Deze maand vijftig Z.B.'s uiiiiiiiiiriii Heer J. Schijf krijgt nieuwe functie Nieuwelingen worden aan hem toevertrouwd Reclame treft doel A.H. bezif 12.5 van alle Z.B.'s in Nederland Albert Heijnse voor de televisie Attentie dames! AH-ftl WNA'JTf/r SAH00200C029 Flitsen Fabr/Zaan september 1956 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 13e Jaargang No. 7 - September 1956 Wanneer in september onze nieuwste zelfbedieningswinkels in Hilversum-Koopcentrum en in Venlo-Blerik zullen zijn geopend, betekent datdat Albert Heijn in Nederland het respectabele aantal van 50 ZB's heeft. Nederland telt ca. 25.000 kruideniers- bedrijven en Albert Heijn maakt met 375 filialen dus ongeveer 1,5 uit. Wanneer we spreken over zelfbediening dan komt A.Hmet een aandeel van ruim 12.5 r/c van de in totaal nog geen 400 ZB-winkels uit de bus. Wel het duidelijkste bewijs, dat zelf bedienen" voor ons geen experiment meer is. doch zijn deugdelijkheid ten volle heeft bewezen. Amerika U.S. is de bakermat van j de self-service. In 1917 reeds pas-1 te hier de geniale uitvinder Cla rence Saunders voor het eerst de zelfbediening toe. Betrekkelijk snel groeide in de V.S. uit de ons bekende ZB-winkels de Super Market, d.w.z. de grote winkel Sinds eind 1949, toen de heer Schijf zijn intrede deed in de van minimaal 300 m-, waar naast kruidenierswaren ook, al dan niet Caniine-conceri Op 19 september zullen wij onze eantine-concerten hervatten met het optreden van „De Windmo- lens" o.l.v. Johnny Holshuysen. Aan dit programma werken ver der mede Truusje Koopmans. Dick Doorn. Harry de Groot. Wim van Steenderen. Henk Weidema en Nico de Vries. voorverpakt, werden geleverd: vers vlees, verse gx'oenten, fruit, tabak, ijs, tal van diepvriespro ducten en nog een keur van andere dagelijkse gebruiksartikelen. Op het ogenblik is het beeld als volgt Super Market 6,5 van aantal vestigingen. 55 van de omzet. Normale ZB's 20 r/< van aanta vestigingen. 30 van de omzet Toonbank winkels 73,5 c/c van aan tal vestigingen. 15 van de omzet. De Amerikaan koopt dus 85 van de door deze zaken aangebo den artikelen via zelfbediening. Hoe is dit in Nederland? In ons land ligt het verre van een voudig om de Amerikaanse ont wikkeling zo maar te volgen. Er zijn diverse factoren die dit on mogelijk maken. Ie. Het gemiddelde Nederlandse winkelpand is te klein voor een ZB-winkel, waarvoor, wil men het goed doen, een win kelruimte van 150 m2 en een magazijn van 100 m2 nodig zijn. Het is duidelijk, dat het nog wel even zal duren eer Nederland 6,5 Super Mar kets (dus 1.625) met een win keloppervlak van min. 300 m en 20 „gewone" ZB's (dus 5.000) zal tellen. Nederland is klein en zeer dicht bevolkt: het bouwvolume is beperkt en de nieuwbouw zal hier nooit de vormen kunnen aannemen als in de U.S.A. 2e. De bouwstop vraagt een spe ciale vergunning, die niet zon der meer wordt verstrekt, voor het verbouwen van een pand. 3e. De kosten van het bouwen van een ZB-winkel zijn enorm Alleen inrichtings- en inven tariskosten bedragen al fabrieken, is zijn aandacht gericht geweest op de planning, de werkvoorbereiding en de controle der productie. De heer Schijf was toen al geen nieuweling meer bij A.H. want op het hoofdkantoor had hij al sinds 1946 op enkele af delingen gewerkt, zodat hij onze productie reeds goed kende. Deze kennis kwam hem goed te pas, want op het bedrijfs bureau moet men van alle markten thuis zijn en van aanpakken weten. Als er nieuwe artikelen in de pro ductie genomen worden, moet vooraf worden bekeken hoe deze vervaardigd en verpakt moeten worden. De heren van het bedrijfs bureau hebben tot taak dit uit te pluizen en het is dan ook geen wonder, dat zij de werkmethode die geïnstrueerd moet worden, op hun duimpje kennen en desge wenst ook zelf kunnen voordoen. Ervaring. Van deze ervaring nu gaat de heer Schijf dankbaar gebruik maken als hij binnenkort belast wordt met de installatie van nieuwe lingen in de fabriek. Zowel de zorg voor de nieuwelingen als de aan dacht voor de bestaande werkme thoden gaan dan de volle dagtaak van de heer Schijf vormen. De directie hoopt op deze wijze te bereiken, dat nieuwelingen zich eerder en beter thuis gevoelen. Dat onze reclame gelezen wordt bemerkten wij, toen wij in het weekblad „De Hoefslag" over het Concours Hippique in Blaricum lazen en de keurige fanfare van Albert Heijn zorgde ook op muzi kaal gebied voor „onvoorwaarde- Waaruit bestaat inhoudings- percentage op de weeklonen In de vergadering van Directie en Contact-commissie in juli, werd de raag gesteld hoe momenteel het inhoudingspercentage op de week lonen is samengesteld. Hieronder volgt het antwoord op deze vraag. Het totaal ingehouden percentages bedraagt: I. De loonbelasting: Deze is per persoon verschillend en hangt af van loonhoogte, burgerlijke staat en aantal kin deren. H. De ziekenfondspremie: Deze bedraagt voor elk perso neelslid 2.1%. III. De bijdrage aan het Perso- neelfonds: Voor dit fonds wordt van Uw loon 0.25 ingehouden. IV. De contributie voor de Per- soneelvereniging Voor hen, die zich als lid op gaven, geldt hiervoor een inhou ding van 0.25 Zij, die geen lid zijn van de P.V. betalen dus niet deze contribu tie. V. De premie voor de W. en W.- Sinds de laatste loonsherziennig wordt voor de W. en W.-wet 0.8 ingehouden. Voordien werd deze premie alleen per kwartaal verrekend. duizend gulden. In dit bedrag ij,-ke kwaliteitsgarantie" en „winst- Mochten er na deze uiteenzetting *it rins nno- fppn verhonwinp- noer vragen ziin. dan gelieve men zit dus nog geen verbouwing aMldelen„ in klank en beeldi want Hieruit volgt, dat slechts de fi- J <jit muziekcorps is keurig aange- nancieel krachtigste en meest be- kIeecj-. kwame zelfstandige kruideniers zullen komen tot het ombouwen van hun zaak tot ZB. Het is dan ook geen wonder, dat de grootwinkelbedrijven, die 11,5 pet. van de totale kruideniers- vestigingen hebben, ca 40 pet. van de ZB s exploiteren. (U ziet dat A.H. ook hier met 12,5 pet. een goed figuur slaat). nog vragen zijn, dan gelieve men zich te wenden tot de afd.-chefs of de leden der C.C., opdat er nog nader uitleg kan worden gegeven De twee foto's links: Op 21 juni jl. verscheen in Schie- broek een hypermoderne AH-zelf- bedieningswinkel. Eén van de attracties was een kindertrcin, die zich in een letterlijk overstelpende belangstelling mocht verheugen. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Wij wensen de Heer Veld hoven met zijn verkoopteam veel en een daverende omzet! De twee foto's midden: De nieuwe ZB-winkel in Apel doorn, Adelaarsweg, die 5 juli jl- werd geopend, is een prachtige, ruime zaak geworden. Op de ope ningsdag vormden de a.s. klanten een enorme rij. De Heer Goedraad heeft ze met zijn verkopers en verkoopsters op de juiste manier ontvangen, dat kunnen wij LI ver zekeren. Ook hier reed de kinder- trein. De twee foto's rechts: In Sneek leek het wel of men al die tijd op onze ZB heeft zitten wachten. Er was een enorme be langstelling bij de opening op 19 juli jl.. die werd verricht door Burgemeester de heer L. Rasterhoff. De Heer Canrinus staat voor niets en is er van overtuigd, dat hij met zijn pittige verkoopteam een zaak gaat maken, die klinkt als een klok. Hierboven een foto van Mevrouw A. G. de Woiff-Scherphuis. Mevr. de Wolff is journaliste en redactie lid van het Zaanse dagblad „de Typhoon". In haar vrije tijd werkt zij reeds gedurende enige jaren mee aan de A.H. Flitsen en Aller-Hande. De Pluspluimers. die bij ons op be zoek kwamen, zullen zich haar nog wel herinneren. Enige maanden ge leden is zij getrouwd met een ma- I rine-officier, die thans op Woens- drecht geplaatst is ter opleiding tot I straaljagerpiloot. Met hun woon- I schuit verhuist de familie de Wolff nu naar 't Zuiden en heeft Mevrouw t de betrekking aangenomen van telc- visie-omroepster bij de A.V.R.O. LI kunt dit lid van de A.H.-familie dus voortaan op het T.V.-scherm zien! Wij wensen haar veel succes. In het begin van dit jaar ver scheen er een nieuwe figuur in ons bedrijf die U zo langzamer hand wel zult hebben leren ken nen. Juffrouw Van Houts deed haar intrede als controleuse en zij is de eerste die in deze functie is aangesteld voor gehele dagen. Het is dan ook de bedoeling, dat zij controlerend werk gaat doen van meer algemene aard. Zo be hoort ook het toezicht in de kleed kamers en op de kleding tot haar taak. Kwam juffrouw Van Houts aan vankelijk nog wat weinig in de fabriek, tegenwoordig ziet U haar vaker. Alleen kan zij echter niet bereiken dat de onder haar gestel de zaken met nog meer zorg wor den behandeld, respectievelijk ge dragen. Daarom verzoeken wij speciaal onze dames zich tijdig tot haar te wenden om schone be drijfskleding en niet te wachten tot zij er U op attent moet maken. Wij hopen dat haar werk en uw medewerking mogen bijdragen tot de goede sfeer in onze onderne ming. Waar we heen gaan Wel, het experimentele stadium is in Nederland gepasseerd en de be drijven, die zich tijdig op alle ZB- vraagstukken hebben „geworpen", gaan door met nieuwbouw en om bouw. Natuurlijk is het tempo hierbij be perkt. Op het ogenblik wordt in Nederland gemiddeld één ZB-win kel per week geopend. En we kun nen U verzekeren, dat A.H. hiei'bij zijn partij meeblaast!

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1