Produktieverhoging alleen bereikbaar door juiste investeringen en doelmatige bedrijfsorganisatie A.H.-korps kreeg nieuwe banier en vlaggen Service per autoped De heer den Ambtman is 20 jaar rayonleider Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 13e Jaargang No. 6 - Juli 1956 De heer J. W. de Vries: Voor de achtste achtereenvolgende maal heeft het plv. lid van de raad I Extra-reserveringen zijn bestemd van bestuur van Albert Heijn N.V., de heer J. W. de Vries, dezer dagen I voor de overbruggingsregeling be- aan een honderdtal leidinggevende functionarissen een toelichting ge geven op het onlangs verschenen jaarverslag van het bedrijf. Aan de andere kant is het de taak van de medewerkers om begrip te Uit deze cijfers blijkt, dat 78 cent van iedere ontvangen gulden di rect of indirect betaald wordt aan de boer voor grondstoffen, 12 cent aan het personeel in fabrieken en filialen, 5 cent aan overige kosten en 1 cent aan de belastingen, ter wijl 2/2 cent in het bedrijf blijft ten behoeve van waardeverminde ring' bedrijfsmiddelen, |/2 cent ge reserveerd wordt, cent aan ka pitaalverschaffers wordt betaald en cent voor bestuurders be stemd is. De heer J. W. de Vries, heeft er bij deze gelegenheid op gewezen, dat men de verantwoordelijkheid voor een verhoogde productiviteit niet slechts op de schouders der arbeiders mag leggen, zoals zo vaak wordt gedaan. tonen voor de getroffen maatrege len. Eerst wanneer aan al deze voorwaarden zal zijn voldaan, zal er sprake kunnen zijn van verho ging van de welvaart door pro ductieverhoging. Dat deze gedachtengang van de heer J. W. de Vries ook in de praktijk bij Albert Heijn N.V. ge volgd wordt, blijkt wel uit het feit, dat er dit jaar een nóg groter deel van de winst gereserveerd is dan vorig jaar. treffende pensioenrechten, alsme de voor het Fonds Bijzondere Las ten, waaruit steun kan worden verleend aan personeelsleden en hun gezinnen in geval van ziekte e.d. Andere belangrijk feiten zijn, dat de omzet van het bedrijf in 1955 weer aanzienlijk is gestegen, en dat het personeel volledig heeft gedeeld in de welvaartsronde voor 1955, zoals die van overheidszijde is aanbevolen. Omtrent loonsver hoging wordt langs de weg der verschillende organisaties onder handeld. Chef I. de Lange had van zijn dochter als jubileumgeschenk een Ronson aansteker gekregen en voorziet daarmee de heer C. Heijn van vuur. Op zichzelf natuurlijk niets bijzonders, maar wel als men bedenkt, dat de heer G. Heijn principieel nooit zijn sigaret met een aansteker aansteekt, omdat hij als kruidenier geen aanstekers verkoopt, maar wel lucifers. De fotograaf maakte van deze gelegenheid gebruik om dit moment op de plaat vast te leggen. Het is naar zijn mening in de eerste plaats de leiding van een onderneming, die er voor moet zorgen, dat de arbeiders in de ge legenheid zijn tot een verhoogde productiviteit te komen. ,,Een filiaalchef die van zijn wijk- bediende een hogere prestatie ver wacht, geeft hem een fiets, zodat hij niet langer behoeft te lopen", zo illustreerde de heer De Vries zijn stelling. Met andere woorden: de leiding van een onderneming moet de voorwaarden scheppen, zodat met dezelfde energie meer gepresteerd wordt. Dit kan alleen bereikt worden door juiste investeringen en door een doelmatige bedrijfsorganisatie. Aan de medewerkers in het be drijf zullen de juiste machines ter beschikking gesteld moeten wor den. Een efficiënte organisatii voorkomt, dat werkkracht, moei te, tijd en materiaal verloren gaan. voor investeringen in het bedrijf. Zaterdagmiddag 2 juni, 10 minu- j ten voor 4. De fabriekspoorten j zwaaien open, de tamboer-maitre heft zijn staf, trommels roffelen, en daar marcheert A.H.'s Muziek korps de Oostzijde in. Nu zult u wellicht de schouders ophalen en denken: ,,Nou, dat ge beurt zo vaak, dat is niets bijzon ders!" Deze keer dan toch wel, lezer(es), want deze dag mar cheerde A.H. voor het eerst ach ter zijn nieuwe banier en vlaggen. Het oude vaandel had na zovele jaren van trouwe dienst recht op pensioen en moest dus vervangen worden. De nieuwe banier is ont worpen door de heer J. Schoen, is van groen fluweel en handgebor- duurd. In de rechterbovenhoek bevindt zich het wapen van Zaandam en in gouden letters „Harmonie Al- bert Heijn". De banier wordt ge flankeerd door de nationale drie kleur en de Zaanse vlag. Hij is vervaardigd in Kunstateliers Paul Brand te Voorburg. Het geheel maakt een keurige in druk en is dus ten doop gehouden bij de medewerking van ons korps aan het 50-jarig jubileum van de G.V. „Olympia". v. d. HAZEL. Op 3 juni j.l. was de heer J. van Dijk, chef filiaal Zuilen, 25 jaar in onze dienst. Op de foto de jubilaris temidden van zijn gezin en de heren G. Heijn, D. A. ter Wee, j M. B. Middelkoop en W. J. de Jong Met het nieuwe vaandel hoog geheven marcheren A.H.-muzikanten onder grote belangstelling door de zonnige straten van Zaandam. I De jongste bediende H. F. Slik, van filiaal Emmen is een prima bezorger, maar op onweer heeft hij het niet voorzien. Zodra de eerste donderslagen door de lucht klieven, stapt Henk voor geen geld op de fiets. Toen enige weken geleden 'n aantal bestellingen boven de tien gulden klaar stonden om weggebracht te worden en plotseling een hevig onweer losbrak, vroegen chef en personeel zich af wat Henk zou gaan doen. Op een gegeven moment was Henk echter weg, maar de fiets stond thuis. Die dag kregen de klanten hun boodschappen keurig per au toped bezorgd. De zoon van chef Zoer had voor deze gelegenheid z'n autoped maar aan Henk af gestaan. J. RAAP. Bijna twintig jaar lang heeft de heer den Ambtman nu de filialen in de streek Haarlem-Rotterdam bezocht. Bij zijn aanstelling in 1936 waren het maar liefst 36 zaken, later uitgebreid tot 48. Het is dan ook niet te verwonderen, dat er heel wat kwam kijken om een zo groot rayon draaiende te houden, temeer daar de heer den Ambtman na een korte inwerkperiode by Albert Heijn deze verantwoordelijke taak op z'n schouders gelegd kreeg. Z'n kennis op kruideniersgebied had hij reeds verkregen bij de Coöperatieve ver- bruiksvereniging „Voor Allen" van de Nederlandse Spoorwegen, waar hij een verantwoordelijke positie bekleedde. Na het behalen van het Mulo- bij de Coöperatieve verbruiksver- diploma in Tiel, maakte hij nieteniging „Voor Allen'" van de Ne- direct kennis met het kruideniers- derlandse Spoorwegen. Bij deze vak, maar wel met Mej. G. M. van coöperatie was hij 10 jaar werk- der Helden, die nu al 32 jaar me- zaam en deed hier uitgebreide vrouw den Ambtman heet. De eer-1 kennis van het kruideniersvak op. ste vijf jaren na school bracht de j In 1936 kwam hij als rayonleider heer den Ambtman door op hetbij Albert Heijn. Een drukke tijd kantoor van een sigarenfabriek en brak aan, want na een korte in- behaalde in de avonduren het di-werkperiode kreeg hij direct de ploma van de Handelsavondschool. j leiding van een rayon en om daar Daarna studeerde hij in de weinige vrije uren voor het diploma boek houden en talenkennis. Toen de fabriek zelf filialen ging stichten maakte hij dit van het begin af mee en kreeg later over deze filialen de leiding. Toch zag hij geen toekomst in de sigaren en via de Amsterdamse Bank kwam hij bij een groot warenhuis in Rot terdam. Hier werd hij eerst belast met het inklaren en controleren van goederen om later de gehele administratieve leiding van de zaak op zich te nemen. Toen deze zaak later van eigenaar verwisselde en de zaken er min der rooskleurig voor gingen staan, solliciteerde de heer den Ambtman snel in te groeien werden heel wat avonden en nachten opgeofferd. „Rayonleider vermist!" Eens op een avond, toen hij met de laatste trein in Den Haag arri veerde, moest hij lopend naar huis. Hoewel er een lichte mist hing, ging hij, om z'n weg te verkorten, door het weiland, maar de mist werd zo dik, dat hij zich niet meer kon oriënteren. Goede raad was duur, vooral 's nachts in een wei land en daarom nam hij als één van de drie bèroemde kleutertjes plaats op een hek in het weiland, alleen met dit verschil, dat hij al leen zat en het een nare nacht in november was, inplaats van een zonnige dag in september. Gelukkig bracht na enige tijd een late goederentrein, die met veel geraas passeerde uitkomst, waar door hij zich weer enigszins kon oriënteren. Mevrouw den Ambt man, erg ongerust, had inmiddels de politie al gebeld, maar geluk kig behoefde deze niet in actie te komen. Grootvader. De heer en mevrouw den Ambt man hebben één dochter, die in 1953 in het huwelijk is getreden. Een ondeugende kleinzoon bezorgt grootvader na een drukke dag taak de nodige afleiding, terwijl mevrouw er voor zorgt, dat haar man er af en toe eens uit gaat. Een avondje bridgen doen ze graag en als echte liefhebbers van het water trekt Scheveningen na tuurlijk, vooral in de winter als het stormt. Zij houden van alle genoegens die de watersport biedt. Later nog eens een huisje bij het water en een bootje, dat is wel de wens die zij koesteren.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1