van witte doeken lijkt ons niet erg doeltreffend. Nadat de doe ken 1 maal gebruikt zijn, zullen ze immers al erg vet zijn. Bovendien is het hele maal geen onsmakelijk ge zicht als de kaas netjes op het snijvlak wordt neerge legd. Ieder doosje lucifer uit een pak een ander etiket met eventueel een bepaalde re clame geven. In verband met het merken sparen dooi de jeugd een goede verkoop. Tevens door het veelvuldig gebruik van lucifers een in tensieve reclame. Dit idee heeft ons reeds meermalen bereikt en we zouden het ook gaarne wil len doen. Het is echter tech nisch niet uitvoerbaar, daar het voor de fabrikant on oplosbare moeilijkheden op levert. Indien op de kopie-bestel- blok een artikel moet ver vallen dan geschiedt dit door het door te halen. Dit maakt de copie echter onoverzich telijk. Is het niet beter in zo'n geval een rood kruisje voor het artikel te zetten en voor het geval het achteraf toch geleverd kan worden er een blauw kruisje bij te plaatsen Deze wijze van werken zou zeker vergissingen in de I hand werken. Men kan toch I de artikelen op de copie- bestelblok met potlood door-1 halen, hetgeen later makke lijk weg te gummen is. Stalen flessenrek laten ma ken om, zoals bij Coca Cola, met een bepaald artikel zo als limonade of wijn massaal te kunnen uitkomen. Het gebrek aan ruimte in onze winkels is er oorzaak van dat dergelijke rekken niet voldoen. Maandblad Allerhande op eenvolgend nummeren en bij weer verschijnen van dit blad bekend maken op welk Hiernaast ziet U een plaatje van de nieuwe A.H.-zelfbedieningszaak in Blerik, die op 13 september j.l. werd geopend. nummer een prijsje gevallen is. Het resultaat zal zijn, dat het blad tot het laatst wordt bewaard. Met onze grote oplage is dit technisch niet mogelijk. 4546. Voor de verpakking van de wijnen vloeipapier beschik baar stellen. Het vloeipa pier dat tussen het staniol zit is niet voldoende. Papier om flessen wijn in te verpakken kan aan Zaan dam besteld worden. 4896. Voor kaas malen een huis- houdrasp gebruiken. De kaas wordt daardoor veel i mooier. Het duurt bijzonder lang om kaas op een huishoud- rasp te raspen, terwijl bo- ssSSt» 1 ïf J* f" i 1 De heer A. Pasman (oud-A.H.- chef) in zijn moderne zelfbedie ningswinkel te Paramaribo (Suriname). vendien het laatste stukje overblijft. Op blad nr. 1 van het be- stelblok de kaas bestellen. Zodoende komt de hele Zaanbestelling het eerst en dan pas de diverse leveran ciers. We zullen de volgorde ver anderen zodra er nieuwe be- stellijsten gemaakt moeten worden. Premie 5. Het laatste stukje van een worst toch opsnijden door het onder de nieuwe worst te leggen; dit is bedoeld voor de handsnijmachine. Bij toepassing van dit idee krijgt U hele kleine stukjes vleeswaren en deze mogen niet aan de klant gegeven worden. 5669. Een nieuw model als ver volg op idee 5669 uit ons september-nummer. Hoewel dit model een aar dige uitvoering is van het idee wordt toch naar een eenvoudiger oplossing ge zocht, b.v. een kaart in kleurendruk. 5673. Speciale kaasetiketten ma ken voor reclame-kaas. Het idee is goed, doch het personeel krijgt hierdoor veel adm. werk, waardoor de kans op fouten toeneemt. Het lijkt ons daarom be zwaarlijk het idee in te voeren. Aanmoedigingspremie 2.50 5824. De afrekenboekjes van een steviger kaft voorzien. De tegenwoordige gaan gauw stuk en dit geeft het boekje een slordig aanzien. De uitvoering van de boek jes met een harde kaft is veel duurder dan de huidige uitvoering, terwijl ook een stijve kaft niet zal voldoen in de praktijk. Ongenummerd 1 Beperkte ruimte van de bak fiets maakt het noodzake lijk de kartonnen dozen met levensmiddelen op elkaar te stapelen. Dikwijls kan ook

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 5