AH-TUTSÏN Nieuws uit de ideeënbus Bijlage, behorende bij No. 6 3544. Voor elke zaak twee kaar ten laten drukken met als tekst: „Voor onze diabetici", met daaronder alle artikelen die wij daarvan verkopen. De meeste klanten gaan hiervoor nog naar een spe ciaalzaak. Dit idee is niet uitvoerbaar, daar de ruimte in de zaken meestal onvoldoende ls om met de hele groep van deze artikelen uit te komen. 3778. Een perforator laten maken volgens tekening voor het ongeldig maken van zegels. Een dergelijke perforator wordt niet gemaakt en zal ook niet te maken zijn. 4432. Achter op de flessen wijn een tekst plakken, waarop vermeld hoe en bij welke gelegenheid de wijn gebruikt kan worden. Is prettiger bij het verkoopgesprek, omdat het meeste personeel er wei nig van weet en de chef niet altijd in de gelegenheid is bij te springen. Naar onze mening zou een gebruiksaanwijzing op een fles wijn het artikel degra deren. 4538. Nu er geen punten op kof fie en thee meer verstrekt worden, bijv. ballonnen met de Boffie-figuur cadeau ge ven. Is aantrekkelijk voor de kinderen en tevens reuze reclame. Het cadeau geven van bal lonnen bij koffie en thee heeft zijn attractie. In be paalde gevallen houden wij wel eens zo'n reclame. Het bezwaar is dat deze ballon nen in de winkel met gas of lucht gevuld moeten worden, hetgeen tijdrovend is en waardoor het werk in de winkel teveel zou stag neren. De wagentjes in de zelfbe dieningszaken van een fles senrek je voorzien, onder de eerste stang. Voordeelen: a. geen ongevallen meer door teveel gewicht aan flessen. b. mandjes blgven langer in gebruik. Ons systeem is dat alle ge kochte artikelen in een mandje moeten worden ge deponeerd. Het moet toch mogelijk zijn om de diverse reclame-bil jetten aan een bepaalde af meting te houden. Eigenlijk dus 3 a 4 vormen, die de chefs dan ook gemakkelij ker kunnen ophangen en verwei'ken. Er wordt zoveel mogelijk naar gestreefd onze recla me-biljetten op één formaat te maken. Zie onze biljetten voor de pluspluim-actie. Het is echter niet altijd mo gelijk in verband met de il lustratie en mededelingen die deze biljetten moeten bevatten (veel of weinig tekst voor artikelen enz.) altijd dezelfde maat aan te houden. Op de R.Z. debetstaat ook het volgnummer van het ontvangen-goederenboek vermelden. Hierdoor is het voor de chef vlugger te con troleren en men weet ook met het oog op de gelijke zendingen, met welke zen ding men te doen heeft. Het aantal kwesties met de R.Z. zal hierdoor ook sterk ver minderen. Om administratief-techni- sche redenen is dit niet mo gelijk. a. Bacon zonder zwoerd kost 0.75 en met zwoerd 0.62. Wanneer we het zwoerd er zelf af snijden, kunnen we het verkopen voor 0.68. b. Bij de vruchtenkoekjes meer rode verpakken, be vorderd de verkoop. c. Met vet krijt de zegel boekjes ongeldig maken. a. De spekrand van bacon met zwoerd is dikker dan die van bacon zonder zwoerd. Bij het verwijde ren van het zwoerd in de fabrieken wordt n.l. een gedeelte van de spek rand weggesneden. b. Het is een enkele maal voorgekomen dat de sor tering niet goed was. In het algemeen zit er ech ter voldoende rood in. c. Dit is geen nieuw idee. Voor onze Z.B. zaken een doorzichtig venster maken in de vleeswarenzakjes. Het verkleuren van de voorver pakte vleeswaren wordt tot een minimum beperkt en te vens kan er een papiertje worden tussengelegd en een kartonnetje er onder, wat de stevigheid van de ver pakking ten goede komt. Wij nemen op het ogenblik in enkele ZB's de proef met het verpakken van vleeswa ren in cellophane. Een vlees- warenzakje zoals door in zender bedoeld zou erg duur worden. 5571. Bij verplaatsing van per soneel van het ene filiaal naar het andere, heeft de laatste chef totaal geen ge gevens van zijn nieuweling. Vandaar een formulier in voeren, waarop de chef de gegevens vermeldt en in ge sloten enveloppe aan be trokkene meegeeft, of op stuurt naar de nieuwe chef. Op dit formulier vermelden: a. Loon brutoloon practisch bij de betrokkene niet bekend) b. Datum eerste indienst treding bij A.H. (nodig bij berekening van spe ciale uitekringen en aan tal vacantiedagen. c. Aantal reeds opgenomen vacantedagen. d. Wat voor werkzaamhe den door betrokkene ver richt zijn en eventuele bijzonderheden. Al deze gegevens worden bij overplaatsing door de Rayonleider aan de nieuwe chef verstrekt. 5735. Voor alle filialen eenzelfde soort prijskaartje volgens model van mica of plastic laten maken voor in de ijs kast. Voorkomt het gauw vuil worden van de kaartjes, terwijl ook nu makkelijk een prijsverandering aange bracht kan worden, doordat men de prijs van het kaartje kan nemen. Deze kaartjes zijn x-eeds in gebx-uik in de ZB's. Het ligt in het voornemen ze ook voor de bedieningszaken te maken. Ongenummerd 1 Bij de Zaanzendng vermel den op de kisten wat er in zit. Voorkomt dat men, als

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 5