groenten, wijnen e.d. Er wordt door de klanten re gelmatig naar gevraagd. Met het oog op de prijs- schommelingen op deze kaarten geen prijzen invul len, hetgeen dan door het personeel gedaan kan wor den als de klant er naar vraagt. Dit zou teveel tijd vergen en juist dientengevolge niet worden gebruikt. 5669. Aan de kaart, die gebruikt wordt voor het sealen van kaas, een strookje maken waar het gewicht op staat en verschoven kan worden naar de prijs, die men nodig heeft. Hoewel dit 'n goede gedachte is, is dit idee op zichzelf niet uitvoerbaar. Er wordt naar een andere oplossing ge zocht. Aanmoedigingspre mie 5. Ongenummerd 1 Ongeldig maken van spaar- zegels. Een niet te nat met stempelinkt ingesmeerde Enkaspons in een papier klem losjes over de spaar- zegels strijken. Dit is op zichzelf een bij zonder aardig idee, ook al is het niet de juiste oplossing. Binnenkort zullen we de fi lialen een stempel zenden voor het ongeldig maken van zegels. Premie 5. Ongenummerd 2 Op de premieactie-punten ook gramofoonplaten ca deau geven. Vele personeels leden zijn namelijk in het j bezit van een pick-up. Dit brengt moeilijkheden I met zich mee in verband met de zeer grote kans op breken tijdens het vervoer. Ongenummerd 3 Labels laten drukken voor vervoer per spoor. Dit idee is ook reeds eerder ingediend. We zouden een te grote sortering labels krijgen. Ongenummerd 4 Onze in cellophaan verpakte artikelen kunnen vaak moeilijk van dit omhulsel ontdaan worden. Vandaar in het cellophaan een stevig smaal strookje met lipje aanbrengen, zoals bij vele verpakte sigaretten, waar door de verpakking gemak kelijk verwijderd kan wor den. In de toekomst zal dit wel gebeuren. De huidige ma-1 chines zijn er echter nog niet op berekend. Ongenummerd 5 Wanneer bij kaas-hakker I tussen mes en marmeren plaat veel ruimte is, waar door veel verlies, dan de boutjes van de plaat los draaien en plaat opschuiven tot aan het mes. Dit is geen idee. Is over-igens geheel juist. b. het kontakt tussen per soneelszaken, rayonlei der en chef is zodanig, dat de beoordeling en be loning van het personeel goed behartigd worden. Ongenummerd7 In A.H. Flitsen een vragen- rubriek openen (Vragen- bus!), waarin verschillende praktijkproblemen bespro ken kunnen worden. Ook dit idee is reeds eerder ingediend. De redactie van P.I.T. of Flitsen is altijd be reid vragen en antwoorden op te nemen. Ongenummerd 8 Achter op de jampotten een strookje plakken, waarop Ongenummerd 6 a. De indertijd op proef ge nomen Duitse zelfbedie ningswagentjes gaan in voeren. Deze voldoen be ter dan welk ander wa gentje ook. b. Personeelsrapportboek- jes invoeren van ieder personeelslid en ieder half jaar aan hoofdkan toor opzenden, waarna opgemaakt kan worden of betrokken persoon voor loonsverhoging in aanmerking komt. a. ook dit is geen idee. In een van onze filialen loopt deze proef nog. onze andere soorten ver meld. Het is vrijwel iedere klant bekend welke soorten jams er bestaan. Bovendien geeft dit extra werk en hebben de fabrikanten te kampen met personeelstekort. Ongenummerd 9 Ongeldig maken van zegels. Een stukje linoleum ter breedte van een zegelboekje op een rond stuk hout plak ken. In het linoleum met een scherp mesje reepjes uitsnij den. Om de rol een handvat maken van bandijzer, vol gens bijgaande tekening en met weinig kosten heeft volgens bijgaande tekening, dat aan de kassa bevestigd kan worden, en een mini mum aan kosten met zich brengt. Ook dit vinden wij nog niet de juiste oplossing. Stille hip van de Zuidsec Filiaal den Helder, van Galen straat o.l.v. chef H. Muye nam na aankomst van de nieuwe zen ding Tonijn in blik met spoed en- veel succes de verkoop ter hand. Ze spreken allemaal over het ar tikel als: „Kip van de Stille Zuid zee". Toen één van de verkoopsters de dichterlijke vergelijking niet zo gauw te binnen wilde schieten, sprak zij van: „De stille kip van de Zuidzee". men een stempel rol ge maakt, die snel en afdoende de zegels ongeldig maakt. Is geen oplossing van het probleem. Zoals reeds onder idee no. 1 vermeld komt er binnenkort een stempel. Ongenummerd 10 In de filialen cake en ge vulde koeken in de sortering opnemen. Is veel vraag naar. Cake heeft reeds onze volle aandacht. Wij hebben ech ter voor de produktie nog geen oplossing gevonden. Gevulde koeken worden met echte spijs en anders zou den wij ze nooit willèn voe ren thans veel te duur. Ongenummerd 11 Een practisch zegeldoosje.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 6