Ook rayonleiderVerbeek begon op de fiets „De Barrière" trok er op uit 2500e medewerker in verkoopbedrijf werd met fraai geschenk verwelkomd Met potten en blikken ging Baarn de Pluspluim te lijf A.H. op braderie in IJsselstein AH-FLITSEN 3 In een van die buitenwijken van Zeist, daar waar men alleen maar bomen tot overbuur heeft en men de zoete bosluclit vry kan inademen, woont rayonleidér Verbeek. Naar deze landelyke rust is het, dat de heer Verbeek 's avonds steeds weer verlangt, na z'n dagtaak in het drukke, rumoerige Amsterdam. Temidden van z'n vrouw en drie zoons en niet te vergeten z'n eenden en kippen, z'n tamme kraai en schildpad, z'n egel en wat er nog meer rondloopt in de grote tuin rond het huis, vergeet hij voor een ogenblik de zorgen, die zijn beroep met zich brengt. Voor een ogenblikwant dan rinkelt alweer de telefoon en wacht z'n administratie. Hij heeft het druk. Toch zou hij niets liever willen, want hij gaat op in z'n werk. 's Avonds gaat de familie bijtyds naar bed, want 's morgens om zes uur begint de nieuwe dag in huize Verbeek. j liaal Frederik Hendriklaan, waar j hij een welkome kracht is. Vaste Y 1 plannen voor de toekomst heeft 'i j hij nog niet, eerst z'n einddiploma, dat is momenteel 't belangrijkste. 1 ®*e*se (14), denkt er net zo over. fo. /.W' clercle klas H.B.S. Herman (11) is aan z'n laatste ^sÊïwwwf! J'aar bezig op de lagere school. Hij iü» houdt van de lucht en het water. .^^SNs Vandaar dan ook zijn plan om jgggp;.! later piloot te worden bij de Ma- IiFtM rine Luchtvaart. De daoehjkse zorgen komen alle- ||g|L maal voor mevrouw Verbeek, die fa|palS de gehele dag met haar zoons op- g-S&jEA trekt. Ook 's avonds bij de studie helpt ze. Menig maal wordt de |p|V v^ÉHR I keer Verbeek door z'n twee oudste vsiï&M. zoons uitgedaagd voor een spelle- Als zoon van een zuivelhandelaar lil tafeltennis Hij heeft de laatste in Arnhem groeide hij op tussen I ï'jd veel moelte Yan z?n zoons kaas, boter, vleeswaren maar ook 1 te. wlImea en vmdt dat er voor tussen rozijnen en krenten. Toen jïïddPreStlS:e maaI' mee °P m0et hij acht jaar werd kreeg hij van 1 en' z'n ouders een nieuwe fiets en Zondags trekt hij er met zijn zoons daarop peddelde hij reeds naar de vaa-k op uit. De tocht gaat dan klanten, die hij voor schooltijd meestal naar het water, o.a. voor hoorde en na vier uur 's middags zeiltochten op het IJsselmeer bij de boodschappen bezorgde. de Eemmonding. Een hobby is o.a. Niet direct kwam de heer Ver- fotograferen, waarvan de foto van beek na het behalen van het Mulo- hemzelf bij dit artikel een be- diploma en de twee-jarige Han delsschool in een van de twee za ken van zijn vader. Dit gebeurde pas na 6 maanden militaire dienst, waar hij de rang van korporaal en de functie van schrijver bekleedde. Voor schrijver was de heer Ver beek niet in de wieg gelegd. Hij werd dan ook overgeplaatst naar de Motordienst. Motorrijden was een hobby van hem, ook het wed strijdrijden. Na de oorlog reed hij o.a. nog in een wedstrijd in Enge land. In 1939 nam hij één van de twee kruidenierszaken over, want in middels had hij z'n beide diplo ma's behaald en had hij een char mante vrouw leren kennen, waar mee hij in het huwelijk trad. Me vrouw Verbeek werd al gauw op de proef gesteld. Toen haar man tijdens de mobilisatie werd opge roepen beheerde zij de zaak. Tweede wereldoorlog Ondanks het uitbreken van de oorlog floreerde de zaak goed. Een jaar lang had de heer Verbeek zelfs de grootste vleeswaren-om zet van Arnhem. In de september dagen van '44 moest de familie evacueren. Voor een baal suiker leende de heer Verbeek een af tands paard en een rouwkoets en daarmede verhuisde de familie naar Eerbeek, waar ze tot juli '45 in een zomerhuisje woonden. Na de oorlog bleek het huis en de win kel in Arnhem geheel te zijn leeg geroofd. Zaak verkocht In verband met de vele moeilijk heden bleek het niet mogelijk de Chef G. J. Wagenvoort met zijn vrouw en de volledige personeels bezetting van filiaal Eindhoven, Bosdijk, hebben een gezellig uit stapje gemaakt naar Volendam en Amsterdam. 's Morgens vroeg om zeven uur werd er gestart. De stemming zat er weldra prima in, want ieder een zong uit volle borst. In Den Bosch moest tenminste al wor den gestopt om de kelen te spoe len. Om 2 uur 's middags arriveerde de ploeg in Volendam, waar eerst de lunch werd gebruikt. Vervol gens werd het plaatsje bezichtigd en maakte men nog een boottocht naar Marken. Het slot van de dag werd gezellig in Amsterdam door gebracht en in de beste stemming ging het weer huiswaarts. Arnold Palli kreeg een elektrisch scheerapparaaf „FANTASTISCH", dat was het enige wat Arnold Palli kon uitbren gen, toen hy op de laatste zaterdag van september uit handen van de heer H. K. Engel, hoofd personeelszaken van Albert Heijn N.V., een Itemington-seheerapparaat Super 60 ontving. En het was ook fan tastisch, want Arnold was toen pas een week bij AH in dienst. Maar hij was de 2500ste medewerker van AH's verkoopbedrijf en daarom werd hem dit feestgeschenk aangeboden. Geslaagd voor Middenstandsdiploma fil. 130 oer k. H. I. Stoeling a 51 P. M. o. Hoot 6 J. Schouten Het gebeurde allemaal in de su per-markt aan de Nieuwe Binnen weg te Rotterdam, waar Arnold Palli (22) zijn loopbaan bij Albert Heijn is begonnen. Hij is kortge leden uit militaire dienst geko men, waar hij het tot wachtmees ter bij de Lua in Ossendrecht heeft gebracht. Daar in Ossendrecht is hij ook eigenlijk op het idee gekomen om bij Albert Heijn te gaan werken. Toen het moment naderde, waarop hij als dienstplichtig wachtmees ter zou afzwaaien, is hij gaan uit een winkel iets heel anders dan een afstandsmars lopen. Maar dat zal wel wennen, denkt hij. Om vooruit te komen in dit nieuwe vak volgt hij 's avonds een cursus voor het mid- denstandsdiploma. Tóch houdt hij nog tijd over voor zijn hobby: muziek. Mondharmonica-trio Arnold heeft eerst naar het con servatorium gewild om viool te leren spelen. Daar is niets van ge komen; hij speelt nu mondharmo nica in het trio, „The Mïllguys", waarmee hij regelmatig op feest- kijken naar een baan. Een baan avonden optreedt, met toekomstmogelijkheden, hetDe bedrijfsleider van de super- liefst in de handel, een baan waar- markt in Rotterdam, de heer A. in je veel met mensen om moet j Boon, heeft er dus een muzikale gaan. Een advertentie in de Leger- koerier vestigde zijn aandacht op Albert Heijn. Een groot levensmiddelenbedrijf, met een eigen opleidingsschool en volop gelegenheid om vooruit te komen, dat leek Arnold wel wat. Hij solliciteerde en werd aangenomen, ondanks het feit, dat hij eigenlijk een technische opleiding heeft ge had. Maar iemand die als nummer drie van zijn klas leerling-verkoper In Baarn zetelt het filiaal dat de Pluspluim van de negende periode in de wacht sleepte. Onder aanvoering van chef T. Bos (30) en mevr. Bos-Van Boeyen bond het personeel van het AH-filiaal te Baarn de strijd om de Pluspluim aan, gewapend met potten jam, blikjes toraa- tenpurée, gehakt en vruchten. Het meest efficiënte wapen, dat werd gehanteerd, was ongetwijfeld het blik vruchten; 1585 blikken lagen in het begin van de week ge reed om in de strijd te worden geworpen. Dinsdagmiddag om 3 uur waren er al meer dan 500 van deze projectielen verschoten en aan het einde van de week was er geen blik meer te bekennen in de winkel. Chef Bos, die sinds september '47 I vader van een anderhalf-jarige dochter is een nieuweling in het zaak op korte termijn weer op tebij de A.H. werkt, en in Hilvei'sum bouwen, vandaar dat werd beslo- zijn eerste schreden op het krui- ten haar te verkopen. De heer denierspad zette, heeft getoond Verbeek zelf kwam bij het Be- goede strategische kwaliteiten te drijfsschap voor Zuivel, waar hij bezitten. Als veldheer zou hij geen derne. nl. badminton, werd belast met de organisatie mal fig^iur slaan. Wij hopen maar. Willy Floor (16) is ook nog niet, van de na-oorlogse wijkverdeling.dat hij dat ook niet doet in hetwat je noemt, een ervaren (vrou- filiaal. Hij maakte slechts een gedeelte van de strijd om de Plus pluim mee. Zijn hobby is een mo- Later solliciteerde hij bij de Cen- autootje, dat hij hoopt zich aan te tra. Als verkoopleider/adviseur kunnen schaffen binnen niet al te moest hij vele vergaderingen bij wonen. Bij deze firma was het, dat z'n belangstelling meer en meer getrokken werd door het grote Albert Heijn concern. Toen Albert Heijn dan ook een rayonleider vroeg, waagde hij z'n kans. In september 1948 trad hij in dienst, eerst in het uitgestrekte rayon van Noord- en Oost-Neder land, later in Utrecht en 't Gooi. De familie woonde toen in Amstel veen. Nu wonen ze sinds 1952 in de bosrijke omgeving van Zeist en heeft de heer Verbeek enkel Am sterdamse filialen. Drie zoons Ad (16), de oudste zoon zit in de vierde klas H.B.S. Een gedeelte van zijn vakantie werkt hij in fi- lange tijd. Rijden in de lesauto is nu de hobby van chef Bos. Zijn echtgenote noemt als liefhebberij een goede moeder zijn voor haar kinderen. Het spijt haar dat zij daar niet zoveel tijd aan kan be steden als zij wel zou willen. De heer A. Otten (40) speelt graag volleybal. Hij werkt 6 jaar bij A.H., is vader van één zoon, woont in Baarn en brengt het ar tistieke element in het filiaal door zijn lakschrijverij en het maken van showkaar ten. sterdam en zit nu al weer 2 jaar FeaCoorens (17) houdt van gym- in Baarn H( houdt van wemmen nastiek en vriendje Jan, timmer- en roeIen en van zIjn Deense vrlen_ man van beroep Zij zwemt graag dinnetje Tova, dat hij tijdens een en werkt bijna 2 jaar bi] A.H. vakantie in Denemarken heeft le- De heer A. H. van den Berg (25), ren kennen. welijke) kruidenier. Zij oefent het beroep pas twee maanden uit. Willy woont in Soest en zwemt graag. Tinie Klomp (21) is verloofd met chauffeur IJs. Zij leest graag. „Van alles". En woont in Soest- dijk. Gerda Suman (20) drumt, in uni form en in de drumband Olympia Zij is verloofd met Henk, die bij de Nederlandse Spoorwegen werkt, speelt badminton en woont in Soest. Marinus Proost (19) werkte eerst 2 jaar in een A.H.-filiaal in Am- bijgeki'egen, maar of Arnold lang in deze su per-markt met zijn circa 35 me dewerkers zal blijven? Als hij het kruideniersvak goed wil leren, dan zal hij ook in andere filialen van Albert Heijn moeten gaan werken. Mogelijkheden genoeg, want Al- bert Heijn heeft er 370 waarvan 50 zelfbedieningszaken. Kort geleden heeft Arnold juist z'n oude electrische scheerappa- raat kapot laten vallen. Hij liep al met plannen rond om voor een van de ambachtsschool komt. nieuw te gaan sparen en kijk, daar daar kan men wel vertrouwen biedt Albert Heijn hem er een aan. in hebben. En wat voor één! Nee, als er één En nu moet Arnold dat vertrouwen i is, die het direct goed getroffen waar maken, eerst in de super-mart heeft bij Albert Heijn, dan is het te Rotterdam. Hij heeft veel aardig- Arnold Palli wel. Maar hij was heid in zijn werk, al is het lopen in ook de 2500ste De traditie getrouw verscheen in IJsselstein De chef, personeel en mevrouw met de braderie van ALBERT HEIJN Weer klonk het door de straten. „Hier moet je wezehier moet je zijn. De grootste sappige worst in de tent van ALBERT HEIJN. Fortuna zat dit jaar ons op de kermis, heus niet mee. De elementen waren onklaar, tot ons groot ontevree. V.l.n.r. Chef G. H. Maarschalker- weerd, mevr. Maarschalkerweerd. mej. TDe Bilt en bediende W. J. Westerhout. De pinda's bleven koud dit jaar, maar dat gaf heus geen zier, 't publiek kocht ze, en pelde maar tot ons grote plezier. J We kunnen weer terug zien. op de kermis in IJsselstein. Waar een naam werd hooggehouden. De naam van ALBERT HEIJN.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3