Daar moet je een knobbel voor hebben! Barlelson bezoekt Uitbetaling lonen aan het hoofdkantoor Directie en Contactcommissie vergaderden mmot 4 AH-FLITSEN Zo hebben wij dan 't genoegen gehad om onze gasten uit Fries land op 5 juli j.l. te mogen be groeten. De kennismaking was na tien jaar buitengewoon en er wer den weer oude herinneringen op gehaald. De dames hadden de he ren meegenomen en 't was een gezellig gezelschap dat zich direkt thuis voelde onder 't genot van een kopje koffie in de hal van ons O.G. Na een welkomstwoord door de heer Van Rooijen, werd er een rondgang door onze fabrieken ge maakt. Onze gasten luisterden met volle aandacht naar alles wat er verteld werd. Zo kregen allen een goed idee van wat er zo al in de winkels te koop wordt aange boden en er werden verschillende vragen gesteld. Na de excursie stond in de ha de lunch, die de gasten zich goed lieten smaken, keurig opgediend Al was het weer slecht, de stem ming was prima en dat is hoofd zaak. Mevr. Kruithof dankte ter slotte voor de buitengewone ont vangst. Er werd mij een gift over handigd voor ons personeelsfonds, j waarvoor ik namens het personeel hartelijk dank bracht. De heer Van Rooijen sprak tot slot een af scheidswoord en zo was ook dit samenzijn weer ten einde. In de vorige Flitsen staat dat P v. Gog en mej. J. M. Jagtman ge trouwd zijn, maar dit huwelijk zal binnenkort nog moeten plaatsvin den, dus hebben ze nog een fees telijke dag te goed. Mej. Truus Groothuis was op 25 juni 30 jaar in 't bedrijf werk zaam; dit is niet ongemerkt voor bij gegaan. Er was 's morgens eer ontvangst in de hal van 't O.G. er met de familie werd een rondgang gemaakt door de fabrieken. Op 2 juli stapte Land in het hu welijksbootje. Mej. G. Plomp deed hetzelfde en Bronger (B.D.) wilde niet achter blijven en ging met zijn bruid een nieuw leven begin nen. Ook mej. E. de Vries stapte met haar bruidegom in de huwe lijksboot. Wij wensen u allen goe de vaart en veel geluk toe. Als laatste in deze periode gingen Popken (Kaas) en mej. Hofstra een nieuw leven beginnen. Wij wensen ook hen veel gezondheid toe; vooral de bruidegom die veel ziek is geweest. Op 17 juli was Jansje Jansen 7% jaar in dienst. Onze felicitatie ging gepaard met een enveloppe namens het personeel. Op 5 augustus waren de heer en mevr. H. Duin 25 jaar getrouwd Wij wensen u beiden nog vele ja ren toe in de beste gezondheid Onze felicitatie bestond uit een enveloppe, welker inhoud naar eigen idee besteed kon worden. Mej. J. de Boer (S.B.) was op 7 augustus 7Vz jaar in dienst. Wij feliciteerden haar met dit jubi leum en hopen dat ze nog vele jaren met genoegen op deze dag terug mag zien. Zo zijn er weer heel wat feestelijkheden geweest Wat onze zieken betreft, mej. Sengers, die vele weken wegens ziekte verhinderd was haar werk te doen, is nu weer aan de slag, hopende dat alles nu weer goed is Laten wij nog wat in de feest stemming blijven, want op 10 aug. herdacht J. van 't Kaar het feit, dat hij 25 jaar in dienst was. Wij feliciteren de jubilaris met dit jubileum en wensen hem nog vele jaren prettige arbeid toe en veel gezondheid. F. Veraar is na de operatie weer aan 't werk getogen, dus hopen wij dat alles goed blijft gaan. Ook mej. Houts (Controle) heeft na haar operatie het werk weel hervat. T. de Lange (C.M.) is al geruime tijd thuis en wij wensen hem een spoedig en algeheel her stel toe. Ook v. Noort (B.F.) is al enige weken door ziekte verhin derd zijn werk te doen. Onze beste wensen voor een spoedig herstel Mej. Beekkerk is gelukkig weer aan de slag al loopt ze nog met één been in 't gips; de atbeidslusl kon haar niet langer thuis houden Jammer dat de kinderen van on: personeel niet uit konden gaan door omstandigheden, maar laten wij hopen dat het volgend jaa beter zal zijn. Ik wens dan al onze zieken, waar ze ook verpleegd worden, het allerbeste toe. Wie heeft dit gezegde nooit ge hoord Allemaal toch zeker en ieder denkt dan aan zijn eigen hobby, waar hij een knobbel voor heeft. Toch zijn vele van deze zogenaam de aangeboren knobbels door va der, broers, zusters of vrienden aangekweekt en heeft men daar door een zekere liefde voor die hobby gekregen. Een ander denkt dan vaak, dat men dat alles zomaar uit de mouw schudt, maar dat komt slechts sporadisch voor. Welke knobbel wij bedoelen? Er zijn natuurlijk verschillende knob bels, het is in dit geval echter de ideeën-knobbel. „O, maar dat is wat anders." zult u zeggen, „je moet speciaal eens een keer wat zien op één of andere afdeling en ik kom zo weinig op een andere afdeling, dus kom ik daar niet zo erg aan toe." Maar weet u, dat een idee op een andere afdeling veel moeilijker te vinden is dan in uw eigen omge ving; en wie kan niet beoordelen wat voor hem of haar zelf het ge makkelijkst is? Wie voelt die pijn in uw rug, door dat gewerkt wordt met het hoofd naar beneden gebogen? Wie vindt het vervelend steeds gereedschap te moeten zoeken omdat geen juiste plaats aanwezig is of omdat een ander geen vaste plaats weet? Wie kan de kwaliteit niets sehelen van het artikel, dat hij of zij zelf maakt of verpakt We kunnen gerust zeggen dat een ieder dat interesseert. Ja maar. zult u opmerken, al voel ik pijn of vind ik iets vervelend, daarom wordt het maar niet met een verholpen, ook al verzin ik er wat goeds op. Het ouderwetse be grip, dat de chef bang zou zijn, omdat een idee over zijn afdeling is ingestuurd, hoor je tegenwoor dig niet meer, integendeel, de chefs zijn graag bereid de helpen de hand te bieden. Daarom blijft toch de ideeënbus zo buitengewoon geschikt om dit soort dingen kenbaar te maken. Het gevaar, dat er te weinig aan dacht voor is, wordt hiermee on dervangen. En voor uzelf is het ook prettig, want het is vaak moeilijk te zeg gen wat men bedoelt. Je kunt het idee eens opschrijven, eens over lezen en er wat bij schrijven, om daarna eens te bedenken wat een ander denkt, als hij dit idee leest. Om een voorbeeld te geven. Indien u zegt: ,,De brokken zijn veel te groot, er moet een fijnere zeef in, dat bespaart 3 uur werk per dag op de volgende machine", dan den ken de commisieleden: welke brokken, wat voor een zeef of welke machine? Er zijn namelijk vele grove- en fijne zeven in het bedrijf en vele machines. Deze ma chines zijn zeer verschillend in prijs en dit maakt bij de beoorde ling van uw idee wel wat uit! Het is dus altijd belangrijk te ver melden, wat men wil, waarom of waarvoor, op welke plaats enz. In ons bedrijf bestaat de Ideeën- commissie uit verschillende func tionarissen, die zich ieder een me ning vormen over uw idee. Wat ze denken: wordt het werken er veiliger door? Verbetert het de kwaliteit? Komt het de netheid en orde ten goede Is het idee productieverhogend, dat wil zeg gen, als het idee uitgevoerd wordt, kan er dan meer productie ge maakt worden of kunnen minder mensen het bijhouden? Bespaart het gereedschap? Is het beter voor de machine? Vult u zelf maar verder aan. Natuurlijk is een origineel idee, dus iets geheel nieuws, meer waard, dan een idee, dat overge nomen wordt uit een andere af deling of van een andere machine en is daarom ook altijd een punt van overweging bij de beloning. Goede ideeën zijn geld waard voor het bedrijf en dus ook voor u! Resumerend kunnen we dus zeg gen: Een ieder heeft ideeën!! Vertel ook gerust maar. welke en j waarvoor u ze bedoelt. Als u dit stukje gelezen hebt, dan weet u in ieder geval zeker, dat u er ook een knobbel voor heeft. Wij wensen u veel verdienste met uw ideeën-knobbel! iu> Kuyck is een grote dierenvriend. Het komt regelmatig voor, dat er aan de Kas (H.K.) mensen op vrij dag komen om hun loon vooruit te halen. Aangezien de mensen van de Kas onze fabrieks-employé's niet ken nen, voelen zij er niets voor, gelden uit te reiken. Men kan dus ver wachten, dat men teruggezonden wordt. Om dit te voorkomen, gelieve men zich eerst tot de afdelingschef te wenden, die zo nodig een geleide- briefje geeft voor Pers. Zaken, en Pers. Zaken verstrekt U dan een bewijs voor de Kas om het geld aan U af te geven. Zonder dit be wijs ontvangt U van de Kas geen jloon. Uitbetaling vooraf zal echter bij uitzondering worden toegestaan. 11 juli en 15 augustus De overplaatsing binnen het be drijf is het eerste onderwerp waar aan aandacht wordt besteed. Elk personeelslid weet dat onze productie het noodzakelijk maakt binnen het bedrijf meisjes en man nen te verplaatsen i.v.m. uitvoe ring van het productieprogram ma. Deze volle productiviteit brengt mee dat de tariefpremie in het algemeen hoog is maar daar tegenover staat de minder aange name zijde van het moeten werken buiten de eigen, vertrouwde af deling. Daarom wordt de over plaatsing zeer zorgvuldig door de chefs bekeken en besteedt zowel de chef als de afdeling Personeels zaken voortdurend aandacht aan opmerkingen, klachten en vragen Deze worden in bijna alle geval len prettig opgelost, doch dit kan alleen als er van wederzijds begrip sprake is. In dit verband wijst de heer Schuddeboom op een tweetal maatregelen, die genomen zijn om nieuwelingen beter in het be drijf te introduceren. In de eerste plaats is afgesproken dat nieuwe meisjes de eerste weken niet zul len worden overgeplaatst. In het algemeen zal dit gelden voor een periode van 6 weken. Zij zullen zich beter thuis gaan voelen in ons bedrijf. Weliswaar zullen dan meisjes met langere diensttijd wat meer verplaatst worden, doch daar het slechts gaat om enkele we ken, weegt dit niet zo zwaar. Bo vendien weet elk personeelslid dat juist de eerste weken vaak de moeilijkste zijn. In de tweede plaats zal na de fa- brieksvakantie de heer Schijf be last worden met de instructie aan nieuwelingen, zodat èn de leiding èn de meisjes en mannen bij de inwerkperiode op diens steun en medewerking kunnen rekenen. Een vraag om in de kleedkamers speciale maatregelen te nemen ten behoeve van meisjes die in een poederafdeling werken, zal bekeken worden bij de verschui ving en verandering der kleed gelegenheden. r I De heer J. van t Kaar onze 25-jarige jubilaris van deze maand met echtgenote en twee flinke j zoons, mocht zich bij zijn jubileum op veel belangstelling en een zon- nige dag verheugen. Vervolgens wordt stilgestaan bij I een aantal punten waarover in de notulen op het publiciteitsbord uitvoerig mededeling is gedaan. (Ruimtegebrek in de Flitsen noop te ons deze inmiddels ten dele afgewerkte zaken op te ne-1 men). Kwartaalcorrectie. Het voorlopige inhoudingspercen tage is zo vastgesteld, dat men bij de kwartaalafrekening altijd geld terugkrijgt. In sommige ge vallen is dit bedrag vrij hoog en zijn onze personeelsleden met deze regeling erg ingenomen. Wanneer men echter in deze gevallen een verlaging van het voorlopige per centage wenst, kan dit in overleg met de afdelingschef en de afde ling loonadministratie worden ge regeld. Dit gebeurt al reeds. Loonuitbetaling. De uitbetaling der lonen geschied de oorspronkelijk op vrijdag en zaterdag. De laatste dag gold voor ongehuwden. De laatste maanden heeft de gehele loonbe- taling op vrijdag plaatsgevonden om diverse redenen. Helaas heeft dit tot gevolg gehad dat er 's-za- terdagsmorgens verschillende jon geren thuis blijven zonder opgave van redenen. Derhalve zal na de fabrieksvakantie de oorspronkelij ke betalingsregeling weer worden ingevoerd. E.H.B.O. Over de samenstelling der E.H.B. O.-ploeg en de opleiding van nieu we E.H.B.O.-ers zijn enkele vra gen, die reeds aan Zr. Numan ter afhandeling zijn voorgelegd. Hier over volgen nog nadere medede lingen. De opvolging van Diny Buysingh wordt door de heer Schuddeboom in verband gebracht met de ver kiezing der O.R. Helaas heeft de bedrijfscommissie haar vergade ring in juli uitgesteld en zodoen de is er nog steeds geen goedkeu ring op ons reglement. Zowel de heer Schuddeboom als de heer Bomli zullen met klem op spoe dige behandeling aandringen. Ho pelijk komen we dan spoedig tot algehele verkiezingen. Op deze gronden wordt de opvolging der K.B.-vertegenwoordigster nog even aangehouden. Kinderuitstapje. In de vakantieweek moest helaas het kinderuitstapje worden afge last wegens de heersende kinder verlamming. Ter compensatie heeft de directie besloten een pak je snoep uit te reiken, hetgeen in middels is gebeurd. In de fabrieks vakantie was geen overleg met de C.C. mogelijk. Nu van deze zijde wordt voorgesteld in het najaar nog een kindermiddag te organi seren met een film of iets derge lijks, verklaart de heer Schudde boom zich gaarne bereid op deze suggestie in te gaan. Vanzelfspre kend kan dit plan alleen doorgaan als de kindei-verlammingsvrees weer voorbij is. Loonaf ronding. Van de zijde der loonadministratie ligt een voorstel ter tafel om de uit te betalen lonen af te ronden op hele guldens. Dit is voor de kas veel eenvoudiger en betekent daarom een verlichting van het kantoorwerk. Op dit voorstel volgt een discussie, waarbij blijkt dat de C.C. akkoord gaat met de afronding op hele guldens, mits dit betekent dat zowel naar boven als naar beneden wordt afgerond. Met andere woorden: indien iemand 65.25 netto zou ontvangen wordt dit 65.indien iemand 65.70 zou ontvangen wordt dit 66. Daarnaast echter wordt van ver schillende zijden de opmerking ge maakt dat de loonstrookjes on duidelijk zijn en dat hierdoor veel moeilijkheden ontstaan. Dit spreekt temeer daar er vanzelf sprekend bij de berekening der lo nen en tarieven ook wel eens fou ten ontstaan, waarover vragen rijzen. De heer Schuddeboom is het er mee eens dat het loonbrief je niet gemakkelijk leerbaar is en hij zal laten bezien of vereenvou diging mogelijk is. Rondvraag. Bij de rondvraag komen de vol gende punten naar voren: le. Bij de bandovens zou men graag weer een luidspreker zien aangebracht. 2e. De doorgang naar de mannen kleedkamer is de laatste tijd vaak versperd door kisten e.d. 3e. Een aantal personen, die per 1 januari in het pensioenfonds zijn opgenomen, ontvingen nog geen polissen .terwijl voor het ex-personeel van Keg deze zaken inmiddels ge regeld zijn. 4e. De werkkleding en de woning van één van onze werknemers vragen speciale aandacht. 5e. Ook de werkkleding in mag. 1 is volgens het daar werkzame personeel aan extra slijtage onderhevig. Al deze punten zullen in over leg met de betreffende afde lingschefs worden bekeken. 6e. De bijdrage aan het fonds voor de kankerbestrijding zal worden gepubliceerd zodra het bedrag bekend is. Niets meer aan de orde zijnde, de heer Schuddeboom de vergade ring. Ziekte kan Uw geld kosten Het voorschrift om ziekte tijdig d.w.z. 's morgens vóór 10 uur te melden schijnt nog niet vol doende aan al onze presoneelsle- den bekend te zijn. Daarom maken wij het nu nog eens extra bekend, want denkt U er aan: te laat ziekmelden kan beteke nen dat U één dag ziekengeld uitkering moet missen en dat is voor U maar ook voor ons, die deze strafmaatregel moeten toepassen niet prettig. Ook als U afwezig moet zijn om andere redenen plotselinge ziekte thuis of iets dergelijks is direct de melding noodzakelijk. Uw collega's, die om snipperda gen vragen, moeten niet gedwon gen worden op hun werk te blij ven omdat anderen lichtvaardig verzuimen. AFD. PERSONEELSZAKEN.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4