2 Va c.m. ha m men spoedig op de dag van de Zaanzending iets nodig heeft, alle kisten moet uit pakken. Instructie is dat bij ont vangst van de Zaanzendin- gen de kisten eerst uitge pakt en gecontroleerd moe ten worden, voordat er uit verkocht mag worden. Ongenummerd 2 Winkelboekjes, klanten boekjes, wijkaf rekenboekjes voorzien van een aparte ko lom voor flessen, potten en bussen. Bij opschrijven van boodschappen het statiegeld in deze kolom noteren. Voor komt ontevreden zegelklan ten, daar het anders tegen valt, wanneer het statiegeld later van het bedrag wordt afgetrokken. Emballage behoeft niet af getrokken te worden. Ongenummerd 3 a. Voor vernietiging van de zegels een stempelkussen ter grootte van het ze gelboekje maken, die een hele pagina tegelijk on geldig maakt. Brengt weinig kosten met zich mee. b. Witte plastic schortjes voor erg vuile werk zaamheden. a. Binnenkort komt een speciaal model rolstem pel hiervoor. b. We hebben diverse proe ven genomen met het verstrekken van plastic schortjes. Ze scheuren echter zeer snel. We zoe ken dan ook nog een schortje dat niet te zwaar is en toch ook niet snel scheurt. Ongenummerd 4 Een „drieling" zilvervloot in cellophaan verpakking gaan voeren. Dit is een prima idee. Premie 10. Komen hierop terug, nadat mogelijkheid van uitvoering- onderzocht is. Ongenummerd 5 a. Vleesschaaltjes met vast vloeitje gaan gebruiken, zoals gedemonstreerd op de demonstratie van An ton Hunink. b. Plastic schortjes ver strekken voor erg vuile werkzaamheden. a. Is geen nieuw idee. b. Zie antwoord op 3b. Ongenummerd 6 a. Onder in de rijstzakken kartonnetjes leggen. Voorkomt het snel stuk gaan van de zakken. b. De onder- en bovenkant van de vlugkokende ma caroni van 0,28 vastplak ken met plakband. Voor komt het leeglopen van de doosjes. c. Als reclame in de ZB za ken op de achterpanden van de witte jasjes met grote rode letters laten drukken: „Zaanse koe ken 55 ct. per bus" of iets dergelijks. d. Voor het retour zenden van goederen aan le veranciers, labels met adres laten drukken. Voorkomt veel schrijfwerk. e. Emballage-vakken van binnen bekleden met sponsrubber. Voorkomt breken van flessen. f. Om de cacaodoosjes een cellophaan papiertje plakken, zoals bij Droste. Ziet er beter uit en be vordert de verkoop. a. Dit is technisch niet mo gelijk. De rijstzak wordt binnenkort met ver sterkte bodem geleverd b. De sluiting van deze ver pakking heeft onze volle aandacht. c. Een dergelijke reclame is goed voor een sand wichman, maar naar on ze mening niet voor ons personeel. d. Daar wij zeer veel le veranciers hebben zou dit een administratieve chaos worden. e. De flessen breken niet doordat ze tegen de kist vallen, maar doordat ze op elkaar gegooid wor den. Breuk zou dus niet voorkomen worden door het aanbrengen van sponsrubber in de kisten. f. Dit zou prijsverhogend werken (zie prijsverschil tussen onze cacao en die van Droste). 9?' SjMinr en geniet Onder het genot van een kopje Boffie koffie met gebak kwam de Spaar- en Uitgaansclub „De Cul tuur" van filiaal Brugstraat, Maastricht bijeen, om een nieuw bestuur te kiezen en een andere naam te vinden. Met algemene stemmen werd de heer Bekmann tot voorzitter,' mej. Claessens tot secretaresse en mej. Herps tot penningmeesteresse ge kozen. De naam werd veranderd in: „Spaar en Geniet". Tevens was aan deze bijeenkomst een bespreking verbonden van chef Esters, over zijn bevindingen, op gedaan op de chefsbijeenkomst in Woudsehoten. Achtereenvolgens werden de vol gende punten behandeld: le. Puntzaksysteem. 2e. Waarom A.H. zo goedkoop is. 3e. Verzorging en onderhoud kaas en vleeswaren. 4e. Bijverkoop bij verschillende artikelen. Al deze punten werden nog eens uitvoerig door chef Esters uiteen gezet en er was gelegenheid tot vragen stellen. Aan het einde van de avond werd besloten vaker deze leerzame en interessante bij eenkomsten te houden. B. BEKMANN. Ailer Hande en de verkiezingen Bij bezorging van ons blad „Aller Hande" door personeel van filiaal Enschede vlak voor de verkiezin gen, werd het personeel plotse ling door enige mensen uit een geluidswagen van een politieke partij besprongen. Nieuwsgierig vroegen zij van wel ke partij de kranten waren die bezox'gd werden. Zij slaakten een zucht van verlichting toen bleek dat het Aller Hande was. Zij dach ten namelijk dat het de krant van een concurrent was. A. MUNNIK. Uit dit berichtje mag wel weer blijken, dat men bij Albert Heijn van alles mee kan maken. Bed. A. H. v. d. Vlerk werkt al negen jaar bij ons, maar stond toch raar te kijken toen een klant in filiaal. Corn. Schuytstraat, Am sterdam, om precies cm ham vroeg. Chef v. d. Berg kwam al gauw met een centimeter aandragen en op de juiste dikte kreeg de klant de ham. Dat er 's avonds nog eens hartelijk om gelachen is, laat zich wel begrijpen. A. v. d. VLERK Leerzame avond Chef Vlieg van filiaal Jan van Goyenstraat, Heemstede, heeft in zijn nieuwe filiaal een personeels- avond belegd. Bij een kopje koffie werden eerst de zakelijke dingen besproken o.a. het opstellen van bepaalde artikelen, verzorging van de ijskast, achtervullen enz. Ook werd de nadruk gelegd op de samenwerking in het filiaal, waar door een goede geest ontstaat en het plezierig werken wordt. Na het zakelijk gedeelte kwamen de bekende, „Koetjes en Kalfjes" aan de beurt en bleef het gezelschap gezellig bijeen. M. HORSMAN.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 6