Van Oost- en Westzijde m Paul Bunschoten behaalde reeds vele eerste prijzen met de kano Nieuws van alle kanten Westzijde-elftal klopte Oostzijdespelers met 2-1 A.H. in nieuwe uniformen Brandweerwedstrijden te Edam ft A.H. veroverde Honig's-wisselbeker Wij heten welkom AH-FLlTSEN 3 Iedere avond trainen op Westzijderveld Iedere avond om half zeven kan men, als de weersomstandigheden het toelaten, Paul Bunschoten in zijn racekano op het Westeinderveld aantreffen. Als hij naar huis gaat heeft hij tien tot vijftien km ge peddeld. Deze intensieve training heeft Paul echter al vele successen gebracht en ongetwijfeld zullen z'n sterk gespierde armen nog menige overwinning in de wacht peddelen. Paul Bunschoten (22 jaar) zit al 5 jaar op de factuurafdeling van het hoofdkantoor. Z'n belangstelling voor de kanosport dateert reeds vanaf z'n elfde jaar en sinds z'n 14de jaar is hij een enthousiast lid van de Zaanse kanovereniging Quo- Vadis. Als aspirant B (leeftijdsgroep 14- leerde zn verloofde, hoe kan het 16 j.) en aspirant A (16-18 j.) ook anders, op het water kennen. Maandagavond 11 juni traden twee geladen elftallen van A.H. aan. om elkaar binnen de krijtlijnen, de eer om het „bruine monster" te bestrijden. Het eerste elftal, bestaande uit spelers van de Westzyde, speelde reeds voor de derde keer, maar nu in competitie-verband tegen het tweede A.H.-elftal, bestaande uit spelers van de Oostzijde. Nadat dc beide ploegen zich aan Via zijn handen verdween het het publiek hadden voorgesteld en leer in het net: 10. de toss was gewonnen door de ^it doelpunt pakte de Oost- Oostzijde kon de strijd een aan vang nemen. Het begon met een paar aardige aanvallen van het*e hard, maar succes bleef uit zijde nog harder aan, soms zelfs heeft Paul slechts 3 maal verlo ren. In de R.I.S. en K1 (één-per- Hoewel ze niet meer actief deel neemt aan de kanosport, is ze toch zeker een koppel zullen zijn, waar geducht rekening mee gehouden zal moeten worden. Wij wensen Paul dan ook van harte succes. soons race kano's) kwam hij nauw bij de vereniging betrokken, hoofdzakelijk uit op de 300 en 500 Paul heeft de vaste wil dit seizoen meter; op 18-jarige leeftijd werd i weer van zich te laten horen. Met Paul „Nieuweling". Wanneer men z'n nieuwe maat H. Dil uit Krom- als nieuweling bepaalde prestaties menie wordt alle vrye tijd besteed heeft verricht wordt men junior aan de training en de prestaties en vervolgens senior. Zowel bij de zijn al van dien aard, dat zij dit nieuwelingen als junioren wist Paul alle wedstrijden op z'n naam te brengen en deze prestatie bracht hem in twee seizoenen naai de senioren. Inmiddels kwam Paul uit op vrij wel alle afstanden en had hij zich met z'n nieuwe „maat" J. Bobel- dijk uit Koog a/d Zaan, gespeciali seerd op de twee persoons race kano. de K 2. Internationale wedstryden In 1953 kwam Paul voor het eerst uit op internationale wedstrijden. Met cle Nederlandse ploeg vertrok hij naar de Wcsteuropese kampi oenschappen in Duisburg (Duits land). België. Frankrijk, West- Duitsland, Italië, Saarland en Ne derland waren ieder met twee ploe- internationale prestaties van Paul waren niet slecht. In de K 2 werd hij met z'n maat Bobeldijk op de 10G0 meter no. 4; op de 500 meter no. 6; op de 10 km no. 5 en op de 1000 meter met de K 4 vierper- soons) no. 3. Het jaar- daarop gingen Paul en Bobeldijk naar de wereldkam pioenschappen te Magon (Frank rijk). Ip de K2 brachten zij het op de 500 en 1000 meter tot de halve finale. Dat zij in de halve finale tot zeer snelle tijden kwa men blijkt wel uit het feit. dat deze sneller waren dan de tijden in de finale. Op de 10 km-race wisten zij zich van de 24 ploegen als zevende te plaatsen. Nederlands kampioenschap In het zelfde jaar boekte Paul en z'n maat echter nog een groot succes. Tijdens de Nationale kam pioenschappen wisten zij op de 500 m beslag te leggen op de eerste plaats en werden daarmee op dat nummer kampioen van Nederland. De West-Europese kampioen schappen 1955 te Zaandam, brach ten Paul weinig succes. Alleen in de K 1 had hij ingeschreven en legde op de 1000 meter beslag op de vierde plaats. De 10 km werd een fiasco, daar tijdens de race de boot omsloeg. Sinds kort is Paul verloofd. Hij ,Westzijde"-elftal, die echter niets uitliepen. Het was duidelijk te merken, dat het ,,Oostzijde"-team er op ge n-and was, het eerste elftal een nederlaag toe te brengen. Zij bo den heftige tegenstand en speel den een stevig partijtje voetbal, waardoor het kantoorelftal enigs zins van haar stuk gespeeld werd. Het ,,Oostzijde"-elftal was in de beginperiode dan ook sterk in de aanval en de achter-hoede van het „Westzijde"-elftal moest alle zei len bijzetten om dit hevige offen sief te kunnen stuiten. Hoe ver beten het tweede elftal ook speel de, doelpunten bleven uit, door het gebrek aan schutters en mede door liet feit, dat doelman Brinkkem- per weer in een prima vorm stak. Zo kon de achterhoede van het eerste elftal de zaak gesloten hou den en zich meer toeleggen op het stuwen van de voorhoede. In het begin zat er helemaal geen ver band in deze linie en de anders zo actieve vuurmonden bleven zwij- Dr v/as helemaal geen samenspel in de ploeg; er werd niet gecombi neerd en het plaatsen was ook al even slecht verzorgd. Kortom, het lukte deze keer niet in de aanvals- linie. Toch kwam het eerste aan een goedkoop doelpunt. Bij één van le schaarse uitvallen van het le elftal werd een speler te hardhan dig aangevallen, waardoor West zijde een vrije schop mocht ne men P. Bunschoten plaatste zich achter de bal en vuurde een hard en hoog schot af op het heiligdom van keeper Heystek, die de bal niet onder controle kon krijgen. op Het waren weer de „Westelijken' die keeper Heystek kansloos lie ten. Bij een goed opgezette aanval kreeg Bunschoten de bal in vrij positie toegespeeld en nog geer. seconde later, liet hij het net voo: de 2e maal trillen: 2—0. Een stand, die gezien de verhouding in het veld, juist andersom had moeten zijn. De „Oostelijken" streden fel voor 'n tegendoelpunt, maar hun harde werken werd voorlopig niet be- 'oond. Zo kwam de rust met een 20 voorsprong van de „West zijde". Na rust ging de strijd gelijk op: het westelijk team kwam er bete: in en men zag nu ook meer sa menspel. Het vlotte beter en het was te zien, dat er meer construc tief voetbal gespeeld werd. Ei volgden een serie goede aanvaller met fris en open spel, waardoo de achterhoede van het tweede elftal lelijk in de verdrukking Zaterdagmorgen 26 mei vertrokken 10 man van ons brandweercorps naar Edam, waar de districts-wedstryden werden gehouden, georga niseerd door de vereniging van Brandweercommandanten. Ons volkswagenbusje bracht ons I al gezegd. Maar dat moet ik u vlug op de plaats van bestemming, nog even vertellen. Wij hebben Commandant Eyben moest zich op icuze veel bekijks gehad met onze het gemeentehuis melden, waar nieuwe uniformen en materiaal h'j gelijk met zijn neus in de boter viel. want er was een officieel J bezoek van gemaakt. Alle com- Het geheel maakte een prima in druk. Wij hadden enige nieuwe snufjes naar voren gebracht, waai mandanten weiden daar ontvan-1 zelfs ervaren brandweerlieden van gen door de gemeente-secretaris. En toen begonnen de wedstrijden. opkeken. 21 Brandweerploegen moesten om Wij hadden no. 11 geloot. Preciesde eer van de 1ste plaats strijden, het goede nummer voor ons, werd Deze foto toont U de oefening om tussen enkele blokjes er één weg te spuiten, terwijl de onderste brandweerman tracht een emmer te vullen zonder dat deze omvalt. om dan afgevaardigd te v/orden naar de landelijke wedstrijden. Het liep allemaal gesmeerd met onze ploeg en we waren dik te vreden. Na de spanning van de hele mid dag werd om plm. 5.30 uur de uit slag bekend gemaakt, wat voo ons wel enigszins een teleurstel ling werd. Wij eindigden op de 7e plaats; toch geen slecht resultaat. Onze puntenlijst was prima: teamgeest 8, samenwerking 8, afwerken 8 alleen één cijfer was slecht en dat was buiten onze schuld. We kre gen nl. eén 3 voor indeling man schappen. Was dit nu maar een zeven ge weest, dan waren we beslist één van de eerste geweest, want we eindigden maar met 40 punten be neden de eerste prijswinnaars Wij hebben weer wat geleerd en gingen evengoed nog met een her inneringsmedaille naar huis, van wege het 10-jarig bestaan van de i vereniging van Brandweercom- j mandanten. Tot slot wil ik de di- i rectie dank zeggen, voor de nieuwe uniformen die wij gekre gen hebben. JAN BOON. kwam te zitten Bij één van de aanvallen van het eerste elftal werd één der speler, door twee man aangevallen en b:j- na „gekraakt". De scheidsrechte wees onverbiddelijk naar de witte stip: strafschop! Topscorer Bun schoten miste echter lelijk, en di gaf de „Oostzijde "-ploeg weer moed. Onvermoeid trokken z weer ten aanval en eindelijk had den ze succes. Door een misverstand in de ach terhoede kreeg het 2e elftal een prachtige kans, waarvan zij dan ook dankbaar gebruik maakte Het was F. Brinkkemper die de doelman met een hard schot van dichtbij kon slaan. Zo kwam he» einde van deze vaak spannende maar niet erg hoogstaande voet balwedstrijd. die dus door het eer ste elftal met 2 1 werd gewon nen. Dit zijn weer 2 kostbare punten, waarmee ons hoogste elftal dik tevreden kan zijn. Jongens, blijft volhouden en zorgt dat je wint: het gaat goed zo! Zes punten uit vier wedstrijden is een prachtig resultaat! Maar denk er om: we zijn er nog lang niet! Maar als je zó met man en macht op een sportieve wijze blijft vechten voor de overwinning, dan komt het best voor elkaar! T. ZEISSINK Lcnie Bonsee vierde op 6 juni haar 7} 2-jarig jubileum. Dat ook op haar afdeling de trouw van Lenie aan ons bedrijf en haar chefs en collega's op prijs wordt gesteld, toont U dit plaatje, waarop zij met haar machine vereeuwigd werd. Biljarten Jvenals vorige jaren (behalve '55) zijn de biljarters van P.V. P. Schoen, Honig en A.H. weer bijeen geweest voor de jaarlijkse 3-kamp biljartwedstrijden om de wissel beker, welke P.V. Honig beschik baar had gesteld. Besloten werd zaterdag 9 juni de wedstrijden te spelen. Half 3 wa ren de spelers bijeen en na een cort openingswoord van de heer Je Groot van P.V. Honig, vingen le biljarters de eerste wedstrijd, P.V. P. SchoenHonig, aan. Jitslag: P.V. P. Schoen 2 punten 1 gewonnen partij) en Honig 10 linten (5 gewonnen partijen). Hierna speelde P. Schoen tegen A.H. Uitslag: P. S. 3 punten (1 ;ewonnen partij -j- 1 remise), A.H. 3 punten (4 gew. -f 1 rem. paitij). In de laatste wedstrijd, A.H. tegen Honig behaalde A.H. 10 punten (5 gew. partijen) en Honig 2 punten (1 gew. partij). Totaal uitslag: A.H. 19 punten, Honig 12 punten en P. Schoen 5 p. Hiermede werd de beker defini tief eigendom van de Ontsp. Ver. A.H., aangezien de beker voor de 3e maal door haar gewonnen was. Hoewel P.V. Honing momenteel geen biljartvereniging meer heeft, viel het ons wel op, dat zij tegen P.V. P. Schoen een prima partij speelden. P. Schoen was, wat nooit gebeurde, verre in de minderheid. Al met al was het voor ons allen een prettige middag, en er was behoorlijke belangstelling. R. Nieuw personeel fabriek: F. M. Dalstra-Mulder S.B. J. M. Stolker Exp. A. A. Geugjes SB. J. v. d. Stelt Emb. J. Johansen S.B. M. Otte S.B. M. van Zutphen-v. d. Pol V.F. Geboren H. Goedkaap-Lafeber S.B. C. Hiemstra Emb. F. Hamstede Emb. J. C. Verwer-Tiemeijer S.B. S. Engel K.B. M. H Hagen-Akkermans S.B. J. A. Molenveldt Div. J. Kuut-Hilbrink C.F. M. Sehlhoff-Krop K.B. Al. Dekker-Peetoom S.B. O. J. Mozer S.B. T. de Bree B.W. H. Rem K.B. C. Leffers Emb. C. Lokkerbol K.B. A. Kraamer. Langras K.B. M. List-Dierking K.B. Jacobsen-Fokke S.B. F. Vonk-v. d. Lijckc B.B. M. Willems S.B. P Vlootman P.M. M. Dool-Blok K.B. H. Vermeer-Stam K.B. A. L. Beltz L.F. Elisabeth 19-5-56: Catharina Slinger 4-6-56: Clara Geertruida Peij- zel (L.F.) Gehuwd: 16-5-56: H. Bartcn en H. Ek- kel (K.B.) 26-5-56: C. Modder en M. Hag- man (V..) 2-6-56: W. van Doesburg en R. Zalmstra (C.F.) 6-6-'56: J. A. A4eijcr en P. Bakker (V.A.)

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3