AH-TUTSI Mijn sport m de winkel <YHei peper en jowf Filiaal Amsterdam, Amstelveense weg, winnaar zevende pluspluimperiode Rente spaarfonds personeel Over 1955 wordt 8.58 °/0 uitgekeerd AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 7 Landelijke editie September 1956 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen J. W. Noortman Personeelszaken A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mede: P. Lenssen De reisvereniging O.N.I. trok er op uit J. H. Vos Op de koffie bij mevr. Van Kampen Mej. R. Renzenbrink Chef v. d. Wolde over Pluspluim K. Romp Foto's J. C. Hali Foto's Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie De winnaars met hun tropheeën. Staande v.l.n.r. de heren F. v. d. Boogaard, E. Rijnsburger, H. Valk en J. Legerstee. Zittend v.l.n.r.: de dames B. Kalse, R. Herben, de heer K. Boerlijst en mej. K. Renard. Dc enthousiaste ploeg o.l.v. ploegleider K. Boerlijst maakte deze periode de reis naar Zaandam om de Pluim in ontvangst te nemen. Zij behaalden deze eer door een record verkoop van Knopen tellen De buitenlanders overstromen ons land en komen ook in onze win kels kopen. Ze zijn verrukt van ons assortiment, maar ze kennen lang niet al onze artikelen en stellen soms allerlei vragen. Dat is wel eens lastig, want waf moet je in goed Noors of Zweeds ant woorden, wanneer een vriende lijke dame je in het Scandinavisch naar de geheimen der vruchten- toffees vraagt. Zelfs wanneer ze je met een paar woorden Engels tegemoet komt en allerlei waren- kennisvragen in het Engels doet volgen door Yes? of No? blijft het een moeilijk geval. Dat vond chef j. Holtman, toen een hele bus Scandinaviërs zijn winkel vulde en de woordvoerd- ster hem met haar Yes of No in een moeilijk parket bracht en aller ogen op hem gevestigd wa ren. Van zijn antwoord hing ken nelijk af of er veertig of vijftig halve ponden verkocht zouden worden Yes of No! Ondertussen had de chef vol be langstelling naar het costuum van de woordvoerdster gekeken, diep getroffen door drie reusachtige knopen, bijna zo groot als thee kopjes. Plotseling schoot hij op de dame af, hield haar de halve pondszak toffees voor en telde op haar drie knopen af: Yes? No? Yes! Algemeen gejuich. Hand ophou den en vriendelijk: „Forty nine, please!" De hele bus kocht toffees! Totaal 8.58 Dat wil zeggen, dat een inleg van 100.na 5 jaar 150.waard is, na 8 jaar 192.na 9 jaar 209.—, na 10 227.08. Meer dan verdubbeld Wanneer het dividend zich op dit niveau blijft bewegen, wil dit dus zeggen dat men na 9 jaar zijn spaartegoed, alleen door dc royale rentevergoeding, meer dan ver dubbeld heeft. Degenen, die wekelijks of maan delijks wensen te sparen, kunnen dit opgeven aan hun filiaal chef, die er voor zorgdraagt dat het gewenste bedrag wordt ingehou den en op de spaarrekening wordt gestort. Op geregelde tijden wordt vervolgens een verantwoording van het spaartegoed gezonden. Wij wekken U op van deze unieke spaarregeling een royaal gebruik te maken. Mevr. Vermeer won theeservies Mevrouw Vermeer, Lingedijk te Tiel, en klant van Albert Heijn, kreeg van het Theebureau een theeservies aangeboden, daar zij op voortreffelijke wijze thee weet te zetten. Chef Zweering van filiaal Tiel kreeg als leverancier van de thee eenzelfde cadeau aangeboden. zalm, vruchtenkoekjes, bianca zeep en vruchten toffees. Chef K. Boerlijst (26) kwam eind 1947 als bediende in ons filiaal te Badhoevedorp, werd in 1952 ambulant en is nu al 2% jaar chef in het filiaal Amstelveense- weg. Naast z'n belangstelling voor het kruideniersvak gaat z'n hart uit naar de wielersport, waaraan hijzelf actief deelneemt. Voor een trainingsritje op de vrije dinsdag middag vise versa Amersfoort, draait hij dan ook z'n hand niet om. Kitty Renard heeft een verdoofde met een motor. Ze voegde er zelf direct aan toe, dat hij erg lief cn aardig is, zodat verder commen taar overbodig bleek. Ze doet niets liever dan bij hem achter op de motor zitten (met mooi weer ten minste) en zelfs is ze er met hem op naar de Ardennen geweest. Kitty is al twee jaar bij Albert Heijn., terwijl zij zelf veel van zwemmen houdt. Evert Rijnsburger (22) werkt vier maanden bij Albert Heijn, speelt piano, orgel, gitaar en accordeon, verkocht tijdens de zeepactie 288 stukjes bianca zeep aan één klant, leest en gaat een enkele keer naar een goede show. Het liefst zou hij dan verpleegster Annie meene men, maar tot nu toe durfde hij haar niet te vragen. Chef Konings en zijn ploeg, filiaal Koninginneweg, Amsterdam besloten in de plusweek van de pilchards eens iets extra's te doen. De chef is een enthousiast visser en het liefst zit hij met zyn werp hengel op de pier van IJmui- den. Hij haalde dus zijn hen gel voor de dag en monteerde die deskundig aan zijn stel lingen, zodat de dobbertjes als een decoratief versierinkje juist over zijn kassa hingen, precies boven de pilchards, die natuurlijk de mooie plaats naast de kassa hadden. Vervolgens leende hij van zijn overbuurman, die kunstig na gemaakte vogels (van wol!) heeft, een prachtige meeuw en die hing hij in duikvlucht boven de pilchards en naast de lijn met de dobbers. Aan het haakje van de lijn hing hij vervolgens nog een mooie Gewoonlijk gebruikt chef Kow'ngs zijn hengel op de pier voor IJmuiden, nu haalde hij er extra omzet door in zijn winkel. goudvis van celluloid. Een prachtige en originele blik vanger, die de aandacht van alle klanten naar de pilchards (de showcard ook boven de kassa) en de op een schaal met wat slablaadjes smakelijk geëtaleerde vissen leidde. Chef Konings haalde op een leuke manier zijn sport en zijn lief hebberij in de winkel en maak te op die manier van zijn win kel weer eens zijn sport, zo dat zyn hele ploeg en niet te vergeten de klanten! er liefhebberij in hadden! Zo'n sportief accent in de winkel doet het juist in de vacantie- tijd uitstekend en brengt de klanten op ideeën! Fons van de Boogaard (23) heeft beide diploma's en is al vijf jaar bij Albert Heijn in dienst. Z'n vrije tijd besteedt hij voornamelijk aan het bouwen van radio's, zelfs heeft hij een eigen bandi'ecorder gefa briceerd. Een enkele keer huurt hij een motor met een duo, maar wie hij daar op meeneemt houdt hij angstvallig voor zich. Rita Herben (16) heeft meer dan één vriendje, maar Jan vindt ze toch wel de leukste. Of het met de vele vriendjes verband houdt, dat ze jiu jitsu beoefent, laat ze niet los, maar naast zwemmen doet ze het graag. Rita werkt twee jaar bij Albert Heijn. Blanche Kalse (16) is de jongste van het gezelschap en kwam op 18 mei j.l. in onze dienst. Tijdens de verkoop van de bianca zeep gaven haar collega's haar de naam van zeepmeisje, hetgeen wel blijk geeft van haar enthousiasme bij de zeepverkoop, Johnny, haar vriendje, doet ook al aan jiu jitsu, De fietsende kruidenier. Evenals met de Pluim in de afgelopen periode, gaat chef Boerlijst op de wielerbaan te Apeldoorn aan de kop en weet als eerste te eindigen. Bij Albert Heijn bestaat reeds jaren een spaarfonds voor het personeel dat een bijzonder aantrekkelijke rentevergoeding geeft. De rente bedraagt n.l. 3.9 met dien verstande, dat op het bedrag van de rente een toeslag wordt gegeven van een vijfde van dit be drag voor elk geheel procent di vidend dat op de gewone aandelen van Albert Heijn N.V. boven de 5 wordt uitgekeerd. De toeslag op de normale rente van 3.9 bedraagt maximaal 200.per jaar. Aangezien over 1955 het dividend 11 bedraagt, ontvangen de spa rende personeelsleden le 3.90 11 5 2e. X 3.9 4.68

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2