AH-TUTSIN Nieuws uit de ideeënbus IS IJ LAGE 13e jaargang- - No. 7 Landelijke editie September 1956 Evenals de kleine potjes I honing van Mellona, waarin een prima verkoop is, klei ne potjes oranjemarmelade, choc, pasta enz. gaan voe-1 ren. Kost ontzaglijk veel ar- 2144. beidsuren. Het is ons daar om niet mogelijk. Wij komen hopelijk t.z.t. wel met een kleiner potje jam in diverse smaken. Voor de dames in de vlees- warenaf deling van ZB-za- ken haarbandjes van wit plastic met opdruk „Albert Heijn" laten maken. Kun- 2547. nen dan door de dames zelf gewassen worden. Wij zullen dit nader onder- zoeken. ïnplaats van een „monster- kist", waar de gehele sor tering koek in gaat een gro te lijst of plaat maken, waar j de gehele sortering opge- plakt wordt. Geeft primaj 2856. verkoop. De koekjes zullen snel op plaat snel verkleuren, ter wijl ook de plaat zelf er spoedig minder attraktief zal uitzien en de koekjes licht beschadigen. Eens per maand op week bericht vermelden welk fi liaal het retourgoed naar Zaandam het netst verzorgd heeft en welk filiaal het minst net. Organisatorisch niet uit voerbaar, daar de beoorde ling verre van eenvoudig is. Komt u maar eens kijken! Cakemeel met vruchten gaan verkopen. Dit is g makkelijk voor de ldant en reeds bij de concurrentie te verkrijgen. In Nederland bestaat op dit gebied nog geen goed pro- dukt. Wij hopen te komen met een kant en Maar grondstof voor cake. Het gruis van de tablet- suiker niet weggooien, maar het onmogelijk om de be- j stellijsten langer dan 13 we- j ken te handhaven, zonder deze onleesbaar en onbruik baar te maken. 5318. Gekleurde papiertjes laten maken om de luxe doosjes chocolade te verpakken. Deze worden namelijk meestal gekocht om cadeau 5493. te geven. We beschikken over speciaal inpakpapier, dat op aan vraag te verkrijgen is. 5412. Ieder filiaal bij de introduc tie van de nieuwe zending tonijn een aardige folder sturen, waarop vermeld: smaak, herkomst en even tuele recepten. Deze folders zijn in de maak en zullen spoedig Maar zijn. 5413. Raambiljetten in kartonnen kokers naar de filialen ver zenden. De kokers met de Zaanzendingen retour, waar door deze kokers geregeld i 5570. gebruikt kunnen worden. Hierdoor zullen de raambil jetten de filialen in goede staat bereiken, hetgeen nu niet altijd het geval is. Ook dit idee is al eerder in gediend. Kosten en porti maken het niet verantwoord volgens dit systeem te wer ken. Wanneer de koffieprijs weer verandert, een paar cent per pak meer nemen, om iedere maand een mooi uitgevoerde advertentie te plaatsen. Wrj willen met de koffie- en theeprijzen juist belangrijk beneden de concurrentie blij ven. Wij herinneren b.v. aan de speciale koffie-adverten- ties die dit jaar zijn ge plaatst. Het voorgestelde systeem vinden wij niet juist, daar wij altijd trach ten het beste tegen de laagst mogelijke prijs te brengen. Prijslijstjes maken van groepen artikelen b.v. blik- door de basterdsuiker ver werken. Wij zijn er niet voor hei gruis van de tabletsuiker door de basterdsuiker te verwerken. 4043. In kelder en op plaatsen waar dit niet nodig" is, dat voortdurend 't licht brandt, drukknopschakelaar aan brengen. Deze schakelen het licht na enkele minuten branden, automatisch uit, hetgeen voorkomt dat on nodig licht blijft branden. Dit is een oud idee. De uit voering zou veel te kost baar zijn. Overigens is het lastig, dat men bij een lang durig karwei iedere drie mi nuten opnieuw moet scha kelen. Bovendien verwach ten we, dat men, wanneer men kelder of magazijn ver laat, het licht achter zich uitdraait. 4077. Bij huwelijk van personeel inplaats van bloemenmand een mand levensmiddelen cadeau doen. Hier heeft het jonge paar belist meer aan. Dit is óók een oud idee. Wij zijn van mening dat wij bij huwelijken geen cadeaus moeten geven uit het eigen bedrijf. 4579. Van vier glasplaten een bak maken volgens bijgaand mo del, waarin losse snoep ge daan kan worden. De vier kante glazen stolp verkoopt prima. Dit idee is niet uitvoerbaar voor alle filialen, hoewel we het zeer aardig vinden. Premie 5. 5235. De kopie-bestellijst ook aan de achterkant bedrukken, waardoor deze 26 weken mee kan. Na 13 weken de stevige kartonnen achter-1 kant losmaken en aan de beschreven kant vastnieten. Wanneer tussentijdse ver anderingen netjes worden bijgehouden, behoeft dit geen verwarring te veroor zaken, terwijl deze wijze een aanzienlijke papierbe sparing geeft. Ook dit idee is al eei'der in gediend. Het grote aantal wijzigingen per week maakt

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 5