Van Oost- en Westzijde _j Nieuws van alle kanien A.H.-korps won marswedstrijd Wij heten welkom AH-FLITSEN 3 Daar in de maand juli geen Flit sen verscheen, volgt dan pas nu het, verslag van de verschillende verrichtingen van het muziek korps over twee maanden. Op zaterdagmiddag 2 juni, het waaide flink, maakten wij een mars door de stad ter gelegenheid van het jubileum van de gymnas tiekvereniging Olympia. In de voorste gelederen prijkte deze mid dag ons prachtige nieuwe vaandel ontwerp van de heer J. Schoen geflankeerd door de Hollandse driekleur en de Zaandamse vlag. Door de harde wind viel het niet mee om het vaandel in toom te houden en deze middag was zeer zeker zwaar voor de heer Popping Eri dan op 6 juni haalden wij de oudjes in. Wij marcheerden door de Westzijde naar de Burcht en maakten daar langs de bussen nog een paar rondjes. 17 Juni was de dag van het festi val in Oostzaan in verband met het tienjarig dirigentschap van de heer Kat. In de marswedstrijd was het publiek de jury. Het corps kwam als eerste uit de bus met 93 stemmen en de drumband als nummer 4 van de drumbands. Op het festival werd door ons knap gemusiceerd wat ook tot uiting kwam in de pers. Bij de prijsuit reiking werd door ondergetekende een groté lauwerkrans uitgezocht. Het weer was maar zo zo, maar dat zijn wij deze zomer wel ge wend. Zondag 1 juli weer naar concours, ditmaal naar Krommenie op uit nodiging van Onderling Genoegen. Een eerste prijs met 101 punten was ons resultaat. Dus ook dit jaar weer twee prachtige con cours-successen voor ons korps en voor onze eminente dirigent, de heer C. Kat. Ook Concordia uit Oostzaan behaalde een geweldig succes, n.l. 117 punten; een eerste prijs met lof der jury. De heer Kat behaalde ook de dirigents- prijs. 's Avonds gaven wij te za- men met Concordia nog een goed concert. Na ons optreden bij het concert van Concordia begon het te gieten van de regen. Het pu bliek vluchtte in de muziektent en zo speelde Concordia nog enige vrolijke marsen. Op uitnodiging van de heer Schud- deboom speelden wij op zaterdag 28 juli in Blai'icum op het con cours hippique. Dit was voor ons een gezellige dag en wij konden genieten van prachtige paarden sport, waax-aan ook Px-inses Irene deelnam die de derde prijs won Ook waren aanwezig Prins Bern- hard en Prinses Beatrix. Wij speelden vei'schillende malen onze vrolijke mai'sen. In de pauze vond de tx-ekking plaats van de lotei'ij en de heer Bomli van A.H won het ponny-veulen. Wij maak ten met het veulen nog een muzi kale wandeling. Na afloop reden wij naar Amsterdam en dineerden bij Harkema. Daarna gingen we met de dames naar de Kleine Komedie. Hier werd opgevoerd De Vier Muilei's met Joh. Kaart en Joh. Boskamp Dit was dus in één woord een ge weldige dag. Zo, dit was het dan weer, dus tot de volgende keer. M. B TERUG VAN VAKANTIE Nog beduusd en moeilijk aan de fabriek gewend rakend na de heer lijke zonneschijn, die ik in m'n vakantie heb moeten doorstaan ligt voor me de taak om iets te moeten schrijven voor de Flitsen Natuurlijk, ik kan zeggen, m'n brein is leeg, ik weet niets, dus deze keer gaat het over. Maar ja, daarmee krijgen we de krant niet vol, en is dus niemand gebaat. Maar, waarover te schrijven? Het laatste wat ik voor de va kantie van de fabriek zag, was, dat een legei^tje schilders en tim- mei'lieden, zich op diverse afde lingen had gestoi't, om daar d' boel op Amerikaanse wijze op te knappen. Met Amerikaanse wijze wordt bedoeld, dat niet 2 schil ders 14 dagen over een afdeling doen, maar 20 schilders 1 dag. £n zo zag ik dus bij m'n terug komst, dat de C.F. Malerij en Vor- mei'ij hun aanzien gi^ondig had den gewijzigd. Machines crème, muren en zoldering licht, het ge heel geeft nu een grote ruime in- di'uk, hoewel de crème kleur van de installaties mij pei'soonlijk niet rustig aan de ogen aandoet. Op de K.B. waren de nieuwe ti'appen ge reed gekomen en de doorgang du- weer vrij en ook de Campbell in- pakmachine stond klaar om met z'n taak te beginnen. Het is natuurlijk jammer, dat he' weer niet zodanig was, dat we al lemaal met bruingebrande koppen en een korpus vol met nieuw op gedane energie-vitaminen onze ar beid konden hei-vatten. Toch heeft de vakantie ons goed gedaan, en zo zijn we dan in onze opgeknapte en vernieuwde afde lingen met nieuwe moed weer aan de slag gegaan. Maandagavond 6 augustus tx-aden wederom de twee vermaarde elf tallen van A.H. aan, om de eer van „King Soccer" hoog te hou den. Het prachtige „Vex-kade"- terrein was deze keer het toneel van dehevige slagregens en de voetbalwedstrijd. Precies op tijd stonden de elftallen gei-eed om hun kunnen te tonen, en het wach ten dat overigens tevergeefs bleek was op de ax-biter. Ge lukkig was er onder de toeschou wers iemand zo dwaas en bereid, om, gestoken in de naam van on dergetekende en in een naar later bleek, niet bepaald waterdichte oliejas en zuidwestex-, deze lang verwachte wedstrijd te leiden. Een fluitje was al gauw gevonden en dus kon de strijd een aanvang nemen. Maar het was „Pluvius" die steeds probeerde roet in het eten te gooien, want meedogenloos stortte hij onophoudelijk enorme water massa's naar omlaag, waardoor het terrein in een moeras werd herschapen en de spelers in on herkenbaar zwartbemodderde we zens. Maar de wolkbreuk was niet be stand tegen het laaiende enthou siasme van deze sportieve spelers Onvermoeibaar zwoegden zij teger. de storm in, om te pi-oberen he vijandelijke doel te dooi'boren. Dit hondenweer, dat het veld uiterst moeilijk bespeelbaar maakte, was er grotendeels de schuld van, dat het geraffineerde spel met dc vlijmscherpe passes en drives er onberekenbare tikjes achterwege bleef. En mede door 't feit, dat er aan de lichamelijke conditie van vele spelers nogal wat man keerde, werd er hard en soms zelf ruw gespeeld. Vooral in de Oost zijde-ploeg waren er enkelen, die een beetje te enthousiast speelden, waardoor er een paar spelers van de „Westelijken" enig letsel oplie pen. Jongens, dit past niet bij derge lijke spox-tfestiviteiten. Een span nende derby, zoals deze, moet en mag haar sportief karakter nie' verliezen en het is dan ook zeer te betreuren, dat dergelijke on regelmatigheden in onze. ploegen voorkomen. Er werden veel vrije schoppen uitgedeeld en zelfs heb ik er een paar maal over gedacht om er iemand uit te stux-en. Der gelijke overwegingen geven al te denken en deze feiten komen dc snort en zeker het bedrijfsvoetbal niet ten goede. Jongens, zorgt da dxt niet weer gebeux-d, blijft spor tief! Over het verdere verloop van dc wedstrijd kan ik kort zijn, wan zoals gezegd, was dit nu niet be paald een hoogstaande wedstrijd Reeds na ongeveer 10 minuten spelen was het G. Vex-meeren, van de Westzijde-ploeg, die door een fout van de „Oostelijke" achter hoede de score wist te openen. 10. De Oostzijde-ploeg werkte hard om deze achtex-stand weg te wei-ken, maar het gelukte niet. Na de thee kregen we ongeveer het zelfde spelbeeld als voor de rust: een hardwex-kende Oostzijde-ploeg eri een wat minder enthousiast spelend Westzijde-elftal, dat met enkele zeer gevaarlijke uitvallen haar voorsprong trachtte te ver groten, wat 10 min. voor het ein de gelukte tijdens een scrimmage voor het „Oostelijke" doel. Het was Floor Vos, die het net voor de tweede maal liet trillen: 20. Zo kwam het einde met een iet wat geflatteerde overwinning voor de Westzijde. De hoop op revanche van de „Oostzijde" was in rook opgegaan, want niet éénmaal wis ten zij de uitstekende doelman van de „Westelijken" te verschal ken. Al met al een wedstrijd om maar zo gauw mogelijk te vergeten. Tot besluit wens ik, namens het gehele A.H.-pex-soneel, beide elf tallen nog heel veel succes! Van de kaasafdeling Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Dc heer en meur. Lieshout-de Vries, de heer en meur. Meyer-Bakker, de heer en meur. Popken-Hof str a de heer en mevr. Piel-Dop de heer en mevr. Land Timmer bij hun huwelijk. De heer en meur. Spil bij hun 12}/2-jarig huwelijksfeest De heer en meur. Duin bij hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer en meur. Zijlstra, De heer en mevr. Plantingc en de heer en mevr. de Jong bij de ge boorte van hun dochters. De heer K. Glandorff bij de ziekte van zijn vrouw. Mej. H. W. van Houts tijdens haar ziekte Mej C. de Boer bij haar 7%-jarig jubileum. De heren W. Rem en J. Maas bij hun 12]/2-jBrig jubileum De heer J. van 't Kaar bij zijn 25- jarig jubileum. De heer J. J. Keune tijdens ziek te en overlijden van zijn echtge note. De vakanties zijn weer om, en dus weer met frisse moed, op de vol gende vrye dagen aan. Ja, in zo'n vakantieweek maakt ieder wel wat mee; de een gaat trouwen, en de ander komt in het ziekenhuis terecht. Zo ook bij ons op de afdeling. Onze vriend Popken heeft de stoute schoenen aangetrokken, om met Wiesje Hofstra in het huwelijksbootje te stappen. Onze afd. gaf als altyd met dergelyke feestelijkheden ook nu een cadeau, in de vorm van een huiskamerlamp. De heer v. Vliet overhandigde die namens de afd. Nu maar hopen, dat de lamp aan de zolder blijft hangen. leeg, maar de radiateur was nog niet vol. Dus nog een emmer er in. Waar al dat water gebleven is, is me een raadsel. Ik heb in de auto gekeken, achter de auto, of het er misschien bij de uitlaat weer uit liep, het moest toch er gens blijven. Mijn vriend werd zelfs al bang dat hij natte benen zou krijgen en heeft achter in de wagen een paar laarzen aange trokken, die vertrouwde het ook Ja, want het is altijd een riskant geven. Wij hebben dat al eens meegemaakt. Een zekere Herman ging ook trouwen. De gehele afd. naar Am sterdam, op de bruiloft. Een prachtig glasservies was ons ca deau. 14 dagen later was ons glas servies aan diggelen. Jammer, maar waar. Jan Aafjes ligt in het ziekenhuis voor een knie-operatie, ook een vrije tijd besteding. Toen ik hem bezocht, ging het al weer aardig vooruit, al had hij ook nog we' pijn. Wij hopen dat hij weer gauw in ons midden terug zal zijn. Zelf heb ik met de vakantie ook nog wel wat meegemaakt. Ik had het geluk om een auto voor rede lijke prijs te huren. Alles liep vlot, maar op de terugweg begon de misère. Stinken dat-'e deed, nou dat was niet mooi me2r. Kap de hoogte in, en toen kwam er een afgrijselijk gerommel in mijn oren en overal kwam stoom uit. Er was geen water meer in de radiateur. Goede raad was duur. Wij moesten water hebben. Er gens aangebeld en daar kwam Jan met de pet naar voren, die zou ons wel even helpen. De motor moest lopen en daar kwam meneer met een ijselijk grote emmer water en begon te gieten. De emmer was ■^en ptams {uitcApArfijtje Men hoort vaak zeggen: Waarom ga je met vakan tie naar het buitenland, ben je in je eigen land al over al geweest Natuurlijk is niemand in z'n eigen land overal ge weest. Ik weet wel, ons land is mooi, zijn stranden onovertroffen, maar het zijn de mensen met andere ze den en gewoonten, een an dere natuur, vaak een ander klimaat, onverwachte om standigheden niet altijd prettig het reizen op zichzelf, enz. enz., dit alles is het, dat op velen een grote aantrekkingskracht uitoefent. Zo heb ik zelf eens een half uurtje van volgend tafereel genoten. Het is één uur, de zon schijnt fel, temp. 33° C. De winkels, ook de grote warenhuizen, sluiten min stens van 12.15 tot 14.30. Men ziet weinig mensen lopen. Ik zit in een mooi park dicht bij zee, omringd door palmen en fraaie bloemen. Neergevleid in een ligstoel (huur voor meerdere uren 15 frs 16 ets, dit is ook het enige goedkope voor ons Nederlanders) is het mijn bedoeling hier tijdens de grootste hitte wat te doezelen. Dan komt er een echtpaar ten tonele, dit neemt even verder plaats. Het zijn, zoals men bij ons zegt „dagjesmensen". Tus sen hen in plaatsen ze een koffer en openen deze. De servetten, messen en vor ken worden verdeeld en een schaal, welke een flin ke vleessalade blijkt te be vatten, wordt van de deksel ontdaan. De smulpartij kan beginnen. Om beurten een hap. Een groot brood wordt in 2 stukken gesneden, ie der de helft, waarvan tel kens een stukje ter grootte van een hap wordt afge sneden. dat, zonder boter, dient ter aanvulling der sa lade. Ofschoon de schaal van flinke afmetingen is, komt er toch een einde aan de inhoud, maar geen nood. er worden perziken, die hier in Frankrijk zeldzaam lek ker zijn, voor de dag ge toverd en thans verdwijnen de stukjes brood met per zik. Dan wordt het echter tijd voor een dronk. Uit het koffertje wordt een literfles rode wijn opgediept, be nevens 2 klein model bier glazen. Het eerste glas wordt in één keer ad fun- dum geledigd. De perziken, op zijnde, worden vervan gen door een meloen van behoorlijke afmeting. Deze wordt doorgesneden, de pit ten er uitgegooid, ieder een helft en dan gaan de stuk jes brood vergezeld van meloen naar binnen. Maar ook aan een grote meloen komt een einde, geen nood echter, er zijn nog pruimen, welke men bij wijze van broodbelegging na een stukje brood geen boter in de mond kan steken, gevolgd door een flinke slok. De fles is inmiddels leeg, er wordt een nieuwe fles uit het kof fertje gehaald, iets kleiner dan de eerste. Deze wordt eveneens al dadelijk flink aangesproken. T en slotte wordt ook de laatste wijn uit deze fles in de glazen geschonken en toen werd uit de koffer een der de fles te voorschijn ge bracht, inhoud plm. 2 dl. De inhoud hiervan, waar schijnlijk rum, wordt eerlijk over de beide nog half met wijn gevulde glazen ver deeld en het mengsel met zichtbaar genot gedronken. De „bras-partij" is nu ge ëindigd, alles wordt netjes ingepakt in krantenpapier. Er zitten meer mensen in de schaduw, niemand heeft op het tweetal gelet. Ik heb door de kiertjes gekeken. Wat zegt U, onbeleefd? Misschien wel, maar als zij weten, dat ze mij zo'n kos telijk half uurtje hebben be zorgd, zullen zij het mij zeker niet kwalijk nemen. De wijn kost in de waren huizen slechts 40 cent per liter, sterkte 11°). Verderop zie ik een kleine jongen, in de ene hand een stuk stokbrood eveneens zonder boter in de an dere een driehoekje kaas. Hap links, hap rechts, de hope des vaderlands aan de lunch! niet. Eindelijk was het toch weer in orde, en weer vol frisse moed, maar toch met een bang hart, op het Zaantje af en er was weer een vakantiedag om van BONAPARTE. FABRIEK 14 augustus 1956. G. Suideman-Staal K.B. H. J. Werkhoven Emb. M. Jonkers Lab. J. Thenu S.B. C. Wijnands K.B. F. Lap-Wiersma K.B. H. Veenis C.F. E. Sloot K.B. J. F. Tijnagel Kaas C. Regeling-van Saane B.B. G. J. Bergers Exp. D. van Steen V.A. H. D. J. Cornelisse Mag. 1 C. C. van Tunen C.F. A. Duin C.F. M. C. Duin C.F. P. M. Duin C.F. H. J. Dingedis C.F. J. A. G. Schadé C.F. B. G. Bleekman K.B. T. Slinger Mag. 1 M. L. v. d. Berghe S.B. W. M. Kitzen Div. J. Kop Exp. M. Rambing B.W. M. Breuker-de Flort C.F. A Rietveld T.A. B. v. d. Hoogen-Weisz K.B. E. Mantjes K.B. B. M. Roodenburg C.M. P. M. Schipper L.F. J. Kesselaar T.A. GEBOREN: 3/8 Marianne Zijlstra V.A. 4/8 Klasina Jouke de Jong C.F. GEHUWD: 11/7 J. Zijlstra en G. Plomp (K.B.) 26/7 F. H. van Lieshout en E. de Vries (K.B.) 27/7 C. Popken (Kaas) en W. HofstraB.W. 2/8 M. Bronger (B.A.) en E. Woltheus. 16/8 H. Piel en D. Dop (Linnenkamer).

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3